20:47 14/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանը հետպատերազմական իրավիճակում դիրքավորվել է գրեթե բոլոր ռազմավարական բարձունքներումԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը բացահայտորեն հայտարարում է, որ սահմանների դելիմիտացիա/դեմարկացիայի մասով ունի իր առաջնահերթությունները և այդ խնդիրները...
11:16 14/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իշխանությունների հանցավոր անգործությունը կոլապսի է հասցրել երկրի հարավըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դեռ որևէ պաշտոնյա չի պարզաբանել, թե ինչ է այս պահին տեղի ունենում Կապան-Ճակատեն ճանապարհահատվածին։ Տարբեր օգտատերերի ու...
19:45 13/11/2021Վիրաբույժը հայտնել է COVID-19-ի ամենավտանգավոր հետևանքներից մեկի մասինԿորոնավիրուսի ամենավտանգավոր հետևանքներից մեկը թրոմբոզն է, որը կարող է մահացու լինել նույնիսկ վարակի սուր փուլից հետո: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է Իսրայելի Ալոդերմ բազմապրոֆիլ կլինիկայի...
15:35 13/11/2021ՄԻՊ-ը մոլորեցնող հրահրումները կանխելու համար հրապարակում է տեսանյութՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է տեսանյութ ու գրել. «Այն բանից հետո, երբ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակեց փաստեր, որ Գորիս-Կապան ճանապարհին...
13:23 13/11/2021Կոչ եմ անում պաշտպանել զոհված Մարտիկ Երեմյանի և նրա խիզախ եղբոր բոլոր իրավունքները. Ավետիք Չալաբյան«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Իմ զորակցությունն եմ հայտնում Նորայր Երեմյանին, որը հարկադրված իր ձեռքն է վերցրել իր զոհված եղբոր համար...
09:56 13/11/2021Սերգեյ Մինասյան. Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմը հանգեցրեց իսկական հումանիտար աղետի, որի հետևանքները դեռևս լուծված չենՌումինիայում Հայաստանի դեսպան Սերգեյ Մինասյանը հարցազրույց է տվել DefenseRomania մասնագիտական ռազմաքաղաքական գործակալությանը։
17:01 12/11/2021Ինչն է խանգարել, որ այդ 21 կմ հատվածն առհասարակ առանձնացվեր բետոնե պատնեշներով«Ես այդպես էլ չհասկացա, Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածի, որ հատվածն է մերը, այնտեղ երևում է ասֆալտե ճանապարհ, որի միայն աջ կողմում են ադրբեջանցիներն իրենց ուղեկալը տեղադրել, իսկ ձախ կողմը ու՞մն է։ Այս...
12:35 12/11/2021Թագուհի Թովմասյան. Պատրաստ եմ հենց վաղն էլ վայր դնել պատգամավորական մանդատս«Ո՞ւմ է պետք այդ մանդատը»։
17:26 11/11/2021Կորուստների շղթան շարունակվելու է այնքան ժամանակ, քանի այս իշխանությանը դեռ իշխանության է. Տիգրան Աբրահամյան«Ադրբեջանը գործելու է այնքան ժամանակ, քանի դրա հնարավորությունը տալիս է Հայաստանի իշխանությունը։ Ադրբեջանն այնքան պահանջելու և ստանալու է, քանի դա տալիս է Հայաստանի իշխանությունը»,- ՀՀ ԱԺ մարդու...
15:00 11/11/2021Թաթոյան. Հայաստանից ադրբեջանական մարմիններին հուշում են՝ պետք է վճարներ գանձել Գորիս-Կապան ճանապարհով երթևեկող ՀՀ բնակիչներիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, արձագանքելով անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հայտարարությանը, գրում է.
12:57 10/11/2021Ադրբեջանի իշխանությունների գործողությունները պարունակում են պատերազմական հանցագործություններ․ ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր առավոտյան ԱՄՆ-ում ազդեցիկ հայ փաստաբաններ Կարօ Ղազարեանի ու Գառնիգ Քերքոնեանի հետ համատեղ քննարկմանը ներկայացրել է ադրբեջանցի զինվորականների կողմից...
