16:48 28/10/2021Փաշինյանն անցնում է սահմանները. Տիգրան Աբրահամյան«ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկման մեկ օրակարգ ունի, դա նրա հրաժարականի օրակարգն է»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության պատգմավոր Տիգրան Աբրահամյանն՝...
15:07 28/10/2021Հայկական չրի արտահանումն ավելացել է2021 թ.-ի առաջին կիսամյակում 2020 թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանից չորացրած մրգի և բանջարեղենի արտահանման մաքսային արժեքն աճել է մոտ 77%-ով: Մի շարք ընկերություններ գրանցել են նաև...
09:55 27/10/2021Սասունյան. Էրդողանը հետ կանգնեց արևմտյան տասը դեսպաններին արտաքսելու դատարկ սպառնալիքիցԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կրկին դատարկ սպառնալիքներ է հնչեցրել։ Նա պարծենալով հայտարարել է, որ արտաքսելու է արևմտյան տասը երկրների, այդ թվում՝ Միացյալ Նահանգների, դեսպաններին՝ թուրք...
13:32 26/10/2021Վահե Հովհաննիսյան. Բոլորովին այլ տոնացույցԱյլընտրանքներ նախագծեր խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Այսօր Իշխանությունը ԱԺ բերեց հունվարյան տոնացույցում փոփոխությունների մի նախագիծ։ Այդ քննարկումներին անհասկանալիորեն ակտիվությամբ...
13:06 26/10/2021Այս պահին թուրքը Սիսիանի վարչական տարածքում է. Արթուր Սարգսյան«2020 թվականի դեկտեմբերի 5-ի մեր հայտարարությունից հետո, որ դեմ ենք իշխանություններին, վարչապետին, իմ և իմ ընկերների նկատմամբ սկսվեց քաղաքական հետապնդում, իմ ելույթի ժամանակ կհիմնավորեմ, կտեսնեք, թե...
14:06 25/10/2021ՄԻՊ. Զինծառայողների բնակարանային ապահովման խնդիրը ամենից հրատապ լուծում պահանջողներից էԶինծառայողների բնակարանային ապահովման առաջարկներ է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանն ուղարկել ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողով։ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ առաջարկները, Զինված ուժերի զինծառայողներից...
11:38 25/10/2021«Կասպերսկի». Ինչու է պետք անցնել կիբեռանվտանգությունից կիբեռիմունիտետ ճանապարհըԹվային աշխարհում սպառնալիքներից պաշտպանության ոլորտն արդեն պետք է ապավինի ոչ թե կիբեռանվտանգության, այլ կիբեռիմունիտետի գաղափարին՝ արտադրական (գործառնական) համակարգերի հիմքում դնելով այնպիսի...
10:43 25/10/2021Աշխարհի ամենահին բանկը կարող է անհետանալԱշխարհի ամենահին գործող բանկի՝ «Monte dei Paschi di Siena»-ի պատմությունը մոտենում է ավարտին: Իտալիայի էկոնոմիկայի նախարարությունը և UniCredit-ը հայտարարել են, որ ավարտում են այս ֆինանսական...
10:09 25/10/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաունԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Փակեք ուսումնական հաստատությունները, հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաուն՝ վճարելով քաղաքացիներին։ Այլևս գրեթե ամեն օր քովիդով վարակման թիվը հատում է երկու...
17:12 22/10/2021Աշխարհին պետք է ցույց տալ, որ հայ ժողովուրդը չի համակերպվել պատերազմի արդյունքների հետ. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Երբ խոսում ենք Հայաստանի՝ որպես աշխարհաքաղաքական գործոնի և Արցախի դերակատարության բարձրացման մասին, մեր հիմնական խնդիրը պետք է դառնա աշխարհին ցույց տալ, որ հայ ժողովուրդը չի համակերպվել պատերազմի...
18:20 21/10/2021Լարիսա Ալավերդյան. «Պետք է հանրային տրիբունալ ստեղծվի»«Ո՞վ պետք է ինչ պատրաստեր, կանգնեցներ պատերազմը, որ մե՞կդ է կասկածում, որ 2018 թվականից նպատակադրումը եղել է հենց սա: Եթե կասկածում եք, վախենում եք առերեսվել հրեշավոր իրողության հետ, ձեր ցավն ավելի...
18:06 21/10/2021Սեյրան Օհանյան. Հադրութի հատվածում հնարավոր էր կանգնեցնել հակառակորդին«Իրականում մենք կարող էինք այնպես անել, որ այս պատերազմը չլիներ»,- հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։ Նրա խոսքով, ՀՀ իշխանությունները երկար...
