18:08 06/10/2020ԵԱՀԿ ԽՎ․ Լեռնային Ղարաբաղի արյունահեղությունը պետք է ավարտվի«Սարսափած եմ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում, ինչպես նաև շփման գծից այն կողմ արյունահեղության շարունակականությունից»,-հայտարարել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելին՝...
17:25 06/10/2020Կանադայի և Մեծ Բրիտաիայի ԱԳ նախարարներ․ Բոլոր կողմերը պետք է շտապ վերադառնան բանակցությունների սեղան՝ առանց նախապայմաններիԿանադայի և Մեծ Բրիտաիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ֆրանսուա-Ֆիլիպ Շամպայնն ու Դոմինիկ Ռաաբը համատեղ հայտարարությամբ են հանդես եկել Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի վերաբերյալ։ Հայտարարության մեջ...
15:27 06/10/2020Ասադը, շատ լավ գիտի, թե ով է Էրդողանը. Ռուսաստանի ռազմական փորձագետներՍիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը իր թուրք գործընկեր Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ համագործակցության շատ անհաջող փորձ ունի, ուստի նրա գնահատականներին կարելի է վստահել: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ...
13:05 06/10/2020ՊՆ. Ֆինանսական միջոցները պետք է ուղղվեն բացառապես երկու հասցեովՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է. «Վերջին օրերին տարբեր առևտրային կազմակերպությունների և անհատների կողմից հայտարարվում են պաշտպանության նախարարության կարիքների համար ֆինանսական միջոցներ...
09:49 06/10/2020Թոմ դը Վաալ․Թուրքիան ուզում է լրացնել վակուումը․ ԱՄՆ-ը և Եվրոպան բացակայում են, ռուսներն էլ չգիտեն ինչ անելԹուրքական ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղում շատ լուրջ է: Հայաստանի համար Թուրքիան էքզիստենցիալ սպառնալիք է։ 1920 թվականից ի վեր Թուրքիայի հետ խաղաղ էր: Հարյուր տարի պատերազմ չէր եղել: Եվ հիմա...
09:43 06/10/2020Ամեն ինչ գտնվում է իմ անմիջական ու լիարժեք վերահսկողության ու համակարգման ներքո. Արցախի նախագահԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրում է. «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ Անցած գիշեր առաջնագծում, ընդհանուր առմամբ, պահպանվել է հարաբերական կայուն վիճակը: Պաշտպանության բանակը շարունակում...
18:18 05/10/2020Այն տպավորությունն էր, որ գեղեցիկ ցուցանակով բեմադրած լուսանկար է. Ռազմական փորձագետ«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեդ Հաջիևի տարածած լուսանկարին՝ նշեց, որ դրա հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում նույնիսկ ոչ հայ մի...
13:01 05/10/2020Արաբական լիգայի ղեկավար. Կովկասում Թուրքիայի ռազմական միջամտությունները լավ ավարտ չի ունենա նրա ու իշխանության համարԲոլորն այժմ Էրդողանին ասում են, որ իր գործողություններն հետևանքներ կունենան։
11:58 05/10/2020Աշխարհում չկա համայնք, որն այս ամենին այս կամ այն ձևով չի մասնակցում. «Հայաստան» հիմնադրամի տնօրենՍա արդեն համազգային դրամահավաք չէ, վերածվել է համազգային, համահայկական գլոբալ մեծ շարժման։ Ասուլիսում ասաց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի տնօրեն Հայկակ Արշամյանը: Նա նշեց, որ աշխարհում չկա...
11:42 05/10/2020Փաշինյան. ԱՄՆ պետք է բացատրի՝ արդյոք այդ F-16-ները տրվել են խաղաղ բնակչությանը ռմբակոծելու համարՀարցազրույցը The New York Times-ին
09:18 05/10/2020Ադրբեջանական կողմի յուրաքանչյուր սադրանք կստանա համարժեք պատասխան ՀՀ կողմից. ՀՀ ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից տարածվող կեղծ տեղեկատվության վերաբերյալ
19:21 04/10/2020Ես տեղի ունեցածը համարում եմ ահաբեկչական հարձակում. Փաշինյանը՝ Էրդողանի հետ բանակցելու հարցին պատասխան«Գիտեք, ես Ձեր հարցի գնահատականները կթողնեմ առանց մեկնաբանության, որովհետև ամենատարբեր իրադարձությունները տարբեր կողմերից, տարբեր երկրներից և տարբեր տեսանկյուններից տարբեր կերպ են երևում»,-այս մասին...
