14:35 26/02/2021Արցախի ԱԳՆ. Շուշի քաղաքը Արցախի անբաժանելի մասն էՄիջազգային կազմակերպություններին է ուղարկվել Արցախի ԱԳՆ հուշագիրը Արցախի Հանրապետության օկուպացված տարածքներ Ադրբեջանի նախագահի Իլհամ Ալիևի այցի կապակցությամբ։ Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարության...
13:55 26/02/2021Բանակի նկատմամբ ոտնձգությունները լցրել էին համբերության բաժակը. Տիգրան Աբրահամյան«Իշխանությունների համար վտանգավոր էր այս փուլում գնալ ձերբակալությունների, հակառակ դեպքում նա որևէ առիթ բաց չի թողել ձերբակալելու բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իրենց դիրքորոշումեից տարբերվող տեսակետ են...
15:14 25/02/2021Բեքարյան. Վարչապետ կոչեցյալն ուղղակիորեն սադրում է քաղաքացիական պատերազմ«Սրանք ունակ են այս երկիրը փլատակների վերածնել մինչև վերջ»,- ընդգծեց քաղաքական վերլուծաբանը:
13:06 25/02/2021Արա Սաղաթելյանի հետ տեսակցություններն արգելելու վերաբերյալ քննիչի որոշումը կբողոքարկվի. ՊաշտպանՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի տեսակցությունների և հեռախոսազանգերի վրա արգելանք դնելու մասին քննիչի որոշման իրավաչափությունը վիճարկվելու է: Panorama.am-ի հետ զրույցում Արա...
12:52 25/02/2021Եթե ոստիկանությունը փորձի ուժ կիրառել, բանակը կմտնի Երևան. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը մեկնաբանել է, թե ինչ է նշանակում ԳՇ տարածած հայտարարությունը։ «ՀՀ ԶՈւ ԳՇ հայտարարության մեջ ասված է «Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ՀՀ զինված ուժերը պահանջում են ՀՀ...
10:56 24/02/2021Ռուսական մամուլն արձագանքում է Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի անգործունակության» մասին հայտարարությանըՌուսական մամուլն արձագանքում է Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի» անգործունակության մասին հայտարարությանը։ Մասնավորապես, Փաշինյանը, պատասխանելով ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությանը, ըստ որի՝...
09:55 24/02/2021Հարութ Սասունյան. Էրդողանի լարախաղն Արևմուտքի և Արևելքի միջև կարող է շուտով տապալվելԱնցյալ տարվա նոյեմբերին նախագահ Ջո Բայդենի ընտրությունից ի վեր հարյուրավոր հոդվածներ են հրապարակվել ամբողջ աշխարհում, որոնք վերլուծում են Թուրքիայի և Միացյալ Նահանգների միջև խնդրահարույց...
16:41 23/02/2021Հակաադրբեջանական քարոզչության ոլորտի մասնագետներն ԱԱԾ-ին հիշեցրին՝ ով է Արա ՍաղաթելյանըՀակաադրբեջանական քարոզչության ոլորտի մասնագետներն ակցիա են իրականացնում ԱԱԾ շենքի դիմաց՝ ի աջակցություն ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանի: «Բառացիորեն 2-3 օրից լրանում է...
15:36 23/02/2021Քաղաքագետ. Պատերազմի օրերին հենց Արա Սաղաթելյանի շնորհիվ ուկրաինական մամուլում հայտնվեցին հայանպաստ հրապարակումներԱԱԾ շենքի դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ, քաղաքագետներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ակցիա են իրականացում՝ իրենց աջակցությունը հայտնելով ԱԱԾ կողմից կալանավորված ԱԺ աշխատակազմի նախկին...
14:34 23/02/2021Քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանի փաստաբանները դիմել են ՄԻՊ-ին. «Փաստինֆո»ՀՀ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի փաստաբանները դիմել են ՄԻՊ-ին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացել է փաստաբան Հակոբ Ենոքյանից։ Փաստաբանը տեղեկացրել է, որ ՄԻՊ-ին դիմել են...
12:34 23/02/2021Հայաստանի բոլոր իշխանություններն երբևէ չեն հասկացել գիտության դերն ու նշանակությունը մեր երկրի համար. Արեգ Միքայելյան«Տնտեսության զարգացաման համար հիմնական գործոնը գիտությունն է։ Այլ բան չի կարող լինել»,- ասուլիսում ասաց ԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։ Նրա նշեց, որ...
