17:11 15/04/2021Ծափեր՝ հետևի ոտքերով. Մարինե ՍուքիասյանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Մարինե Սուքիասյանի հոդվածը. «Ո՞վ կպատկերացներ, որ Երրորդ հանրապետության վախճանը կգուժվի ԱԺ մեծամասնության՝ հետևի ոտքերով ծափերի ներքո։ «Նիկոլ...
10:23 14/04/2021Սասունյան. Խայտառակ պատմություն վիրավոր հայ զինվորի մասին, որն անտեսված է ու զրկված բժշկական օգնությունիցԿարդացի հայ զինվորի սրտաճմլիկ պատմությունը, որը վիրավորվել է վերջին Արցախյան պատերազմի ժամանակ և ում բազմիցս մերժել են բուժել Հայաստանում։ Սա խայտառակություն է։ Հայաստանի կառավարությունը պետք է հոգ...
17:28 12/04/2021ԱՄՆ բիոլոգիական լաբորատորիաները՝ Հայաստանում. Պենտագոնը զարգացնում է մահացու վտանգավոր վիրուսների հետազոտության մասշտաբները«ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում դեմոկրատ Ջո Բայդենի ընտրվելուց հետո այդ երկրում ձեռնամուխ են եղել հետսովետական երկրներում ռազմա-կենսաբանական գործունեության ընդարձակմանը: Չնայած համավարակի տարածման...
13:40 12/04/2021Փաշինյանի ղեկավարությամբ անխոհեմ վարչակարգը ցուցաբերեց քաղաքական և ռազմական տհասություն․ Սիրիայի Հայ Դատի հանձնախումբՍիրիայի Հայ Դատի հանձնախումբը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հայաստանի Հանրապետութեան իշխող վարչակարգը, որ հեղինակը հանդիսացաւ արցախեան վերջին պատերազմին ամօթալի պարտութեան, վերջերս Հայ...
10:29 12/04/2021Արթուր Ղամբարյան. Սպառնացող վտանգը այս փուլում կասեցված էՀՀ Նախագահն այսօր դիմել է ՀՀ սահմանադրական դատարան՝ «ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հայտնի նախագծի սահմանադրականությունը որոշելու հարցով: Իրավական...
09:53 12/04/2021Լելե Թեփեի օպերացիայի օրը Փաշինյանը ՌԲԿ-ի հարցազրույցում բացահայտել է գործողության մանրամասները. ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Լրացուցիչ փաստեր… Ընթերցելով հարգարժան Էլբակեան Էդգարի կողմից մանրամասն շարադված հիմնավոր գրառումը ՝ հոկտեմբերի 6-ին նախաձեռնված, Արցախի ՊԲ-ի...
17:44 11/04/2021Դադարե՛ք էշի տեղ դնել մարդկանց, իսկ ձեզ՝ սրբի. Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Ժամանակին Նիկոլին ձայն տված հարգելի՛ հայրենակիցներ, հիմա որ կոկորդ եք պատռում, Եռաբլուրից սրտաճմլիկ լուսանկարներ եք դնում ֆեյսբուք կամ...
13:35 10/04/2021Վարդան Ոսկանյան. Ռուսաստան-Թուրքիա հարաբերություններում ամեն մի շշուկ պետք է ուշադրության արժանանա ՀայաստանումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ռուսաստան-Թուրքիա հարաբերություններում, պատկերավոր ասած, ամեն մի շշուկ պետք է հատուկ ուշադրության արժանանա Հայաստանում և օգտագործվի մեր պետության հետագա քայլերը...
11:29 10/04/2021Սենոր Հասրաթյան. 29 տարի առաջ հայը կարողացավ ինքնակազմակերպվել ու վերագտնել սեփական Ես-ըԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
21:35 09/04/2021Մենք չենք պարտվել, մենք խայտառակվել ենք ու դավաճանվել. Միքայել ՄինասյանՀայաստանը ռեսուրս չունի պատերազմելու։ Այս մասին «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասում է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը՝ նշելով, որ Հայաստանն այլընտրանք չունի...
