16:48 28/10/2021Փաշինյանն անցնում է սահմանները. Տիգրան Աբրահամյան«ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկման մեկ օրակարգ ունի, դա նրա հրաժարականի օրակարգն է»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության պատգմավոր Տիգրան Աբրահամյանն՝...
15:07 28/10/2021Հայկական չրի արտահանումն ավելացել է2021 թ.-ի առաջին կիսամյակում 2020 թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանից չորացրած մրգի և բանջարեղենի արտահանման մաքսային արժեքն աճել է մոտ 77%-ով: Մի շարք ընկերություններ գրանցել են նաև...
09:55 27/10/2021Սասունյան. Էրդողանը հետ կանգնեց արևմտյան տասը դեսպաններին արտաքսելու դատարկ սպառնալիքիցԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կրկին դատարկ սպառնալիքներ է հնչեցրել։ Նա պարծենալով հայտարարել է, որ արտաքսելու է արևմտյան տասը երկրների, այդ թվում՝ Միացյալ Նահանգների, դեսպաններին՝ թուրք...
13:32 26/10/2021Վահե Հովհաննիսյան. Բոլորովին այլ տոնացույցԱյլընտրանքներ նախագծեր խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Այսօր Իշխանությունը ԱԺ բերեց հունվարյան տոնացույցում փոփոխությունների մի նախագիծ։ Այդ քննարկումներին անհասկանալիորեն ակտիվությամբ...
13:06 26/10/2021Այս պահին թուրքը Սիսիանի վարչական տարածքում է. Արթուր Սարգսյան«2020 թվականի դեկտեմբերի 5-ի մեր հայտարարությունից հետո, որ դեմ ենք իշխանություններին, վարչապետին, իմ և իմ ընկերների նկատմամբ սկսվեց քաղաքական հետապնդում, իմ ելույթի ժամանակ կհիմնավորեմ, կտեսնեք, թե...
14:06 25/10/2021ՄԻՊ. Զինծառայողների բնակարանային ապահովման խնդիրը ամենից հրատապ լուծում պահանջողներից էԶինծառայողների բնակարանային ապահովման առաջարկներ է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանն ուղարկել ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողով։ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ առաջարկները, Զինված ուժերի զինծառայողներից...
11:38 25/10/2021«Կասպերսկի». Ինչու է պետք անցնել կիբեռանվտանգությունից կիբեռիմունիտետ ճանապարհըԹվային աշխարհում սպառնալիքներից պաշտպանության ոլորտն արդեն պետք է ապավինի ոչ թե կիբեռանվտանգության, այլ կիբեռիմունիտետի գաղափարին՝ արտադրական (գործառնական) համակարգերի հիմքում դնելով այնպիսի...
10:43 25/10/2021Աշխարհի ամենահին բանկը կարող է անհետանալԱշխարհի ամենահին գործող բանկի՝ «Monte dei Paschi di Siena»-ի պատմությունը մոտենում է ավարտին: Իտալիայի էկոնոմիկայի նախարարությունը և UniCredit-ը հայտարարել են, որ ավարտում են այս ֆինանսական...
10:09 25/10/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաունԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Փակեք ուսումնական հաստատությունները, հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաուն՝ վճարելով քաղաքացիներին։ Այլևս գրեթե ամեն օր քովիդով վարակման թիվը հատում է երկու...
17:12 22/10/2021Աշխարհին պետք է ցույց տալ, որ հայ ժողովուրդը չի համակերպվել պատերազմի արդյունքների հետ. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Երբ խոսում ենք Հայաստանի՝ որպես աշխարհաքաղաքական գործոնի և Արցախի դերակատարության բարձրացման մասին, մեր հիմնական խնդիրը պետք է դառնա աշխարհին ցույց տալ, որ հայ ժողովուրդը չի համակերպվել պատերազմի...
18:20 21/10/2021Լարիսա Ալավերդյան. «Պետք է հանրային տրիբունալ ստեղծվի»«Ո՞վ պետք է ինչ պատրաստեր, կանգնեցներ պատերազմը, որ մե՞կդ է կասկածում, որ 2018 թվականից նպատակադրումը եղել է հենց սա: Եթե կասկածում եք, վախենում եք առերեսվել հրեշավոր իրողության հետ, ձեր ցավն ավելի...
