20:47 14/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանը հետպատերազմական իրավիճակում դիրքավորվել է գրեթե բոլոր ռազմավարական բարձունքներումԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը բացահայտորեն հայտարարում է, որ սահմանների դելիմիտացիա/դեմարկացիայի մասով ունի իր առաջնահերթությունները և այդ խնդիրները...
11:16 14/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իշխանությունների հանցավոր անգործությունը կոլապսի է հասցրել երկրի հարավըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դեռ որևէ պաշտոնյա չի պարզաբանել, թե ինչ է այս պահին տեղի ունենում Կապան-Ճակատեն ճանապարհահատվածին։ Տարբեր օգտատերերի ու...
19:45 13/11/2021Վիրաբույժը հայտնել է COVID-19-ի ամենավտանգավոր հետևանքներից մեկի մասինԿորոնավիրուսի ամենավտանգավոր հետևանքներից մեկը թրոմբոզն է, որը կարող է մահացու լինել նույնիսկ վարակի սուր փուլից հետո: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է Իսրայելի Ալոդերմ բազմապրոֆիլ կլինիկայի...
15:35 13/11/2021ՄԻՊ-ը մոլորեցնող հրահրումները կանխելու համար հրապարակում է տեսանյութՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է տեսանյութ ու գրել. «Այն բանից հետո, երբ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակեց փաստեր, որ Գորիս-Կապան ճանապարհին...
13:23 13/11/2021Կոչ եմ անում պաշտպանել զոհված Մարտիկ Երեմյանի և նրա խիզախ եղբոր բոլոր իրավունքները. Ավետիք Չալաբյան«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Իմ զորակցությունն եմ հայտնում Նորայր Երեմյանին, որը հարկադրված իր ձեռքն է վերցրել իր զոհված եղբոր համար...
09:56 13/11/2021Սերգեյ Մինասյան. Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմը հանգեցրեց իսկական հումանիտար աղետի, որի հետևանքները դեռևս լուծված չենՌումինիայում Հայաստանի դեսպան Սերգեյ Մինասյանը հարցազրույց է տվել DefenseRomania մասնագիտական ռազմաքաղաքական գործակալությանը։
17:01 12/11/2021Ինչն է խանգարել, որ այդ 21 կմ հատվածն առհասարակ առանձնացվեր բետոնե պատնեշներով«Ես այդպես էլ չհասկացա, Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածի, որ հատվածն է մերը, այնտեղ երևում է ասֆալտե ճանապարհ, որի միայն աջ կողմում են ադրբեջանցիներն իրենց ուղեկալը տեղադրել, իսկ ձախ կողմը ու՞մն է։ Այս...
12:35 12/11/2021Թագուհի Թովմասյան. Պատրաստ եմ հենց վաղն էլ վայր դնել պատգամավորական մանդատս«Ո՞ւմ է պետք այդ մանդատը»։
17:26 11/11/2021Կորուստների շղթան շարունակվելու է այնքան ժամանակ, քանի այս իշխանությանը դեռ իշխանության է. Տիգրան Աբրահամյան«Ադրբեջանը գործելու է այնքան ժամանակ, քանի դրա հնարավորությունը տալիս է Հայաստանի իշխանությունը։ Ադրբեջանն այնքան պահանջելու և ստանալու է, քանի դա տալիս է Հայաստանի իշխանությունը»,- ՀՀ ԱԺ մարդու...
15:00 11/11/2021Թաթոյան. Հայաստանից ադրբեջանական մարմիններին հուշում են՝ պետք է վճարներ գանձել Գորիս-Կապան ճանապարհով երթևեկող ՀՀ բնակիչներիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, արձագանքելով անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հայտարարությանը, գրում է.
12:57 10/11/2021Ադրբեջանի իշխանությունների գործողությունները պարունակում են պատերազմական հանցագործություններ․ ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր առավոտյան ԱՄՆ-ում ազդեցիկ հայ փաստաբաններ Կարօ Ղազարեանի ու Գառնիգ Քերքոնեանի հետ համատեղ քննարկմանը ներկայացրել է ադրբեջանցի զինվորականների կողմից...
