18:48 14/05/2022Եթե ունենանք բանիմաց ղեկավարություն, կկարողանանք Զինված ուժերում բարեփոխումներ իրականացնել. Տիրան ԽաչատրյանԵթե ունենանք մտածող, կամակերպված, բանիմաց ղեկավարություն, ապա կկարողանանք Զինված ուժերում բարեփոխումներ իրականացնել։ Այս մասին անվտանգության թեմայով մասնագիտական քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ ԶՈւ...
11:00 14/05/20222021 թվականին մանկատներում մահացել է 16 երեխա2021թ. ՀՀ-ում գործել է 7 մանկատուն, որից 5-ը` պետական (2-ը` ք. Երևանում, 1-ական` ՀՀ Արարատի, Գեղարքունիքի և Շիրակի մարզերում), 2-ը` ոչ պետական (1-ական` ք.Երևանում և ՀՀ Կոտայքի մարզում): Ինչպես...
15:05 12/05/2022Տարեցտարի Հայաստանում բույսերի վարակվածության արեալները մեծանում են. Արթուր Նիկոյան«Պարենային անվտանգության պաշտպանության գործում շատ կարևոր նշանակություն ունի բուսասանիտարիան՝ բույսերի պաշտապանության համակարգը»,-Բույսերի առողջության պահպանման օրը՝ մայիսի 12-ին «Արմենպրես» մամուլի...
12:53 12/05/2022Երևանի քաղաքապետարանի շենքի շրջափակումը՝ միջազգային մամուլի աչքերովՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի մասնակիցների կողմից երեկ Երևանի քաղաքապետարանի շենքի շրջափակմանն անդրադարձել են միջազգային մի քանի լրատվամիջոցներ։ Չնայած ընդդիմության առաջնորդներից Իշխան...
11:13 12/05/2022Վահե Հովհաննիսյան. Հայաստանը չպետք է մտնի ներքին արյան և ներքին թույնի դժոխքըԽուսափել ողբերգությունից
22:26 11/05/2022Նիկոլ Փաշինյանը քրեական օրենսգրքի 299 հոդվածով փաստարկված պետական դավաճան է․ Արթուր ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավքի ընթացքում, ելույթի ընթացքում մի «գաղտնիք» բացահայտեց։ «Ձեզանից վախենում են»,- հայտարարեց նա և...
19:45 11/05/2022«Ա.Ա.-ի գլխավորությամբ անձնակազմը ընկել է շրջափակման մեջ». ՔննչականիցՌազմական դրության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի կողմից իշխանության անգործություն ցուցաբերելու, N զորամասի հրամանատարի կողմից պաշտոնական դիրքը չարաշահելու գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս...
11:34 11/05/2022Գիտուժ. Գիտության հանդեպ Կառավարության և ԱԺ-ի վերաբերմունքը թուլացնում են Հայաստանի անվտանգությունըՎտանգելով պետականությունը
16:45 10/05/2022Քանի ադրբեջանցի զբոսաշրջիկ է այս տարի այցելել ՀայաստանՏարիներ առաջ որևէ մեկի մտքով չէր էլ կարող անցնել, որ ադրբեջանցիները զբոսաշրջության նպատակով հանգիստ կարող են այցելել Հայաստան։ Սակայն, այսօր դա փաստ է։ 44-օրյա պատերազմից հետո ներկա իշխանությունների...
11:06 10/05/2022Իշխանական մանր-մունր խուլիգանությունները իշխանության համար միանշանակ հակառակ արդյունքն են ապահովելու. Աբրահամյան«Ոստիկանությանն ակնհայտ հրահանգ է իջեցված պասիվ կեցվածք դրսևորել սադրիչների հարցում՝ քաղաքացիներին իրար դեմ հանելու, ատելություն գեներացնելու, ծեծկռտուք հրահրելու նպատակով»։
10:20 09/05/2022Այսօր Շուշին կրկին գերության մեջ, Ադրբեջանի նպատակն է իսպառ վերացնել հայկական հետքն ու հայությանը. Արայիկ Հարությունյան«Այսօր Արցախի անվտանգությունը մեր ՊԲ-ի հետ միասին ապահովում է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմը։ Խորապես երախտապարտ ենք մեր բարեկամներին՝ արցախցիների կողքին լինելու և ըստ ամենայնի աջակցելու համար»։
18:17 07/05/2022ՀԷԿ-երի արտադրությունը հունվար-մարտին 22.5%-ով նվազել էԱյս տարվա հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2 մլրդ 465.3 մլն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա, որը 16.7%-ով գերազանցում է 2021 թվականի նույն ամիսների ցուցանիշը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ...
