Հատիսի գագաթն այս անգամ հյուրընկալել էր Աշտարակ համայնքի Սասունիկ գյուղի բնակիչներին
Հատիսի գագաթն այս անգամ հյուրընկալել էր Աշտարակ համայնքի Սասունիկ գյուղի բնակիչներին, որոնք մեծ ոգևորությամբ միացել էին Գագիկ Ծառուկյանի բացառիկ նախաձեռնությանը՝ Քրիստոսի մոնումենտալ արձան-համալիրի կառուցման աշխատանքներին։
Կամավորներին դեպի գագաթ ուղեկցել է ԲՀԿ Աշտարակ համայնքի պատգամավորության թեկնածու Նորա Առուստամյանը՝ նշելով, որ մարդիկ վաղուց էին սպասում այս օրվան ու մեծ ցանկությամբ են միացել նախաձեռնությանը։
Օրվա խորհրդանշական պահերից մեկը կամավորների խմբի խրոխտ քոչարին էր՝ որպես միասնականության, հավատքի ու ազգային ոգու արտահայտություն։

Hatis summit welcomes Sasunik residents
This time, the summit of Hatis welcomed the residents of Sasunik village of the Ashtarak community, who enthusiastically joined the construction works of the monumental statue complex of Christ - the exceptional initiative of Gagik Tsarukyan.
The volunteers were accompanied to the summit by Nora Arustamyan, candidate for deputy of the Ashtarak community from the Prosperous Armenia Party, who noted that people had long been waiting for this day and joined the initiative with great enthusiasm.
One of the most symbolic moments of the day was the proud Kochari dance performed by the volunteers, as an expression of unity, faith and national spirit.