10:40 04/10/2021«Պանդորայի փաստաթղթեր»․ Նոր օֆշորային սկանդալի կենտրոնում կրկին Ալիևների ընտանիքն էՊատմության մեջ ֆինանսական փաստաթղթերի ամենամեծ արտահոսքի շնորհիվ աշխարհի հարյուրավոր առաջնորդների, քաղաքական գործիչների և միլիարդատերերի գաղտնի գործարքները և գաղտնի ակտիվները հայտնի են դարձել...
10:20 04/10/2021Պատերազմներում հաղթած մարդիկ կամ մարտական գեներալներ մեկուսացվել էին՝ անձամբ Նիկոլի հրամանով. Ի.Սաղաթելյան«Ընդդիմությունը պատերազմի օրերին դրսևորել է բացառիկ պետականամետ կեցվածք և դա փաստ է, իսկ մնացած փաստերի մասին առաջիկայում...»:
15:18 03/10/202103.10.2021. «Հենակետ». Ադրբեջանցիները պահանջել են Ամարաս վանքի տարածքից հեռացնեն Արցախի պետական դրոշը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ
19:30 02/10/2021Netflix-ը ձեռք է բերել Ռոալդ Դալիի ստեղծագործությունների էկրանավորման իրավունքըNetflix-ը ձեռք է բերել բրիտանացի գրող Ռոալդ Դալի ստեղծագործությունների, այդ թվում ՝ «Մեծ և բարի հսկան», «Ֆանտաստիկ միստր Աղվեսը» և այլ ստեղծագործությունների ֆիլմերի էկրանավորման իրավունքները: Այս...
13:37 02/10/2021Ադրբեջանի կազմում ցանկացած կարգավիճակ անընդունելի է Արցախի համար. ԱԺ նախագահԱրցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հերթական հարցազրույցն է տվել «Առաջին լրատվական»-ին։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը՝ ներկայացնելով...
10:20 02/10/2021Կարելի է փաստել՝ առանց Փաշինյանի գիտության նման գործարքներ անհնար է, որ կատարվեին. Իշխանյան«Պետությո՞ւն, թե՞ պատրոն Դավիթ»
18:05 01/10/2021Սերժ Սարգսյան. Պատեհ պահի մենք պատրաստ կլինենք շարունակել պայքարը բացառապես խորհրդարանից դուրս«Երկու տարի առաջ հավաքվել էինք՝ քննարկելու կուսակցության անելիքներն ու երկրին պատուհասած պոպուլիզմի վիրուսի դեմ պայքարի միջոցները»,- ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ ելույթ...
15:09 01/10/2021Հայաստանի բնակչության 50 %-ը ԵԱՏՄ ստանդարտների համաձայն թերսնված է.Դավիթ Պիպոյան«Հայաստանի բնակչության 50 %-ը ԵԱՏՄ ստանդարտների համաձայն օրական 2500 կալորիա սնունդ չի ստանում՝ կարողանում է ապահովել 1800-2000 կալորիան»,- այսօր «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց ՀՀ ԳԱԱ «Էկո...
14:36 01/10/2021Մարզասրահ հաճախելն է առաջնահերթություն, թե տեղահանված արցախցիների սոցիալական խնդիրներըԱԺ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում ընդունվեց «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և...
10:26 01/10/2021Վահե Հովհաննիսյան. Փաստաբանական համայնքն այս պահին գուցե Հայաստանի ամենաառաջադեմ միավորն էՊատմական պատահականությո՞ւն, թե՞ տրամաբանական աղետ
17:37 30/09/2021Գործընթացներն աստիճանաբար փաստերով հաստատում են, որ ամենամեծ դավաճանը Նիկոլ Փաշինյանն է. Արմեն Գրիգորյան«44-օրյա պատերազմը հիմարության, ոչ պրոֆեսիոնալիզմի և դավաճանության կծիկ է»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը և հավելեց, որ հետագա գործընթացներն աստիճանաբար փաստերով...
