«Ի՜նչ զուգադիպություն. Գալկինը և Զելենսկին Երևանում». Գալկինի ինսթագրամյան տեսանյութն իրարանցում է առաջացրել
16:38 05/05/2026
Երեկ 49-ամյա ռուս շոումեն Մաքսիմ Գալկինն Ինստագրամում տեսանյութ է հրապարակել, որը նկարահանվել է Հայաստանում՝ Գառնու հեթանոսական տաճարի բակում։
«Սիրելի՛ ընկերներ, ինչպես տեսնում եք, ես արդեն Հայաստանում եմ։ Անհամբեր սպասում եմ ձեզ բոլորիդ տեսնելուն մայիսի 6-ին կայանալիք համերգին։ Եկեք», - ասել է Գալկինը։
Այս տեսանյութն իրարանցում է առաջացրել սոցցանցում։ Դրան արձագանքոց օգտատերերը բաժանվում են երկու խմբի՝ մի մասը Գալկինին բարի գալուստ է մաղթում, ջերմ խոսքեր հասցեագրում, իսկ մյուսներն էլ չարագուշակ բան են կասկածում.
«Ինչո՞ւ եք բոլորդ խոսում Հայաստանի մասին վերջին մի քանի տարիների ընթացքում», «Որտե՞ղ եք եղել բոլորդ», «Ի՜նչ զուգադիպություն՝ Գալկինն ու Զելենսկին Երևանում»։

«Вот это совпадение – Галкин и Зеленский в Ереване»: Галкин взбудоражил сеть видео из Армении
49-летний российский шоумен Максим Галкин 4 мая опубликовал в Instagram видео, которое было снято в Армении – на территории храма Гарни.
«Мои дорогие друзья, я уже в Армении, как вы видите. Жду вас всех на концерте 6 мая в Ереване. Приходите», – сказал Галкин.
Напомним, пока в Ереване 4 мая проходил VIII саммит Европейского политического сообщества, Ален Симонян развлекал приехавшего в Армению юмориста Максима Галкина, который внесен Минюстом РФ в список иноагентов. Ален Симонян опубликовал у себя в соцсетях фото с шоуменом. Симонян вместе со своей невестой провел экскурсию Максиму Галкину в Гарни и Гегард.
В комментариях к публикации Галкина мнения пользователей разделились. Часть приветствовала приезд юмориста: «Добро пожаловать в Армению», «Добро пожаловать в нашу замечательную страну».
Но встречаются и такие комментарии: «А вот почему вы все стали вспоминать об Армении последние годы? Где вы все раньше были?», «Вот это совпадение – Галкин и Зеленский в Ереване».