19:08 04/10/2020Թուրքիան 100 տարի անց վերադարձել է հայերի ցեղասպանությունը շարունակելու համար. Փաշինյանը՝ «Բիլդ»-ինՀայաստանը Եվրոպայից ակնկալում է ավելի շատ աջակցություն, ավելի հստակ հայտարարություններ
17:00 04/10/2020Ֆրանսուա Օլանդը՝ «Հանուն Արցախում խաղաղության հավաքին»․ Այս պատերազմը սանձազերծել է Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի աջակցությամբՄինչև ե՞րբ է Թուրքիան իրականացնելու իր միջամտությունները։ Այսօր Հայաստանն է՝ Լեռնային Ղարաբաղը, վաղը կարող է լինել Բալկանները, եթե մենք ոչինչ չանենք։
14:48 04/10/2020Ցանկացած պարագայում արգելված է կասետային զինատեսակներ օգտագործելը. ՄԻՊ«Սեպտեմբերի 27-ից սկսած Ադրբեջանի կողմից արգելված կասետային զինատեսակների շարունակաբար օգտագործմամբ թիրախային հարվածներ են հասցվում Արցախի (Լեռնային Ղարաբաղի) քաղացիական բնակավայրերի և խաղաղ...
13:00 04/10/2020Մարդկության և խաղաղության դեմ ուղղված այս հանցավոր գործողությունները քննության առարկա են. ԴատախազությունՀՀ գլխավոր դատախազությունը տարածել է հայտարարություն. «2020թ. հուլիսից-հոկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, խախտելով 1994թ. մայիսի 12-ին ուժի...
11:46 04/10/2020Հեռահար հրթիռների և օդուժի կիրառմամբ հարվածներ են հասցվում Ստեփանակերտին և Մարտակերտին. ՀՀ ԱԳՆՀայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն. «Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ և Մերձավոր Արևելքից փոխադրված օտարերկրյա վարձկանների զանգվածային ներգրավմամբ շարունակում է...
11:42 04/10/2020Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական հիմնական ենթակառուցվածքների թիրախավորումը ռազմական հանցագործություն է. Արցախի ՄԻՊԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան ԱՐտակ բեգլարյանը գրում է. «Ադրբեջանական զինված ուժերը երեկվանից ծանր հրթիռային ու ավիացիոն միջոցներով կանոնավոր ու հատուկ թիրախավորում են...
11:16 04/10/2020Ադրբեջանը խաղաղ բնակավայրերը, Ստեփանակերտը թիրախավորել է միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից. ՊԲՀակառակորդը շարունակում է խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը թիրախավորել միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության...
18:50 03/10/2020Ադրբեջանը վերջին անհաջող ճիգերն է գործադրում ղարաբաղյան հիմնախնդիրն իր օգտին լուծելու փորձի համար. Աշոտ Ղուլյան«Այն, ինչ Ադրբեջանն է այսօր անում միջազգային ահաբեկչական խմբավորումների ուժերին ապավինելով, ցույց է տալիս, որ նա վերջին անհաջող ճիգերն է գործադրում ղարաբաղյան հիմնախնդիրն իր օգտին լուծելու փորձի...

14:57 07/12/2015Азербайджанская журналистка Хадиджа Исмайлова продолжает в тюрьме обличать коррупцию и сообщать о правонарушенияхОтмечается, что Исмайлова намеревается обратиться в Европейский суд по правам человека в Страсбурге.
14:38 06/12/2015«Я сейчас тебе ноги переломаю, холоп!» Глава УИК воюет с журналистом, нарушившим закон на конституционном референдуме в АрменииОн также отметил, что дежурившие на участке стражи порядка не вмешались ввиду того, что не поступило обращения от председателя УИК, а «полицейские самодеятельностью не занимаются».
16:10 05/12/2015Рубен Галчян: Азербайджанский алфавит – чудодейственное оружие для фальсификации источниковОни стараются количеством превзойти качество, надеясь, что пропагандируемые ими недоказанные выдумки когда-нибудь станут общеизвестной и постепенно общепринятой действительностью.
12:38 05/12/2015Эксперт: Под предлогом борьбы с экстремизмом власти Азербайджана проводят массовые аресты, нагнетая страх в обществеПарламент Азербайджана внес в законодательство поправки. Активисты гражданского общества видят в этом ограничение прав человека.
