15:26 17/09/2021Ռենո Մյուզելյե․ Ի դեմս բարբարոսության՝ հայերը դիմում են միջազգային իրավունքին՝ պաշտպանելու խաղաղ ապրելու իրենց իրավունքըԶանգվածային սպանությունները, խոշտանգումները, քիմիական զենքի կիրառումը և սահմանների մշտական խախտումները չեն կարող անպատիժ մնալ:
15:20 17/09/2021Արցախի ուսուցիչները ՄԻՊ-ին ներկայացրել են դպրոցների ոչ բարվոք վիճակի, ապաստարանների բացակայության խնդիրներըՍեպտեմբերի 15-ին և 16-ին Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները այցելել են Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Քռասնու միջնակարգ, Այգեստանի Ա.Բալայանի...
12:00 17/09/2021Իշխանությունների լռությունը փողոց է դուրս բերել անտուն մնացած հադրութցիներինՎերջին պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության ներքո անցած Արցախի բնակավայրերից տեղահանված բնակիչներից մի քանիսն այսօր կառավարության շենքի դիմաց են եկել՝ հյատնելու իրենց բողոքը։...
15:43 16/09/2021ՄԻՊ-ը դիմել է ՍԴՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը այսօր դիմել է ՍԴ պետական սահմանին լրագրողների տեսալուսանկարահանման արգելքը և այլ սահմանափակումներ վիճարկելու հարցով։ Մասնավորապես, սահմանային շերտի...
11:45 16/09/2021Բժիշկները հոգեկան ուժերի սպառման եզրին են. Անահիտ Ավանեսյան«Այսօրվա դրությամբ իրականացվել է 6049 թեստ և դրական դեպքերի ցուցանիշը կազմում է 764, և, ցավոք սրտի, գրանցվել է19 մահ»,-կառավարության նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և...
13:36 15/09/2021Հայաստանում երրորդ երկրներից ներմուծման ծավալն աճել է 7%-ով2020 թվականի առաջին կիսամյակի համեմատ ԵԱՏՄ պետությունների արտադրական արտադրանքի փոխադարձ առևտրի ծավալն աճել է 24%-ով: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերական բլոկը պատրաստել է վերլուծական...
13:17 15/09/2021Հայաստանի վերամշակող արդյունաբերության 6 ոլորտում գրանցվել է արտադրության ծավալների անկումԵվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերական բլոկը պատրաստել է վերլուծական ակնարկ ԵԱՏՄ երկրներում 2021 թվականի առաջին կիսամյակում արդյունաբերության զարգացման վերաբերյալ: Փաստաթղթի համաձայն՝...
09:50 15/09/2021Հարութ Սասունյան. Փաշինյանը չպետք է հետևի Սարգսյանի սխալ քաղաքականությանը Թուրքիայի հետ հարաբերություններումՆորից նույն բանն ենք անում։ Դեռևս 2009 թվականին նախագահ Սերժ Սարգսյանն անխոհեմորեն ստորագրեց համաձայնագիր Թուրքիայի հետ՝ իբր թե ընդհանուր սահմանը բացելու համար։ Թեև աշխարհասփյուռ հայությունը...
18:17 14/09/2021Վազգեն Սարգսյան, Ռոբերտ Քոչարյան, էլի անուններ հաղթանակի հոմանիշ են, լսեք այս անունները. Աղվան Վարդանյան«Չեք հաջողելու ոչնչացնել սիմվոլները։ Ձեր ժամանակը կարճ է: Փողն ու իշխանությունը ոչինչ են ազգային-պետական մտածողության, արժեքների դիմաց: Վազգեն Սարգսյանը լինելու է, դուք՝ ոչ»։
15:38 14/09/2021Իրավունքը հայտնվել է զոհի կարգավիճակում. Ղազինյան«Իշխանության համար պայքարը Հայաստանում վերածվել է կենսագոյության համար պայքարի: Հակամարտող կողմեր՝ իրավունքը հայտնվել է նրանց մեջտեղում»,- Ազգային ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր...
