14:58 08/04/2022Պարենի համաշխարհային գները մարտին հասել են վերջին 32 տարվա ամենաբարձր մակարդակինՊարենի համաշխարհային գները մարտին աճել են 12,6%-ով, ինչը ռեկորդային է վերջին 32 տարվա ընթացքում։ Այս մասին ասվում է ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության (FAO) մամուլի հաղորդագրության մեջ։...
11:45 08/04/2022Շոկոլադի արտահանման և ներմուծման ծավալները նվազել են2021 թվականին Հայաստան է ներմուծվել 11 962 տոննա շոկոլադ և կակաո պարունակող այլ սնունդ, ինչը 2020թ-ի համեմատ նվազել է մոտ 13.1%-ով։ ՀՀ մաքսային ծառայությունից Panorama.am-ը տեղեկանում է, որ նախորդ...
13:18 06/04/2022Խաղաղության պայմանագիրը՝ այս իրավիճակում և այս պայմաններով, նշանակում է Արցախ՝ Ադրբեջանի կազմում. Դավիթ Գալստյան«Թուրքիան ու Ադրբեջանը՝ դաշնակցաբար, շարունակում են Հայաստանին առավելագույն կորուստներ պարտադրելու իրենց քաղաքականությունը։ Նրանց հետ ընթացող բանակցությունները կարող են հանգեցնել հարկադրված...
10:48 06/04/2022Սասունյան. Ցնորամիտ օսմանյան սուլթանները սպանել են իրենց եղբայրներին՝ իրենց գահը պահպանելու համարՄենք բոլորս գիտենք, որ օսմանյան բանակն անողոք դաժանությամբ զավթել է բազմաթիվ երկրներ։ Նաև գիտենք, որ Օսմանյան կայսրությունը զանգվածային սպանություններ և ցեղասպանություն է իրականացրել միլիոնավոր...
18:42 05/04/2022Ասողը ղալաթ է անում, ես երբեք հանձնելու մասով չեմ բանակցել․ Սերժ ՍարգսյանԱզատության հրապարակում մեկնարկել է «Պաշտպանելով Արցախը, պաշտպանենք Հայաստանը» խորագրով հանրահավաքը, որը նախաձեռնել են «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները։ Հանրահավաքին մասնակցում է նաև ՀՀ...
18:42 04/04/2022Ու՞մ է ձեռնտու խաղաղությունը և ու՞մ շահերն են սպասարկում նիկոլները․ Արթուր Ղազինյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ու՞մ է ձեռնտու խաղաղությունը և ու՞մ շահերն են սպասարկում նիկոլները Նիկոլ Փաշինյանը վերջին ամիսներին ապրում և շնչում է...
09:41 04/04/2022Իրանագետ. Պայթյունը տեղի է ունեցել մի իրավիճակում, երբ սկսվել է ռամազանըԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. «Գիշերը Բաքվի փաբերից մեկում շատ ուժեղ պայթյուն է եղել, մահացած կա ու մոտ 3 տասնյակ վիրավոր։ Բայց ասելիքս հիմա սրա մասին չէ։ Պայթյունը տեղի է ունեցել մի իրավիճակում,...
10:18 02/04/2022Չալաբյան. Թշնամին շտապում է՝ գիտակցելով, որ շուտով կփակենք պատերազմով մեզ սպառնալու նրա ախորժակըՀասարակական-քաղաքական գործիչ, «Արար» հիմնադրամի համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Ինձ հաճախ են հարցնում՝ «եթե թշնամին հարձակվի, ինչո՞վ ենք կռվելու»: Այս հարցը ինքնին հռետորական է, որովհետև...
17:31 01/04/2022Բազմաթիվ ստորագրություններ տեղադրած քաղաքացիները պատրաստ են նաև ավելի ակտիվ գործողությունների դիմել. ԶոհրաբյանՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ստորագրահավաքը շարունակվում է
17:33 31/03/2022Արցախի ԿԳՄՍՆ-ն ահազանգում է. Քարագլխի տարածքում գտնվող մեր մշակութային ժառանգությունը վտանգված էԱրցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարությունն ահազանգում է՝ Արցախի պատմամշակութային հարուստ ժառանգությունը պաշտպանության կարիք ունի։ Նախարարության տարածած հայտարարության մեջ ասված է.
14:38 30/03/2022Amnesty International-ը՝ Հայաստանում խոսքի ազատության անհիմն սահմանափակումների մասինՀայաստանում անցած տարվա ընթացքում շարունակվել են խոսքի ազատության անհիմն սահմանափակումները։ Այս մասին ասված է Amnesty International-ի 2021/22 տարեկան զեկույցում։ «Կառավարությունը մի քանի օրենսդրական...
