15:26 17/09/2021Ռենո Մյուզելյե․ Ի դեմս բարբարոսության՝ հայերը դիմում են միջազգային իրավունքին՝ պաշտպանելու խաղաղ ապրելու իրենց իրավունքըԶանգվածային սպանությունները, խոշտանգումները, քիմիական զենքի կիրառումը և սահմանների մշտական խախտումները չեն կարող անպատիժ մնալ:
15:20 17/09/2021Արցախի ուսուցիչները ՄԻՊ-ին ներկայացրել են դպրոցների ոչ բարվոք վիճակի, ապաստարանների բացակայության խնդիրներըՍեպտեմբերի 15-ին և 16-ին Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները այցելել են Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Քռասնու միջնակարգ, Այգեստանի Ա.Բալայանի...
12:00 17/09/2021Իշխանությունների լռությունը փողոց է դուրս բերել անտուն մնացած հադրութցիներինՎերջին պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության ներքո անցած Արցախի բնակավայրերից տեղահանված բնակիչներից մի քանիսն այսօր կառավարության շենքի դիմաց են եկել՝ հյատնելու իրենց բողոքը։...
15:43 16/09/2021ՄԻՊ-ը դիմել է ՍԴՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը այսօր դիմել է ՍԴ պետական սահմանին լրագրողների տեսալուսանկարահանման արգելքը և այլ սահմանափակումներ վիճարկելու հարցով։ Մասնավորապես, սահմանային շերտի...
11:45 16/09/2021Բժիշկները հոգեկան ուժերի սպառման եզրին են. Անահիտ Ավանեսյան«Այսօրվա դրությամբ իրականացվել է 6049 թեստ և դրական դեպքերի ցուցանիշը կազմում է 764, և, ցավոք սրտի, գրանցվել է19 մահ»,-կառավարության նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և...
13:36 15/09/2021Հայաստանում երրորդ երկրներից ներմուծման ծավալն աճել է 7%-ով2020 թվականի առաջին կիսամյակի համեմատ ԵԱՏՄ պետությունների արտադրական արտադրանքի փոխադարձ առևտրի ծավալն աճել է 24%-ով: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերական բլոկը պատրաստել է վերլուծական...
13:17 15/09/2021Հայաստանի վերամշակող արդյունաբերության 6 ոլորտում գրանցվել է արտադրության ծավալների անկումԵվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերական բլոկը պատրաստել է վերլուծական ակնարկ ԵԱՏՄ երկրներում 2021 թվականի առաջին կիսամյակում արդյունաբերության զարգացման վերաբերյալ: Փաստաթղթի համաձայն՝...
09:50 15/09/2021Հարութ Սասունյան. Փաշինյանը չպետք է հետևի Սարգսյանի սխալ քաղաքականությանը Թուրքիայի հետ հարաբերություններումՆորից նույն բանն ենք անում։ Դեռևս 2009 թվականին նախագահ Սերժ Սարգսյանն անխոհեմորեն ստորագրեց համաձայնագիր Թուրքիայի հետ՝ իբր թե ընդհանուր սահմանը բացելու համար։ Թեև աշխարհասփյուռ հայությունը...
18:17 14/09/2021Վազգեն Սարգսյան, Ռոբերտ Քոչարյան, էլի անուններ հաղթանակի հոմանիշ են, լսեք այս անունները. Աղվան Վարդանյան«Չեք հաջողելու ոչնչացնել սիմվոլները։ Ձեր ժամանակը կարճ է: Փողն ու իշխանությունը ոչինչ են ազգային-պետական մտածողության, արժեքների դիմաց: Վազգեն Սարգսյանը լինելու է, դուք՝ ոչ»։
15:38 14/09/2021Իրավունքը հայտնվել է զոհի կարգավիճակում. Ղազինյան«Իշխանության համար պայքարը Հայաստանում վերածվել է կենսագոյության համար պայքարի: Հակամարտող կողմեր՝ իրավունքը հայտնվել է նրանց մեջտեղում»,- Ազգային ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր...