12:08 07/05/2022Այս տարվա առաջին եռամսյակում Հայաստանում գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպքՊաշտոնական տվյալների համաձայն, հղիության հետ կապված բարդություններից, ծննդյան և հետծննդյան ժամանակահատվածում այս տարվա հունվար-մարտին գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպք։ Մայրական մահացության...
10:09 07/05/2022Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին Արթուր Խաչատրյանը ներկայացրել է ընդդիմության մոտեցումները Արցախի հարցի լուծման վերաբերյալՀՅԴ Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ մայիսի 2-6 կայացել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Արթուր Խաչատրյանի այցը Ստրասբուրգ և Բրյուսել։ ՀՀ Ազգային Ժողովի...
12:35 06/05/2022Ալեքսանդր Ազարյանը դիմել է միջազգային կառույցներինՀՀ դատավորների միության նախագահ Ալեքսանդր Ազարյանը հրավիրում է միջազգային հեղինակավոր կառույցների ուշադրությունը՝ Հայաստանում դատական իշխանության նկատմամբ ճնշումների գործընթացին.
11:21 06/05/2022Ակնհայտ է, կա այլ՝ փակ օրակարգ թուրքական նախապայմաններով, որի մասին ՀՀ դե ֆակտո իշխանությունը ոչինչ չի հայտնում. Գեղամյան«Այդ թվում հենց այս թուրքական նախապայմանների կատարման դեմ են դիմադրում փողոցներում ու հրապարակներում հավաքված տասնյակ հազարավոր մարդիկ»։
10:00 05/05/2022Հարութ Սասունյան. Ալիևը հայերին մեղադրում է բարբարոսության մեջ՝ խաղաղություն հաստատելու մասին խոսելիս2022 թվականի ապրիլի 29-ին նախագահ Իլհամ Ալիևը Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում անցկացրել է միջազգային համաժողով՝ «Հարավային Կովկաս.
09:30 05/05/2022Ուկրաինան տեսել է, որ ՌԴ-ի կոկորդը սեղմող սանկցիաների օղակից Հայաստանի ուղղությամբ ռուսները փորձում են շնչել. Մհեր ՀակոբյանՈւկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչությունը տեղեկատվություն է տարածել, թե իբր Ռուսաստանը նախատեսում է վրացական, հայկական և ադրբեջանական ապրանքների անվան տակ արտադրել...
16:26 04/05/2022Ով համաձայն է իմ Հայաստան-Արցախ աշխարհում թուրքի հետ ապրի, թող գնա Բաքվում Ալիևի հետ ապրի. Պատերազմի մասնակիցԻմ անունը Արցախ է, ազգանունը՝ Հայաստան։
13:09 04/05/2022«Ուզում եմ տղա մնալ»Ակցիաները ակացիաներից շատ ու հոտավետ են ծաղկել. Ում մտքով անցնում է իրադարձություններից հասկացող երևալ, մի բան հնարում է։ Հնարելը ոչինչ, բայց երբ դրան երեխաներ են խառնում...։Այ, ասում եք՝ այսքան...

19:36 30/11/2019Artsakh Army suppresses adversary’s aggressive actionsThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 220 times in the past week.
10:30 28/11/2019Oil drops after U.S. inventory build, new output recordOil prices fell on Thursday, extending losses from the previous session after official data showed U.S.
10:51 27/11/2019Sen. Graham shows his true colors in phone call with fake Turkish ministerBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Sen. Lindsey Graham (Republican, South Carolina) has become infamous for blocking a motion by Sen. Bob Menendez (Democrat, New Jersey) urging the...
