17:11 15/04/2021Ծափեր՝ հետևի ոտքերով. Մարինե ՍուքիասյանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Մարինե Սուքիասյանի հոդվածը. «Ո՞վ կպատկերացներ, որ Երրորդ հանրապետության վախճանը կգուժվի ԱԺ մեծամասնության՝ հետևի ոտքերով ծափերի ներքո։ «Նիկոլ...
10:23 14/04/2021Սասունյան. Խայտառակ պատմություն վիրավոր հայ զինվորի մասին, որն անտեսված է ու զրկված բժշկական օգնությունիցԿարդացի հայ զինվորի սրտաճմլիկ պատմությունը, որը վիրավորվել է վերջին Արցախյան պատերազմի ժամանակ և ում բազմիցս մերժել են բուժել Հայաստանում։ Սա խայտառակություն է։ Հայաստանի կառավարությունը պետք է հոգ...
17:28 12/04/2021ԱՄՆ բիոլոգիական լաբորատորիաները՝ Հայաստանում. Պենտագոնը զարգացնում է մահացու վտանգավոր վիրուսների հետազոտության մասշտաբները«ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում դեմոկրատ Ջո Բայդենի ընտրվելուց հետո այդ երկրում ձեռնամուխ են եղել հետսովետական երկրներում ռազմա-կենսաբանական գործունեության ընդարձակմանը: Չնայած համավարակի տարածման...
13:40 12/04/2021Փաշինյանի ղեկավարությամբ անխոհեմ վարչակարգը ցուցաբերեց քաղաքական և ռազմական տհասություն․ Սիրիայի Հայ Դատի հանձնախումբՍիրիայի Հայ Դատի հանձնախումբը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հայաստանի Հանրապետութեան իշխող վարչակարգը, որ հեղինակը հանդիսացաւ արցախեան վերջին պատերազմին ամօթալի պարտութեան, վերջերս Հայ...
10:29 12/04/2021Արթուր Ղամբարյան. Սպառնացող վտանգը այս փուլում կասեցված էՀՀ Նախագահն այսօր դիմել է ՀՀ սահմանադրական դատարան՝ «ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հայտնի նախագծի սահմանադրականությունը որոշելու հարցով: Իրավական...
09:53 12/04/2021Լելե Թեփեի օպերացիայի օրը Փաշինյանը ՌԲԿ-ի հարցազրույցում բացահայտել է գործողության մանրամասները. ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Լրացուցիչ փաստեր… Ընթերցելով հարգարժան Էլբակեան Էդգարի կողմից մանրամասն շարադված հիմնավոր գրառումը ՝ հոկտեմբերի 6-ին նախաձեռնված, Արցախի ՊԲ-ի...
17:44 11/04/2021Դադարե՛ք էշի տեղ դնել մարդկանց, իսկ ձեզ՝ սրբի. Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Ժամանակին Նիկոլին ձայն տված հարգելի՛ հայրենակիցներ, հիմա որ կոկորդ եք պատռում, Եռաբլուրից սրտաճմլիկ լուսանկարներ եք դնում ֆեյսբուք կամ...
13:35 10/04/2021Վարդան Ոսկանյան. Ռուսաստան-Թուրքիա հարաբերություններում ամեն մի շշուկ պետք է ուշադրության արժանանա ՀայաստանումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ռուսաստան-Թուրքիա հարաբերություններում, պատկերավոր ասած, ամեն մի շշուկ պետք է հատուկ ուշադրության արժանանա Հայաստանում և օգտագործվի մեր պետության հետագա քայլերը...
11:29 10/04/2021Սենոր Հասրաթյան. 29 տարի առաջ հայը կարողացավ ինքնակազմակերպվել ու վերագտնել սեփական Ես-ըԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
21:35 09/04/2021Մենք չենք պարտվել, մենք խայտառակվել ենք ու դավաճանվել. Միքայել ՄինասյանՀայաստանը ռեսուրս չունի պատերազմելու։ Այս մասին «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասում է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը՝ նշելով, որ Հայաստանն այլընտրանք չունի...
15:52 09/04/2021Նախքան Քելբաջարը տալը, գերիներին թող ուզեին ու նոր տային. անհետ կորած զինծառայողի հայրԱրցախի պատերազմի հետևանքով անհետ կորած կամ գերեվարված զինծառայողների ծնողները հաստատակամ են՝ չեն հեռանա պաշտպանության նախարարության մոտից, մինչև չստանան իրենց բոլոր հարցերի պատասխանները: «Մնալու ենք...
