12:59 11/03/2021Էլինար Վարդանյան. Հրեշավոր մեխանիզմի մի օղակՎարչապետի աշխատակազմից ոչ միայն ուղղակի ցուցումներ են տրվում առանձին քրեական գործերով, այլև անմիջական մասնակցություն են ունենում դատավարական փաստաթղթերի կազմմանը։
12:03 11/03/2021«Կասպերսկի». Հայաստանում մոբայլ սարքերի օգտատերերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենՀայաստանում 2020-ին մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների բախվել է օգտատերերի 2,80%-ը, Վրաստանում այդ ծրագրերը գրոհել են օգտատերերի 2,25%-ին, իսկ Ադրբեջանում՝ 5,19%-ին։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
11:58 11/03/2021Վահե Հակոբյան. Արտակ Դավթյանի քաջագործությունների մասին չեմ ուզում փակագծեր բացել«Այն իրավիճակը, որ ստեղծված է Հայաստանում զավեշտ է ու տրագեդիա»,- 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց Սյունիքի նախկին մարզպետ, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
11:39 11/03/2021Տիգրան Աբրահամյան. Անորոշ իրավիճակը նոր սպառնալիքներ է ստեղծելու առանց այդ էլ «ծանր վիրավոր» բանակի համար«Հենակետ» վերլուծակեն կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Պետք չէ Գլխավոր շտաբի քայլերում անընդհատ քաղաքական հաշվարկ փնտրել, մեկ է՝ դա չկա, չեք գտնի։ Ինչպես առանց քաղաքական ուժերի հետ...
16:09 10/03/2021Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ. Արմինա Դարբինյան«Պատմությունը մեզ ապիկար իշխանությունների տարբեր օրինակներ է ցույց տվել, եղել են բռնապետեր, հոգեկան հիվանդներ, սադիստներ, անգրագետներ, անփորձներ։ Իսկ ՀՀ իշխանության դեպքում մեկ դեմքում ամփոփված են...
14:55 10/03/2021Գրիգորի Խաչատուրով. Փաշինյանի կողմից վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելով՝ քայքայվում է ՀՀ անվտանգությունըԿասկածի տակ դրվում մեր հայրենիքի ապագան:
10:46 10/03/2021Ինչու՞ են Ալիևը, Էրդողանը և Պուտինը կողմնակից Հայաստանի վարչապետին. ՍասունյանՔանի որ իրավիճակը Հայաստանում օրեցօր դառնում է ավելի քաոսային՝ անհիմն մեղադրանքները դառնում են սովորական երևույթ։ Այլևս հնարավոր չէ իրողությունները տարբերել կեղծիքից։ Ցավոք, այնպիսի բառեր, ինչպիսիք...
10:16 10/03/2021Իշխանությունն ընտրել է բանակը, պետությունը փլուզման տանող ճանապարհ. Աբրահամյան«Նույնիսկ եթե փորձեն նոր ԳՇ պետ նշանակել, ապա շտաբը նրան այնքան ժամանակ չի ենթարկվի, քանի նրանց այդ մասին չի հորդորել Օնիկ Գասպարյանը»։
18:18 09/03/2021Արա Սաղաթելյան. Տղերք, ձեզ ի՞նչ է պատահելԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանն այսօր, ելույթ ունենալով Բաղրամյան պողոտայում ընթացող հանրահավաքում, դիմեց իր հետ ժամանակին պետական համակարգում ճանապարհ անցած գործընկերներին, որոնք...
15:37 09/03/2021Միջազգային մարդասիրական իրավունքի ու գերիների իրավունքների կոպիտ խախտում է նրանց իբրև «ահաբեկիչներ» ներկայացնելըԳերիների վերադարձի հարցը Պաշտպանը ներկայացրել է Հայ դատի հանձնախմբի քննարկմանը՝ Միացյալ Թագավորության բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ
13:29 09/03/2021Հայաստանն ընդգրկվել է ռուս զբոսաշրջիկների՝ այս գարնան նախընտրելի ուղղության եռյակումՌուս ճանապարհորդները զանգվածաբար որոշել են երկիրը լքել գարնանը՝ երեք օտարերկրյա երթուղիներով: Այս մասին հաղորդվում է «OneTwoTrip» առցանց ծառայության ուսումնասիրության մեջ, որը ներկայացնում է...
