18:48 14/05/2022Եթե ունենանք բանիմաց ղեկավարություն, կկարողանանք Զինված ուժերում բարեփոխումներ իրականացնել. Տիրան ԽաչատրյանԵթե ունենանք մտածող, կամակերպված, բանիմաց ղեկավարություն, ապա կկարողանանք Զինված ուժերում բարեփոխումներ իրականացնել։ Այս մասին անվտանգության թեմայով մասնագիտական քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ ԶՈւ...
11:00 14/05/20222021 թվականին մանկատներում մահացել է 16 երեխա2021թ. ՀՀ-ում գործել է 7 մանկատուն, որից 5-ը` պետական (2-ը` ք. Երևանում, 1-ական` ՀՀ Արարատի, Գեղարքունիքի և Շիրակի մարզերում), 2-ը` ոչ պետական (1-ական` ք.Երևանում և ՀՀ Կոտայքի մարզում): Ինչպես...
15:05 12/05/2022Տարեցտարի Հայաստանում բույսերի վարակվածության արեալները մեծանում են. Արթուր Նիկոյան«Պարենային անվտանգության պաշտպանության գործում շատ կարևոր նշանակություն ունի բուսասանիտարիան՝ բույսերի պաշտապանության համակարգը»,-Բույսերի առողջության պահպանման օրը՝ մայիսի 12-ին «Արմենպրես» մամուլի...
12:53 12/05/2022Երևանի քաղաքապետարանի շենքի շրջափակումը՝ միջազգային մամուլի աչքերովՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի մասնակիցների կողմից երեկ Երևանի քաղաքապետարանի շենքի շրջափակմանն անդրադարձել են միջազգային մի քանի լրատվամիջոցներ։ Չնայած ընդդիմության առաջնորդներից Իշխան...
11:13 12/05/2022Վահե Հովհաննիսյան. Հայաստանը չպետք է մտնի ներքին արյան և ներքին թույնի դժոխքըԽուսափել ողբերգությունից
22:26 11/05/2022Նիկոլ Փաշինյանը քրեական օրենսգրքի 299 հոդվածով փաստարկված պետական դավաճան է․ Արթուր ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավքի ընթացքում, ելույթի ընթացքում մի «գաղտնիք» բացահայտեց։ «Ձեզանից վախենում են»,- հայտարարեց նա և...
19:45 11/05/2022«Ա.Ա.-ի գլխավորությամբ անձնակազմը ընկել է շրջափակման մեջ». ՔննչականիցՌազմական դրության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի կողմից իշխանության անգործություն ցուցաբերելու, N զորամասի հրամանատարի կողմից պաշտոնական դիրքը չարաշահելու գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս...
11:34 11/05/2022Գիտուժ. Գիտության հանդեպ Կառավարության և ԱԺ-ի վերաբերմունքը թուլացնում են Հայաստանի անվտանգությունըՎտանգելով պետականությունը
16:45 10/05/2022Քանի ադրբեջանցի զբոսաշրջիկ է այս տարի այցելել ՀայաստանՏարիներ առաջ որևէ մեկի մտքով չէր էլ կարող անցնել, որ ադրբեջանցիները զբոսաշրջության նպատակով հանգիստ կարող են այցելել Հայաստան։ Սակայն, այսօր դա փաստ է։ 44-օրյա պատերազմից հետո ներկա իշխանությունների...
11:06 10/05/2022Իշխանական մանր-մունր խուլիգանությունները իշխանության համար միանշանակ հակառակ արդյունքն են ապահովելու. Աբրահամյան«Ոստիկանությանն ակնհայտ հրահանգ է իջեցված պասիվ կեցվածք դրսևորել սադրիչների հարցում՝ քաղաքացիներին իրար դեմ հանելու, ատելություն գեներացնելու, ծեծկռտուք հրահրելու նպատակով»։
10:20 09/05/2022Այսօր Շուշին կրկին գերության մեջ, Ադրբեջանի նպատակն է իսպառ վերացնել հայկական հետքն ու հայությանը. Արայիկ Հարությունյան«Այսօր Արցախի անվտանգությունը մեր ՊԲ-ի հետ միասին ապահովում է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմը։ Խորապես երախտապարտ ենք մեր բարեկամներին՝ արցախցիների կողքին լինելու և ըստ ամենայնի աջակցելու համար»։
18:17 07/05/2022ՀԷԿ-երի արտադրությունը հունվար-մարտին 22.5%-ով նվազել էԱյս տարվա հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2 մլրդ 465.3 մլն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա, որը 16.7%-ով գերազանցում է 2021 թվականի նույն ամիսների ցուցանիշը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ...
