10:40 04/10/2021«Պանդորայի փաստաթղթեր»․ Նոր օֆշորային սկանդալի կենտրոնում կրկին Ալիևների ընտանիքն էՊատմության մեջ ֆինանսական փաստաթղթերի ամենամեծ արտահոսքի շնորհիվ աշխարհի հարյուրավոր առաջնորդների, քաղաքական գործիչների և միլիարդատերերի գաղտնի գործարքները և գաղտնի ակտիվները հայտնի են դարձել...
10:20 04/10/2021Պատերազմներում հաղթած մարդիկ կամ մարտական գեներալներ մեկուսացվել էին՝ անձամբ Նիկոլի հրամանով. Ի.Սաղաթելյան«Ընդդիմությունը պատերազմի օրերին դրսևորել է բացառիկ պետականամետ կեցվածք և դա փաստ է, իսկ մնացած փաստերի մասին առաջիկայում...»:
15:18 03/10/202103.10.2021. «Հենակետ». Ադրբեջանցիները պահանջել են Ամարաս վանքի տարածքից հեռացնեն Արցախի պետական դրոշը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ
19:30 02/10/2021Netflix-ը ձեռք է բերել Ռոալդ Դալիի ստեղծագործությունների էկրանավորման իրավունքըNetflix-ը ձեռք է բերել բրիտանացի գրող Ռոալդ Դալի ստեղծագործությունների, այդ թվում ՝ «Մեծ և բարի հսկան», «Ֆանտաստիկ միստր Աղվեսը» և այլ ստեղծագործությունների ֆիլմերի էկրանավորման իրավունքները: Այս...
13:37 02/10/2021Ադրբեջանի կազմում ցանկացած կարգավիճակ անընդունելի է Արցախի համար. ԱԺ նախագահԱրցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հերթական հարցազրույցն է տվել «Առաջին լրատվական»-ին։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը՝ ներկայացնելով...
10:20 02/10/2021Կարելի է փաստել՝ առանց Փաշինյանի գիտության նման գործարքներ անհնար է, որ կատարվեին. Իշխանյան«Պետությո՞ւն, թե՞ պատրոն Դավիթ»
18:05 01/10/2021Սերժ Սարգսյան. Պատեհ պահի մենք պատրաստ կլինենք շարունակել պայքարը բացառապես խորհրդարանից դուրս«Երկու տարի առաջ հավաքվել էինք՝ քննարկելու կուսակցության անելիքներն ու երկրին պատուհասած պոպուլիզմի վիրուսի դեմ պայքարի միջոցները»,- ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ ելույթ...
15:09 01/10/2021Հայաստանի բնակչության 50 %-ը ԵԱՏՄ ստանդարտների համաձայն թերսնված է.Դավիթ Պիպոյան«Հայաստանի բնակչության 50 %-ը ԵԱՏՄ ստանդարտների համաձայն օրական 2500 կալորիա սնունդ չի ստանում՝ կարողանում է ապահովել 1800-2000 կալորիան»,- այսօր «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց ՀՀ ԳԱԱ «Էկո...
14:36 01/10/2021Մարզասրահ հաճախելն է առաջնահերթություն, թե տեղահանված արցախցիների սոցիալական խնդիրներըԱԺ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում ընդունվեց «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և...
10:26 01/10/2021Վահե Հովհաննիսյան. Փաստաբանական համայնքն այս պահին գուցե Հայաստանի ամենաառաջադեմ միավորն էՊատմական պատահականությո՞ւն, թե՞ տրամաբանական աղետ
17:37 30/09/2021Գործընթացներն աստիճանաբար փաստերով հաստատում են, որ ամենամեծ դավաճանը Նիկոլ Փաշինյանն է. Արմեն Գրիգորյան«44-օրյա պատերազմը հիմարության, ոչ պրոֆեսիոնալիզմի և դավաճանության կծիկ է»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը և հավելեց, որ հետագա գործընթացներն աստիճանաբար փաստերով...