10:55 23/02/2021Ակնհայտորեն ավելացել են Թուրքիայի հավակնությունները տարածաշրջանի գործընթացներում. ԱԳՆԱԺ-ում մեկնարկել է Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցում է նաև ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը։ Հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը նշեց, որ...
09:38 23/02/2021ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան. Ադրբեջանում ռասիզմի և այլատյացության վերացում ակնկալելը պատրանք էՄԱԿ-ի տնտեսական և սոցիալական խորհրդի՝ Ռասիզմի, այլատյացության և խտրականության դեմ պայքարին նվիրված հատուկ հանդիպմանը ելույթով հանդես է եկել ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը, որը...
09:09 23/02/2021Վտանգ կա, որ Հայաստանի տնտեսությունը կհայտնվի դեֆոլտի շեմին. Միքայել ՄինասյանՀայաստանի քաղաքացիները թանկ են վճարում Նիկոլի սխալների համար: Եվ ֆինանսապես նույնպես:
14:43 22/02/2021«Ֆեյքերը չեն կարող պայքարել ֆեյքերի դեմ»Այլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի հոդվածը, որտեղ անդրադարձել է վերջին ձերբակալություններին.
12:51 22/02/2021Բեքարյանն իր դեմ հարուցված քրգործը քաղաքական հետապնդում է որակում«Իրականում այս հարուցված գործն իր մեջ ունի զրո տրամաբանություն, մեղմ ասած»,-դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Քառյակ Մեդիա»-ի համահիմնադիր Կարեն Բեքարյանը։ Հիշեցնենք, որ...
10:41 22/02/2021«Որոշ կապիկներ շան պես վախենում են Արիկից և ճիշտ են անում». Արման ՍաղաթելյանՀասարակական-քաղաքական գործիչ Արման Սաղաթելյանը գրում է. «Արիկը մեր ընտանիքում ո´չ առաջին, ո´չ էլ հավանաբար վերջին քաղբանտարկյալն է։ Արիկի մորական պապը՝ տաղանդաշատ ճարտարագետ Աշոտ Մատինյանը, անցած...
10:35 22/02/2021ՀՀ ներկայիս տգետների իշխանությունը հետաքրքրված չէ Հայաստանի ռազմական կարողությունների վերականգմամբ. թուրքագետ«Հերթական կորցրած հնարավորության Մերձավոր Արևելքում։ Եզրակացությունը մեկն է. ՀՀ ներկայիս տգետների իշխանությունը հետաքրքրված չէ Հայաստանի ռազմական և պաշտպանական կարողությունների վերականգմամբ,...
14:15 21/02/2021Ես հասկանում եմ, որ այս ամբողջ գործընթացի միակ թիրախը ես եմ. Միքայել Մինասյան«Ու քանի որ ինքս չեմ վախենում, պետք է վախենամ ընկերներիս համար։ Բայց սրանք իսկապես ինձ լավ չեն ճանաչում։ Ես գալու եմ բոլորիդ հետևից ու դուք հատ առ հատ պատասխան եք տալու»։
13:03 21/02/2021«Փորձեք փակել Նիկոլի ընտանեկան ֆեյքերի բերանը ու կտեսնեք». Նաիրա Զոհրաբյանը՝ ԱԱԾ պետին«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Փաստորեն, Նիկոլի ֆեյքերը բնական մոնոպոլիա ունեն: Հետհեղափոխական ԱԱԾ-ն շատ ունիկալ կառույց է։ Սատանա է բռնում, հակաիշխանական...

16:53 02/05/2017Washington Post: В Азербайджане пытаются запугать оппозиционную прессу судебными исками против СМИКак отмечает «The Washington Post», данные СМИ обвиняются в пропаганде насильственного свержения государственной власти и в поощрении деятельности радикальных религиозных групп...
15:40 28/04/2017Азербайджан в десятке худших нарушителей свободы прессы в докладе «Freedom House»Авторы доклада оценили ситуацию со свободой СМИ в 199 странах мира.
15:48 27/04/2017Государственный экзаменационный центр: В Азербайджане десятки старшеклассников не умеют читать и писатьКак пишет «АПА», каким образом они доучились до IX и даже XI класса, остается загадкой.
13:33 26/04/2017Замешанный в «Икорной дипломатии» Азербайджана глава ПАСЕ Педро Аграмунт обещал уйти в отставкуНа этой неделе в Парламентской ассамблее Совета Европы произошло невозможное.