11:43 29/03/2022Սամվել Ալեքսանյանի՝ ինքնակամ կառուցած տան ճակատագիրըԳործարար Սամվել Ալեքսանյանը, որը հանրությանն առավել հայտնի է «Լֆիկ Սամո» մականունով, երեք հայց է ներկայացրել վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել քաղաքապետարանի որոշումներն ու օրինականացել...
12:38 28/03/2022ԱԳՆ. Ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումը ԼՂ-ում ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի շարունակվում էՀայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը գոհունակությամբ արձանագրում է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրները հստակ գնահատական են տվել Լեռնային Ղարաբաղում իրադրության վերջին...
10:50 28/03/2022Կաթնամթերքի շուկայում հում կաթի նկատմամբ առաջարկն անհավասարաչափ է բաշխված. ՄՊՀՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հրապարակել է կաթի և կաթնամթերքի շրջանառության ոլորտի ապրանքային շուկաներում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքները: Համաձայն ուսումնասիրության...
15:32 25/03/2022Վահե Հովհաննիսյան. Դե-մարազմատիզացիաԻրավիճակը ծայրահեղ բարդ է։ Ոչ մի հեշտ լուծում չկա։ Միակ ռեսուրսը հայկական է։ Ուրեմն պետք է գնալ դրա արագ կազմակերպման ճանապարհով։
10:05 25/03/2022Ավետիք Չալաբյան. Փարուխը կորցնելուց հետո, վաղը կարող ենք կորցնել Ասկերանը, հետո ՍտեփանակերտըՀասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Այս պատկերում Փարուխ գյուղն է՝ նկարված Քարագլուխ բարձունքից։ Այս փոքրիկ արցախյան գյուղի մասին մարդկանց մեծ մասը կյանքում երբևիցե չէր լսել մինչև...
10:02 23/03/2022Միայն Հայաստանում. Նիկոլ Փաշինյանը դատի է տվել իր սեփական երկրին Եվրոպական դատարանում. Հարութ ՍասունյանԿարող են լինել պետությունների ղեկավարներ, որոնք դատի են տվել իրենց կառավարություններին այն բանից հետո, երբ նրանք տապալվել են կամ նրանց ունեցվածքը բռնագրավվել է, սակայն ես տեղյակ չեմ որևէ ղեկավարի...
18:51 22/03/2022ՔՊ-ական որոշ պատգամավորներ հանդես են գալիս Հայաստան-Արցախ դավաճանական հռետորաբանությամբ. Գալստյան«Մարտի 10-ին Եվրամիության խորհրդարանը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ ընդունեց «Լեռնային Ղարաբաղում մշակութային ժառանգության ոչնչացման մասին» հայտնի բանաձևը: Ցավոք, այդ օրերին հայկական քաղաքական...
16:21 22/03/2022Կառավարությունն ու աժյան ՔՊ-ն դեմ են ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը դեմ արտահայտության քրեականացնող նախագծինՀՀ կառավարությունն արձանագրում է, թե նախագիծը, որով առաջարկվում է քրեական պատասխանատվություն` Հայաստանի Հանրապետության տարածքի կամ դրա մասի նկատմամբ ինքնիշխանությունից հրաժարվելուն կամ այն...
13:03 21/03/2022Արթուր Վանեցյան. Պետք է շատ հստակ խոսել արցախահայություն ինքնորոշման իրավունքի լիարժեք իրացման մասինԲաքվի կողմից իրականացվող հարկադրանքի քաղաքականությանը սահուն կերպով միացել և աջակցում է Ադրբեջանի ավագ եղբայրը՝ Թուրքիան, ինչի ամենաթերմ վկայությունը Հայաստանի ԱԳ նախարարի այցն էր Թուրքիա և այդ...

17:13 07/08/2020Директор инфекционной больницы «Норк» Мгер Давидянц представил заявление об уходе«Весь коллектив больницы выражает признательность и благодарность Мгеру Давидянцу за его неоценимый труд», – говорится в сообщении.
12:31 07/08/2020«Поговорим искренне: Серж Саргсян об апрельской войне»С. Саргсян многократно отмечал, что, когда придет время, он ответит на те адресованные ему и озвученные публично вопросы, которые вызывают обеспокоенность у общества.
12:37 05/08/2020«Лаборатория Касперского»: Каждый пятый в мире сталкивался с последствиями социальных рейтинговВ то же время есть те, кто готов сам предоставлять необходимые данные о себе, чтобы получить определённую выгоду.