11:53 09/04/2021Թեկնածու Բայդենը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը, հուսով եմ նախագահ Բայդենը նույնը կասի ապրիլի 24-ին․NewsweekՕբամայի, Թրամփի վարչակազմերում կրոնական փոքրամասնությունների հարցերով Պետդեպարտամենտի հատուկ խորհրդական Նոքս Թեմզը Newsweek-ում ծավալուն հոդված է հրապարակել։
17:02 08/04/2021ՊԳԿ. Տասներորդ ամիսն անընդմեջ սննդամթերքի համաշխարհային գներն աճում ենԲուսական յուղերը բարձրացնում են ՊԳԿ-ի սննդամթերքի գների ինդեքսը, մինչդեռ հացահատիկի գնանշումները նվազում են
14:46 08/04/2021Մեծ Բրիտանիան 30 տարեկանից ցածր քաղաքացիներին կպատվաստի Pfizer և Moderna պատվաստանյութերովԲրիտանիան ունի ավելին, քան բավարար է Pfizer և Moderna պատվաստանյութեր՝ պատվաստելու բոլոր մինչև 30 տարեկաններին, և որոշում առաջարկել նրանց այլընտրանք AstraZeneca-ին, որ պատվաստումների արագությունը...
14:33 08/04/2021ԶՈւ-երում բարեփոխումների մասին խոսում են մարդիկ, ում ամբողջ գործունեության արդյունքը եղել է այդ բանակի կազմաքանդումը. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, կրկնեց իր ու պաշտպանության նախարարի այն միտքը, որ բանակում լայնածավալ, խորքային,...
10:27 08/04/2021Համավարակից միջնաժամկետ կորուստներն ավելի ցածր կլինեն՝ համեմատ համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամից հետո․ԱՄՀՀամավարակի տարածումից մեկ տարի անց համաշխարհային հեռանկարները խիստ անորոշ են մնում: Այսպես է իր վերլուծությունը սկսում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հրապարակած զեկույցը: Վիրուսի նոր տարատեսակները և...
13:50 07/04/2021Ոստիկանությունը լրիվ վերածվել է շնագայլերի ոհմակի. նախկին փոխոստիկանապետ«Ես՝ որպես ոստիկանության գեներալ, չէի սպասում այսպիսի վերաբերմունքի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին փոխոստիկանապես Գագիկ Համբարձումյանն՝ անդրադառնալով «ՎԵՏՕ»...
13:33 07/04/2021Հարց Փաշինյանին. Հիմա ի՞նչ ուտեն աղքատները, երբ խառը կանաչին էլ է թանկացել«Իրականում այսօր տոտալ ու դաժան կերպով երկիրն ու տնտեսությունը տապալվում են»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանը։ Նրա խոսքով, նման վիճակում են նաև սոցիալական ու...
12:01 07/04/2021Հակակոռուպցիոն դատարանը կգործի առնվազն 15 դատավորի թվակազմով. ԲադասյանՄեկնարկել է ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը։ Քննարկվում է դատական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Արդարադատության նախարար Ռուստամ...

13:20 16/02/2018«Вы ошиблись насчет Волонте, ждите большего!» Соучредитель OCCRP Салливан жестко ответил помощнику президента Азербайджана ГасановуЭта запись посвящается Азербайджану, руководимому коррумпированной семьей, и господину Гасанову, который любит угрожать журналистам.
16:46 15/02/2018Признание основателя Азербайджана Расулзаде и необоснованные утверждения Алиева: комментарий востоковедаКстати, этот же „ученый” всего несколько дней назад заявил, будто по распоряжению Алиева возглавляемый им институт собирается написать для Азербайджана новую историю.
15:59 14/02/2018Эксперт: Методы президента Турции Эрдогана – это дать «османскую пощечину» США, «переломать руки-ноги» ГрецииМилитаристская политика Турции, однако, не ограничивается лишь восточным фронтом.
14:11 13/02/2018Кризис в отношениях США и Турции: Эрдоган пригрозил Вашингтону «османским кулаком»«Нам говорят: "если нас ударят, мы жестко ответим". Те, кто это говорит это, никогда в жизни не пробовал османского кулака», – добавил президент Турции.