12:08 07/05/2022Այս տարվա առաջին եռամսյակում Հայաստանում գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպքՊաշտոնական տվյալների համաձայն, հղիության հետ կապված բարդություններից, ծննդյան և հետծննդյան ժամանակահատվածում այս տարվա հունվար-մարտին գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպք։ Մայրական մահացության...
10:09 07/05/2022Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին Արթուր Խաչատրյանը ներկայացրել է ընդդիմության մոտեցումները Արցախի հարցի լուծման վերաբերյալՀՅԴ Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ մայիսի 2-6 կայացել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Արթուր Խաչատրյանի այցը Ստրասբուրգ և Բրյուսել։ ՀՀ Ազգային Ժողովի...
12:35 06/05/2022Ալեքսանդր Ազարյանը դիմել է միջազգային կառույցներինՀՀ դատավորների միության նախագահ Ալեքսանդր Ազարյանը հրավիրում է միջազգային հեղինակավոր կառույցների ուշադրությունը՝ Հայաստանում դատական իշխանության նկատմամբ ճնշումների գործընթացին.
11:21 06/05/2022Ակնհայտ է, կա այլ՝ փակ օրակարգ թուրքական նախապայմաններով, որի մասին ՀՀ դե ֆակտո իշխանությունը ոչինչ չի հայտնում. Գեղամյան«Այդ թվում հենց այս թուրքական նախապայմանների կատարման դեմ են դիմադրում փողոցներում ու հրապարակներում հավաքված տասնյակ հազարավոր մարդիկ»։
10:00 05/05/2022Հարութ Սասունյան. Ալիևը հայերին մեղադրում է բարբարոսության մեջ՝ խաղաղություն հաստատելու մասին խոսելիս2022 թվականի ապրիլի 29-ին նախագահ Իլհամ Ալիևը Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում անցկացրել է միջազգային համաժողով՝ «Հարավային Կովկաս.
09:30 05/05/2022Ուկրաինան տեսել է, որ ՌԴ-ի կոկորդը սեղմող սանկցիաների օղակից Հայաստանի ուղղությամբ ռուսները փորձում են շնչել. Մհեր ՀակոբյանՈւկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչությունը տեղեկատվություն է տարածել, թե իբր Ռուսաստանը նախատեսում է վրացական, հայկական և ադրբեջանական ապրանքների անվան տակ արտադրել...
16:26 04/05/2022Ով համաձայն է իմ Հայաստան-Արցախ աշխարհում թուրքի հետ ապրի, թող գնա Բաքվում Ալիևի հետ ապրի. Պատերազմի մասնակիցԻմ անունը Արցախ է, ազգանունը՝ Հայաստան։
13:09 04/05/2022«Ուզում եմ տղա մնալ»Ակցիաները ակացիաներից շատ ու հոտավետ են ծաղկել. Ում մտքով անցնում է իրադարձություններից հասկացող երևալ, մի բան հնարում է։ Հնարելը ոչինչ, բայց երբ դրան երեխաներ են խառնում...։Այ, ասում եք՝ այսքան...

14:30 21/09/2020Н. Пашинян поздравил с Днем независимости Армении и назвал ключевую миссию нашего поколенияСегодня я опубликую стратегию Армении до 2050 года.
13:52 21/09/2020Премьер-министр Армении получает поздравительные послания по случаю Дня независимостиЖелаю Вам крепкого здоровья и всяческого благополучия, Республике Армения - процветания, а армянскому народу – мира и счастья.
11:13 21/09/2020Серж Саргсян: Наше государство может противостоять новым вызовам общей борьбой с разрушительными антинациональными явлениямиСказать независимости «ДА» было также величайшей ответственностью перед будущими поколениями, которым повезло унаследовать свободную и независимую государственность.
09:33 21/09/2020МИД РА: Армения уверена в своей способности защитить право народа Арцаха на самоопределениеПодобная риторика, в которой присутствуют очевидно необоснованные и даже ложные утверждения, не делает чести лидеру какой-либо страны.
