10:31 30/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ցանկացած դեպքում պետք է հասկանալ, որ արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն, քանի որ առանց դրա դժվար է պատկերացնել զարգացում...
10:14 30/04/2021Արմեն Գևորգյան. Առաջիկա ընտրություններն առաջին հերթին երկրի զարգացման աշխարհաքաղաքական ընտրությունն ենՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է տարածաշրջանի զարգացումներին, Հայաստանում սպասվող արտահերթ ընտրություններին ու հնարավոր զարգացումներին.
09:53 30/04/2021Մարդկայնության դեմ ուղղված հանցագործություններն անպատիժ թողնելը հանգեցնում է դրանց կրկնության. Արցախի ԱԳՆԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ հայտարարություն է տարածել «Կոլցո» գործողության 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ
17:07 29/04/2021«Ակնհայտ է՝ Ադրբեջանը վախենում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի փորձագետները մուտք գործեն հայկական մշակութային վայրեր»«Յուրաքանչյուր ոք պետք է հիշի տխուր նախադեպը, որ բաժին հասավ Նախիջևանի հայկական մշակութային ժառանգությանը, որտեղ 89 եկեղեցի, 5840 խաչքար և 22000 տապանաքար ոչնչացվեցին»:
13:32 29/04/2021Հայաստանի ժողովրդավարության ցուցանիշն անկում է ապրել. Freedom HouseԶեկույցը նշում է, որ հայկական մամուլն ու հանրությունը անցած տարվա ընթացքում բախվեցին ապատեղեկատվության զգալի աճի հետ, հատկապես COVID-19-ի և Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի շուրջ։
12:21 29/04/2021Այլընտրանքային նախագծեր. Պարտվածի՞, թե՞ կոտրվածի լռությունԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի հոդվածը, որտեղ անդրադառնում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ երեկ հնչեցրած հայտարարություններին.
13:17 28/04/2021Իվետա Տոնոյանը ո՛չ հերքեց, ո՛չ էլ հաստատեց ԲՀԿ-ի՝ Փաշինյանի հետ հավանական համագործակցությունը«Ինձ համար բացարձակապես անընդունելի է այն քաղաքականությունը, որ երեք տարի շարունակ վարում է իշխանությունը՝ հասարակությանը յուրայինների ու ոչ յուրայինների բաժանելով, սև ու սպիտակներ մտցնելով»,- այսօր...
12:24 28/04/2021Հայաստանը դեռ սգում է. Պատերազմում պարտությունը վերաբացել է տուժած ժողովրդի հին վերքերը․ Foreign Policy«Արարատի նման ճերմակ գագաթ չկա»,- գրել է հայ բանաստեղծ Եղիշե Չարենցը` երկգագաթ լեռան մասին, որն ամբողջ Հայաստանի ազգային խորհրդանիշն է: Երևանում պարզ օրը Արարատը գերակշռում է լանդշաֆտով` կանգնելով...
11:17 28/04/2021Հարութ Սասունյան. Վերջապե՛ս, Բայդենը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը… Ո՞րն է հաջորդ քայլըՆախագահ Ռեյգանի կողմից նախագահական հռչակագրում Հայոց ցեղասպանության հիշատակումից քառասուն տարի անց, մինչ Միացյալ Նահանգները խուսափում էր այդ խնդրից, նախագահ Բայդենը օգտագործեց Հայոց ցեղասպանություն...
09:48 28/04/2021Սպառնալիքների հաղթահարման ուղղությամբ արդյունավետ միջոցներ չեն գործում. Տիգրան Աբրահամյան«Այս ուղղությամբ կուտակված խնդիրների լուծման գործում լուրջ առաջընթաց չկա»։
16:12 27/04/2021Սյունիքի հարցում Փաշինյանի և Ալիևի հռետորիկան համընկնում է. Մանթաշյան«Մեր պատմության մեջ երբևէ չի եղել ՀՀ մի ղեկավար, որ նման ընդունելության արժանանա, ինչպիսի ընդունելության արժանացավ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքում»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց...
15:57 27/04/2021Նոր Ղազանչիում առաջ տված դիրքերը թշնամին առավոտյան նույնչափ ետ է քաշել․ վարչակազմի ղեկավարԱպրիլի 25-ի երեկոյան ադրբեջանցիները Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի վարչական տարածքին պատկանող իրենց դիրքից 370 մետր առաջ էին եկել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է...
12:10 26/04/2021Ո՞վ կլինի Հայաստանի 4-րդ ղեկավարը. Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը. «Հայաստանն ունեցել է երեք նախագահ, որոնց հանդեպ հասարակության մեջ վերաբերմունքը հակասական է։ Նրանք բոլորն էլ...
11:27 26/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախում սադրանքները կանխելու համար անհրաժեշտ է համալիր միջոցառումներ իրականացնել«Հենակետ» վերլուծական կենրոնի ղեկավար, Արցախի նախկին նախագահ Բակո Սահակյանի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, որ օրեր առաջ Արցախում էր, գրում է.
09:33 26/04/2021«Զգայական պետականությունից բանական պետականության անցման համար անհրաժեշտ է հրաժարվել պատրանքներից»«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը ֆեյսբուքայն գրառմամբ անդրադարձել է այն հարցին, թե ինչ կտա ԱՄՆ նախագահ Բադյենի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը.
14:31 24/04/2021Ադրբեջանում խրխճանքի է վերածվում հայասպանության ցանկացած դեպք. Արման Թաթոյան«Այս ցեղասպան քաղաքականությունը կարող է ավելի դաժան հետևանքներ ունենալ, եթե ոճրագործությունը կատարողները չդատապարտվեն»,- այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՄԻՊ...