15:52 09/04/2021Նախքան Քելբաջարը տալը, գերիներին թող ուզեին ու նոր տային. անհետ կորած զինծառայողի հայրԱրցախի պատերազմի հետևանքով անհետ կորած կամ գերեվարված զինծառայողների ծնողները հաստատակամ են՝ չեն հեռանա պաշտպանության նախարարության մոտից, մինչև չստանան իրենց բոլոր հարցերի պատասխանները: «Մնալու ենք...
11:53 09/04/2021Թեկնածու Բայդենը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը, հուսով եմ նախագահ Բայդենը նույնը կասի ապրիլի 24-ին․NewsweekՕբամայի, Թրամփի վարչակազմերում կրոնական փոքրամասնությունների հարցերով Պետդեպարտամենտի հատուկ խորհրդական Նոքս Թեմզը Newsweek-ում ծավալուն հոդված է հրապարակել։
17:02 08/04/2021ՊԳԿ. Տասներորդ ամիսն անընդմեջ սննդամթերքի համաշխարհային գներն աճում ենԲուսական յուղերը բարձրացնում են ՊԳԿ-ի սննդամթերքի գների ինդեքսը, մինչդեռ հացահատիկի գնանշումները նվազում են
14:46 08/04/2021Մեծ Բրիտանիան 30 տարեկանից ցածր քաղաքացիներին կպատվաստի Pfizer և Moderna պատվաստանյութերովԲրիտանիան ունի ավելին, քան բավարար է Pfizer և Moderna պատվաստանյութեր՝ պատվաստելու բոլոր մինչև 30 տարեկաններին, և որոշում առաջարկել նրանց այլընտրանք AstraZeneca-ին, որ պատվաստումների արագությունը...
14:33 08/04/2021ԶՈւ-երում բարեփոխումների մասին խոսում են մարդիկ, ում ամբողջ գործունեության արդյունքը եղել է այդ բանակի կազմաքանդումը. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, կրկնեց իր ու պաշտպանության նախարարի այն միտքը, որ բանակում լայնածավալ, խորքային,...
10:27 08/04/2021Համավարակից միջնաժամկետ կորուստներն ավելի ցածր կլինեն՝ համեմատ համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամից հետո․ԱՄՀՀամավարակի տարածումից մեկ տարի անց համաշխարհային հեռանկարները խիստ անորոշ են մնում: Այսպես է իր վերլուծությունը սկսում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հրապարակած զեկույցը: Վիրուսի նոր տարատեսակները և...
13:50 07/04/2021Ոստիկանությունը լրիվ վերածվել է շնագայլերի ոհմակի. նախկին փոխոստիկանապետ«Ես՝ որպես ոստիկանության գեներալ, չէի սպասում այսպիսի վերաբերմունքի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին փոխոստիկանապես Գագիկ Համբարձումյանն՝ անդրադառնալով «ՎԵՏՕ»...
13:33 07/04/2021Հարց Փաշինյանին. Հիմա ի՞նչ ուտեն աղքատները, երբ խառը կանաչին էլ է թանկացել«Իրականում այսօր տոտալ ու դաժան կերպով երկիրն ու տնտեսությունը տապալվում են»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանը։ Նրա խոսքով, նման վիճակում են նաև սոցիալական ու...
12:01 07/04/2021Հակակոռուպցիոն դատարանը կգործի առնվազն 15 դատավորի թվակազմով. ԲադասյանՄեկնարկել է ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը։ Քննարկվում է դատական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Արդարադատության նախարար Ռուստամ...

09:38 27/01/2015West’s tributes to late Saudi King reveal hypocrisy not democracySaudi Arabia is a country crying out for revolution.
10:58 26/01/2015The Fasting of Holy Catechumens begins todayThe fasting of Catechumens begins today. It is specific only to the Armenian Church. It begins three weeks before the Great Lent. In ancient times people could eat only bread and salt during the fast...