15:22 30/09/2021Եվրոպայի խորհրդի հակակոռուպցիոն մարմինը հրապարակել է Հայաստանի վերաբերյալ իր նոր զեկույցըԵվրոպայի խորհրդի հակակոռուպցիոն մարմինը՝ GRECO-ն, այսօր հրապարակված նոր զեկույցում գնահատում է Հայաստանի իշխանությունների ձեռնարկած միջոցները՝ Հայաստանի վերաբերյալ GRECO-ի տրամադրած 18...
11:54 30/09/2021Տիգրան Աբահամյան. Տեղեկատվական ռիսկերի կառավարման ճգնաժամը նոր խնդիրների է հանգեցնելուԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական քարոզչական քաղաքականությունը հետպատերազմական փուլում առավել ագրեսիվ բնույթ է ստացել։...
10:29 29/09/2021Երկու մետաֆորիկ թվիթ մի օրում Իրանի խորհրդարանի պատգամավորից՝ Ադրբեջանին հասցեագրված. իրանագետԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է․ «Երկու մետաֆորիկ թվիթ մի օրում Իրանի խորհրդարանի պատգամավոր Արտաշիր Մոթահարիից՝ Ադրբեջանին հասցեագրված շատ հետաքրքիր ուղերձներով։ Թվիթ 1 Թուրքիան, տարված Օսմանյան...
10:03 29/09/2021Հարութ Սասունյան. Դժբախտաբար, գեղեցիկ բառերը մեծ նշանակություն չունեն ռեալպոլիտիկումԱլիև-Փաշինյան տեսանյութերով մենամարտը՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում
15:39 28/09/20212020 թ-ին Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիմնական արդյունքը կայունությունն է. ԼավրովԱրցախում ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ նախորդ տարվա ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիմնական արդյունքը հակամարտության...
13:42 28/09/2021Ժամանակն է պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի նկատմամբ, քանի դեռ Ալիևը չի վերադարձրել վերջին հայ ռազմագերուն․National Interest«Ձեռներեցության ամերիկյան ինստիտուտի» գիտաշխատող, վերլուծաբան Մայքլ Ռուբինը National Interest պարբերականում հոդված է հրապարակել Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի կողմից՝ Թուրքիայի ու սիրիացի...
11:03 28/09/2021Ի՞նչ է արել կառավարությունը պատերազմից տուժածների համար. «Հայաստան» դաշինքը հաշվետվություն է պահանջել«Հայաստան» դաշինքը իշխանություններից պահանջելլ է ներկայացնել, թե ինչ աշխատանքներ է կատարել կառավարությունը պատերազմին հաջորդած ժամանակահատվածում։ Դաշինքը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
21:29 27/09/2021ԵԽԽՎ-ն ևս հաստատեց․ Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի օգնությամբ սիրիացի վարձկաններ են օգտագործվելԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանում այսօր քննարկվեց ու ընդունվեց Պոլ Գավանի պատրաստած զեկույցը։ Հայաստանի պատվիրակության կողմից ներկայացված փոփոխության արդյունքում...
16:18 27/09/2021Սիրանուշ Սահակյան. Գերիների կյանքի իրավունքի խախտման վերաբերյալ 38 գանգատ ենք ներկայացրել ՄԻԵԴ, ևս 50-ը նախապատրաստվում էՂարաբաղյան երրորդ պատերազմի մեկնարկից մեկ տարի անց առաջին անգամ Հայաստանում պաշտոնապես հրապարակվեց զոհված զինծառայողների, անհայտ կորած համարվող անձանց թիվը։ Ըստ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության,...

12:34 22/04/2016Maragha massacre eyewitness: Azerbaijanis did so many things to us, and now we have to give them lands? Never!On April 10, 1992, after a 3-hour artillery preparation, the subunits of the Azerbaijani regular army invaded the peaceful village of Maragha from the Azerbaijani Mir-Bashir (currently Tartar).
13:58 21/04/2016PACE condemns the EU-Turkey agreementThe refugee deal between EU-Turkey Agreement of March 18, 2016 has been discussed during the spring session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
13:24 19/04/2016More than 3 billion AMD transferred to special account of Artsakh GovernmentA total of 3.140.474.363 AMD has been transferred by 3935 people on the special account of Government of Artsakh from April 4 to 18, reports the information and public relations department of the...