11:39 09/03/2021Վարանդայում օդանավակայանի կառուցումը միտված է հենց ռազմական նշանակության ենթակառուցվածք ստեղծելուն. Ոսկանյան«Ըստ էության, այն դառնալու է ոչ միայն Հայաստանի և Արցախի, այլ նաև Ռուսաստանի և Իրանի դեմ գործող ռազմակայան»:
11:25 09/03/2021Առատ ձյան պատճառով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները դադարեցվել ենԱրցախի ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ երեկ Արցախում տեղացած առատ ձյան պատճառով, զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները ժամանակավոր դադարեցվել են: Նշենք,...
10:56 09/03/2021Մեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակՄեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակ:Սակայն դատարկ փողոցները շուտով կարող են նորից կենդանություն ստանալ, ասում է...
11:36 08/03/2021Կարին Տոնոյան. Այսօր հազարավոր մայրեր իրենց որդիներից ծաղիկներ չեն ստանա, այլ իրենք կտանեն...ուզում եմ որ բոլորդ հիշեք
15:03 07/03/2021Նիկոլի մնալը վարչապետի աթոռին նշանակում է նոր պատերազմ. Թևանյան«ՀՀ բանակ, շարժվի՛ր»։
10:32 07/03/2021Ես ավելի քան վստահ եմ, որ Արցախի հանձնումը եղել է նախապես պայմանավորված պարտություն. Նաիրա Զոհրաբյան«Մենք ամեն օր փնտրելու ենք փրկչի, ում հերոսացնելու ենք ու շունչներս պահած սպասելու ենք, որ հեսա կզարթնենք ու այդ փրկիչը մեզ ազատած կլինի Նիկոլից ու նիկոլականության աղանդից»։
16:17 06/03/2021Ալիևը բռնել է Նիկոլի կոկորդից, ունի նրա դեմ փաստեր. Արփինե Հովհաննիսյան«Իհարկե, իմքայլականների ինտելեկտը չի հերիքում հասկանալու, որ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր չընտրելով իրենք չեն վնասում Ռուբեն Վարդազարյանին»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքից առաջ...
14:36 06/03/2021Մեր հայրենիքը մի րոպե անպաշտպան չթողած սպայակազմն այսօր հայտնվել է պետության կողմից լքված վիճակում. թուրքագետ«Այս օրերին Թուրքիան ավելի բացահայտ ու ինտենսիվ է թիրախավորում մեր ազգային արժեքները։ ԳՇ հայտարարությունը ամենաբուռն ձևով քննադատել է մեր թշնամի, ցեղասպան երկրի նախագահը, ԱԳ նախարարը, անգամ...
11:01 06/03/2021Հայրենիքի կորուստները որպես խաղաղության երաշխիք ներկայացնողները պարզամիտ դավաճաններ են. Աբրահամյան«Միանգամից ասեմ՝ այս մոտեցումը, մի փուլում, մեզ պատերազմի շեմին է կանգնեցնելու»։

14:04 25/08/2017Азербайджанское оппозиционное информагентство «Туран» приостановило деятельность накануне выборовАзербайджанское информационное агентство «Туран» распространило заявление о приостановлении своей деятельности.
15:11 24/08/2017Соратник Давутоглу: Турция и Иран едва ли смогут стать друзьями на Ближнем ВостокеЖурналист, бывший советник экс-премьера Турции Ахмеда Давутоглу Этьен Махчупян опубликовал статью об ирано-турецких отношениях в газете «Diken».
10:58 23/08/2017Накануне встречи Путин-Саргсян в Сочи российские СМИ указали на главное в отношениях РФ и АрменииВ настоящее время российско-армянские отношения характеризуются высоким уровнем двусторонних контактов на высшем и высоком политических уровнях.
14:30 22/08/2017Российский эксперт: Вступление Турции в ЕАЭС маловероятно не только из-за НАТО, некоторые круги просто спекулируют на этой темеБолее того, абсурдно то, что о присоединении к таможенной территории ЕАЭС говорит Турция, которая в одностороннем порядке закрыла армяно-турецкую границу.
12:36 21/08/2017Рассекречена новая стратегия Трампа в отношении Афганистана: США готовятся увеличить военный контингент на 4 тыс. человекВоенная операция США в Афганистане началась 7 октября 2001 года, менее чем через месяц после серии террористических атак 11 сентября.