12:42 13/09/2021Վահե Հովհաննիսյան. Հասարակությունը կալկուլյատոր չէԿարծում եմ` Հայաստանում պառակտման, հասարակության բաժանման կարմիր գծին ենք։ Շատ բաների վերանայման անհրաժեշտություն կա։ Մենք պետք է փորձենք իրար լսել։
11:43 13/09/2021Ամենաթողության և ամեն ինչը զիջելու պարագայում Ադրբեջանը լկտիանում է. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը որպես խնդրի լուծում տեսնում է Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հեռացումը:
09:30 13/09/2021Արցախյան պատերազմից հետո մեծ անհրաժեշտություն է Իրանի ու Հայաստանի հարաբերությունների խորացումը․ Փույա ՀոսսեինիԻնչքան մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար՝ Իրանի հետ հարաբերությունները
13:19 11/09/2021Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների, զոհերի ու վիրավորների թիվն աճել էՍեպտեմբերի 10-ին ոստիկանությունում տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վահե Ղազարյանը։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
12:55 10/09/2021Հիմնադրամն իրականացնում է ծրագրեր՝ ամբողջ աշխարհում հայկական գինին ավելի ճանաչելի դարձնելու համար. Զարուհի ՄուրադյանՆերկայացվեց Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի գործունեության 5 տարիների արդյունքները
10:25 10/09/2021Խուսափել աղետից. ՄԱԿ-ը կոչ է անում ապասառեցնել Աֆղանստանի ակտիվներըԱռանց տնտեսական աջակցության Աֆղանստանը հետ կգլորվի «մի քանի սերունդ»: Այսպիսի նախազգուշացմամբ է հանդես եկել ՄԱԿ-ի առաքելության ղեկավար Դեբորա Լայոնսը Անվտանգության խորհրդի նիստում: Այս մասին գրում է...
09:56 10/09/2021Խիստ նվազել է թե Հայաստան եկող, թե Հայաստանից մեկնող զբոսաշրջիկների թիվըԱյս տարվա առաջին կիսամյակում Հայաստան ավելի քիչ զբոսաշրջիկ է այցելել, քան նախորդ տարվա առաջին ամիսներին, երբ տոտալ սահմանփակումներ էին։ ԱՎԿ հրապարակած վիճակագրության համաձայն, այս ոլորտում անկումը...
17:22 09/09/2021ՏԿԵՆ արձագանքը. Տիգրանաշենն իր կարգավիճակով բնակավայր է, ոչ թե համայնք«Տիգրանաշեն գյուղը համարվում է Պարույր Սևակ համայնքի կազմում ընդգրկված բնակավայր»,-արձագանքելով Panorama.am-ի «Ո՞ւր է Տիգրանաշենը» վերնագրով հրապարակմանը՝ հայտնեցին տարածքային կառավարման և...
16:51 09/09/2021Ադրբեջանցիները խստորեն հանձնարարականներ են տվել, թե հայ ռազմագերիները Կարմիր խաչի ներկայացուցիչների հետ ինչ պետք է խոսեն. ՀՀ ՄԻՊ«Մեր գերիներն իրենց առանձնազրույցներում հաստատել են՝ երբ Ադրբեջանում Կարմիր խաչի աշխատակիցները եկել են իրենց հետ հանդիպման, ադրբեջանցիները նախապես իրենց հանձնարարականներ են տվել, թե նրանք ինչ պետք է...
13:20 09/09/2021Ընդդիմադիր պատգամավոր. Մնում է հասկանալ՝ ինչ գին ենք այս անգամ պատրաստվում վճարել «երկաթուղու վերագործարկման» համարԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է. «Մեզ էլի հաջողվեց շեղել, կամ, փաստորեն, Փաշինյանն ուղիղ բանակցում է Թուրքիայի հետ։ Այսօրվա ամբողջ լրահոսը սեպտեմբերի 21-ի...

11:08 23/10/2019Фишеры чаще атакуют пользователей в Армении – «Лаборатория Касперского»Во втором квартале 2019 года в Армении с фишинговыми атаками столкнулись 8,73% пользователей.
