12:59 11/03/2021Էլինար Վարդանյան. Հրեշավոր մեխանիզմի մի օղակՎարչապետի աշխատակազմից ոչ միայն ուղղակի ցուցումներ են տրվում առանձին քրեական գործերով, այլև անմիջական մասնակցություն են ունենում դատավարական փաստաթղթերի կազմմանը։
12:03 11/03/2021«Կասպերսկի». Հայաստանում մոբայլ սարքերի օգտատերերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենՀայաստանում 2020-ին մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների բախվել է օգտատերերի 2,80%-ը, Վրաստանում այդ ծրագրերը գրոհել են օգտատերերի 2,25%-ին, իսկ Ադրբեջանում՝ 5,19%-ին։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
11:58 11/03/2021Վահե Հակոբյան. Արտակ Դավթյանի քաջագործությունների մասին չեմ ուզում փակագծեր բացել«Այն իրավիճակը, որ ստեղծված է Հայաստանում զավեշտ է ու տրագեդիա»,- 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց Սյունիքի նախկին մարզպետ, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
11:39 11/03/2021Տիգրան Աբրահամյան. Անորոշ իրավիճակը նոր սպառնալիքներ է ստեղծելու առանց այդ էլ «ծանր վիրավոր» բանակի համար«Հենակետ» վերլուծակեն կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Պետք չէ Գլխավոր շտաբի քայլերում անընդհատ քաղաքական հաշվարկ փնտրել, մեկ է՝ դա չկա, չեք գտնի։ Ինչպես առանց քաղաքական ուժերի հետ...
16:09 10/03/2021Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ. Արմինա Դարբինյան«Պատմությունը մեզ ապիկար իշխանությունների տարբեր օրինակներ է ցույց տվել, եղել են բռնապետեր, հոգեկան հիվանդներ, սադիստներ, անգրագետներ, անփորձներ։ Իսկ ՀՀ իշխանության դեպքում մեկ դեմքում ամփոփված են...
14:55 10/03/2021Գրիգորի Խաչատուրով. Փաշինյանի կողմից վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելով՝ քայքայվում է ՀՀ անվտանգությունըԿասկածի տակ դրվում մեր հայրենիքի ապագան:
10:46 10/03/2021Ինչու՞ են Ալիևը, Էրդողանը և Պուտինը կողմնակից Հայաստանի վարչապետին. ՍասունյանՔանի որ իրավիճակը Հայաստանում օրեցօր դառնում է ավելի քաոսային՝ անհիմն մեղադրանքները դառնում են սովորական երևույթ։ Այլևս հնարավոր չէ իրողությունները տարբերել կեղծիքից։ Ցավոք, այնպիսի բառեր, ինչպիսիք...
10:16 10/03/2021Իշխանությունն ընտրել է բանակը, պետությունը փլուզման տանող ճանապարհ. Աբրահամյան«Նույնիսկ եթե փորձեն նոր ԳՇ պետ նշանակել, ապա շտաբը նրան այնքան ժամանակ չի ենթարկվի, քանի նրանց այդ մասին չի հորդորել Օնիկ Գասպարյանը»։
18:18 09/03/2021Արա Սաղաթելյան. Տղերք, ձեզ ի՞նչ է պատահելԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանն այսօր, ելույթ ունենալով Բաղրամյան պողոտայում ընթացող հանրահավաքում, դիմեց իր հետ ժամանակին պետական համակարգում ճանապարհ անցած գործընկերներին, որոնք...
15:37 09/03/2021Միջազգային մարդասիրական իրավունքի ու գերիների իրավունքների կոպիտ խախտում է նրանց իբրև «ահաբեկիչներ» ներկայացնելըԳերիների վերադարձի հարցը Պաշտպանը ներկայացրել է Հայ դատի հանձնախմբի քննարկմանը՝ Միացյալ Թագավորության բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ
13:29 09/03/2021Հայաստանն ընդգրկվել է ռուս զբոսաշրջիկների՝ այս գարնան նախընտրելի ուղղության եռյակումՌուս ճանապարհորդները զանգվածաբար որոշել են երկիրը լքել գարնանը՝ երեք օտարերկրյա երթուղիներով: Այս մասին հաղորդվում է «OneTwoTrip» առցանց ծառայության ուսումնասիրության մեջ, որը ներկայացնում է...
11:39 09/03/2021Վարանդայում օդանավակայանի կառուցումը միտված է հենց ռազմական նշանակության ենթակառուցվածք ստեղծելուն. Ոսկանյան«Ըստ էության, այն դառնալու է ոչ միայն Հայաստանի և Արցախի, այլ նաև Ռուսաստանի և Իրանի դեմ գործող ռազմակայան»:
11:25 09/03/2021Առատ ձյան պատճառով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները դադարեցվել ենԱրցախի ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ երեկ Արցախում տեղացած առատ ձյան պատճառով, զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները ժամանակավոր դադարեցվել են: Նշենք,...
10:56 09/03/2021Մեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակՄեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակ:Սակայն դատարկ փողոցները շուտով կարող են նորից կենդանություն ստանալ, ասում է...