18:06 21/10/2021Սեյրան Օհանյան. Հադրութի հատվածում հնարավոր էր կանգնեցնել հակառակորդին«Իրականում մենք կարող էինք այնպես անել, որ այս պատերազմը չլիներ»,- հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։ Նրա խոսքով, ՀՀ իշխանությունները երկար...
16:19 21/10/2021Տիգրան Աբրահամյանի ահազանգը. Պատերազմի հետ առնչվող մեծ թվով հանգամանքներ ուղղակի ոչնչացվելու ենՊատերազմի պատճառների, դրան պատշաճ չարձագանքելու, պատերազմը ժամանակին չկանգնեցնելու, հետպատերազմյան ճգնաժամի հաղթահարման ուղղությամբ որևէ քայլ չանելու շատ հանգամանքներ պատերազմի ավարտից մեկ տարի անց...
15:51 21/10/2021Սեյրան Օհանյան. Սպառնալիքները շատ են, մինչդեռ դրանց կանխարգելման համար հնարավորություններն այնքան էլ բարձր չեն«Որքան էլ արձանագրել ենք պարտություն, բայց Արցախի 283 կմ սահմանագծից շուրջ 265 կմ հատվածում մենք կարողացել ենք մեր շփման գիծը պահպանել տեղում զինվորների, հրամանատարների հմուտ հնարքների ու...
13:04 21/10/2021Արմեն Պետրոսյան. Բաքուն կարողացավ Թեհրանից առնվազն նման ուղերձ կորզելԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Այն բանից հետո, երբ Իրանի ճանապարհային բեռնափոխադրումների և սպասարկման կազմակերպության միջազգային բեռնափոխադրումների գրասենյակի տնօրեն Ջավադ Հեդայաթին...
12:46 21/10/2021Արմեն Գևորգյան. Մեր տեղը` ձևավորվող աշխարհքաղաքական դաշինքներում«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբը տարածել է ԱԺ Տարածաշրջանային և Եվրասիական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
10:16 21/10/2021Վարդան Ոսկանյան. Հիմա Բաքվի բռնապետը բարբաջում է մեր իսկ հինավուրց հողումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հարավային Կովկասում ընդամենը մեկ ոչ իրանական լեզու կա, որը չունի փոխառություններ միջին պարսկերենից (Սասանյանների օրոք) և պարթևերենից (Արշակունիների օրոք), և այդ...
09:53 20/10/2021Հարութ Սասունյան. ԱՄՆ-ի քաղաքապետերը չեղյալ են հայտարարում Ադրբեջանի հորդորով հրապարակած ստահոդ հռչակագրերըԱդրբեջանի կառավարությունը չի գիտակցում, որ չի կարելի մշտապես ստանալ ուզածդ՝ կաշառելով և վճարելով քաղաքական գործիչներին: Կա մի սահման, որից այն կողմ չես կարող փողով ոչինչ գնել։ Երբեմն ճշմարտությունն...
16:43 19/10/2021Մեր հարևանների օրակարգում բացակայում է կենսունակ ու ինքնաբավ Հայաստան տեսնելու տարբերակը. Լևոն Մկրտչյան«Անկախ պետականության կառուցման 30-տարիների ընթացքում հասել ենք թերևս ամենապատասխանատու և վտանգավոր եզրագծին: Հասարակության մեջ գերակայող հուսահատական պարտվողական տրամադրությունները բերել են որակական...
10:38 19/10/2021«Ղարաբաղյան պատերազմում Ադրբեջանի հաղթանակը նաև իսրայելական տեխնոլոգիայի հաղթանակն էր»․Արիե ԳութԱլիևը Harop ԱԹՍ-ի հետ լուսանկարվել է սիոնիստների հորդորով

13:32 11/03/2020Картографические страхи Ильхама АлиеваОб этом в комментарии для Panorama.am написала политолог Анна Мкртчян (оригинал материала – на армянском языке).
16:07 09/03/2020Мировые цены на нефть замедлили темпы падения, отыграв 30% утреннего обвалаЦены на нефть обрушились на фоне новостей о том, что участники ОПЕК+ не смогли продлить договоренности по сокращению добычи.
13:48 07/03/2020Ученые подсчитали, сколько яиц в день можно употреблять без вреда здоровьюИз-за обилия холестерина в яичном желтке возрастает риск атеросклероза и болезней сердечно-сосудистой системы.
