09:09 09/10/2021ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը հայտարարել է Փաշինյանի և Ալիևի հանդիպումը կազմակերպելու պատրաստակամության մասինԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ (Ֆրանսիա՝ Ստեֆան Վիսկոնտի, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ Էնդրյու Շոֆեր և Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Իգոր Խովաև) երեկ տարածել են հետևյալ հայտարարությունը՝ ողջունելով Ժնևում...
17:33 08/10/2021Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Ի՞նչ սպասել Իրան-Թուրքիա-Ռուսաստան աշխարհաքաղական «պատերազմներից»Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հավանական ու անհավանական մի քանի սցենարներ է ներկայացրել տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ.
11:53 08/10/2021ANCA-ն կոչ է անում Կոնգրեսին՝ հետաքննել Հայաստանի և Արցախի հետ կապված Պետդեպարտամենտի ձախողումներըԱմերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը (ANCA) կոչ է անում ԱՄՆ-ի Սենատի և Ներկայացուցիչների պալատի առանցքային հանձնաժողովներին՝ իրականացնել Կոնգրեսի վերահսկողության իրենց պարտականությունները ԱՄՆ...
09:49 08/10/2021Ավետիք Չալաբյան. Շուշիի նկատմամբ վերահսկողությունը մեր ինքնիշխանության, անվտանգության առանցքային չափորոշիչն էՀասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունեցած հարցուպատասխանի ժամանակ, ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ կրկնեց...
17:23 07/10/2021Իրանի համար խիստ անհրաժեշտ է ամրացնել իր դիրքերը տարածաշրջանում. Կարինե Գևորգյան«Իրանի համար խիստ անհրաժեշտ է ամրացնել իր դիրքերը տարածաշրջանում, որոնք թուլացել էին նախորդ տարվա պատերազմի հետևանքով»,-«Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց ռուսաստանաբնակ քաղաքագետ Կարինե Գևորգյանը:...
16:28 07/10/2021Թադևոս Ավետիսյան. 2022 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը հակասոցիալական էԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, տնտեսագետ, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին փոխնախարար Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում անդրադարձել է հաջորդ տարվա բյուջեի նախագծին՝ ընդգծելով, որ դրանում...
16:27 07/10/2021Քարոզչական պատերազմում մենք ոչինչ չենք անում, իսկ Ադրբեջանը շատ ակտիվ է աշխատում. Էլիբեգովա«Ադրբեջանը մեծ նախագծեր է իրականացնում Շուշիում, ողջ քարոզչական ուշադրությունը հենց Շուշիին է հատկացվում, քանի որ իրենց համար դա ևս կարևոր թեմա է»,- ասուլիսում ասաց ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան։ Նա...
14:35 07/10/2021Օմարից թռած արծիվ հավերը. Արշակ Զաքարյան«Քո երեխային սպանողին խաղաղություն առաջարկելը, նույնն է, թե դու քո սերունդներին մատաղ անես քո թշնամուն»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց «Հայոց ազգային գվարդիա» ՀԿ ղեկավար, ազատամարտիկ Արշակ...
14:23 07/10/2021Ալիևը մի բան է ասում, մեկ շաբաթ անց այդ նույն թեզերը լսում ես մեր իշխանավորների շուրթերից. Անժելա Էլիբեգովա«Անմարդկային մոտեցում է՝ Շուշին գնահատել, «չափել» նյութական ցուցիչներով։ Մի կողմ թողնենք, որ Շուշին ռազմավարական առումով տարածաշրջանի ամենագլխավոր կետերից մեկն է, որի հանձնումն ընդհանուր տարածաշրջանի...
13:07 07/10/2021ԵԽ գլխավոր քարտուղար․ ԵԽ ռազմավարության ծրագրերում առաջնահերթություն է կանանց համար արդարադատության մատչելիությունըԵվրոպայի խորհրդի կանանց նկատմամբ բռնության և ընտանեկան բռնության կանխարգելման և դրա դեմ պայքարի մասին մասին (Ստամբուլյան կոնվենցիա) կոնվենցիայի 10-ամյակի կապակցությամբ Եվրոպայի խորհուրդը կազմակերպել...
10:11 07/10/2021Էլինար Վարդանյան. Ռ. Քոչարյանի ասուլիսի արձագանքների ամփոփ պատկերըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը հրապարակել է Էլինար Վարդանյանի հոդվածը, որտեղ նա անդրադառնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի ասուլիսի արձագանքներին.