12:42 13/09/2021Վահե Հովհաննիսյան. Հասարակությունը կալկուլյատոր չէԿարծում եմ` Հայաստանում պառակտման, հասարակության բաժանման կարմիր գծին ենք։ Շատ բաների վերանայման անհրաժեշտություն կա։ Մենք պետք է փորձենք իրար լսել։
11:43 13/09/2021Ամենաթողության և ամեն ինչը զիջելու պարագայում Ադրբեջանը լկտիանում է. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը որպես խնդրի լուծում տեսնում է Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հեռացումը:
09:30 13/09/2021Արցախյան պատերազմից հետո մեծ անհրաժեշտություն է Իրանի ու Հայաստանի հարաբերությունների խորացումը․ Փույա ՀոսսեինիԻնչքան մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար՝ Իրանի հետ հարաբերությունները
13:19 11/09/2021Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների, զոհերի ու վիրավորների թիվն աճել էՍեպտեմբերի 10-ին ոստիկանությունում տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վահե Ղազարյանը։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
12:55 10/09/2021Հիմնադրամն իրականացնում է ծրագրեր՝ ամբողջ աշխարհում հայկական գինին ավելի ճանաչելի դարձնելու համար. Զարուհի ՄուրադյանՆերկայացվեց Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի գործունեության 5 տարիների արդյունքները
10:25 10/09/2021Խուսափել աղետից. ՄԱԿ-ը կոչ է անում ապասառեցնել Աֆղանստանի ակտիվներըԱռանց տնտեսական աջակցության Աֆղանստանը հետ կգլորվի «մի քանի սերունդ»: Այսպիսի նախազգուշացմամբ է հանդես եկել ՄԱԿ-ի առաքելության ղեկավար Դեբորա Լայոնսը Անվտանգության խորհրդի նիստում: Այս մասին գրում է...
09:56 10/09/2021Խիստ նվազել է թե Հայաստան եկող, թե Հայաստանից մեկնող զբոսաշրջիկների թիվըԱյս տարվա առաջին կիսամյակում Հայաստան ավելի քիչ զբոսաշրջիկ է այցելել, քան նախորդ տարվա առաջին ամիսներին, երբ տոտալ սահմանփակումներ էին։ ԱՎԿ հրապարակած վիճակագրության համաձայն, այս ոլորտում անկումը...
17:22 09/09/2021ՏԿԵՆ արձագանքը. Տիգրանաշենն իր կարգավիճակով բնակավայր է, ոչ թե համայնք«Տիգրանաշեն գյուղը համարվում է Պարույր Սևակ համայնքի կազմում ընդգրկված բնակավայր»,-արձագանքելով Panorama.am-ի «Ո՞ւր է Տիգրանաշենը» վերնագրով հրապարակմանը՝ հայտնեցին տարածքային կառավարման և...
16:51 09/09/2021Ադրբեջանցիները խստորեն հանձնարարականներ են տվել, թե հայ ռազմագերիները Կարմիր խաչի ներկայացուցիչների հետ ինչ պետք է խոսեն. ՀՀ ՄԻՊ«Մեր գերիներն իրենց առանձնազրույցներում հաստատել են՝ երբ Ադրբեջանում Կարմիր խաչի աշխատակիցները եկել են իրենց հետ հանդիպման, ադրբեջանցիները նախապես իրենց հանձնարարականներ են տվել, թե նրանք ինչ պետք է...
13:20 09/09/2021Ընդդիմադիր պատգամավոր. Մնում է հասկանալ՝ ինչ գին ենք այս անգամ պատրաստվում վճարել «երկաթուղու վերագործարկման» համարԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է. «Մեզ էլի հաջողվեց շեղել, կամ, փաստորեն, Փաշինյանն ուղիղ բանակցում է Թուրքիայի հետ։ Այսօրվա ամբողջ լրահոսը սեպտեմբերի 21-ի...

09:49 16/03/2016The Third Coming of Oskanian“The work aimed at setting up a political party significantly advanced. I am not ready yet to announce the establishment of a party at this moment, but I eventually will,” former Foreign Minister of...
16:58 15/03/2016Another desperate Azerbaijani citizen ready to move to Nagorno Karabakh Republic with familyTired of the authorities’ arbitrariness, an Azerbaijani bus driver expressed a wish to move to Nagorno Karabakh Republic (NKR) with his family, according to Azerbaijani Meydan TV.
13:20 12/03/2016Aris Ghazinyan: Armenian kingdoms appeared and disappeared in Ararat country, but Armenian element always dominated hereSpanish diplomat and traveller Gonzalez de Clavijo, who was the chamberlain of Henry III, the King of Castile and León, and was appointed by him as the ambassador to Timur, left descriptions which...
