ԱԱԾ դիմակավորված աշխատակիցներն անցած գիշեր ձերբակալել են Անդրանիկ Թևանյանին
Անցած գիշեր ԱԱԾ դիմակավորված անձինք ձեռնաշղթաներ են հագցրել ԲՀԿ նախընտրական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Անդրանիկ Թևանյանին։ Վերջինը մանրամասնել է, որ իր ոտքով է հասել ՔԿ, որպեսզի իրավապահները հիմնավորեն իր հետ կապված անհիմն պատմությունը, «պատմեմ Գյուլնազ տատի հեքիաթները»։ Նա քաղաքացիներին կոչ է արել շարունակել պայքարը, չընկճվել, մասնակցել քվեարկությանը։
Դատախազությունից հայտնել է, որ դատախազը Անդրանիկ Նորիկի Թևանյանի նկատմամբ հարուցել է քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 418-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ պետական դավաճանության հանցակազմի հատկանիշներով։

Ночью в Ереване сотрудниками Службы национальной безопасности был задержан Андраник Теванян
Ночью в Ереване сотрудниками Службы национальной безопасности был задержан кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» Андраник Теванян, которого следствие обвиняет в госизмене.
Он сам пришел к зданию Следственного комитета Армении после того, как Центральная избирательная комиссия дала согласие на уголовное преследование Теваняна и на лишение его свободы.
Теванян призвал граждан продолжить борьбу, не отчаиваться и обязательно принять участие в голосовании на выборах в НС РА 7 июня.
«Прокурор возбудил уголовное преследование в отношении Андраника Нориковича Теваняна по признакам части 1 статьи 418 Уголовного кодекса (государственная измена)», – говорится в сообщении Генпрокуратуры.