10:00 22/03/2021Շուշին եղել է, կա և կմնա Արցախի անբաժան մասը. Արցախի ԱԳՆ«Կարվի առավելագույնը Արցախի գրավյալ տարածքների դեօկուպացիայի և պատմական արդարության վերականգնման համար»:
12:37 21/03/2021Արցախում՝ շաբաթվա ամփոփում. Ադրբեջանը չի ձգտում հակամարտության խաղաղ ու արդարացի կարգավորմանը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնը կրկին ամփոփում է. Համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ժամանակամիջոցում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ: Արցախի երկրորդ նախագահ...
10:22 21/03/2021Նաիրա Զոհրաբյան. 30 տարի ժողովրդից վերցվեց քաղաքացի լինելու իրավունքըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող խորհրդարանական ընդդիմադիր ամենամեծ ուժի՝ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը, արձագանքելով Արագածոտնի մի քանի գյուղերում Փաշինյանի...
18:20 20/03/2021Ո՞վ մեկ կոպեկ ներդրում կանի, քանի Փաշինյանը կա. Վահե Հակոբյան«Նիկոլ Փաշինյանը մինչև հիմա չի սովորել այն դասը, որ մենք արտահանում ենք պղնձի հանքանյութ»,- ասուլիսում ասաց «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին...
15:04 20/03/2021Մենք ստիպված լքեցինք դիրքերը, որովհետև ոչ մի փամփուշտ անգամ չէինք ստացել. Քաջարանի համայնքապետ«Կոռեկտ չէ, որ ՀՀ քաղաքացին, որ մասնակցություն է ունեցել պատերազմին, ներկայացնի իր գործողություններն ու քայլերը, բայց ամեն դեպքում, եթե մասամբ մեկնաբանեմ այդ հայտարարությունը, ապա պետք է ասեմ, որ...
12:30 20/03/2021«Ինչո՞ւ է իշխանությունը խիստ ագրեսիվ դառնում, երբ քննադատություն է հնչում երկրի ներսում, և այդքան սիրալիր, երբ դա արվում է Թուրքիայից»«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է՝ երբ Թուրքիան հայտարարեց, որ դատապարտում է Հայաստանում «ռազմական հեղաշրջման» փորձը՝ նկատի ունենալով ԶՈւ Գլխավոր շտաբի...
11:12 20/03/2021«Մոտավոր հաշվարկներով մենք 250-ից ավելի ռազմագերի ունենք, որոնց գերության ամեն օրը Բաքվում դժոխք է»ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է՝ Սորոսական խունտայի խորհրդարանական մի ներկայացուցիչ թռավ ընդդիմադիր պատգամավորի դեմքին, երբ վերջինս ընդամենը կարծիք հայտնեց, որ...
10:13 20/03/2021ԱՄՆ զեկույց․ Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու նպատակային ռմբակոծումը պետք է հետաքննվի, մեղավորները ենթարկվեն քրեական պատասխանատվությանԿրոնական միջազգային ազատության ԱՄՆ հանձնաժողովը (USCIRF) հրապարակել է 2020 թվականի Ադրբեջանում կրոնի ազատության հետ կապված իրավիճակի մասին զեկույցը, ուր անդրադարձել է երկրում 2019 թվականի ընթացքում...
10:02 20/03/2021Ռոբերտ Մենենդեսի գլխավորությամբ ԱՄՆ 37 սենատորներ նամակ են հղել Բայդենին՝ ճանաչելու Հայոց ցեղասպանությունը«Հպարտ եմ շարունակելու պայքարը, որ ԱՄՆ-ը հաստատի Հայոց ցեղասպանության պատմական փաստերը: Երկու կուսակցությունների վարչակազմերը լուռ էին այս ցեղասպանությունը ճանաչելու հարցում: Կարդացեք մեր նամակը...
10:41 19/03/2021ՀՀ ԱԳՆ․ Հրատապ է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի շտապ միջամտությունը՝ դեռևս չավերված հուշարձանների փրկության նպատակովՀՀ ԱԳՆ հայտարարություն է տարածել՝ Արցախի Հանրապետության օկուպացված տարածքներում Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար և մարդու իրավունքի շարունակական խախտումների վերաբերյալ։ «Օրերս Ադրբեջանի նախագահ...