20:38 25/04/2017Сюрприз от мэрии Еревана: военнослужащие-срочники вскоре встретятся с родителямиПо словам главного советника мэра Еревана Вано Варданяна, для должной организации визита родителей, который намечен на 28 апреля текущего года, предприняты все необходимые меры.
13:29 25/04/2017Мировые СМИ: Фильм «The Promise» – кульминация армянской настойчивости перед политикой отрицания ТурцииВ фильме можно найти отголоски современности, так как это еще и «история о беженцах, убийствах и геноциде, которые происходят сегодня в том самом регионе».
13:20 24/04/2017В Азербайджане заблокировали российские телеканалы – из-за трансляции сюжетов о Геноциде армянОтмечается, что «ТНТ» и «ТНТ 4» входят в холдинг «Газпром-медиа» - ведущую медиакомпанию в России и Восточной Европе.
12:56 22/04/2017«Malta Today»: Даже парламентарии ЕС не защищены от «Икорной дипломатии» АзербайджанаВ стране отсутствует конкурентная среда, которая могла бы принести пользу всем, а не только элите, контролирующей энергетический сектор страны, пишет «Malta Today».
14:23 21/04/2017Guardian: Азербайджанская делегация в ПАСЕ потратила около 30 млн евро на услуги лоббистских организаций и подкуп парламентариевВласти богатого нефтью Азербайджана пытались дать взятки некоторым членам ПАСЕ для того, чтобы они проголосовали против докладов, критикующих президента Ильхама Алиева.
12:24 20/04/2017В Азербайджане планируют ужесточить наказание за унижение чести и достоинства президентаПоправки в Уголовный кодекс Азербайджана, предусматривающие ужесточение санкций за унижение чести и достоинства президента, представлены в парламент республики.
13:36 19/04/2017«Reuters»: Алиев планирует назначить премьер-министром Азербайджана приближенного к семье человекаСогласно дипломатическим источникам, Алиев планирует и далее укреплять свои позиции и назначить премьер-министром одного из своих приближенных.
13:12 17/04/2017«The Street»: Азербайджан сильно переоценивает свою популярность, требуя от граждан США 160 долларов за визуОказалось, что дороже всего гражданам США обойдутся визы в Азербайджан.
14:27 15/04/2017В Азербайджане малолетние попрошайки – девочки от 10 до 15 лет – становятся соучастниками грабежейСогласно статистике, в среднем за день только в Баку выявляют до 30 попрошаек, а в целом их число доходит до нескольких сотен.
12:20 13/04/2017Власти Азербайджана попытались снести мечети в Баку, а духовный лидер страны А.Пашазаде даже не знает, где они находятсяПопытка властей Азербайджана снести мечеть «Гаджи Джавад» в районе бывшей улицы Советская в Баку не увенчалась успехом.
14:27 12/04/2017«EurasiaNet»: Репрессивные меры азербайджанских властей против оппозиционных СМИ могут негативно повлиять на экономические показатели страныАзербайджанское правительство предпринимает очередные меры для подавления местных оппозиционных СМИ.
14:35 07/04/2017Суд услышал протест итальянцев: Строительство азербайджанского газопровода TAP приостановлено«Наконец, есть судья, который услышал крик нашего народа», - отметил Марко Поти.
13:41 05/04/2017Шведские СМИ: Далекий от демократии Азербайджан – один из самых скандальных участников конкурса «Евровидение»В статье в основном говорится о скандалах с политическим подтекстом, в которых неоднократно участвовал и Азербайджан – страна, далекая от демократии и свободы слова.
14:28 04/04/2017Публицист: Азербайджанские учебники географии, изобилующие цитатами из Корана, противоречат принципам науки и светского государстваРанее сайт «JamNews» писал о том, что азербайджанские учебники по истории – источники пропаганды, языка ненависти и глупости.
15:15 03/04/2017Наблюдательская миссия ОБСЕ: Парламентские выборы в Армении были организованы хорошоСвободы в общей сложности были соблюдены, голосование прошло спокойно и мирно, отметил Игнасио Санчес Амор.
12:01 02/04/2017Игра в блот на парламентских выборах в Армении: Полиция разоблачила мухлеж главы Клуба журналистов «Аспарез» Левона БарсегянаПредседатель гюмрийского Клуба журналистов «Аспарез» Левон Барсегян заявил о нарушении в списках избирателей на парламентских выборах в Армении 2 апреля.