11:36 08/03/2021Կարին Տոնոյան. Այսօր հազարավոր մայրեր իրենց որդիներից ծաղիկներ չեն ստանա, այլ իրենք կտանեն...ուզում եմ որ բոլորդ հիշեք
15:03 07/03/2021Նիկոլի մնալը վարչապետի աթոռին նշանակում է նոր պատերազմ. Թևանյան«ՀՀ բանակ, շարժվի՛ր»։
10:32 07/03/2021Ես ավելի քան վստահ եմ, որ Արցախի հանձնումը եղել է նախապես պայմանավորված պարտություն. Նաիրա Զոհրաբյան«Մենք ամեն օր փնտրելու ենք փրկչի, ում հերոսացնելու ենք ու շունչներս պահած սպասելու ենք, որ հեսա կզարթնենք ու այդ փրկիչը մեզ ազատած կլինի Նիկոլից ու նիկոլականության աղանդից»։
16:17 06/03/2021Ալիևը բռնել է Նիկոլի կոկորդից, ունի նրա դեմ փաստեր. Արփինե Հովհաննիսյան«Իհարկե, իմքայլականների ինտելեկտը չի հերիքում հասկանալու, որ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր չընտրելով իրենք չեն վնասում Ռուբեն Վարդազարյանին»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքից առաջ...
14:36 06/03/2021Մեր հայրենիքը մի րոպե անպաշտպան չթողած սպայակազմն այսօր հայտնվել է պետության կողմից լքված վիճակում. թուրքագետ«Այս օրերին Թուրքիան ավելի բացահայտ ու ինտենսիվ է թիրախավորում մեր ազգային արժեքները։ ԳՇ հայտարարությունը ամենաբուռն ձևով քննադատել է մեր թշնամի, ցեղասպան երկրի նախագահը, ԱԳ նախարարը, անգամ...
11:01 06/03/2021Հայրենիքի կորուստները որպես խաղաղության երաշխիք ներկայացնողները պարզամիտ դավաճաններ են. Աբրահամյան«Միանգամից ասեմ՝ այս մոտեցումը, մի փուլում, մեզ պատերազմի շեմին է կանգնեցնելու»։

10:16 16/10/2014The Saudi oil war against Russia, Iran and the USSaudi Arabia has unleashed an economic war against selected oil producers. The strategy masks the House of Saud’s real agenda.
09:50 15/10/2014The West must offer Armenia incentives rather than decry its ties with RussiaWestern countries would be better served to use carrots rather than sticks to help steer Armenia toward a more balanced relationship between East and West.
16:06 14/10/2014Leaders of three non-government parties to meet in coming daysThe leaders of the three non-government factions of Armenian parliament – Prosperous Armenia, Armenian National Congress and Heritage – will meet in the coming days before the three forces convene...
11:06 14/10/2014Venezuela’s game with the devil'If Nicolas Maduro, President of Venezuela, decides to pay ExxonMobil $1.6bn in compensation for the nationalization of an oil project that will be almost a business deal with the devil.'
10:19 13/10/2014Where is the ‘Coalition of the Willing’ when it comes to refugees?European governments are willing to bomb the Middle East but there is no “coalition of the willing” to help refugees and the victims of these wars.
10:35 11/10/2014Afghan war box score: Has America won or lost?13 years have evaporated, and America’s longest war is supposedly drawing to an end.
09:56 10/10/2014ANCA leaders consult with Menendez, Royce on crisis in Syria and IraqIn each meeting, key points included efforts to end White House complicity in Turkey’s denial of the Armenian Genocide prior to the centennial of this crime.
10:24 09/10/2014‘If the Kurds fall, then Assad will fall as well’'The Kurds should be provided with weapons to fight ISIS since their failure will not benefit any of the ethnic or religious groups in the region, Mehmet Aksoy said.
09:41 08/10/2014UK shifts policy on Armenian Genocide after jurist Robertson’s reportThe confidential FCO documents recently obtained by Robertson reveal that the British government has made a gradual shift in its position on the Armenian Genocide.
19:14 07/10/2014Expert: West due to impose sanctions against Azerbaijani officialsUnited States and European countries are getting ready for imposing sanctions against Azerbaijani officials, reports the head of the Institute for Cooperation with NATO Farrukh Mammadov who is in...
10:27 07/10/2014In Ukrainian civil war and the EU’s onslaught on Eurasia, Belarus is the winnerThus Belarus will be the West's link to a market of 170 million people, united by the joint customs zone.
10:53 06/10/2014‘Biden tries to distance US from the mess in the Mideast’'Perhaps, the Vice President is finally learning some lessons from history.'
09:51 04/10/2014Hits and misses of Indian PM Modi’s US visitIt will take years for India to figure prominently on the American foreign policy radar.
16:52 03/10/2014Injighulyan has no serious health problem – doctorThe medical examination of repatriated captive Hakob Injighulyan did not reveal any serious health problem, the deputy director of St.
10:24 03/10/2014Egypt's pain: Paralysis vs. people power in the land of the PyramidsA democratic Egypt would also likely be condemning Israel this week too for allowing ISIS to operate freely in the occupied Golan Heights.
19:30 02/10/2014IWPR: Azerbaijani authorities tightening control over InternetAzerbaijani leaders are at the planning stage of introducing tighter internet surveillance to allow them to identify who is using the web, in particular social media, reads the article on IWPR site.
11:35 02/10/2014Ebola crisis response: Cuba sends doctors, US deploys troopsThe tiny island nation of Cuba has shamed the world with its international medical missions; the ongoing Ebola crisis in West Africa a case in point.
09:55 01/10/2014Genocide conference in Romania held despite Turkish protestsTurkey's Ambassador to Romania went to great lengths to undermine not only the Armenian Genocide conference but also the inauguration of a Khachkar dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide
19:44 30/09/2014Deutsche Welle: Azerbaijan increases repressions on the eve of European Games in Baku and Formula 1According to the international human rights organizations, the authorities in Baku tightened repressions against dissidents in order not to allow anything to mar the implementation of the two major...
09:58 30/09/2014Islamic State was born in NATO campsThere is nothing standing on the way of this campaign; no air force is defending Syrian territory, no surface-to-air-missiles are fired.