10:30 19/03/2021Արամ Ջիվանյան. Գիտության ոլորտում կտրուկ փոփոխություններ են հարկավոր, փոքր քայլերը միայն կերկարացնեն հիվանդի հոգեվարքըԱրցախի պատերազմը, դրա ընթացքը, պարտությունն ու հետևանքները ստիպեցին նորովի գնահատել գիտությունը, դրա ուժն ու դերը հզոր պետություն ունենալու գործում։ Հայաստանում գիտության անմխիթար վիճակի մասին...
09:53 19/03/2021ՄԻՊ. Որևէ պատճառ չի կարող արդարացնել մասնագիտական աշխատանք կատարող լրագրողի նկատմամբ բռնությունըՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմն ուսումնասիրել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանի ու լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանի միջև այսօր սրճարանում տեղի ունեցած միջադեպի...
15:02 18/03/2021Արման Թաթոյանի հետ քննարկումից հետո բրիտանացի բարձրաստիճան պաշտոնյան հայ գերիների հարցով դիմել է իր կառավարությանըԱդրբեջանում պահվող հայկական կողմի գերիների հարցով Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի բոլոր կուսակցությունները ներկայացնող Հայաստանի հետ բարեկամության խորհրդարանական խմբի նախագահ Թիմ Լոութոնը դիմել է Միացայլ...
14:14 18/03/2021Կարող եմ հանուն հայ ժողովրդի զիջել մի ողջ իշխանություն, բայց չեմ լքի խրամատը, որը պաշտպանում է հայկական պետականությունը. Սերժ Սարգսյան«Սրանում կարող եք վստահ լինել»:
11:59 18/03/2021Էլիբեգովա․ Արցախի օկուպացված շրջանները արժանանալու են Նախիջևանի ճակատագրին, եթե չկանգնացնենքԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․ «Արցախի օկուպացված շրջանները արժանանալու են Նախիջևանի ճակատագրին, եթե չկանգնացնենք։ Լոմերով ու բոլգառկաներով մաքրվելու է մեր հետքը այդտեղից։...
22:44 17/03/2021Արա Սաղաթելյան. Նիկոլը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի«Կա համընդհանուր գիտակցում, որ ՆԻկոլ Փաշինյանն իր բառադի մոտեցումներով չարիք է, որից պետք է ազատվել։ Ինքը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի։ Հենց այս...
13:44 17/03/2021Խաչիկ Նազարյան. Ֆիքսեք, Հայաստանում գիտության վիճակն օրհասական է, գիտնականը՝ անհետացման վտանգի ներքո«Սա ֆիքսելուց հետո մնացած խնդիրները քննարկելի են»։
12:31 17/03/2021Մեզ տանում են կործանման, մենք պետք է պայքարենք. Տիգրան Հեքեքյան«Հայ ժողովուրդն ունի ապրելու իրավունք, չի կարելի այսպես շահագործել ժողովրդին»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասում է մաեստորն:

16:45 20/10/2017В Грузии стреляли в 4 азербайджанцев, включая кандидата в депутатыКак пишет сайт, в результате стрельбы со стороны неизвестного также пострадал уроженец села Эльмар Гусейнов. Он получил огнестрельное ранение в область левой ноги.
13:05 19/10/2017В Сенате США прошел брифинг, посвященный урегулированию карабахского конфликтаМагдалена Гроно, коснувшись Апрельской войны в зоне карабахского конфликта в 2016 году, отметила необходимость извлечения уроков из этого.
10:44 17/10/2017«Она повела себя гнусно, она вор, а не человек»: Армен Джигарханян о женеОн настроен решительно и уже заявил: супругу, которая, как он считает, его предала, никогда не простит.
16:32 16/10/2017В Германии журналист Джасур Мамадов снял видео о попрании свободы слова и диктатуре в АзербайджанеОн также отметил и тот факт, что журналисты не могут свободно работать в Азербайджане и поэтому так мало зарабатывают.
15:42 14/10/2017Тотальное ужесточение: каким боком страсти вокруг водительских прав в России коснулись общественности в АрменииВ России ужесточили правила сдачи и допуска к экзамену на получение водительского удостоверения.