19:45 21/10/2019В аэропортах Армении в сентябре пассажиропоток вырос на 16,5 %С начала года ереванский «Звартноц» и гюмрийский «Ширак» обслужили 2,396,966 пассажиров, что на 11.4% больше показателя за аналогичный период 2018 года.
17:18 18/10/2019Адвокатская группа Роберта Кочаряна выступила с заявлением в связи с решением Конституционного суда АрменииКонституционный суд Армении отказался рассматривать обращение адвокатов бывшего президента страны Роберта Кочаряна.
12:19 17/10/2019Мамедъяров «не припоминает» скандалов с недопуском российских граждан с армянскими фамилиями в АзербайджанМИД РФ не раз за последние годы выступал с заявлениями по вопросу о недопуске на территорию Азербайджана российских граждан с армянскими корнями.
14:34 16/10/2019Анжела Элибегова: У нас на глазах формируется новый пропагандистский концепт АзербайджанаЭлибегова подчеркнула, что Азербайджан даже не скрывает, на какие действия пойдет.
16:12 12/10/2019Микаел Минасян: Ильхам Алиев позволил себе в присутствии главы союзника Армении сделать лживые заявления по теме карабахского конфликтаПубликуем сделанную в социальной сети Facebook запись бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидата исторических наук Микаела Минасяна:...
13:42 12/10/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 90 разВ период 6 по 12 октября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 90 раз.
15:21 11/10/2019Председатель НС Арцаха: Наша борьба продолжается«Одной из важнейших звеньев парламентской дипломатии является представленность в международных парламентских структурах, что позволяет депутатам стран-членов заявлять о вопросах, касающихся как...
12:24 10/10/2019Военная операция Турции на севере Сирии: как мир отреагировал на действия АнкарыПо данным сирийского гостелевидения, в результате турецкого обстрела приграничных городов Рас эль-Айн, Камышли, Дарбасия и аль-Машрафа 8 мирных жителей погибли, 20 получили ранения.
12:28 09/10/2019Как обстоит ситуация по вопросу Амулсара в суде? Ответила Назели ВарданянС вопросом эксплуатации Амулсарского золоторудного месторождения в суд подано несколько исков, судопроизводство всё ещё продолжается.
11:38 09/10/2019Атаки скрытых криптомайнеров на пользователей в Армении значительно сократилисьВо втором квартале 2019 года решения компании обнаружили 7156 новых модификаций майнеров; это почти на 5 тысяч меньше показателя первого квартала.
16:41 08/10/2019Алексис Оганян: У находящейся в окружении сложных соседей Армении на этот раз есть шанс«Так горжусь, что нахожусь в Армении – на этот раз для участия в Конгрессе», – заявил в беседе с журналистами известный американский предприниматель, один из основателей портала Reddit и соучредитель...
12:41 08/10/2019Алексис Оганян: Не могу сдержать радости, когда вижу, как дети в Армении учатся шахматамАлексис Оганян прибыл в Армению 7 октября. Известный американский предприниматель армянского происхождения – один из почетных гостей «WCIT-2019».
10:21 07/10/2019Всемирный конгресс по информационным технологиям – WCIT-2019 – в ЕреванеНа открытии конгресса выступят премьер-министр Армении Никол Пашинян, президент Всемирного альянса информационных технологий и услуг Ивон Чу ...
17:07 05/10/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 100 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 800 выстрелов.
12:19 05/10/2019Рост пассажирских авиаперевозок между Арменией и Грузией превысил 160%Авиационные власти двух стран намерены продолжать сотрудничество.
15:06 04/10/2019Министр экономики: Ожидается, что в 2019 году экономический рост в Армении может превысить уровень в 7%Ожидается, что в 2019 году экономический рост в Армении может превысить уровень в 7%. Об этом в беседе с журналистами заявил министр экономики РА Тигран Хачатрян. По его словам, правительство РА...
13:22 04/10/2019Статус Арцаха и знаки препинанияКогда Россия заявляет, что Крым – это Россия, какие знаки препинания она ставит в конце: точку, восклицательный знак или многоточие?
10:11 03/10/2019Цены на нефть перешли к росту после резкого снижения днем ранееУтром цена декабрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,07%, до 57,73 доллара за баррель,