10:31 30/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ցանկացած դեպքում պետք է հասկանալ, որ արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն, քանի որ առանց դրա դժվար է պատկերացնել զարգացում...
10:14 30/04/2021Արմեն Գևորգյան. Առաջիկա ընտրություններն առաջին հերթին երկրի զարգացման աշխարհաքաղաքական ընտրությունն ենՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է տարածաշրջանի զարգացումներին, Հայաստանում սպասվող արտահերթ ընտրություններին ու հնարավոր զարգացումներին.
09:53 30/04/2021Մարդկայնության դեմ ուղղված հանցագործություններն անպատիժ թողնելը հանգեցնում է դրանց կրկնության. Արցախի ԱԳՆԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ հայտարարություն է տարածել «Կոլցո» գործողության 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ
17:07 29/04/2021«Ակնհայտ է՝ Ադրբեջանը վախենում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի փորձագետները մուտք գործեն հայկական մշակութային վայրեր»«Յուրաքանչյուր ոք պետք է հիշի տխուր նախադեպը, որ բաժին հասավ Նախիջևանի հայկական մշակութային ժառանգությանը, որտեղ 89 եկեղեցի, 5840 խաչքար և 22000 տապանաքար ոչնչացվեցին»:
13:32 29/04/2021Հայաստանի ժողովրդավարության ցուցանիշն անկում է ապրել. Freedom HouseԶեկույցը նշում է, որ հայկական մամուլն ու հանրությունը անցած տարվա ընթացքում բախվեցին ապատեղեկատվության զգալի աճի հետ, հատկապես COVID-19-ի և Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի շուրջ։
12:21 29/04/2021Այլընտրանքային նախագծեր. Պարտվածի՞, թե՞ կոտրվածի լռությունԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի հոդվածը, որտեղ անդրադառնում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ երեկ հնչեցրած հայտարարություններին.
13:17 28/04/2021Իվետա Տոնոյանը ո՛չ հերքեց, ո՛չ էլ հաստատեց ԲՀԿ-ի՝ Փաշինյանի հետ հավանական համագործակցությունը«Ինձ համար բացարձակապես անընդունելի է այն քաղաքականությունը, որ երեք տարի շարունակ վարում է իշխանությունը՝ հասարակությանը յուրայինների ու ոչ յուրայինների բաժանելով, սև ու սպիտակներ մտցնելով»,- այսօր...
12:24 28/04/2021Հայաստանը դեռ սգում է. Պատերազմում պարտությունը վերաբացել է տուժած ժողովրդի հին վերքերը․ Foreign Policy«Արարատի նման ճերմակ գագաթ չկա»,- գրել է հայ բանաստեղծ Եղիշե Չարենցը` երկգագաթ լեռան մասին, որն ամբողջ Հայաստանի ազգային խորհրդանիշն է: Երևանում պարզ օրը Արարատը գերակշռում է լանդշաֆտով` կանգնելով...
11:17 28/04/2021Հարութ Սասունյան. Վերջապե՛ս, Բայդենը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը… Ո՞րն է հաջորդ քայլըՆախագահ Ռեյգանի կողմից նախագահական հռչակագրում Հայոց ցեղասպանության հիշատակումից քառասուն տարի անց, մինչ Միացյալ Նահանգները խուսափում էր այդ խնդրից, նախագահ Բայդենը օգտագործեց Հայոց ցեղասպանություն...
09:48 28/04/2021Սպառնալիքների հաղթահարման ուղղությամբ արդյունավետ միջոցներ չեն գործում. Տիգրան Աբրահամյան«Այս ուղղությամբ կուտակված խնդիրների լուծման գործում լուրջ առաջընթաց չկա»։
16:12 27/04/2021Սյունիքի հարցում Փաշինյանի և Ալիևի հռետորիկան համընկնում է. Մանթաշյան«Մեր պատմության մեջ երբևէ չի եղել ՀՀ մի ղեկավար, որ նման ընդունելության արժանանա, ինչպիսի ընդունելության արժանացավ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքում»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց...
15:57 27/04/2021Նոր Ղազանչիում առաջ տված դիրքերը թշնամին առավոտյան նույնչափ ետ է քաշել․ վարչակազմի ղեկավարԱպրիլի 25-ի երեկոյան ադրբեջանցիները Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի վարչական տարածքին պատկանող իրենց դիրքից 370 մետր առաջ էին եկել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է...
