Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվելու է հավելվածներով. Ռոբերտ Քոչարյան
«Հունիսի 7-ի ընտրություններն այն մասին են, թե Հայաստանն արդյոք մնալու է իր բովանդակությամբ հայկական պետություն։ Սա է այս ընտրությունների գլխավոր հարցը»,- նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում ընտրողների հետ եզրափակիչ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա շարունակեց. «Այս ընտրությունն այն մասին է՝ մենք պաշտպանո՞ւմ ենք, թե՞ դավաճանում ենք մեր պատմությանը, մեր ինքնությանը, մեր արժեքային համակարգին։ Այս ընտրություններն այն մասին են, թե մենք պահպանո՞ւմ  ենք մեր ինքնիշխանությունը, թե՞ դառնալու ենք թուրքական աշխարհի կցորդ և կատարելու ենք իրենց կամքը»։
Քոչարյանը նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը «ֆեյքային խաղաղություն է, ֆեյքային իշխանություն է, ֆեյքային բովանդակություն է»։
«Մենք ձգտում ենք խաղաղության և հասնելու ենք դրան, հասնելու ենք կայուն, արժանապատիվ խաղաղության։ Իմ նախագահության ժամանակ դա հաջողվել էր, անելու եմ ևս մեկ անգամ։
Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվելու է հավելվածներով, որոնցով երաշխավորվելու է  խաղաղությունը։ Վստահ եղեք՝ դա հնարավոր է, և մենք դա կանենք»։
Նա նշեց, որ  Հայաստանը տեսնում են որպես ժամանակակից արդյունաբերական  երկիր, տարածաշրջանում ամենաարդյունավետ զարգացող երկիրը՝ զարգացած գյուղատնտեսությամբ և ֆինանսական համակարգով. «Նորից դառնալու ենք Հարավային Կովկասի  ամենից գրավիչ երկիրը ներդրումների համար։  Մենք այդպիսինը եղել ենք և նորից դառնալու ենք»։
«Մենք չենք պայքարելու մեր սեփական պատմության, Արարատ լեռան, Հայ Առաքելական եկեղեցու, ինքնության դեմ, մենք վռնդելու ենք նրանց, ովքեր պայքարելու են մեր արժեքային համակարգի դեմ », - ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Роберт Кочарян: Соглашение о мире с Азербайджаном будет подписано с приложениями
«Выборы в Национальное Собрание Армении 7 июня – это вопрос о том, останется ли Армения по своему содержанию армянским государством. Это главный вопрос предстоящих через 2 дня выборов», – заявил второй президент Республики Армения, кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт Кочарян на заключительной встрече с избирателями в рамках предвыборной кампании.
Он продолжил: «Эти выборы о том, защищаем ли мы или предаем нашу историю, нашу идентичность, нашу систему ценностей. Эти выборы о том, сохраняем ли мы наш суверенитет или становимся придатком тюркского мира и выполняем их волю».
Роберт Кочарян заявил, что Никол Пашинян – это «фейковый мир, фейковая власть, фейковое содержание».
«Мы стремимся к миру и достигнем его – стабильного, достойного мира. Во время моего президентства это уже удавалось, и мы сделаем это снова.
Соглашение о мире с Азербайджаном будет подписано с приложениями, которые гарантируют его исполнение. Будьте уверены – это возможно, и мы это сделаем», – отметил он.
По словам Роберта Кочаряна, Армению он видит современным индустриальным государством, наиболее динамично развивающейся страной региона с развитыми сельским хозяйством и финансовой системой.
«Мы снова станем самой привлекательной страной Южного Кавказа для инвестиций. Мы уже были такими и снова станем», – сказал он.
Кочарян также добавил: «Мы не будем бороться против нашей истории, идентичности, горы Арарат и Армянской Апостольской церкви. Мы выгоним тех, кто борется против нашей системы ценностей», – заявил Роберт Кочарян.