17:13 04/08/2020Виктор Согомонян: Это тот случай, который может привести к необратимым последствиям«Мы находимся в такой ситуации, когда не можем игнорировать мнение имеющего опыт управления лидера, главы государства.
13:58 04/08/2020Тигран Абрамян: Полеты воздушных сил Турции и Азербайджана находятся в центре наблюдения соответствующих систем Армении и АрцахаФиксируется взлет любого самолета, вертолета, передвижение в разных направлениях.
11:18 04/08/2020Китайское информагентство опубликовало отрывок из интервью Роберта Кочаряна о КитаеВ материале были опубликованы также некоторые факты из биографии второго президента РА.
12:43 03/08/2020Адвокат: Владельцы автомобилей с армянскими госномерами могут потребовать у Армении компенсацию в размере свыше $3 млрдЭта проблема очень скоро окажется и армянской, а возможные финансовые последствия будут просто катастрофическими.
11:58 03/08/2020Леонид Рошаль назвал пандемию «репетицией биологической войны»Рошаль высоко оценил меры, предпринятые президентом РФ, правительством, Минздравом и другими органами власти, назвав их правильными и своевременными.
11:05 03/08/2020Инициатива «Медиа адвокат» призывает не руководствоваться избирательным принципом в судебных решенияхИнициатива «Медиа адвокат» призывает прекратить подобные давления на свободу слова и не клеймить СМИ, не руководствоваться избирательным принципом в судебных решениях.
10:52 01/08/2020В. Восканян: Армения должна начать разумно вмешиваться во внутренние процессы Турции«С учетом беспрецедентной наглости администрации Эрдогана, провокационное поведение и действия, Армения должна начать разумно вмешиваться во внутренние процессы Турции», – отметил на своей странице в...
14:11 31/07/2020Адвокат: Возбужденное в ССС на основании заявления Микаела Минасяна уголовное дело прекращеноПосле заявления бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене Микаела Минасяна возбужденное в Специальной следственной службе РА уголовное дело...
16:53 30/07/2020Татевик Айрапетян: Активизация Турции представляет угрозу не только для Армении, но и региона в целом«Миф о мощной азербайджанской армии полностью был разрушен за считанные часы и дни», – заявила на сегодняшней пресс-конференции депутат от фракции Национального Собрания Армении «Мой шаг» Татевик...
13:39 30/07/2020Согласно новому закону, председатель КТР станет цензором и судьей – «Медиа адвокат»Руководитель инициативы«Медиа адвокат» Агаси Енокян коснулся последствий недавно принятых законов «Об аудиовизуальных медиа» и «О лицензировании».
12:55 30/07/2020Роберт Кочарян: Самое неприемлемое для меня – это попытка обвинить народПочему в Армении ситуация хуже, чем в стране, где ничего не предпринималось, задается вопросом Кочарян и признается: у него ответа на этот вопрос нет.
11:36 30/07/2020Второй президент Армении Р. Кочарян – о принципе «Арцах – это Армения, и точка»Моя обеспокоенность обусловлена тем, что сейчас непонятно, на основе каких принципов сегодняшние власти видят урегулирование вопроса, отметил он.
11:11 30/07/2020Роберт Кочарян: Мы не должны становиться заложником капризов Алиева – никогда, ни в коем случае«С 1988 года мы видели урегулирование вопроса Арцаха на основе принципа самоопределения народов. Таков ключ к решению вопроса Арцаха», – заявил он.
10:22 30/07/2020Роберт Кочарян: ВС Армении впервые пресекли желание Азербайджана улучшить свои позицииВторой президент Армении Роберт Кочарян в эксклюзивном интервью телекомпаниям «5-ый канал», «Второй телеканал Армении» и «Еркир Медиа» 29 июля коснулся ситуации на границе.
20:06 29/07/2020Глава Минздрава Армении: Самое большое число пациентов с коронавирусом пришлось на 6 июля«Все мы видим снижение числа случаев проведенных тестов и выявленных случаев коронавируса, однако, процесс происходит медленно», – заявил в ходе брифинга после заседания комендатуры министр...
19:38 29/07/2020Зограб Мнацаканян: Продажа Азербайджану вооружения – смертоноснаГлава МИД Армении Зограб Мнацаканян дал интервью изданию «Jerusalem Post». Текст интервью опубликован на сайте МИД РА. Ниже представляем неофициальный перевод интервью. Вопрос: Как начались...
10:35 29/07/2020Какого режима питания лучше всего придерживаться в жаркую погоду? Советы диетологаОсновные приемы пищи должны приходиться на завтрак и ужин, когда на улице относительно прохладно. В это время допускается употребление птицы и рыбы.