10:43 24/04/2021Արցախի ԱԳՆ. Այսօր էլ Թուրքիայի ղեկավարությունը շարունակում է հայ ժողովրդի նկատմամբ իր ցեղասպան քաղաքականությունըԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն. Հայոց Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ, որում ասված է. «Ապրիլի 24-ին հայ ժողովուրդը ոգեկոչում է Ցեղասպանության անմեղ...
16:23 23/04/2021Ռոբերտ Քոչարյանը. Գալիս եմ իշխանության՝ արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար«Ես գիտակցում եմ, որ հիմնական թիրախը ես եմ լինելու։ Գիտակցում եմ, որ այդպես է լինելու, և հպարտ եմ, որ այս իշխանության ատելությունը վաստակել եմ»,- հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն...
15:42 23/04/2021Այս իշխանությունները ներկայացնում են լավ փաթեթավորմամբ Թուրքիա, որն իրականում գոյություն չունի. Մելքոնյան«Թուրքիայի հետ բարեկամության, ջերմ հարաբերություններ հաստատելու մասին պետական տարբեր պաշտոնյաների կողմից շրջանառվող թեզերը նպատակ ունեն թուլացնելու մեր հասարակության դիմադրությունը»,- այսօր...
14:18 23/04/2021Հարավային Կովկասը Թուրքիայի համար շարունակելու է մնալ ծավալապաշտական ուղղություն. Վարդան Ոսկանյան«Հարավային Կովկասում Թուրքիայի դերի մասին խոսելիս մենք պետք է հաշվի առնենք, թե ինչ պետության հետ գործ ունենք, թե ինչ դինամիկայով է նա զարգանում»,- այսօր «Հայաստանը և Թուրքիան Հարավային Կովկասում.

10:03 02/03/2015UK interests tied to killer-Khalifa regime in BahrainAll decent people know about the torturing of democrats in Bahrain.
13:52 28/02/2015Russian journalist Ivleva doesn’t confirm Azerbaijani propaganda fabrications about refugee from KhojaluThe site Xocali.net http://xocali.net/ru/n22.html goes on revealing the falsifications of Azerbaijani propaganda over the events in Aghdam in 1992.
09:56 28/02/2015What the BRICS plus Germany are really up to?Winston Churchill once said, “I feel lonely without a war.” He also badly missed the loss of empire.
17:13 27/02/2015New misinformation from Azerbaijan: Arizona Senate didn’t recognise events in Aghdam in 1992 as ‘genocide’Azerbaijani media are once again spreading disinformation about Legislative assembly in Arizona Senate (US) passing a resolution which “recognizes the events in Khojaly as genocide” thus attempting...
09:34 27/02/2015Why is bad news from US economy good for Wall Street?'Bad news is good news' has become a formula for the US stock markets during the last several years.
16:34 26/02/2015Site Xocali.net goes on revealing Azerbaijani falsifications: How did Azerbaijani ‘captive’s’ ears grow back?The site Xocali.net http://xocali.net/ru/n22.html goes on revealing the falsifications of Azerbaijani propaganda over the events in Aghdam in 1992.
09:37 26/02/2015Canada’s Patriot ActSoon after the October 2014 attacks in Ottawa and Quebec, the Canadian government began working on new anti-terror legislation, and thus, Bill C-51 made its debut.
16:57 25/02/2015Local elections campaign kicks off in ArmeniaThe campaign for local elections in several Armenian communities, due on March 15, kicked off on Wednesday.
09:36 25/02/2015Los Angeles cancels $845,000 contract with Turkey’s lobbyist Gephardt GroupThe efforts to counter Turkey’s lobbying firms already bore its first fruits.
09:34 24/02/2015Why China’s economic glut is worse than collapseAccording to an academic consensus, at its current demographic pace, China needs 7% to 8% annualized growth in order to sustain itself.
10:37 23/02/2015NATO-Russia jet scrambling hysteria: Who is the real threat?It is difficult to avoid the impression of NATO persistently increasing its military capabilities in its eastern member states.
15:18 21/02/2015Stratfor: Azerbaijan faces financial and political crisesAzerbaijan is trying to weather two separate but interrelated crises. Baku is trying to take advantage of its increasing attractiveness as an alternative energy source to the Europeans meanwhile the...
10:20 21/02/2015China pivots everywhereThe world’s leading economy is on a roll as it enters a new year in the Chinese zodiac.
10:04 20/02/2015Egypt is calling the West’s bluff over its phony war on ISISSisi’s call for the military support of the West in his intervention has effectively been rejected, as he very likely expected it to be.
09:54 19/02/2015UK media demonizing Russia as ‘guilty’ of daring to resist US EmpireThe demonization of Vladimir Putin and Russia by the British political establishment and media has never been as intense as in the wake of the recent Ukraine peace talks in Minsk.
19:04 18/02/2015BBC: Baku jail is called ‘university’ because of number of ‘bright minds’ detained there for criticizing governmentThe BBC has prepared an article about critics of the Azerbaijani authorities and methods of disposing them.
09:46 18/02/2015Who is responsible for turning Erdogan into a fanatical tyrant?During the last 13 years, Erdogan gradually turned into a corrupt despot, assuming the airs of a modern-day Ottoman Sultan.
09:39 17/02/2015UK general elections: Hung out to dry?It seems that gone are the days when a majority party in the British House of Commons could celebrate victory in the general elections.
10:41 16/02/2015War, only language Israel understandsThis summer’s wholesale slaughter did nothing to improve the lives of Palestinians.
10:30 14/02/2015From Minsk to Brussels, it’s all about GermanyGermany holds the key to where Europe goes next.