16:34 13/10/2017Неподалеку от Баку тысячи семей живут в зоне экологической катастрофы из-за добычи нефти«Нефтяная буровая установка находится напротив нашего дома. Постоянно мы дышим этой нефтью, а утром запах просто невыносимый. Здесь очень высокий уровень влажности».
16:39 12/10/2017Эксперт: В Азербайджане пользователи систематически сталкиваются со сбоями Интернет- и мобильной связиМногие интернет-пользователи в Азербайджане столкнулись на днях с неожиданными сложностями: не открывались некоторые сайты, сложно было общаться через мессенджеры.
14:16 11/10/2017Никто из турецких политиков не посетил прощальный прием посла США в ТурцииПричем прием проигнорировали не только представители правящей Партии справедливости и развития, но и оппозиция.
10:01 09/10/2017Зеркальный ответ: посольство Турции объявило о приостановке выдачи неиммиграционных виз гражданам СШАПосольство США в Анкаре ранее в воскресенье объявило о приостановке выдачи неиммиграционных виз в американских дипмиссиях в Турции.
16:41 07/10/2017«Память земли»: Армения отправила 103 ценных экспоната на выставку в Национальном музее ИранаВыставка является второй зарубежной выставкой, которая будет проходить в этом музее и рассматривается как новая глава в сотрудничестве между Ираном и Арменией в этой области.
15:38 06/10/2017Помощница и любовница в одном лице или интим в обмен на работу: сексуальное домогательство в Азербайджане требует отдельного расследованияВ Азербайджане участились случаи сексуального домогательства по отношению к новым сотрудникам, которые устраиваются на работу.
16:10 04/10/2017Широкомасштабный скандал «Азербайджанский ландромат» стал темой для обсуждения в Хельсинкской комиссии СШАСенатор Шелдон Уайтхаус напомнил, что деньги были выведены за границу с целью подкупа европейских политиков.
17:06 02/10/2017Генсек EOI назвал статью азербайджанских СМИ о лишении омбудсмена Арцаха членства в организации некорректной и потребовал ее исправления«Права человека не имеют никаких границ, и каждый, кто делает все возможное для этого, может свободно изъясняться без всякого политического подтекста», – резюмирует Йозеф Сигель.
11:08 30/09/2017Армянская Ассамблея Америки призвала Палату представителей США расследовать коррупционную деятельность АзербайджанаАрмянская Ассамблея Америки направила письмо в Палату представителей США, выражая свою обеспокоенность в связи с «Икорной дипломатией» Азербайджана.
10:16 29/09/2017Армения, которую мы не знаем: материал газеты «Московский комсомолец»Мы очень хорошо знаем и при этом совершенно не знаем Республику Армения, пишет Семен Михайлов в статье под названием «Армения, которую мы не знаем» в газете «Московский комсомолец».
15:05 28/09/2017Глава Минобрнауки России предложила взять пример с Армении в вопросе введения уроков шахмат в школахВозьмём, например, Армению. Здесь во 2-м, 3-м и 4-м классах обязательно есть шахматы. В итоге – 6-е место на Всемирной математической олимпиаде, достижения в области IT-технологий, сказала она.
13:40 26/09/2017Паранойя мэра Баку: после громкого скандала с закрытием кафе «26» переименована улица «26 Бакинских комиссаров»Теперь улица носит название «2 апреля».
18:00 25/09/2017Эксперты: Независимость Иракского Курдистана – в интересах Ирана, и Тегеран должен оказать поддержку«В то же самое время, вне зависимости от политической ориентации, отношение Ирана и граждан ИРИ к курдам как ираноязычному народу резко отличается от позиций Ирака и Турции.
12:45 23/09/2017«Сладкие речи и лукавые взгляды»: почему имена Путина и Назарбаева склоняются накануне выборов в КиргизииАналитики отмечают, что Казахстан и Россия часто вмешиваются во внутренние политические процессы страны под предлогом сохранения стабильности.
11:03 22/09/2017Речь президента Турции Эрдогана в Нью-Йорке была прервана из-за драки: 5 задержанныхОдин из присутствующих мужчин закричал: «Ты террорист. Убирайся из моей страны!». После этого началась потасовка.