13:15 12/02/2018Армения дала миру множество гениев: российский телеведущий Михаил Жебрак показал «Творческий Ереван»Съемочная группа программы «Пешком» же решила отправиться к истокам, в Ереван – столицу Армении, чтобы поговорить о гениях, живших там.
13:48 10/02/2018История одного солдата: герою Апрельской войны – Норайру Гаспаряну – сегодня исполнилось бы 22 года«Норик связывал исполнение всех своих планов и желаний с Арменией, со своей Родиной», – рассказывает мать Норайра Гаспаряна.
14:46 09/02/2018Европарламент раскритиковал Турцию, осудив аресты журналистов, активистов и простых гражданВ принятой в Страсбурге резолюции евродепутаты осудили аресты журналистов, активистов и простых граждан, выразивших свое несогласие с военным вмешательством Турции в анклаве Африн в Сирии.
13:06 08/02/2018Названа диета, которая сокращает риск заболевания агрессивным раком грудиУченые включили в рацион грызунов богатые аспарагином продукты, после чего рост раковых клеток ускорился.
12:06 07/02/2018Более чем прозрачный намек: эксперт о подарке Папы Римского Франциска президенту Турции ЭрдогануБолее чем прозрачен намек турецкому лидеру, войска которого в настоящее время в сирийском Африне проводят против курдов военные действия, сопровождающиеся грубыми нарушениями прав человека.
20:29 06/02/2018Выборы патриарха: Власти Турции переполошились на фоне судебного иска армянского духовенства против главы МВДОт Представительского собрания на встрече будет присутствовать адвокат Себух Аслангил.
15:24 06/02/2018Военное присутствие США в Сирии направлено против Турции, России и Ирана: речь Эрдогана в парламентеНо мы будем стоять твердо. Пока терроризм может угрожать нашей безопасности, мы будем действовать решительно.
11:54 03/02/2018Армянские дни в Государственном Эрмитаже: будут представлены Сокровища святого Эчмиадзина, шедевры культуры и искусства АрменииТак, в воскресенье в Государственном Эрмитаже в Санкт-Петербурге состоится вечер-концерт «Сокровища святого Эчмиадзина», посвященный уникальному памятнику Армении.
10:02 02/02/2018Самая популярная в мире криптовалюта – биткоин – продолжает дешеветьБиткоин продолжает дешеветь на фоне ряда внешних угроз. В среду соцсеть Facebook запретила рекламу криптовалют, ICO (процедуру первичного размещения токенов) и бинарных опционов
13:52 01/02/2018После изменения алгоритмов ленты новостей Facebook теряет аудиторию на ключевых рынкахИзменения в алгоритмах ленты новостей привели к сокращению суммарного времени использования соцсети на 50 миллионов часов ежедневно.
16:52 31/01/2018Мигран Погосян: Я восхищен правительством Карена Карапетяна, сумевшим быстро демонополизировать рынок бананов в Армении«Есть сейчас такое? Нет. Если есть пример, приведите, но не делайте из меня мента!
12:34 30/01/2018Простой, живой и очень красивый: известные блогеры представили фильм-путешествие в Нагорный КарабахПо словам Станислава Горбунова, это фильм, «где много солнца, красок, потрясающей природы, шикарной музыки и удивительно прекрасных простых человеческих лиц».
10:19 29/01/2018Какой запомнится режиссер Мария Саакян? Воспоминания кинопродюсера Сэма КлебановаНа 38-м году жизни в воскресенье, 28 января, умерла режиссер авторского кино Мария Саакян. «Ее убил рак», – так написал в Facebook кинокритик Андрей Плахов.
12:39 27/01/2018Спикер НС Армении А.Баблоян: Внедрением системы интегрированных социальных услуг повышается ответственность государстваПо его словам, в особенности в последний период правительство Армении стремится улучшить качество оказываемых населению социальных услуг.
17:50 24/01/2018Президент Армении осадил Самеда Сеидова на сессии ПАСЕ: Карабах никогда не будет в составе Азербайджана, это невозможноС.Саргсян напомнил закрепленные положения: прекращение боевых действий, начало переговорного процесса для поиска политических решений.
11:51 23/01/2018Армянский мастер Бабкен Туманян учит в Уфе гончарному делу взрослых и детейМастер Бабкен научился гончарному делу в детстве в родной Армении. Потом на долгие годы забыл о нём. Теперь не хочет заниматься ничем другим.