Մենք շատ վտանգավոր ճանապարհի վրա ենք. Սամվել Կարապետյան
«Այս մարդիկ լսելու, հասկանալու ընդունակություն չունեն, սրանք գնում են մի ճանապարհով, որը վտանգավոր է մեր երկրի ու մեր ժողովրդի համար»,- 168.am-ին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
Ըստ նրա, այս իշխանության նպատակն է՝ ինչ հնարավոր է հայաթափեն. «Դա իրականացրեցին Արցախում, շատ հաստատուն քայլեր են անում, որպեսզի տարբեր հայկական շրջաններում, առավել ևս Սյունիքում, իրականացնեն Ալիևի հաջորդ պլանները»։
Նա ընդգծեց. «Մենք շատ վտանգավոր ճանապարհի վրա ենք, եթե հունիսի 7-ին չկանգնեցնենք այս վտանգավոր իշխանությանը, կունենանք 300 հազար ադրբեջանցիներ Հայաստանում։ Ինչքան էլ փորձեն ներկայացնել, թե մենք նախընտրական խոսույթ ենք ձևավորել, բայց չեն կարող մեր ժողովրդին բացատրել, թե ինչու է Ալիևն ամեն օր դրա մասին խոսում։

Самвел Карапетян: Если не остановить эту власть 7 июня, Армению ждут новые угрозы
«Эти люди не способны слышать и понимать. Они идут по пути, опасному для нашей страны и нашего народа», – заявил кандидат в премьер-министры Армении от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян в интервью 168.am.
По его словам, цель нынешних властей – сделать все возможное для деарменизации.
«Они уже осуществили это в Арцахе и сейчас очень последовательно действуют, чтобы реализовать очередные планы Алиева в разных армянских областях, прежде всего, в Сюнике», – отметил Карапетян.
Он подчеркнул, что страна находится на крайне опасном пути.
«Если 7 июня мы не остановим эту опасную власть, в Армении окажутся 300 тысяч азербайджанцев. Как бы они ни пытались представить это как нашу предвыборную риторику, они не могут объяснить нашему народу, почему Алиев говорит об этом каждый день.