Մենք շատ վտանգավոր ճանապարհի վրա ենք. Սամվել Կարապետյան
«Այս մարդիկ լսելու, հասկանալու ընդունակություն չունեն, սրանք գնում են մի ճանապարհով, որը վտանգավոր է մեր երկրի ու մեր ժողովրդի համար»,- 168.am-ին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
Ըստ նրա, այս իշխանության նպատակն է՝ ինչ հնարավոր է հայաթափեն. «Դա իրականացրեցին Արցախում, շատ հաստատուն քայլեր են անում, որպեսզի տարբեր հայկական շրջաններում, առավել ևս Սյունիքում, իրականացնեն Ալիևի հաջորդ պլանները»։
Նա ընդգծեց. «Մենք շատ վտանգավոր ճանապարհի վրա ենք, եթե հունիսի 7-ին չկանգնեցնենք այս վտանգավոր իշխանությանը, կունենանք 300 հազար ադրբեջանցիներ Հայաստանում։ Ինչքան էլ փորձեն ներկայացնել, թե մենք նախընտրական խոսույթ ենք ձևավորել, բայց չեն կարող մեր ժողովրդին բացատրել, թե ինչու է Ալիևն ամեն օր դրա մասին խոսում։

Armenian opposition leader warns of 'dangerous path' ahead of June 7 vote
Samvel Karapetyan, the prime ministerial candidate of the opposition Strong Armenia party, has sharply criticized the country’s leadership, warning that Armenia is on a “dangerous course” as it approaches parliamentary elections on June 7.
In an interview with 168.am on Wednesday, Karapetyan accused the government of pursuing policies that undermine national security and risk depopulating Armenian settlements. “The authorities show no willingness to listen or understand. They are leading Armenia down a path that endangers the country and its people,” he said.
Karapetyan charged that the government’s policies led to Artsakh’s depopulation and could allow Azerbaijani settlement in Armenia’s border regions, particularly Syunik. “If we do not stop the current government on June 7, we will face 300,000 Azerbaijanis in Armenia,” he claimed, adding that Azerbaijani President Ilham Aliyev “speaks about it every day.”