09:51 21/10/2020Սասունյան. Ես քվեարկում եմ Բայդենի օգտին․․․ Թրամփի մղձավանջին վերջ դնելու համարՏասնյակ միլիոնավոր ամերիկացիների և մնացած աշխարհի հետ միասին ես հույս ունեմ, որ Թրամփ կոչվող մղձավանջը կավարտվի նոյեմբերի 3-ին: Բարեբախտաբար, Թրամփը վերջերս հայտարարեց, որ եթե պարտվի...
00:38 21/10/2020Ես համաձայն չեմ, որ Կազանում սպառվել էր բանակցային ճանապարհով խնդրի լուծումը. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պատասխաններից բրիտանական հեղինակավոր «Independent» պարբերականին, որում նշել է, որ ինքը համաձայն չէ, թե Կազանում սպառվել էր բանակցային ճանապարհով խնդրի լուծումը։ Այս...
20:12 19/10/2020Մենք ու աշխարհը1915 թվին Դեր-Զորի անապատներում տանջամահ լինող մեր հայրենակիցներն անկասկած մտածում էին, որ եթե քաղաքակիրթ եվրոպաներն իմանային դաժան իրականությունը՝ անմիջապես կբռնեին թուրքի արնոտ ձեռքը և կպատժեին...
10:35 19/10/2020ՀՀ-ն իրեն իրավունք է վերապահում ձեռնարկել բոլոր քայլերը՝ մերժելու խնդիրը ռազմական ճանապարհով լուծելու Ադրբեջանի մտադրությունը. ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարության այսօր տարածած հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 17-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարությունները միաժամանակ հանդես եկան հայտարարությամբ մարդասիրական հրադադարի...
14:23 18/10/2020Եվրոպական միությունը մինչ օրս չի կարողացել հստակ և միանշանակորեն արձագանքել պատերազմի հանցագրոծություններին. Աննա ՆաղդալյանՀՀ արտագին գործերի նախարարության խոսնակ Աննա Նաղդալյանը հայտարարություն է տարածել Արցախում ադրբեջանաթուքական դաշինքի գործողությունների և դրանց վերաբերյալ միջազգային կառույցների արձագանքի վերաբերյալ:...
14:21 17/10/2020Ապատեղեկատվություն տարածելիս Ադրբեջանը հատել է բանականի բոլոր սահմանները. ՊՆՀՀ պաշտապանության նախարարությունը հրապարակել է փաստեր, որոնք հաստատում են, որ նախորդ օրը Գայնջայում հնչած պայթյունը և դրան հետևած հայտարարություններն ու հեռուստառեպորտաժները Ադրբեջանի հերթական...
09:15 17/10/2020Ղարաբաղում պատերազմը ղեկավարել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը. ԿոմերսանտՌուսական «Կոմերսանտ»-ը ծավալուն հոդված է հրապարակել, որում մանրամասն ներկայացվում է Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմում Թուրքիայի ռազմատեխնիկական մասնակցությունը: ««Կոմերսանտ»-ի...
09:07 17/10/2020Արցախի ՄԻՊ. Ստեփանակերտում ավերածությունները մեծ ենԱրցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանն ահազանգում է՝ Ադրբեջանը ծանր միջոցներով կրկին հարձակում է գործելՍտեփանկաերտի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա։ Թվիթերի իր միկրոբլոգում...
15:17 16/10/2020Պետք է վերջ դրվի թուրք-ադրբեջանական տեռորիզմին. Շվեդահայերը բողոքի ակցիա են իրականացնումՇվեդահայերը այսօր ևս բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ ի աջակցություն Արցախի։ Ակցիան անցկացվում էր Շվեդիայի պառլամենտի (Ռիկսդագ) շենքի մոտ։ Նշենք, որ այսօր Շվեդիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Արին...
18:49 15/10/2020Ըստ Զախարովայի ՝բանակցությունների սեղանին դրված է համապատասխան շրջանների աստիճանաբար ազատումըՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ընթացքում հերթական անգամ ընդգծել է Մոսկվայում ՌԴ, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների խորհրդակցությունների արդյունքում ձեռք...