11:48 06/03/2020Инициатива «Медиа адвокат»: Редакционная политика Общественного телевидения вызывает обеспокоенностьЭто нарушение профессиональной этики, а также проведение такого одностороннего интервью, направленного против КС, в предвыборный период референдума следует рассматривать как агитацию «ДА».
10:48 06/03/2020108 миллионов драмов со стороны мецената Карена Варданяна – матерям-героиням АрцахаВладелец Гранд Холдинга, благотворитель Карен Варданян, пожертвовал по 500 000 драмов всем 216 многодетным семьям в Арцахе с 6 и более несовершеннолетними детьми по случаю Международного женского дня...
15:25 04/03/2020Как не стать жертвой банковских троянов? Советы экспертовБанковская троянская программа Ginp, которую впервые обнаружила компания «Лаборатория Касперского» осенью 2019 года, научилась создавать на телефоне жертвы входящие SMS, которых на самом деле вообще...
11:32 04/03/2020Freedom House: Политическая либерализация в Армении оказала положительное воздействие на АрцахЗа прошлое десятилетие крупнейший регресс пережили: Бурунди, Турция, Мали, Венесуэла, Венгрия, Азербайджан, Таджикистан и свыше 10 других стран.
13:17 03/03/2020Пародия на дезинфекцию метро в Ереване, дешевый пиар и секрет сингапурского чудаРаспространенное мэрией Еревана видео о дезинфекционных работах в метрополитене армянской столицы, вагонах поездов вызвало больше беспокойства у граждан, нежели успокоило их.
10:30 03/03/2020Ryanair из-за коронавируса на 3 недели сократит на 25% полеты в Италию и из этой страныИз компании сообщают также, что рейсы из Еревана в Рим и Милан будут осуществляться в запланированном режиме.
19:33 18/02/2020Анжела Элибегова: Мы должны найти приемлемое для нас решение и принудить Азербайджан принять его«С точки зрения общих целей, встреча премьер-министра Армении и президента Азербайджана изначально не могла быть эффективной», – заявила на сегодняшней пресс-конференции эксперт по геополитике Южного...
13:17 03/02/2020Названы самые популярные мифы о коронавирусеАмериканское издание Mashable раскрыло популярные мифы о коронавирусе, которые распространяются в интернете.
20:18 31/01/2020Арсен Бабаян: Спикер Национального Собрания Армении подтвердил, что я был правКак мне теперь доверять принятым вами законам? – отметил Арсен Бабаян.
11:27 30/01/2020Адвокат Грайра Товмасяна: Имеем дело с явным составом преступления по свержению конституционного строяФактически, руководитель исполнительной власти даже не попытался скрыть свою непосредственную связь с показанным Общественным телевидением Армении позорным сюжетом, отметил он.
12:12 29/01/2020Клуб «Вернатун» расценивает события 28 января в Армении как попытку оказать давление и заставить замолчать политических оппонентовОбщественно-политический клуб «Вернатун» выступил с заявлением касательно того, что накануне в Полицию Армении были подвергнуты приводу оппозиционные активисты.
13:05 27/01/2020Никол Пашинян в прямом эфире обратился к ситуации вокруг КС Армении и продемонстрировал ручку«Беседа с гражданами. О сложившейся вокруг Конституционного суда Армении ситуации и важности мелочей», – премьер-министр РА Никол Пашинян провел прямой эфир в соцсети Facebook с подобным заголовком,...
12:09 27/01/2020Омбудсмен Армении строго осудил скандальную запись Генрика Артеняна о дочери Грайра ТовмасянаВ свою очередь фракция Совета старейшин Еревана «Мой шаг» выступила с заявлением, где, в частности, отмечается: «Приносим свои извинения по поводу случившегося».
11:34 27/01/2020Минздрав представил меры по пресечению проникновения в Армению нового коронавирусаЭпидемиологическая ситуация в Китае в связи с появлением нового коронавируса (2019-nCoV) продолжает оставаться напряженной.
13:20 25/01/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 130 разВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 700 выстрелов.
20:13 24/01/2020Media Advocate: Распространяющие фальсификацию и вражду YouTube-каналы принадлежат сторонникам ПашинянаИнициатива Media Advocate (Медиа-защитник) распространила заявление.
13:21 23/01/2020МИД Армении: Очевидно, что Арцах ни при каких обстоятельствах не может быть в составе АзербайджанаНагдалян обратилась к нервной реакции властей Азербайджана на мероприятия, приуроченные к 30-й годовщине погромов армян в Баку.