17:18 06/10/2021Հակամարմին ունեցողն ինչո՞ւ պիտի թեստ հանձնի կամ պատվաստվի․ Արեգնազ Մանուկյանը՝ ԱվանեսյանինՀոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ է մտել կորոնավարակային համաճարակի դեմ պայքարի նոր քաղաքականությունը, որի համաձայն՝ աշխատանքի ներկայանալիս կամ պետք է պատվաստված լինել կամ երկու շաբաթը մեկ թեստ հանձնել:...
11:25 06/10/202140 տարվա ընթացքում առաջին անգամ մթերքը ռեկորդային ձևով թանկացել էՊարենային ապրանքների համաշխարհային գների ինդեքսը մեկ տարվա ընթացքում աճել է 27%-ով, ինչը վերջին 40 տարիների ամենադինամիկ ցուցանիշներից մեկն է: Այս մասին «Ura.ru»- ին տված հարցազրույցում ասել է...
10:15 06/10/2021Սասունյան. Ալիևի 11-ամյա որդին Լոնդոնի կենտրոնում գտնվող 45 միլիոն դոլարի գույքի սեփականատերն էրԱյս աղմկահարույց զեկույցը հրապարակվեց միջազգային լրատվամիջոցների կողմից 2021 թվականի հոկտեմբերի 3-ին: Թեև սա առաջին դեպքը չէ, երբ պարզվում է, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ընտանիքը արտերկրային...
18:32 05/10/2021ԱԱԾ-ում կես տարվա ընթացքում վճարվել է 10 մլրդ դրամ, կամ 21 մլն դոլար աշխատավարձ. Աղվան Վարդանյան«Հայտարարությունը պետք է վերնագիր ունենա, այն է. «ԱԱԾ-ն և տնտեսությունը»,-խորհրդարանական հայտարարությունների ժամին իր ելույթն այսպես վերնագրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը: Նա...
16:37 05/10/2021Խաղաղության թեզի ներքո Հայաստանը հայտնվելու է խաղաղության խաբկանքի մեջ. Սեյրան Օհանյան«ՀՀ իշխանությունները պետք է հասկանային, որ հատկապես Սյունիքի հատվածում նոյեմբերի 9-ից հետո մենք պետք է հետ չքաշվեինք մեր կանգնած դիրքերից»,- լրագրողների հետ ԱԺ-ում կազմակերպված ճեպազրույցի ժամանակ...
14:00 05/10/2021ՀՀ իշխանությունը կամ չի մասնակցել փաստաթղթի քննարկմանը, կամ առաջնային չի համարել գերիների վերադարձի շուտափույթ կարգավորումը. Աբրահամյան«Մեր գլխավոր խնդիրն այն է, որ Հայաստանը գերիների, ռազմագերիների վերադարձի հարցը քննարկում է Ադրբեջանի առաջ քաշած նոր պահանջների շրջանակներում»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ...
14:17 04/10/2021Ռոբերտ Քոչարյան. ՌԴ-ի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելը բարոյական հարթությունում է«Զենքի շուկան այնպիսինն է, որ եթե դու այսօր ունես փող զենք գնելու համար, պատրաստ ես հենց այդ փողը ծախսել զենք գնելու համար, այդ զենքը գտնելու ես, դա կարող է լինել ռուսական, կարող է լինել ոչ...
13:13 04/10/2021Թուրք վերլուծաբանի պնդումների համաձայն՝ Իրանը Սյունիքում ավիաբազա է ստեղծումԹուրք վերլուծաբան Գյոքթուրք Թույսուզօղլուն հանդես է եկել տարածաշրջանային վերջին զարգացումների վերաբերյալ հոդվածով, որտեղ պնդում է, թե ըստ որոշ տեղեկությունների՝ Հայաստանն Իրանին առաջարկ է արել...
12:04 04/10/2021ՀՀ երկրորդ նախագահ. Հիմք կա կարծելու՝ պատերազմը սկսել է տգիտության պատճառով, ավարտվել՝ ըստ պայմանավորվածությանՀՀ երկրորդ Նախագահ, Արցախի առաջին նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը շարունակում է անդրադառնալ Ղարաբաղյան երրորդ պատերազմի ընթացքի, պարտության,...

14:35 30/12/2019Армянские саперы в Сирии разминировали 124 тыс. кв. м территорииВрачи гуманитарной группы за указанный период времени оказали помощь свыше 8500 пациентам – независимо от возраста, пола и вероисповедания.
14:37 28/12/2019AntiFake.am: Глава Минздрава Армении за 10 месяцев 2019 года получил премию в размере около 15 млн драмовОбщая сумма предоставленных высокопоставленным должностным лицам Минздрава Армении премий составляет около 65 млн драмов.