12:10 26/04/2021Ո՞վ կլինի Հայաստանի 4-րդ ղեկավարը. Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը. «Հայաստանն ունեցել է երեք նախագահ, որոնց հանդեպ հասարակության մեջ վերաբերմունքը հակասական է։ Նրանք բոլորն էլ...
11:27 26/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախում սադրանքները կանխելու համար անհրաժեշտ է համալիր միջոցառումներ իրականացնել«Հենակետ» վերլուծական կենրոնի ղեկավար, Արցախի նախկին նախագահ Բակո Սահակյանի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, որ օրեր առաջ Արցախում էր, գրում է.
09:33 26/04/2021«Զգայական պետականությունից բանական պետականության անցման համար անհրաժեշտ է հրաժարվել պատրանքներից»«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը ֆեյսբուքայն գրառմամբ անդրադարձել է այն հարցին, թե ինչ կտա ԱՄՆ նախագահ Բադյենի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը.
14:31 24/04/2021Ադրբեջանում խրխճանքի է վերածվում հայասպանության ցանկացած դեպք. Արման Թաթոյան«Այս ցեղասպան քաղաքականությունը կարող է ավելի դաժան հետևանքներ ունենալ, եթե ոճրագործությունը կատարողները չդատապարտվեն»,- այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՄԻՊ...
10:43 24/04/2021Արցախի ԱԳՆ. Այսօր էլ Թուրքիայի ղեկավարությունը շարունակում է հայ ժողովրդի նկատմամբ իր ցեղասպան քաղաքականությունըԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն. Հայոց Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ, որում ասված է. «Ապրիլի 24-ին հայ ժողովուրդը ոգեկոչում է Ցեղասպանության անմեղ...
16:23 23/04/2021Ռոբերտ Քոչարյանը. Գալիս եմ իշխանության՝ արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար«Ես գիտակցում եմ, որ հիմնական թիրախը ես եմ լինելու։ Գիտակցում եմ, որ այդպես է լինելու, և հպարտ եմ, որ այս իշխանության ատելությունը վաստակել եմ»,- հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն...
15:42 23/04/2021Այս իշխանությունները ներկայացնում են լավ փաթեթավորմամբ Թուրքիա, որն իրականում գոյություն չունի. Մելքոնյան«Թուրքիայի հետ բարեկամության, ջերմ հարաբերություններ հաստատելու մասին պետական տարբեր պաշտոնյաների կողմից շրջանառվող թեզերը նպատակ ունեն թուլացնելու մեր հասարակության դիմադրությունը»,- այսօր...
14:18 23/04/2021Հարավային Կովկասը Թուրքիայի համար շարունակելու է մնալ ծավալապաշտական ուղղություն. Վարդան Ոսկանյան«Հարավային Կովկասում Թուրքիայի դերի մասին խոսելիս մենք պետք է հաշվի առնենք, թե ինչ պետության հետ գործ ունենք, թե ինչ դինամիկայով է նա զարգանում»,- այսօր «Հայաստանը և Թուրքիան Հարավային Կովկասում.

10:30 14/04/2018Митингующие во главе с Николом Пашиняном провели ночь на Площади Франции в центре ЕреванаНочь прошла без инцидентов, Полиция РА не проводила каких-либо мероприятий.
16:33 13/04/2018Дуров ответил на блокировку Telegram в России: Конфиденциальность не продаетсяВ Telegram-канале Durov's Channel он выразил уверенность, что давление на любые IT-компании со стороны властей всегда сопряжены с деньгами.
10:01 09/04/2018Рост или падение: эксперты разделились в прогнозах по стоимости самой популярной криптовалюты биткоинаЕдиного мнения о том, как будет торговаться биткоин на этой неделе, у экспертов нет.
16:05 07/04/2018Благодатный огонь сошел в храме Гроба Господня в ИерусалимеЕго появление в канун православной Пасхи по молитвам православного патриарха, духовенства и тысяч паломников, несмотря на регулярность, называют «чудом схождения Благодатного огня».
17:32 06/04/2018«Честная игра, дружная команда, уважение к сопернику»: слова Н. Джоковича стали девизом к Международному дню спортаДжокович добавил, что спорт является лучшим средством для закаливания характера.
