Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի գործով դատական նիստի վերջում դատարանում իրավիճակը լարվեց, երբ լրագրողները փորձեցիքն հարցեր ուղղել Ղուկասյանին։ Ոստիկանները նրան քաշքշելով հանեցին նիստերի դահլիճից։ Նաև փաստաբանին հրեցին մի կողմ՝ որպեսզի հնարավորինս շուտ Ղուկասյանին կարողանան հանել դահլիճից։
Փաստաբան Արամայիս Հայրապետյանը լրագրողների հետ զրույցում պատմեց. «Ես իմ իրերն էի հավաքում, որպեսզի գնամ։ Ոստիկանը փախածի նման բռնել ու փաստաբանին քաշքշում է։ Ինքն ո՞վ է, որ փաստաբանին քաշքշի»;
Լրագրողի դիտարմանը՝ նիստերից հետո, երբ փորձում են հարց ուղղել Վարդան Ղուկասյանին, նա էլ պատրաստակամ է պատասխանել հարցերին, ոստիկանները հնարավորինս արագ նրան հեռացնում են, Ա. Հայրապետյանն ասաց. «Վարդան Ղուկասյանին լռեցնում են՝ ֆիզիկական ազատությունցի զրկելով, փորձում են առհասարակ նրա խոսքը լռեցնել։ Իրենք են լարում իրավիճակը»։
Նա միաժամանակ նշեց, որ երկրի վարչապետն իր վարքագծով ցույց է տալիս, որ Ղուկասյանին ու Ղուկասյանի քրեական գործի հետ կապված ցանացած անձ գտնվում է իր թիրախում. «Այդ անձանց թիրախավորել է ըստ իր քաղաքական ճաշակների, ըստ իր անձնական նկատառումների»։

Скандал после заседания: полиция силой увела Вардана Гукасяна
В конце заседания по делу мэра Гюмри Вардана Гукасяна ситуация в суде накалилась, когда журналисты попытались задать ему вопросы. Полицейские силой вывели Гукасяна из зала заседаний.
Также они оттолкнули в сторону защитника, чтобы как можно быстрее вывести Гукасяна из зала.
Адвокат Арамаис Айрапетян в беседе с журналистами рассказал: «Я собирал свои вещи, чтобы уйти. Полицейский схватил и начал тянуть адвоката. Кто он такой, чтобы трогать адвоката?»
В ответ на замечание журналиста о том, что после судебных заседаний, когда пытаются задать вопросы Вардану Гукасяну, который готов на них отвечать, полиция быстро его уводит, Айрапетян заявил: «Голос Вардана Гукасяна заглушают, лишают его физической свободы. Это они сами нагнетают ситуацию».
Он также отметил, что премьер-министр страны своим поведением показывает, что Гукасян и все, кто связан с его уголовным делом, находятся под его прицелом: «Он нацелился на этих людей, исходя из своих политических предпочтений и личных мотивов».
Сегодня ранее стало известно, что находящийся под домашним арестом сын арестованного мэра Гюмри Вардана Гукасяна Спартак Гукасян заключен под стражу на 3 месяца.