10:00 10/11/2021Մահերը շատ են. Հայաստանի բնակչությունը շարունակում է նվազելՀայաստանի մշտական բնակչության թվաքանակի ցուցանիշը 2021թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել է 2 966.8 հազար մարդ, այդ թվում քաղաքայինը` 1 896.1 հազար մարդ և գյուղականը` 1 070.7 հազար մարդ:...
09:51 10/11/2021Հարութ Սասունյան. Համապարփակ զեկույցը բացահայտում է Թուրքիայի լոբբինգի ամբողջական ձախողումը ՎաշինգտոնումՏարիների ընթացքում ես բազմաթիվ հոդվածներ եմ գրել՝ նկարագրելով ամերիկյան լոբբիստական այն ընկերությունների գործունեությունը, որոնց միլիոնավոր դոլարներով վարձել են Թուրքիան և Ադրբեջանը։ Բարեբախտաբար,...
18:00 09/11/2021Մնացել էր՝ ի՞նչ էր անում. Բաբկեն Հարությունյանը՝ Իշխան Զաքարյանի՝ «Պատիվ ունեմ»-ից դուրս գալու մասին«Մնացել էր՝ ի՞նչ էր անում, այնպես որ՝ գնալն ամենևին կորուստ չեմ համարում»,- անդրադառնալով պատգամավոր Իշխան Զաքարյանի՝ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից դուրս գալու մասին վերջինիս ակնարկներին՝ ասուլիսում...
17:09 09/11/2021Հայաստանում ինն ամսվա ընթացքում մայրական մահացության 11 դեպք է գրանցվելԱյս տարվա հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին հղիության հետ կապված բարդություններից, ծննդյան և հետծննդյան ժամանակահատվածում գրանցվել է մայրական մահացության 11 դեպք։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ...
09:37 08/11/2021Սպիտակ խաչ վանքը՝ ադրբեջանական քարոզչության թիրախումՆոյեմբերի 5-ին ադրբեջանական կայքերից մեկի կողմից տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ կրկին ցուցադրվում է ուդիական համայնքի ներկայացուցիչների «ուխտագնացություն» Հադրութի Սբ.
09:26 08/11/2021Աննա Կարապետյան. Շատ մոտ ապագայում հնարավոր է հրապարակվի հաղորդակցությունների բացման մասին փաստաթուղթ«Հայացք» վերլուծական կենտրոնի փորձագետ Աննա Կարապետյանը վերջին օրերին հնչած հայտարարություններից ու Փաշինյանի հարցազրույցից հետո մի քանի եզրահանգումներ է արել։ Դրանք նա հրապարակել է ֆեյսբուքյան իր...
21:50 07/11/202107.11.2021. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ 07.11.2021. «Հենակետ».
15:56 05/11/2021Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը նվազել է2021 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը, 2020 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, նվազել է 14.7%-ով: Ըստ Վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած տվյալների՝ այս տարվա երրորդ...
14:19 05/11/2021Իշխան Զաքարյանի նկատմամբ քրգործ է հարուցվել. Իշխանությունները բռնաճնշումներով պարտադրում են «ճամբարափոխ» լինելԳրում է «Փաստինֆո»-ն։

00:01 07/09/2018PM proposes new tax plan for employeesArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has come up with an initiative to make amendments to the income tax imposed on registered employees.
10:37 29/08/2018Despite an encouraging visit to Armenia, Chancellor Merkel didn’t say genocideBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Last week, German Chancellor Angela Merkel visited Georgia, Armenia and Azerbaijan.
14:10 11/05/2018Azerbaijani president to suffer ‘total fiasco’, Armenian official saysThe current Azerbaijani president is doomed to another complete failure, Tigran Balayan, a spokesman of Armenia’s Foreign Ministry, said in a post on Twitter, commenting on the recent statement made...
14:12 10/05/2018Armenian analyst says reactions to Trump’s decision to quit Iran nuclear deal ‘were not unanimous’U.S. President Donald Trump’s decision to pull out of the Iran nuclear deal has not been accepted unanimously both in Washington and Tehran, Armen Israyelyan, an expert on Iran, said in a post on...