15:22 30/09/2021Եվրոպայի խորհրդի հակակոռուպցիոն մարմինը հրապարակել է Հայաստանի վերաբերյալ իր նոր զեկույցըԵվրոպայի խորհրդի հակակոռուպցիոն մարմինը՝ GRECO-ն, այսօր հրապարակված նոր զեկույցում գնահատում է Հայաստանի իշխանությունների ձեռնարկած միջոցները՝ Հայաստանի վերաբերյալ GRECO-ի տրամադրած 18...
11:54 30/09/2021Տիգրան Աբահամյան. Տեղեկատվական ռիսկերի կառավարման ճգնաժամը նոր խնդիրների է հանգեցնելուԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական քարոզչական քաղաքականությունը հետպատերազմական փուլում առավել ագրեսիվ բնույթ է ստացել։...
10:29 29/09/2021Երկու մետաֆորիկ թվիթ մի օրում Իրանի խորհրդարանի պատգամավորից՝ Ադրբեջանին հասցեագրված. իրանագետԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է․ «Երկու մետաֆորիկ թվիթ մի օրում Իրանի խորհրդարանի պատգամավոր Արտաշիր Մոթահարիից՝ Ադրբեջանին հասցեագրված շատ հետաքրքիր ուղերձներով։ Թվիթ 1 Թուրքիան, տարված Օսմանյան...
10:03 29/09/2021Հարութ Սասունյան. Դժբախտաբար, գեղեցիկ բառերը մեծ նշանակություն չունեն ռեալպոլիտիկումԱլիև-Փաշինյան տեսանյութերով մենամարտը՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում
15:39 28/09/20212020 թ-ին Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիմնական արդյունքը կայունությունն է. ԼավրովԱրցախում ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ նախորդ տարվա ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիմնական արդյունքը հակամարտության...
13:42 28/09/2021Ժամանակն է պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի նկատմամբ, քանի դեռ Ալիևը չի վերադարձրել վերջին հայ ռազմագերուն․National Interest«Ձեռներեցության ամերիկյան ինստիտուտի» գիտաշխատող, վերլուծաբան Մայքլ Ռուբինը National Interest պարբերականում հոդված է հրապարակել Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի կողմից՝ Թուրքիայի ու սիրիացի...
11:03 28/09/2021Ի՞նչ է արել կառավարությունը պատերազմից տուժածների համար. «Հայաստան» դաշինքը հաշվետվություն է պահանջել«Հայաստան» դաշինքը իշխանություններից պահանջելլ է ներկայացնել, թե ինչ աշխատանքներ է կատարել կառավարությունը պատերազմին հաջորդած ժամանակահատվածում։ Դաշինքը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
21:29 27/09/2021ԵԽԽՎ-ն ևս հաստատեց․ Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի օգնությամբ սիրիացի վարձկաններ են օգտագործվելԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանում այսօր քննարկվեց ու ընդունվեց Պոլ Գավանի պատրաստած զեկույցը։ Հայաստանի պատվիրակության կողմից ներկայացված փոփոխության արդյունքում...
16:18 27/09/2021Սիրանուշ Սահակյան. Գերիների կյանքի իրավունքի խախտման վերաբերյալ 38 գանգատ ենք ներկայացրել ՄԻԵԴ, ևս 50-ը նախապատրաստվում էՂարաբաղյան երրորդ պատերազմի մեկնարկից մեկ տարի անց առաջին անգամ Հայաստանում պաշտոնապես հրապարակվեց զոհված զինծառայողների, անհայտ կորած համարվող անձանց թիվը։ Ըստ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության,...

13:19 07/12/2019Вероятность войны в контексте карабахского конфликта изменилась с «если» на «когда»В Братиславе завершился очередной переговорный год по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
11:03 05/12/2019Армения вошла в топ-10 стран по въездному туризму в Россию в 2019 годуТуристический портал ТурСтат представил рейтинг стран по въездному туризму в Россию в 2019 году, проанализировав статистику въездного туризма за девять месяцев с 1 января по 30 сентября.
11:39 04/12/2019Интерес фишеров к Армении резко увеличился – «Лаборатория Касперского»В третьем квартале 2019 года в Армении фишинговым атакам подверглись 12,48% пользователей, когда как этот показатель в Грузии составил 7,5%, а в Азербайджане – 12,16%.