15:59 15/10/2020Բացարձակ անմարդկային է 19 օր դիերի և գերիների փոխանակման հնարավորության բացակայությունը. ՄԻՊՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի շուրջօրյա ուսումնասիրությունները վկայում են, որ սեպտեմբերի 27-ից Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ ադրբեջանական մեծաթիվ զինված հարձակումներ տարբերակում չեն դնում...
09:01 15/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ամեն ուշացման, սխալի, բացթողման գինը շատ թանկ է մեր համար«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ երեկվանից նկատելի է ներքաղաքական որոշակի սրացումներ, թեմատիկ ակտիվացումներ, ուզում եմ ՀԻՇԵՑՆԵԼ, որ...
14:29 14/10/2020Սիրիական աղբյուր. Լեռնային Ղարաբաղում սպանված վարձկանների թիվը հասել է 119-իԼոնդոնում գործող Մարդու իրավունքների սիրիական դիտարանը (SOHR) հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանական զորքերի շարքերում կռվող Անկարայի հավաքագրած ջիհադիստների դիկաների մի մասն արդեն...
15:34 13/10/2020Արցախը վճռական է՝ պատասխանատվության ենթարկելու Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը. ՊԲՍեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից սանձազերծած լայնածավալ պատերազմը շարունակվում է մինչ օրս՝ ուղեկցվելով ադրբեջանական կողմից միջազգային մարդասիրական...
14:30 12/10/2020Այսօր մեզ անհրաժեշտ է դադարեցնել ռազմական գործողությունները․ Զոհրաբ ՄնացականյանՌուսաստանի մայրաքաղաքում մեկնարկել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը։ Հանդիպման մեկնարկին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը նշեց, որ հանդիպմանը կանդրադառնան հարաբերությունների ողջ...
10:35 12/10/2020Սուրեն Սարգսյան. Աշխարհից պահանջում ենք Թուրքիայի դեմ պատժամիջոց կիրառել, մենք ինքներս չենք կիրառումՍուրեն Սարգսյան. Աշխարհից պահանջում ենք Թուրքիայի դեմ պատժամիջոց կիրառել, մենք ինքներս չենք կիրառում Քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Աշխարհից պահանջում ենք Թուրքիայի դեմ պատժամիջոց կիրառել,...
23:47 11/10/2020Պատմաբան. Ռազմի դաշտում տոկունություն, դիվանագիտական ճակատում՝ անդուլ աշխատանքՊատմաբան, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ակադեմիկոս, ՀՀ ԳԱԱ Պատմության ինստիտուտի տնօրեն Աշոտ Մելքոնյանը նշում է՝ նենգ թշնամին այս անգամ ոչ միայն տանուլ է տվել մարտի դաշտում, այլ առաջին...
23:46 11/10/2020Ադրբեջանի ագրեսիան տեղի է ունենում համաշխարհային առողջապահական ճգնաժամի ֆոնինՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը բաց նամակով դիմել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն պարոն Թեդրոս Ադհանոմ Ղեբրեյեսուսին։ «Հարգելի պարոն Ղեբրեյեսուս, Ձեզ եմ...
19:57 11/10/2020Ժամը 17․00 -ի դրությամբ հայտնաբերվել է արգելված հրապարակումների 14 դեպքՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումների ձեռնարկած միջոցառումներով, հոկտեմբերի 11-ի ժամը 17․00-ի դրությամբ հայտնաբերվել է արգելված հրապարակումների 14 դեպք, որոնցից 9-ը՝ լրատվական գործունեություն...

13:39 19/01/2016Борьба с коррупцией в Азербайджане – полиция «крышует» черный рынок валюты, а «Бандотдел» присваивает деньги пострадавшихРаботники многочисленных обменных пунктов, оставшиеся без заработка и средств к существованию, отказываются прекратить сбыт и обмен валюты, даже под угрозой ареста.
12:58 18/01/2016В книге Р. Галчяна об азербайджанских фальсификациях показана методология их научной недобросовестностиГалчян отмечает также, что азербайджанцами преследуется еще и другая, политическая цель: завладеть также иранской провинцией Атрпатакан.
13:38 16/01/2016Дешевеющая нефть ударила по обороноспособности Азербайджана – зарплаты сократились вдвое, расходы на вооружения отложены до лучших временАзербайджанская нефть марки «Азери Лайт» на 16 января 2016 года потеряла в цене еще 2,60% ($0,82), составив $30,72 за баррель.