17:53 18/04/2016OCCRP: Exposed one more corruption network connected Azerbaijani president’s clanThe Bribe Factory journalists have found that energy service company Unaoil, which has contacts with Azerbaijani authorities, also used offshore services provider Mossack Fonseca to establish...
17:13 15/04/2016US Department of State: Serious human rights violations observed in Azerbaijan during 2015Serious problems in the field of human rights, freedom of speech, and corruption were observed in Azerbaijan during 2015.
18:37 13/04/2016Freedom House: Huge wave of nationwide protests to spread across Azerbaijan amid mounting crisis in 2016According to the international human rights organization Freedom House’s annual Nations in Transit 2016 report, the civil society situation and the judicial system are worsening in authoritarian...
15:54 13/04/2016Analysis: Azerbaijan trying to regain the losses of Walter’s report at PACEComing session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe is going to be intense, where anti-Armenian processes have already begun.
11:05 12/04/2016Crime Index for Country 2016: Armenia is safer than neighboring AzerbaijanAccording to Crime Index for Country 2016 made by Numbeo, the world’s biggest database, it is safer to live in Armenia, than in Azerbaijan.
10:29 12/04/2016Vitaly Balasanyan: The adversary thought we would be unable to retake our positions after the shellingThe attack by the enemy was not an unexpected move for the deputy of the Nagorno Karabakh Republic National Assembly, General, and a participant to Artsakh war Vitaly Balasanyan.
14:30 09/04/2016Analysis: Aliyev, Herostratus and NeroWhile we are trying to understand the military-political consequences of the Four-Day War, the motives of its outbreak are gradually becoming outlined.
17:26 08/04/2016Rai News 24 reporter: Azerbaijan targets civilian objectsItalian RAI NEWS 24 public TV channel regularly broadcasts the situation in Nagorno Karabakh. In the video, Annamaria Esposito reports from Stepanakert Square which official Baku threatened to...
14:23 07/04/2016Tigran Abrahamyan: By disseminating misinformation, Azerbaijan solves four problems“Since yesterday, Azerbaijan has been systematically disseminating about Armenian operations on Nakhijevan front.
19:21 06/04/2016Azerbaijani politician: Azerbaijan lost war again – killed servicemen are buried almost secretly, authorities fear mass gatheringsThe servicemen killed in fighting in the Nagorno-Karabakh Republic are buried almost secretly in Azerbaijan, Ali Karimli, leader of Azerbaijani Popular Front Party, wrote on his Facebook page.
16:30 06/04/2016Italian media writes about Azerbaijan recruiting IS fightersItalian SpondaSud referring to the military hostilities unleashed on Nagorno Karabakh by Azerbaijan, in a number of publications, noted that Azerbaijan recruited IS fighters from Syria and Iraq to...
12:20 06/04/2016The Panama Papers: The Guardian details how the Aliyev money flows through the world offshoresPanorama.am earlier reported about the huge leak of confidential documents under the name of "The Panama Papers" which revealed the use of offshore companies by politicians and their relatives,...
13:47 05/04/2016SIPRI: Azerbaijan’s military spending is up 165% over past 10 years, but it will be reduced in 2016 due to economic crisisThe sharp fall in oil prices has led to an abrupt reduction in military spending in a number of countries that had increased their levels of spending in recent years.
13:53 04/04/2016Statement: Armenian Parliament condemns Azerbaijan’s terrorist policyThe National Assembly of the Republic of Armenia strongly condemns the unprecedented escalation of the situation by Azerbaijan along the Line of Contact with Nagorno Karabakh, says the statement...
19:58 02/04/2016STRATFOR 2016: Azerbaijan willresort to military escalation to divert attention from economic difficultiesSTRATFOR, a geopolitical intelligence firm, which provides strategic analysis, published a forecast regarding geopolitical processes expected in the second quarter of 2016.
13:17 02/04/2016Azerbaijani media report about severe situation in Tartar districtThe situation on the line of contact between the Armenian and Azerbaijani troops escalated at night of April 2, Turan news agency reports.
11:03 02/04/2016Foreign Policy: How I accidentally became a lobbyist for AzerbaijanA Republican representative from Nebraska Jeff Fortenberry shares his experience in Azerbaijan in a lengthy story published in the Foreign Policy Journal.