13:58 19/09/2020После возвращения из отпуска Г. Товмасян участвовал во всех заседаниях – КС АрменииИз аппарата Конституционного суда (КС) Армении опровергают информацию о том, будто Грайр Товмасян на работу не ходит.
12:00 19/09/2020Борис Джонсон сообщил о второй волне коронавируса в БританииПремьер-министр Великобритании Борис Джонсон считает, что второй волны эпидемии COVID-19 не избежать.
16:12 18/09/2020Гагик Царукян – властям Армении: «Дорогие вы мои, как еще выглядит голод?»В Армении из-за пандемии коронавируса родители многих студентов не работали, а сегодня, когда нужно внести плату за обучение своих детей, они сталкиваются с проблемой.
15:21 18/09/2020В Армии обороны Арцаха проводятся учебно-тренировочные сборыВ Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) с привлечением мобилизационного людского ресурса, в соответствии с отдельными специальностями, периодически организуются и...
15:21 17/09/2020Ара Акопян: Нужны общенациональные действия по защите нашей идентичностиПартия «Национальная повестка» в четверг, 17 сентября, проводит акцию протеста у здания правительства Армении.
10:02 17/09/2020МИД Арцаха: Недопустимо, чтобы ливанские армяне стали предметом политических спекуляций властей АзербайджанаВ связи с недавней жалобой МИД Азербайджана, направленной сопредседателям Минской группы ОБСЕ, в которой предпринята попытка представить переезд в Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику...
12:00 16/09/2020СМИ сообщают о «воссоединении» звезд Голливуда Брэда Питта и Дженнифер ЭнистонИзвестные американские актеры Брэд Питт и Дженнифер Энистон воссоединились, правда, пока только на экране.
11:37 16/09/2020Атаки финансовых зловредов на пользователей компьютеров в Армении резко усилились – «Лаборатория Касперского»Во втором квартале 2020 года 1,3% пользователей в Армении столкнулись с попытками запуска на своих компьютерах вредоносного программного обеспечения, предназначенного для кражи денежных средств через...
18:31 15/09/2020Роберт Кочарян: Это сформированное в результате компиляции уголовное делоАдвокат проходящего по делу о предполагаемом свержении конституционного строя Сейрана Оганяна – Карен Межлумян – на судебном заседании выступил с ходатайством, потребовав у органа предварительного...
12:52 15/09/2020Комиссия: Кандидатами в судьи КС Армении были обнародованы сведения, не соответствующие действительностиКомиссия по предупреждению коррупции (далее - Комиссия) выступила с заявлением, в котором говорится: «Следя за прозвучавшими в ходе заседания Национального Собрания РА 14 сентября 2020 года...
09:48 15/09/2020«Тет-а-тет»: о чем говорили Путин и Лукашенко в Сочи?Спустя шесть телефонных разговоров в декабре, один визит главы белорусского МИД в Россию и российского премьера - в Беларусь, а также многочисленные акции протеста Александр Лукашенко наконец-то...
12:59 14/09/2020Зограб Мнацаканян: Мы становимся очевидцами попыток Турции по наращиванию военной мощи«Мы полностью привержены тому подходу, согласно которому конфликтные ситуации различны; если и есть какая-то общность, то это то, что ни одна из них не имеет военного решения», – заявил министр...
09:42 14/09/2020ВОЗ зафиксировала рекордный суточный прирост заразившихся коронавирусом в миреСтатистика ВОЗ учитывает только официально подтвержденные сведения о случаях заражения и смерти, предоставляемые государствами.
13:21 12/09/2020К премьер-министру Армении обратилась супруга оказавшегося на территории Азербайджана Нарека СардарянаПремьер-министр Армении Никол Пашинян, министр обороны РА Давид Тоноян и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян сегодня с рабочим визитом находятся в Сюникской области РА.
10:51 12/09/2020Тигран Абрамян: Чем позже будет проведена встреча МККК с армянским офицером, тем сильнее будет оказываемое на него давлениеПрошло уже 20 дней с тех пор, как армянский военнослужащий Гурген Алавердян оказался на территории Азербайджана:
13:20 11/09/2020Выявлено место в мире, которое чаще всего разочаровывает туристовПри этом следующие позиции в рейтинге заняли Колизей (41 час) и Биг-Бен (33 часа).