16:19 21/10/2021Տիգրան Աբրահամյանի ահազանգը. Պատերազմի հետ առնչվող մեծ թվով հանգամանքներ ուղղակի ոչնչացվելու ենՊատերազմի պատճառների, դրան պատշաճ չարձագանքելու, պատերազմը ժամանակին չկանգնեցնելու, հետպատերազմյան ճգնաժամի հաղթահարման ուղղությամբ որևէ քայլ չանելու շատ հանգամանքներ պատերազմի ավարտից մեկ տարի անց...
15:51 21/10/2021Սեյրան Օհանյան. Սպառնալիքները շատ են, մինչդեռ դրանց կանխարգելման համար հնարավորություններն այնքան էլ բարձր չեն«Որքան էլ արձանագրել ենք պարտություն, բայց Արցախի 283 կմ սահմանագծից շուրջ 265 կմ հատվածում մենք կարողացել ենք մեր շփման գիծը պահպանել տեղում զինվորների, հրամանատարների հմուտ հնարքների ու...
13:04 21/10/2021Արմեն Պետրոսյան. Բաքուն կարողացավ Թեհրանից առնվազն նման ուղերձ կորզելԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Այն բանից հետո, երբ Իրանի ճանապարհային բեռնափոխադրումների և սպասարկման կազմակերպության միջազգային բեռնափոխադրումների գրասենյակի տնօրեն Ջավադ Հեդայաթին...
12:46 21/10/2021Արմեն Գևորգյան. Մեր տեղը` ձևավորվող աշխարհքաղաքական դաշինքներում«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբը տարածել է ԱԺ Տարածաշրջանային և Եվրասիական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
10:16 21/10/2021Վարդան Ոսկանյան. Հիմա Բաքվի բռնապետը բարբաջում է մեր իսկ հինավուրց հողումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հարավային Կովկասում ընդամենը մեկ ոչ իրանական լեզու կա, որը չունի փոխառություններ միջին պարսկերենից (Սասանյանների օրոք) և պարթևերենից (Արշակունիների օրոք), և այդ...
09:53 20/10/2021Հարութ Սասունյան. ԱՄՆ-ի քաղաքապետերը չեղյալ են հայտարարում Ադրբեջանի հորդորով հրապարակած ստահոդ հռչակագրերըԱդրբեջանի կառավարությունը չի գիտակցում, որ չի կարելի մշտապես ստանալ ուզածդ՝ կաշառելով և վճարելով քաղաքական գործիչներին: Կա մի սահման, որից այն կողմ չես կարող փողով ոչինչ գնել։ Երբեմն ճշմարտությունն...
16:43 19/10/2021Մեր հարևանների օրակարգում բացակայում է կենսունակ ու ինքնաբավ Հայաստան տեսնելու տարբերակը. Լևոն Մկրտչյան«Անկախ պետականության կառուցման 30-տարիների ընթացքում հասել ենք թերևս ամենապատասխանատու և վտանգավոր եզրագծին: Հասարակության մեջ գերակայող հուսահատական պարտվողական տրամադրությունները բերել են որակական...
10:38 19/10/2021«Ղարաբաղյան պատերազմում Ադրբեջանի հաղթանակը նաև իսրայելական տեխնոլոգիայի հաղթանակն էր»․Արիե ԳութԱլիևը Harop ԱԹՍ-ի հետ լուսանկարվել է սիոնիստների հորդորով

18:06 07/09/2017Hungary appears to have sold Azeri axe murderer Ramil Safarov for $7 million, new report suggestsThe Hungarian t anti-corruption Átlátszó website has published a report this week suggesting that the Orbán government’s motivation for handing back to Azerbaijan Ramil Safarov, the Azeri axe...
16:13 07/09/2017The Guardian publishes new details of Azerbaijani money laundering and lobbying schemeThe Guardian’s Azerbaijani Laundromat investigation (UK at heart of $3bn secret payments by Azerbaijan ) has uncovered thousands of covert payments as part of a European lobbying effort.
12:00 05/09/2017UK at centre of secret $3bn Azerbaijani money laundering and lobbying scheme – The GuardianAzerbaijan’s ruling elite operated a secret $2.9bn (£2.2bn) scheme to pay prominent Europeans, buy luxury goods and launder money through a network of opaque British companies, an investigation by...