13:35 15/01/2016Эксперт: В Азербайджане в связи с ухудшившимся социально-экономическим положением ожидается рост преступностиПо словам полковника, для решения этой проблемы правительство, вместе с соответствующими органами, должно разработать план комплексных мер.
12:05 14/01/2016Голодный бунт в Азербайджане: Оппозиция считает акции протеста справедливыми, власть – провокацией оппозицииБеспорядки в азербайджанском городе Сиязань продолжаются, участники акции жгут на дорогах, ведущих к райцентру, автомобильные покрышки.
11:40 13/01/2016Рубен Галчян: На знаменитой средневековой «Эбсторфской карте» Армения указана 4 раза, а Азербайджан – ни разуОб этом известный картограф пишет в своей книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации».
13:35 12/01/2016Ильхам Алиев подтвердил наихудшие прогнозы – Азербайджан уходит в режим жесткой экономии на ближайшие 4 годаА председатель партии «Мусават» А.Гаджилы заявил: «По всей видимости, власти просто не осознают, в какой удручающей ситуации оказалась страна, какие серьезные проблемы ожидают Азербайджан».
13:32 11/01/2016Рубен Галчян об особенностях средневековой христианской и исламской картографии и отсутствии на картах АзербайджанаОб этом известный картограф пишет в своей книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации».
11:56 09/01/2016Рубен Галчян: Армения и регион Южного Кавказа в работах картографов раннего средневековьяОб этом известный картограф пишет в своей книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации».
14:45 08/01/2016Рубен Галчян: Название «Айастан», «Армения» или «Эрменийе» можно видеть практически на всех европейских и исламских средневековых картахОб этом известный картограф пишет в своей книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации».
12:48 07/01/2016Азербайджанцы США поддержали принятие законопроекта о применении санкций против чиновников-соотечественниковВ обращении сказано, что предусматриваемые санкции не направлены против обычных граждан Азербайджана и никак не связаны с армянским лобби.
14:42 06/01/2016В мире бьют тревогу после испытания водородной бомбы Северной Кореей, соседние страны обещают добиться новых санкцийСеверная Корея заявила о проведении первого испытания водородной бомбы, которое в официальных сообщениях Пхеньяна называется «абсолютно успешным».
14:22 05/01/2016Журнал Foreign Policy составил список 10 возможных войн 2016 годаС точки зрения обозревателей издания, большинство перечисленных конфликтов требует взаимодействия на нескольких уровнях – между всеми участниками мировых политических процессов.
12:56 05/01/2016Саудовская Аравия рискует стать жертвой начатой ею же войны нефтяных цен –The Washington PostСаудовской Аравии все труднее теснить конкурентов, наводняя мировой рынок дешевой нефтью, и сопротивляться собственной «экономической гравитации», считает колумнист WP.
11:30 04/01/2016Ноев ковчег: верующим доказательства не нужны, скептиков не убедишьОдна из главных тайн человечества – библейская легенда о Ноевом ковчеге – и сегодня остается неразгаданной.
10:26 30/12/2015«Туран»: Нанесшие колоссальный ущерб Азербайджану в 2015 году «испытания» продолжатся и в следующем годуВторая волна декабрьской девальвации, с наиболее крупными потерями для общества и государства, вынесла заключительный вердикт «году испытаний» – ухудшение устойчивости во всех областях.
11:50 29/12/2015Рубен Галчян о проявлении агрессии и проекции в уничтожении азербайджанцами историко-культурных памятниковПроекция – по сути, невольное и неосознанное приписывание или передача своих собственных неприятных чувств, свойств, склонностей другому лицу.
15:47 28/12/2015СМИ: Расследуется «подозрительная сделка» бывшего премьер-министра и министра обороны Израиля с АзербайджаномРасследование против Э.Барака израильская полиция начала после того, как стало известно, что Баку выплатил ему несколько сотен тысяч долларов.
14:19 26/12/2015Рубен Галчян о присвоении азербайджанцами письменной культуры и известных личностей соседних народовОб этом известный картограф Рубен Галчян пишет в своей книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации».
13:37 25/12/2015ОПЕК: Спад добычи нефти и конденсата в Азербайджане будет продолжатьсяМежду тем, азербайджанский манат за сутки потерял в цене 0,0322%.