10:00 10/11/2021Մահերը շատ են. Հայաստանի բնակչությունը շարունակում է նվազելՀայաստանի մշտական բնակչության թվաքանակի ցուցանիշը 2021թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել է 2 966.8 հազար մարդ, այդ թվում քաղաքայինը` 1 896.1 հազար մարդ և գյուղականը` 1 070.7 հազար մարդ:...
09:51 10/11/2021Հարութ Սասունյան. Համապարփակ զեկույցը բացահայտում է Թուրքիայի լոբբինգի ամբողջական ձախողումը ՎաշինգտոնումՏարիների ընթացքում ես բազմաթիվ հոդվածներ եմ գրել՝ նկարագրելով ամերիկյան լոբբիստական այն ընկերությունների գործունեությունը, որոնց միլիոնավոր դոլարներով վարձել են Թուրքիան և Ադրբեջանը։ Բարեբախտաբար,...
18:00 09/11/2021Մնացել էր՝ ի՞նչ էր անում. Բաբկեն Հարությունյանը՝ Իշխան Զաքարյանի՝ «Պատիվ ունեմ»-ից դուրս գալու մասին«Մնացել էր՝ ի՞նչ էր անում, այնպես որ՝ գնալն ամենևին կորուստ չեմ համարում»,- անդրադառնալով պատգամավոր Իշխան Զաքարյանի՝ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից դուրս գալու մասին վերջինիս ակնարկներին՝ ասուլիսում...
17:09 09/11/2021Հայաստանում ինն ամսվա ընթացքում մայրական մահացության 11 դեպք է գրանցվելԱյս տարվա հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին հղիության հետ կապված բարդություններից, ծննդյան և հետծննդյան ժամանակահատվածում գրանցվել է մայրական մահացության 11 դեպք։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ...
09:37 08/11/2021Սպիտակ խաչ վանքը՝ ադրբեջանական քարոզչության թիրախումՆոյեմբերի 5-ին ադրբեջանական կայքերից մեկի կողմից տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ կրկին ցուցադրվում է ուդիական համայնքի ներկայացուցիչների «ուխտագնացություն» Հադրութի Սբ.
09:26 08/11/2021Աննա Կարապետյան. Շատ մոտ ապագայում հնարավոր է հրապարակվի հաղորդակցությունների բացման մասին փաստաթուղթ«Հայացք» վերլուծական կենտրոնի փորձագետ Աննա Կարապետյանը վերջին օրերին հնչած հայտարարություններից ու Փաշինյանի հարցազրույցից հետո մի քանի եզրահանգումներ է արել։ Դրանք նա հրապարակել է ֆեյսբուքյան իր...
21:50 07/11/202107.11.2021. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ 07.11.2021. «Հենակետ».
15:56 05/11/2021Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը նվազել է2021 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը, 2020 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, նվազել է 14.7%-ով: Ըստ Վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած տվյալների՝ այս տարվա երրորդ...
14:19 05/11/2021Իշխան Զաքարյանի նկատմամբ քրգործ է հարուցվել. Իշխանությունները բռնաճնշումներով պարտադրում են «ճամբարափոխ» լինելԳրում է «Փաստինֆո»-ն։

11:17 23/04/2020Микаел Минасян: Ничто не останется незамеченным, все и вся прилежно фиксируетсяПубликуем запись бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидата исторических наук Микаела Минасяна:
12:06 22/04/2020Впервые с 1999 года цена нефти Brent опустилась ниже $16Стоимость фьючерса нефти WTI падает на 6,22% и находится на отметке $10,85 за баррель.
20:30 21/04/2020Минобороны Арцаха: Сбит беспилотный летательный аппарат АзербайджанаМинистерство обороны Арцаха в очередной раз призывает азербайджанскую сторону воздержаться от провокационных действий, а также заверяет, что любые наступательные действия получат достойный ответ.
10:09 21/04/2020Дешевле, чем даром: виноват ли коронавирус в том, что цены на нефть упали ниже нуляМинус 40 долларов за баррель. Такой цены на нефть (если это можно назвать ценой) мир еще не видел.