14:17 11/08/2017What kind of ‘end-user certificate’ exists between Russia and TurkeyThe Russian “Pravda” newspaper published analysis days ago over the Karabakh issue and Turkey’s acquisition of Russia’s most advanced S-400 missile defense system.
10:23 28/06/2017Harut Sassounian: Azerbaijan employs four lobbying and PR firmsAfter identifying the lobbying and PR firms hired by the government of Turkey, we now report on four similar firms hired by Azerbaijan.
15:16 27/06/2017PACE adopts resolution allowing impeachment of the Assembly PresidentThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) adopted on Tuesday the resolution on recognising and enforcing the principle of accountability in the Parliamentary Assembly by a vote of...
20:36 25/04/2017Yerevan residing servicemen 's parents to visit frontier military unitsYerevan residing servicemen's parents to visit frontier military units Parents of the RA Armed Forces Servicemen from Yerevan will have the opportunity to visit the frontier military units where...
15:23 03/04/2017OSCE observers: Fundamental freedoms generally respected at Armenian Parliamentary elections“The 2 April parliamentary elections in Armenia were well administered,” Ignacio Sanchez Amor, Special Co-ordinator and leader of the short-term OSCE observer mission told reporters at a press...
11:10 02/04/2017Levon Barseghyan confuses his address, Police official clarifiesThe Head of Gyumri-based Asparez Journalists Club Levon Barseghyan has voiced about an alleged violation in the voter lists.
17:48 01/04/2017Davit Babayan deems Minsk group Co-Chairs visit to Artsakh as important and interestingThe OSCE Minsk Group Co-Chairs’ visit to the Republic of Artsakh was important since two of the Co-Chairs are newly-appointed and they visited Artsakh for the first time, Davit Babayan, spokesperson...
20:13 30/03/2017Armenia to pay €3,600 under ECHR verdictThe European Court of Human Rights (ECHR) has published its ruling regarding the case of Avakemyan v.
10:57 02/03/2017The Hill: Armenophobia, warmongering and continuous military provocations are Azerbaijan’s endgameWriter and human rights defender Anna Astvatsaturian Turcotte published an article on the website of the American political newspaper The Hill criticizing the recent material of the Consul General of...
15:00 02/02/2017Council of Europe urged to investigate Azerbaijan bribery allegationsOne of Europe’s most venerable human rights bodies has been warned it risks falling into irrelevance unless it sets up a robust investigation into allegations of vote-rigging in favour of...
20:13 28/12/2016Israel-Azerbaijan cooperation: Armen Petrosyan’s observationsThe December of 2016 was quite full of political developments, namely high profile visits, agreements and arrangements the implementation of which can leave a significant impact both on separate...
15:47 26/12/2016Former minister dismisses arguments suggesting Armenia’s development hampered by Karabakh conflictArmenian former Defense Minister Seyran Ohanyan, who days ago announced his decision to participate in the forthcoming parliamentary elections in 2017, has issued a lengthy statement, presenting his...
12:43 20/12/2016Israeli Foreign Ministry’s attempts to prevent blogger Lapshin’s extradition to Azerbaijan over visiting NKR under the spotlight of Israeli mediaRussian-Israeli blogger Alexander Lapshin, who was arrested in Belarus at the request of the Azerbaijani government, faces extradition to Azerbaijan over his visits to the Nagorno-Karabakh Republic.
12:54 24/11/2016Italian TV channel Rai 3: Four-Day War in April was aimed at diverting attention from scandal over Aliyev clanPaolo Mondani – journalist of the Italian TV channel Rai 3 – who prepared a TV program dedicated to Azerbaijan’s so-called “Caviar diplomacy,” visited the Nagorno-Karabakh Republic.
13:41 23/11/2016Draft Constitution of the Artsakh Republic applies to Getashen, Shahumyan regions, MP from Karabakh saysThe Draft Constitution of the Artsakh Republic is ready. The document has been submitted for a wide public debate and have been modified. The first article of the document, published on the official...
11:05 23/11/2016Italian TV channel Rai 3 reveals secrets of Azerbaijan’s “Caviar diplomacy”Paolo Mondani – journalist of the Italian TV channel Rai 3 – prepared a TV program dedicated to Azerbaijan’s so-called “Caviar diplomacy,” as well as human rights situation in that country.
11:18 03/11/2016Reporters Without Borders includes Azerbaijani president IlhamAliyevin list of freedom predatorsInfluential international organization Reporters Without Borders published a grim portrait gallery of 35 politicians and organizations, who are freedom predators and censor, imprison, torture or...