13:33 28/12/2019Минобороны Арцаха: Армия обороны в течение всего года продолжила играть роль диктующего ситуацию на передовойОбстановку на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск в 2019 году условно можно считать относительно стабильной.
12:06 27/12/2019Судья КС Аревик Петросян: Не планирую воспользоваться возможностью досрочного выхода на пенсию«Каждую страницу своей биографии я заполняла с честью, и с большой ответственностью участия в укреплении государственности. Горжусь каждой страницей своей биографии», – заявила она.
13:22 26/12/2019Глава Минэкономики Армении: Год завершим с показателем экономического роста в 7,5%Год завершаем в довольно хорошем настроении, заявил на заседании правительства Армении в четверг, 26 декабря, премьер-министр республики Никол Пашинян.
10:07 26/12/2019Котировки нефти растут в четверг на данных о сокращении запасов в СШАФевральские фьючерсы на Brent дорожали на лондонской бирже ICE Futures а $0,27 (на 0,4%) - до $67,47 за баррель.
11:51 25/12/2019«Лаборатория Касперского»: Атаки скрытых криптомайнеров в Армении сократилисьВ Армении с атаками скрытых криптомайнеров в третьем квартале 2019 года столкнулись 1,84% пользователей компьютеров, когда как этот показатель в Грузии составил 1,60%, а в Азербайджане – 1,98%.
12:13 24/12/2019Ерванд Варосян: Единственной уголовно-правовой оценкой может быть прекращение дела против Баблояна и БабаянаРешение прокуратуры не утверждать обвинительного заключения по уголовному делу для адвоката Ерванда Варосяна не стало сюрпризом.
12:39 23/12/2019Что омрачает настроение россиян в канун Нового года? Результаты опросаНовогоднее настроение можно ждать, а можно попробовать создать самостоятельно. Сервис путешествий Туту.ру провел опрос и узнал, какими способами путешественники создают себе то самое праздничное...
16:42 20/12/2019Азербайджанское «воображаемое сообщество» Нагорного КарабахаВ 80-ые годы минувшего века британский ученый Бенедикт Андерсон в рамках разработанной им теории нации предложил довольно противоречивую концепцию «Воображаемые сообщества» (imagined community).
11:11 19/12/2019Маргарита Симоньян, Тина Канделаки и Дмитрий Харатьян призывают изменить меру пресечения Роберту КочарянуСегодня порядка 60 имеющих армянские корни деятелей культуры и искусства в Армении и России выступили с аналогичным заявлением.
12:44 18/12/2019«Вернатун»: Подписав закон о КС, президент Армении лично возьмет на себя всю ответственность за последствияЕсли даже президент Армении подпишет этот закон, то, все равно, рано или поздно документ будет признан антиконституционным, указал клуб.
15:10 17/12/2019Замглавы КГД Армении: В 2019 году по уголовным делам в госбюджет были возвращены 5,5 млрд драмовВ январе-ноябре 2019 года по линии экономических преступлений возбудили 409 уголовных дел, подавляющее большинство из них касаются случаев уклонения от уплаты налогов и контрабанды.
14:50 17/12/2019Марукян: Есть ситуации, которые за пределами влияния Хажакяна, но он несет за них ответственностьПо его словам, данный вопрос уже несколько раз становился предметом для обсуждения. Партия получает тысячи писем, медиа-команда следит за реакциями, представляя их совету правления.
12:49 14/12/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 140 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
20:15 13/12/2019Владимир Казимиров: После подписания документа Гейдар Алиев начал терзать меняПроблема статуса Нагорного Карабаха и попытка решить его силой вызвали первый в СССР вооруженный конфликт и ожесточенную войну, отметил он.
11:17 12/12/2019Отрицание Геноцида армян как одна из основ существования Турции и Азербайджана: Лапшин рассказал о встрече с АкчамомЛюбые отношения Азербайджана с внешним миром, прежде всего, завязаны на армянском вопросе, отметил блогер.
10:59 11/12/2019Армения – 9-я в мире страна по доле атакованных мобильными банковскими троянцами пользователейРекомендуемый экспертами набор защитных мер от мобильных зловредов включает скачивание приложений только из доверенных источников.
13:42 10/12/2019Названы 50 лучших мест для путешествий в 2020 годуПервое место эксперты отдали столице Эфиопии Аддис-Абебе.
12:19 09/12/2019Никол Пашинян рассказал, почему должностным лицам повысили зарплаты и выдали премииОн отметил, что, конечно, это не может стать оправданием, но является важной составляющей в процессе борьбы с коррупцией с морально-психологической точки зрения.