«Բոլորին դեմ եմ» մարդու քվեն հենց այդպես արտահայտել ենք, չենք մնալու մանդատներ ունենալ թե հաղթանակի, թե պարտության դեպքում. Սպարտակ Կյուրեղյան
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության ներկայացուցիչները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով հանձնեցին ընտրական ցուցակը։ Կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համար Սպարտակ Կյուրեղյանն ասաց, որ ցուցակը բաղկացած է 87 հոգուց։
«Մեզ մոտ առաջին համարը չի նշանակում վարչապետի թեկնածու։ Մենք վարչապետի թեկնածուի առանձին ընտրություն ենք անելու։ Ապրիլի 25-ից կսկսվեն առաջադրումները, մայիսի 1-ին հայտնի կդառնա։
Հատուկ պայման ունենք, վարչապետի թեկնածուն ստորագրելով է 10 տարով ինքնասահմանափակող փաստաթուղթ, հաղթելու դեպքում 100 օրվա ընթացքում մեր վարչապետի թեկնածուն իրականացնելու է մեր նախանշած օրակարգը, դրանից հետո կնշանակվի արտահերթ ընտրություններ։ Պետք է գտնել այդ մարդուն, ով այդ գործընթացը կիրականացնի»,- ասաց Կյուրեղյանը։
Նա նշեց, որ իրենք կարծում են Հայաստանում բավականին շատ են «բոլորին դեմ եմ» քաղաքացիները, իրենց քարոզարշավն ուղղված է լինելու այդ մարդկանց։
Սպարտակ Կյուրեղյանն ասաց, որ իրենք բաց են բոլոր ուժերի համար, բայց միայն պետք է համաձայնվեն իրենց օրակարգի շուրջ։
Ինչ վերաբերում է կուսակցության անվանմանը՝ «Բոլորին դեմ եմ», նա նշեց, որ գրանցվել են որպես կուսակցություն, օրենքի իմաստով որևէ խնդիր չկա անվանման հետ կապված։
«Մենք «բոլորին դեմ եմ» մարդու քվեն հենց այդպես արտահայտել ենք, չենք մնալու մանդատներ ունենալ թե հաղթանակի թե պարտության դեպքում»,- ասաց Կյուրեղյանը։

Кюрегян: кандидат в премьеры от партии «Я против всех» будет выбран отдельно, не по списку
Партия «Я против всех» представила в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) Армении свой избирательный список для участия в парламентских выборах 7 июня 2026 года. Первый номер списка, Спартак Кюрегян, сообщил, что список состоит из 87 человек.
«У нас первый номер списка – не кандидат в премьер-министры. Мы будем отдельно выбирать кандидата в премьер-министры. Выдвижения начнутся с 25 апреля, и 1 мая станет известно решение.
У нас есть особое условие: кандидат в премьер-министры должен подписать документ о самоограничении сроком на 10 лет. В случае победы в течение 100 дней наш кандидат реализует обозначенную нами повестку, после чего будут назначены внеочередные выборы. Нужно найти человека, который сможет осуществить этот процесс», – заявил Кюрегян.
Он отметил, что, по их мнению, в Армении достаточно много граждан, которые придерживаются позиции «против всех», и именно на этих людей будет направлена их избирательная кампания.
Спартак Кюрегян добавил, что партия открыта для всех политических сил, однако только при условии согласия с их повесткой.
Относительно названия партии «Я против всех» он отметил, что она зарегистрирована как политическая партия и нет юридических проблем с названием.
«Мы уже выразили позицию “против всех” через этот лозунг и не намерены сохранять мандаты ни в случае победы, ни в случае поражения», – сказал Кюрегян.