19:57 20/04/2020Адвокат Роберта Кочаряна: Свои обязанности не выполняют ни судья, ни председатель судаПредставитель адвокатской группы второго президента Армении Роберта Кочаряна – Арам Вардеванян – в правовой плоскости не находит какого бы то ни было комментария ...
15:24 20/04/2020«Медиа адвокат»: Призываем премьера Армении опубликовать имена журналистов и названия СМИ, которые получили деньгиИнициатива призывает премьер-министра Никола Пашиняна не навешивать на своих бывших коллег ярлыки и не распространять слухи, висящие в воздухе.
12:33 18/04/2020Глава Минздрава Армении: Если этот темп сохранится, то 21 мая число случаев коронавируса достигнет 5000Если этот темп сохранится, то 4 мая у нас будет 2500 случаев, а 21 мая – 5000 случаев, написал на своей странице в социальной сети Facebook министр здравоохранения РА Арсен Торосян
11:19 18/04/2020Amnesty International: Правительство дало «зелёный свет» эксплуатации Амулсара, но позже пересмотрело свое решениеAmnesty International в докладе «Права человека в Восточной Европе и Центральной Азии в 2019 году» в посвященном Армении разделе коснулась эксплуатации Амулсарского золоторудного месторождения.
10:50 18/04/2020Bloomberg: Эпидемия коронавируса может привести к дефициту кофеИз-за сокращения рабочих часов, закрытия банков, сложностей с транспортом и страхом рабочих заболеть может просто не оказаться достаточно людей для сбора кофейных зерен.
18:45 17/04/2020«Это не издевательство, это…» Адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна о решении судьи Анны ДанибекянПосле возвращения на работу Данибекян судебное заседание – по подлежащему незамедлительного рассмотрения ходатайству и в условиях эпидемии – назначила на 8 мая.
12:40 16/04/2020Котировки эталонных марок нефти торгуются разнонаправленно в четвергИюньские фьючерсы на Brent дорожали на лондонской бирже ICE Futures на $0,24 (0,87%), до $27,93 за баррель.
12:13 14/04/2020Число инфицированных коронавирусом в мире составляет почти 2 миллионаПредположительно, число инфицированных превысит 2 миллиона позднее 14 апреля.
15:50 13/04/2020Адвокаты Роберта Кочаряна не получали сведений об отказе судьи Анны Данибекян от рассмотрения делаКоманда адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна не получала из аппарата суда первой инстанции общей юрисдикции каких-либо сведений о том, что судья Анна Данибекян отказалась от...
13:46 10/04/2020«С ним мы строили, создавали, побеждали»: Комиссия по освобождению Роберта Кочаряна опубликовала видеозаписьКомиссии по освобождению из-под ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна на своей странице в соцсети Facebook обнародовала видеозапись, сопроводив её следующей записью: «С ним мы строили,...
11:45 09/04/2020Инициатива «Медиа адвокат»: Призываем депутатов НС Армении проголосовать против представленного законопроектаПредставлен проект поправок в Закон РА «О свободе информации», который был разработан министерством окружающей среды Армении.
10:13 09/04/2020Цены на нефть растут в преддверии заседания ОПЕК+Цена июньских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent поднялась на 0,7% — до 33,07 доллара за баррель.
10:45 08/04/2020Жертвы Holy Water заражаются через часто посещаемые сайты – «Лаборатория Касперского»Главные особенности — быстрое эволюционирование и применение широкого набора инструментов, в частности, атакующие использовали хранилище GitHub и ПО с открытым исходным кодом.
10:40 04/04/2020Как правильно питаться во время пандемии? Рекомендации ВОЗ приводит РИА НовостиРоспотребнадзор поделился рекомендациями ВОЗ о том, как правильно питаться во время пандемии, особое внимание следует уделить планированию покупок.
16:07 03/04/2020Как парам снизить напряженность в период самоизоляции? Советы психологаНедовольство друг другом людей, оказавшихся вместе в момент самоизоляции из-за коронавируса, это нормальное явление.
12:17 03/04/2020Музей истории Армении вошел в топ-10 лучших исторических музеев СНГРейтинг составлен по результатам анализа популярности музеев и предложений виртуальных туров по музеям.