14:55 02/12/2019Условия в школах Гегаркуникской области Армении – из периода «холодных и темных» летКеросиновые печи, холодные бетонные полы, полуразбитые окна, находящиеся на грани разрушения стены и «заучивающие» историю вместе со школьниками крысы…казалось бы, речь идет о не столь далеком...
15:10 30/11/2019Марукян развенчал лайв МарутянаМэр Еревана Айк Марутян в прямом эфире в социальной сети Facebook попытался ответить на опубликованные в прессе факты, но еще больше усложнил ситуацию.
13:03 30/11/2019Армия обороны Арцаха пресекла наступательную активность ВС АзербайджанаВ период с 24 по 30 ноября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 220 раз.
15:49 29/11/2019Декабрь в Армении будет теплее обычногоСреднемесячная температура воздуха на всей территории Армении будет выше нормы на 1-2 градуса, количество осадков также будет выше нормы.
16:14 28/11/2019Дело аистов «умерло»Днями ранее сайт Panorama.am писал об «убаюкивании» дела о гибели аистов в общине Овташен Араратской области Армении.
11:08 28/11/2019«Любовь во время войны»: история легенд советской разведки – супругов Вартанян25 ноября в возрасте 93 лет ушла из жизни Гоар Вартанян — легендарная советская разведчица-нелегал.
13:56 27/11/2019«В азербайджанской армии искали армянских шпионов при помощи пыток»: материал BBCО массовых пытках, которые происходили в мае и июне 2017 года, общественность стала узнавать только в 2019 году, когда постепенно стали раскрываться подробности дела.
11:00 27/11/2019«Лаборатория Касперского»: Читеры вредят честным геймерам и всей индустрии видеоигрВ мире более 2,5 миллиардов геймеров, их немало также в Армении.
14:57 22/11/2019Секретарь Совбеза Армении: Инцидент с участием азербайджанца в Милане – очередная попытка публичной провокацииИнцидент с участием азербайджанца во время встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна с представителями армянской общины в Милане является ещё одной попыткой публичной провокации.
13:48 21/11/2019Задавший в армянской церкви Милана премьеру Армении вопрос азербайджанский «блогер» – сотрудник ПолицииПремьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках официального визита в Италию, накануне, 20 ноября, прибыл в Милан, где в армянской церкви Сорока Святых Младенцев состоялась встреча с представителями...
11:50 21/11/2019#Пью_кофе: армянские ученые ответили флешмобом на заявление ПашинянаМногие ученые Армении на своих страницах в соцсети Facebook проводят флешмоб – с хештегом #Пью_кофе.
15:01 20/11/2019Вардан Восканян: Мы станем очевидцами позитивных изменений и процесса демократизации в ИранеО ставших причиной гибели свыше 100 человек в соседнем Иране, причинах, возможных развитиях и последствиях, армяно-иранских отношениях в сложившейся ситуации корреспондент Panorama.am побеседовал с...
11:37 16/11/2019Ученые назвали диету, позволяющую избежать гриппаПервая за неделю до инфицирования вирусом гриппа А была посажена на кетоновую диету
12:43 15/11/2019«Адеквад»: Министерство труда и социальных вопросов Армении точно пожалеет из-за своего халатного отношения к работеОрден «Адеквад» выражает недовольство в связи с «дополнением» к проблематичной записи на странице министерства труда и социальных вопросов Армении и его содержанием.
10:12 15/11/2019Политолог: Несмотря на наложенное «вето», у резолюции о Геноциде армян ещё есть шансы в Сенате СШАНесмотря на наложенное «вето», у резолюции о признании Геноцида армян в Османской империи 1915 года ещё есть шансы в Сенате США.
17:13 14/11/2019Виген Степанян: Армения – это мы все, но вместо поддержки – ругаем друг другаТребующие отставки министра образования, науки, культуры и спорта Армении Араика Арутюняна и проводящие забастовки занятий студенты сегодня собрались у здания правительства РА.
11:53 14/11/2019Президента Турции Эрдогана встретили в США акциями протеста«Разочарован, что деятеля, который в последние годы попирал многократно американские ценности и интересы, удостаивают красной дорожки в Белом доме», – указал Энди Земенидос.