09:52 26/01/2015Egypt: Wither the revolution?The current events need to be viewed as part of Egypt’s long path and struggle toward democracy.
14:43 24/01/2015Newrepublic.com: Brenda Shaffer polishes image of Azerbaijan autocracy not disclosing her ties with government“The woman across the table demanded to know my cholesterol count. This was in front of 30 others, during an on-the-record discussion at Columbia University, where the woman—an academic named Brenda...
10:00 24/01/2015Hollywood uses ‘American Sniper’ to destroy history & create myth“Man was born into barbarism,” Martin Luther King said, “when killing his fellow man was a normal condition of existence.”
09:48 23/01/2015Davos: The blob’s big day outDavos sounds as appealing as a 5-star weekend in Guantanamo Bay.
18:05 22/01/2015Ilham Aliyev prefers to lie in response to criticism of human rights issues in AzerbaijanAzerbaijan's President Ilham Aliyev shrugged off criticism of his government's record on free speech during the visit to Germany on Wednesday and the meeting of Angela Merkel, Reuters writes.
10:24 22/01/2015America: The undemocratic ‘democracy’Though it is no longer the world’s foremost industrial producer, the United States still does lead in one important export: “democracy.”
12:04 21/01/2015Human Rights Watch calls on Angela Merkel to make Azerbaijan release political prisoners“Germany’s chancellor Angela Merkel should make clear to Azerbaijan that Germany will not send a high-level government delegation to the European Games unless activists behind bars are freed.” The...
10:05 21/01/2015Food fight: Has the EU endorsed its own genetic modification?How to feed an expanding world has long been a heated debate - and so far science has always defeated the skeptics.
09:31 21/01/2015Zuart Sudjian sues Turkey to reclaim her family lands — Diyarbakir AirportOn the eve of the Centennial, both the Armenian government and some Diaspora groups are considering the possibility of filing lawsuits against Turkey in international courts.
12:56 20/01/2015The Gallipoli centenary is a shameful attempt to hide the Armenian HolocaustBy Robert Fisk, The Independent When world leaders, including Prince Charles and the Australian and New Zealand prime ministers, gather at Gallipoli to commemorate the First World War battle at the...
09:52 20/01/2015Chances of new alliances clustered around Tokyo as Japan moves towards military normalizationWith Japan moving towards military normalization, regional geopolitics in the East and South China Sea might be transformed creating new and unlikely alliances and new power blocs.
14:46 19/01/2015Armenian pogroms in Baku: Group of senators of US Congress appeal to Mikhail GorbachevA group of senators of the US Congress on March 18, 1990 issued an appeal to Mikhail Gorbachev, in which they expressed deep concern about the murder, rape and looting of property of the Armenian...
14:44 19/01/2015Richest 1% to own more than rest of world – OxfamThe wealthiest 1% will soon own more than the rest of the world's population, the BBC reported, citing a study by anti-poverty charity Oxfam.
09:57 19/01/2015Western politics of high-octane emotionSo America's top diplomat John Kerry wants to give France "a big hug" to condole over the recent spate of alleged terror attacks in that country.
09:59 17/01/2015What game is the House of Saud playing?The House of Saud now finds itself in times of extreme trouble.
18:44 16/01/2015Former Ambassador: On background of falling oil prices it seems that Azerbaijan is not key partner for United StatesFormer US Ambassador to Azerbaijan Richard Kozlarich has published an article that analyzed the relationship between the US and Azerbaijan on the background of anti-American report of the head of the...
09:42 16/01/2015Terrorism in Africa: A bigger threat than in Europe, but much less coverageAre African lives worth less than the lives of people elsewhere in the world?
13:50 15/01/2015Russian military base in Gyumri issues statementColonel Alexey Palyukhovich, a representative of the 102nd Russian military base stationed in Gyumri, made a statement on Thursday.