Քաղաքացին մոտ 4 մ բարձրությունից նետվել է ջուրը և խեղդվել
Երեկ ողբերգական դեպք է տեղի ունեցլ Գողթանիկում։ Ժամը 15։55-ին, Վայոց ձորի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ  է ստացվել, որ Գողթանիկ գյուղի ջրվեժում քաղաքացի է խեղդվում:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը և Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի ջրասուզակը։
Պարզվել է, որ քաղաքացին մոտ 4 մ բարձրությունից նետվել է ջուրը և խեղդվել։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որոնողական աշխատանքների արդյունքում ջրասուզակը մոտ 6 մ խորությունից դուրս է բերել քաղաքացու դին։

A man drowned on Sunday after jumping into a waterfall in the Armenian village of Goghtanik, authorities said.
The Interior Ministry said the Vayots Dzor regional emergency center received a call at 3:55 p.m. reporting that someone was in distress in the water. Fire and rescue crews and a diver from the Special Rescue Operations Center responded to the scene.
Rescuers determined the man had leapt from a height of about 4 meters before drowning. The diver later recovered the body from a depth of roughly 6 meters, officials said.
Emergency teams secured the site and transferred the body to a vehicle for transport. The case is under investigation.