14:36 25/11/2019Police officer: Cases of domestic violence dropped in Armenia in ten monthsCases of violence against women and girls have dropped in Armenia since the parliament’s adoption of a law on preventing violence in the family in 2018, Deputy Head of the 3rd Department of the...
14:35 22/11/2019Senator David Perdue blocks Armenian Genocide resolutionGeorgia Senator David Perdue on Thursday blocked a Senate vote on a resolution recognizing the Armenian Genocide (S.Res.150), the Armenian National Committee of America (ANCA) said in a Facebook post.
14:53 21/11/2019#DrinkingCoffee: Armenian scientists hit back at Pashinyan over Venice remarksArmenian scientists have launched a campaign on Facebook using the hashtag “Drinking Coffee”. They are angered by Prime Minister Nikol Pashinyan's statement at a meeting with scholars at the...
11:39 20/11/2019Harut Sassounian: Erdogan meets Trump in the White House: the result is a tragicomedyIt is difficult to know where to start commenting on the ridiculous press conference between Turkish President Recep Tayyip Erdogan and US Pres.
14:36 18/11/2019Gallup lists Armenia among world’s safest countriesGallup International has listed Armenia among the world’s safest countries in its latest Law and Order report for 2018.
18:51 16/11/2019Armenia’s divorce rates down this yearArmenia had a rate of 246 divorces per 1,000 marriages from January to September this year, against the 264 divorce cases of the same period of 2018, according to the latest figures released by the...
13:26 15/11/2019ARF Bureau calls for end to ‘atmosphere of fear and persecution’ in ArmeniaThe (ARF) Bureau has expressed concerns over the recent political developments in Armenia, urging the authorities to put an end to the “atmosphere of fear and persecution” in the country.
10:54 15/11/2019Expert: Armenian Genocide resolution still stands a chance in Senate despite blockadeThe resolution recognizing the Armenian Genocide in the Ottoman Empire still stands a chance in the United Stated Senate despite being blocked by Senator Lindsey Graham, Armenian political scientist...
10:52 14/11/2019More than 200 activists protest Erdogan's visit to White Houseagainst Turkish President Recep Tayyip Erdogan as he visited President Trump at the White House, The Washington Times reported.
13:04 13/11/2019'Shameful' of UK not to publish report on Russian meddling, says Hillary ClintonFormer U.S. Secretary of State Hillary Clinton criticized as “shameful” British Prime Minister Boris Johnson’s decision not to publish a parliamentary report on Russian meddling in UK politics until...
13:45 08/11/2019FAO: World food prices rise for first time in five monthsWorld food prices rose for the first time in five months in October, boosted by jumps in quotations for sugar and cereals, Reuters reported, citing the United Nations food agency.
15:39 06/11/2019Artsakh official: Surge in Azerbaijan's military spending fraught with serious threatsThe surge of 21% in Azerbaijan’s military spending is fraught with serious threats, an aide to the Artsakh president, Tigran Abrahamyan wrote on Facebook.
11:22 06/11/2019Fruit, vegetable prices up in Armenia in October: statisticsPrices of food and non-alcoholic beverages grew by 1.0% in Armenia last month from the previous month, which was largely prompted by 5.2% and 6.7% rise in vegetable and fruit prices, respectively,...
17:05 05/11/2019Yerevan court to rule on Kocharyan’s measure of restraint on November 7The Yerevan Court of Shengavit District under presiding judge Anna Danibekyan completed on Tuesday the hearing of the motion Robert Kocharyan’s measure of restraint.
12:31 04/11/2019Armenian PM: Top 1,000 taxpayers paid 13.5% more taxes in first nine months of 2019Armenia’s largest 1,000 taxpayers paid a total of 765 billion drams to the state budget in the first nine months of 2019, up 13.5% from the same months of 2018, Prime Minister Nikol Pashinyan wrote...
18:35 02/11/2019Artsakh reports over 150 Azerbaijani ceasefire violations over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 150 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
11:57 31/10/2019Oil prices rise as investors put hopes on China stimulusOil prices rose on Thursday as investors banked on more economic stimulus by China after weak PMI data, partly recovering from losses in the previous session on a surprise build in U.S.