11:50 01/05/2018Construction works of “Friendship Bridge” launched at the Armenian-Georgian borderGeorgia and Armenia are one step closer to build a new bridge, named 'Friendship Bridge' that will help the countries to facilitate regional trade and passenger flow, Agenda.ge reported.
13:28 30/04/2018Twin suicide blasts kill at least 29 in Afghanistan's KabulAt least 29 people, including nine journalists, have been killed and dozens wounded after two explosions hit Kabul, Al Jazeera reports, citing Afghan health officials.
10:40 26/04/2018Serzh Sargsyan urges Republicans to prioritize domestic stability, country’s securityMembers of the parliamentary faction of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) held a meeting with ex-President and RPA Chairman Serzh Sargsyan and acting Prime Minister Karen Karapetyan on...
17:47 25/04/2018Report reveals 'strong suspicion' of corruption between Council of Europe, AzerbaijanAn investigation into alleged corruption in the Council of Europe has revealed there is "strong suspicion" that current and former members have flouted codes of conduct and "engaged in activity of a...
10:36 23/04/2018PACE spring session kicks off todayThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) starts today its spring session scheduled for 23-27 April.
15:44 21/04/2018Artsakh president warns against mistakes that may have fatal consequencesOn 21 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan made a statement in connection with the internal political situation in Armenia.
13:42 20/04/2018U.S. has 'concerns' about Turkey holding fair vote under state of emergencyThe United States said on Thursday it had concerns about Turkey’s ability to hold free and fair elections given the ongoing state of emergency, a day after Turkish President Tayyip Erdogan called for...
14:04 19/04/2018Latvia unanimously ratifies Armenia-EU agreementThe Latvian parliament (Saeima) has unanimously ratified in the second reading the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), Armenian MP Armen Ashotyan said in a post on...
16:13 05/04/2018President Sargsyan, Pope Francis hold private talks in the VaticanPresident Serzh Sargsyan’s official visit to the Holy See (in the Vatican) started with a private meeting with His Holiness Pope Francis this morning, the presidential press office said.
14:33 28/03/2018Estonian delegate held at Baku airport for 12 hours for Armenian backgroundAzerbaijani authorities held an Estonian citizen of Armenian origin at Baku airport for twelve hours and sent her back to Estonia after it was found out that she had an Armenian surname.
15:10 03/03/2018Today marks renowned Armenian philanthropist Alexander Mantashev’s birthdayMarch 3 marks the birth anniversary of renowned Armenian philanthropist and entrepreneur Alexander Mantashev (Mantashyan).
14:37 28/02/2018Artsakh parliament adopts statement on 30th anniversary of Sumgait pogromsThe Artsakh National Assembly adopted a statement at the February 28 plenary session on the 30th anniversary of the massacre of the Armenian population of Sumgait.
13:58 26/02/2018Ruben Safrastyan: The world turned a blind eye on Turkey's aggression in SyriaTurkey's military assault on Syria's Afrin region was a major blow to political process aimed at the conflict settlement, Ruben Safrastyan, Director of Institute of Oriental Studies, told a news...
11:31 24/02/2018President Sargsyan attends jubilee event dedicated to Artavazd Peleshyan's 80th birth anniversaryPresident Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan on Friday attended a jubilee event dedicated to the 80th birth anniversary of Armenian People’s Artist, film director Artavazd Peleshyan at the...
12:46 22/02/2018Limited accountability for the unnecessary and excessive use of force by police in Armenia, says Amnesty InternationalThere have been limited accountability and no criminal investigation into allegations of abuse of power by police during largely peaceful antigovernment protesters in Yerevan in July 2016, Amnesty...
19:31 15/02/2018Azerbaijan’s another failed attempt to clear itself of corruption scandals or ‘PR disaster’Azerbaijani media on Wednesday disseminated information suggesting the Milan court has acquitted former Italian MP Luca Volontè, who has been involved in a corruption scandal around Azerbaijan at...