16:22 06/04/2018Открылась выставка французского фотографа Ивана Травера «Арцах: дух одной страны»Председатель Национального собрания выразил благодарность за теплый прием и искренние пожелания, подчеркнув, что путь, пройденный Францией, – один из лучших примеров для арцахцев.
14:50 05/04/2018Президент Армении Серж Саргсян в Ватикане встретился с Папой Римским ФранцискомГригор Нарекаци и оставленное им наследие, по словам президента, становятся вечным символом солидарности между двумя христианскими общинами.
18:44 04/04/2018Аналитик рассказал про любимую политическую «дубинку» США против ИранаСША, вот уже более 10 лет, мешают развиваться иранской атомной промышленности. Теперь, похоже, будут препятствовать развитию систем кибербезопасности в Иране.
14:37 03/04/2018Из Армении и России на высоком уровне подтверждают: Иран может подписать с ЕАЭС соглашение о ЗСТ уже в ближайшие месяцыВ конце марта заместитель министра экономического развития и инвестиций Армении Ованнес Азизян сообщил, что договор может быть подписан до конца мая сроком на три года.
11:37 02/04/2018Советник президента Арцаха: После апрельских событий 2016 года был проведен пересмотр политики и подходовКак указал Тигран Абрамян, боевые действия в апреле 2016 года указали на наши пробелы и преимущества, уязвимости, и за последние два года была проделана огромная работа в этом направлении.
10:03 02/04/2018Цены на нефть эталонных марок повышаются в ходе торгов в понедельникКроме того, есть признаки того, что государства ОПЕК+ рассматривают возможность шагов для поддержания цен на нефть.
14:02 31/03/2018В МИД Ирана раскритиковали принца Саудовской Аравии за «дерзкие и бессмысленные» слова о войнеЭтот неопытный парвеню, принимающий желаемое за действительное и мечтающий о войне, либо не знает, что такое война, не изучал историю, либо, к сожалению, не проконсультировался с мудрым человеком.
20:49 30/03/2018«Арам Атешян с черной лентой»: в Стамбуле армянская община провела акцию против устраивающего власти Турции архиепископаВ данное дело вмешались представители полиции Стамбула, которые с целью выявления авторов данных изображений проверяют видеокамеры, установленные на улицах города.
14:51 30/03/2018Президент Беларуси Александр Лукашенко поручил искать новые рынки в условиях проблем с поставками продуктов в РоссиюЕсли они решили нас наклонять постоянно непонятно за что, тогда будем искать свое счастье в другом месте. Поэтому ищите другие рынки, сказал он.
12:38 29/03/2018Более 200 передовых образцов российского вооружения будут представлены на выставке ArmHiTec 2018 в ЕреванеОрганизатором единой российской экспозиции на ArmHiTec-2018 является «Рособоронэкспорт», входящий в госкорпорацию «Ростех».
15:20 28/03/2018Гражданка Эстонии депортирована из аэропорта Баку из-за своего армянского происхожденияОб инциденте на своей странице в социальной сети Facebook сообщил Чрезвычайный и полномочный посол Армении в Латвии, Литве и Эстонии Тигран Мкртчян.
15:33 27/03/2018Хитрый вирус: полмиллиона пользователей Android случайно скачали вредоносный кодКомпания Google уже удалила все вредоносные приложения из магазина. Чтобы избежать заражения, эксперты посоветовали пользователям устанавливать специальные антивирусы на смартфоны.
13:51 26/03/2018В приграничном армянском селе Неркин Кармирахпюр строится отвечающий всем стандартам стадионВ ходе визита дети получили в подарок мячи и спортивные футболки.
17:33 24/03/2018Иран на пути присоединения к ЕАЭС: Тегеран и Москва раскачивают отношения по всем направлениямЗа прошедший год президент Ирана Хасан Роухани и президент России Владимир Путин встретились три раза, что было беспрецедентным в истории двусторонних связей.
16:36 23/03/2018Эксперт: Растущая дружба с Саудовской Аравией может привести Азербайджан к конфликту с Ираном, Россией и даже ТурциейАктивная региональная политика Королевства Саудовская Аравия, направленная не только на решение задач внутреннего развития, но и на противостояние Ирану, понемногу захватывает Азербайджан.