12:02 11/03/2016Bread and Bakery products drop in price: National Statistical ServiceIn February 2016 bread and bakery products have dropped in price by 5.3% as compared with February 2015 data and by 2.6% in January of this year The National Statistical Service (NSS) informs that as...
13:58 10/03/2016Media Representatives slam restrictions in the RA draft Electoral Code“Drafting of the new Electoral Code appears to be a secret process. Civil society and Media representatives were interested in how and when the draft was prepared, they wished to participate in the...
11:21 09/03/2016Former Congressman Quits Promoting Azerbaijan’s Interests in WashingtonHere is news that you don’t hear every day: a former Congressman stops working for a foreign client after not receiving his pay for a year!
14:15 07/03/2016Aris Ghazinyan: Timur took thousands of Armenians out of Armenia to develop crafts and trade in his empireThe 14th century was one of the most tragic ones in the Armenian history: one after another many cities, including Ani and Dvin, the greatest ever founded by the Armenians, stepped down the stage in...
12:14 07/03/2016Garik Hayrapetyan: Women in Armenia receive 35.9% less salary than menThe World Economic Forum estimated in 2015 that if we continue to fight for women's rights at this pace, complete equality will be reached by 2133, said UNFPA Armenia Country Office Assistant...
12:51 05/03/2016Armenophobia export: Azerbaijani kickboxer opens club in London where “entry of Armenians is prohibited”Hafiz Bakhshaliyev, a former member of Azerbaijan national kickboxing team, rented a place in the center of London in 2016and opened a kickboxing and boxing sport club called Kavkaz, and now 10...
20:25 04/03/2016Armenian Ambassador to Italy advises his Azerbaijani colleague to study facts about Karabakh conflict from objective sourcesSargis Ghazaryan, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Italy, responded to an article titled “Khojaly massacre” by Italian journalist Domenico Letizia and Azerbaijani...
13:55 04/03/2016The Wealth Report: Number of ultra-rich people rises in Azerbaijan amid fall of oil prices and economic crisisThe number of the wealthy people across the world sharply falls, according to The Wealth Report compiled by Knight Frank, an international consulting firm.
17:24 03/03/2016Draft Electoral Code adopted by Government of ArmeniaDraft Electoral Code of Armenia was adopted today at a Cabinet sitting. Chief of RA Government Staff Davit Harutyunyan presented the Draft and announced that the final version of the document will be...
12:20 02/03/2016Harout Sassounyan: 4,500 Guests Attend Special Armenian Genocide Program in Kremlin HallThe 10th annual Armenian Music Awards (AMA) program was held on February 27, at the Kremlin's Kevorkiev Hall in Moscow, with 4,500 guests in attendance.
13:14 29/02/2016Azerbaijan’s desperate Lezgians attempt to cross NKR border with white flagAbout 25 residents of the village Ketuklu of Gabala district inhabited mainly with Lezgians tried to pass to the territory of the Nagorno Karabakh Republic to the direction of Aghdam with white flags...
16:01 27/02/2016Survey results show children subjected to violence mostly by mothersA survey on violence against children was held among1215 families having at least one underage child in Yerevan and all provinces of Armenia.
14:19 27/02/2016Lack of facts makesAzerbaijani propaganda machine again circulate ZoriBalayan’s nonexistent quotesThe Azerbaijani propaganda machine again started to circulate the falsifications of1992 Aghdam events, which wereexposed long ago.
19:16 26/02/2016PACE President to make official visit to his favorite AzerbaijanPresident of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe will make an official visit to Azerbaijan on 29 February-1st March 2016.
16:44 26/02/2016Propaganda fail: Azerbaijan accidentally publishes confession of Aghdam events’ “eyewitness”: “I had assault rifle”“Evidence” of the survivors of 1992 Aghdam events circulated by the Azerbaijani propaganda machine and presented in the Azerbaijani propagandistic publication “The Khojaly Genocide” in 2006 started...
14:08 26/02/2016Pro-Azerbaijani propagandist Thomas Goltz caught on falsifications of 1992 Aghdam eventsAmerican journalist Thomas Goltz – one of the pillars of the Azerbaijan’s propaganda machine, who “as an eyewitness” actively spreads “facts” about 1992 Aghdam events he allegedly witnessed – was...
11:30 26/02/2016Azerbaijanis like “Between hunger and fire,” Armenian film about Aghdam events of 1992The propaganda machine of Armenia works in a very professional and organised manner, and some Azerbaijani citizens consciously or unconsciously take part in that work, Asef Guliyev writes for Lent.az.