12:28 19/08/2017Грузинская Silk Road Group обвинила The New Yorker в фальсификации фактов и материалов о строительстве Trump Tower в БатумиПри этом отмечается, что для достижения своих целей их журналисты часто нарушают не только журналистскую этику, но искажают и фальсифицируют факты.
10:44 18/08/2017Турция и Иран продолжают стыковку позиций: после переговоров с генералом Багери Эрдоган едет в ТегеранЭто объявление было сделано после встречи Рахимпура с заместителем министра иностранных дел Турции Умитом Ялчином в Тегеране.
15:33 17/08/2017В Азербайджане общественность требует от президента И. Алиева признать поражение в вопросе Карабаха (документ)В последнее время в азербайджанской политической мысли, а также в общественных настроениях, связанных с вопросом урегулирования Карабахского конфликта, появились любопытные акценты.
13:48 17/08/2017В России возбуждено уголовное дело против азербайджанца, из ревности насмерть избившего уроженца АрменииВ больницу был доставлен уроженец Армении, который скончался от тупой травмы грудной клетки с разрывом сердца. По факту было возбуждено уголовное дело.
13:01 16/08/2017Сложнейшая проблема школ Азербайджана: не хватает свыше 7 тысяч учителейВ Азербайджане сегодня на каждое вакантное место педагога в общеобразовательной школе претендуют почти четыре человека.
12:15 15/08/2017Великобритания предложит ЕС создать временный таможенный союз после BrexitТаким образом, говорят в правительстве, бизнесу после Brexit придется приспосабливаться к новым условиям всего один раз.
14:05 14/08/2017Турция дала разъяснения Роспотребнадзору о заражении туристов вирусом Коксаки лишь спустя неделюМинистерство здравоохранения Турции дало пояснения по эпидемиологической ситуации в провинции Анталья.
13:53 11/08/2017Очередной удар по свободе прессы в Азербайджане: возбуждено уголовное дело против информагентства «Туран»Департамент предварительного расследования налоговых преступлений при министерстве налогов 7 августа возбудил уголовное дело и начал предварительное следствие в отношении агентства «Туран».
13:20 30/06/2017Блогер о загрязненном Баку: На государство надежды нет, дальше центральных туристических улиц чистота не распространяетсяСтоит иностранным туристам в Баку завернуть за угол прямо в центре города, и он оказывается среди бытового мусора.
15:08 28/06/2017А. Сасунян: Режим И. Алиева тратит миллионы на лоббистов в США – вместо улучшения ситуации с правами человека в АзербайджанеСогласно Сасуняну, на протяжении многих лет правительство Азербайджана нанимало десятки PR и лоббистских компаний в США, однако на данный момент действуют только 4 такие фирмы.
14:51 27/06/2017Депутаты ПАСЕ одобрили резолюцию, позволяющую отстранить Педро Аграмунта«За» высказались 154 парламентария. «Против» – 30, воздержались – 13. Всего в голосовании приняли участие 197 парламентариев.
16:18 26/06/2017Состоявшиеся в Баку гонки «Formula-1» вряд ли принесут Азербайджану крупную прибыль: оценки СМИ и экспертовB общем, как подчеркивает «Туран», доходы Азербайджану еще только «светят». Однако многие азербайджанцы «интересуются содержимым кармана» организаторов бакинского этапа гонок.
15:01 24/06/2017Глава АТЦ СНГ А. Новиков: Террористы из Азербайджана возвращаются на родину с целью создать и усилить там террористические ячейкиОсобо подчеркну, что из них более двух тысяч – это наемники, то есть те лица, которые приняли участие в боевых действиях в составе незаконных вооруженных формирований.
14:42 23/06/2017Некоторые жители Азербайджана вынуждены ночевать на улице: из-за сильного града у них разрушены домаОбильные осадки, выпавшие в западных районах Азербайджана, нанесли серьезный урон домам и хозяйствам местных жителей.
16:10 22/06/2017Докладчик ПАСЕ по вопросам свободы СМИ требует от Азербайджана немедленно освободить оппозиционного журналиста А. МухтарлыСемья журналиста надеется лишь на то, что под давлением Европы Тбилиси все же будет вынужден обнародовать реальные данные и наказать виновных.