13:52 04/12/2015Рубен Галчян: Зия Буниатов сыграл ключевую роль в подготовке к реализации антиармянской пропаганды в АзербайджанеВ книге «Азербайджанские историко-географические фальсификации» автором выявляются причины, цели и методология фальсификации истории Азербайджана и стран региона.
12:45 03/12/2015Рубен Галчян: Фальсификация истории Азербайджана начинается уже со школьных учебников, и молодежь верит в эту ложьО проблемах в азербайджанских учебниках пишут также иранские ученые, выявляя не только фальсификацию истории Ирана, но и насаждение антииранских настроений.
12:00 02/12/2015Доля проблемных кредитов в Азербайджане продолжает расти, становясь причиной разводов и суицидов«Банки, желая заработать, дают кредиты большему числу людей, что приводит к увеличению проблемных кредитов», - сказал председатель «Центра исследований устойчивого развития».
13:31 01/12/2015Под личным контролем Ильхама Алиева началась новая спецоперация против жителей поселка НардаранС утра 1 декабря подступы к поселку вновь были перекрыты. У въездов в поселок установлены блокпосты и военная техника.
14:38 30/11/2015Число погибших при столкновениях в Нардаране возросло до 7. Азербайджанский поселок продолжает оставаться в блокаде, без света и связи«Нескольких человек из Нардарана, которые работали на хлебозаводе в поселке Бакиханов, уволили с работы», - сказал Керимов.
11:13 28/11/2015Иранские духовные лидеры осудили насилие властей Азербайджана в отношении верующих в поселке НардаранВ Азербайджане во время столкновений между полицейскими и верующими в поселке Нардаран погибло четверо жителей поселка.
10:56 27/11/2015«Азадлыг»: Как Ильхам Алиев может столько врать народу Азербайджана, не чувствуя ответственности за сказанное?«Одним словом, сказанное в парламенте президентом страны не соответствует реальности и статистическим данным», – резюмирует «Азадлыг».
10:00 26/11/2015EurasiaNet: Советник президента Азербайджана Али Гасанов избегает расследования OCCRP о бизнес- деятельности своей женыА организация «Репортеры без границ» ранее назвала поправки закона о СМИ новым доказательством продолжающихся властями преследований независимых СМИ в стране.
12:04 25/11/2015Прокуратура и суды также причастны к громким преступлениям криминальной группировки МНБ Азербайджана«Все делалось с санкций прокуроров и судов. На сегодня арестованы генералы и офицеры МНБ, а почему не арестован ни один прокурор, не наказан ни один судья?» – заявил А. Исмайлов.
11:23 24/11/2015Центр Карнеги: В Азербайджане прогнозируется резкое ухудшение экономической ситуации и рост массовых протестных выступлений«Сдача Карабаха или очередное поражение в случае начала полномасштабных военных действий могут привести к серьезным потрясениям в стране», – подчеркивается в материале.
13:31 23/11/2015Азербайджанская криминальная группировка, обвиняемая в похищении людей, оказалась в центре внимания российских и украинских СМИОфициальный представитель МВД России Елена Алексеева сообщила СМИ об инциденте с похищением предпринимателя.
12:27 21/11/2015Власти Азербайджана задерживают детей по подозрению в связях с религиозными общинами и запрещают им посещать мечетиВ ходе операции, проведенной правоохранительными органами против членов религиозной организации «нурсизм», задержано четверо малолетних детей.
14:54 20/11/2015Дефицитный бюджет Азербайджана при росте внешнего долга: эксперты обсуждают сроки девальвации манатаТак, азербайджанский экономист Акрам Гасанов считает, что девальвация маната может произойти до конца этого года.
12:37 20/11/2015Военный летописец Российской Империи: Армяне были обречены на истребление, отказавшись встретить персиян с хлебом и сольюОб этом в своем фундаментальном исследовании «Первые добровольцы Карабаха» пишет военный историк, генерал русской армии В. А. Потто.
11:19 19/11/2015СМИ: Сообщники арестованных лидеров «преступной группировки» МНБ Азербайджана продолжают мошенничатьКроме того, еще пять высокопоставленных сотрудников министерства национальной безопасности (МНБ) Азербайджана привлечены к следствию.
12:54 18/11/2015Экс-сотрудник МНБ Азербайджана: Министр и его генералы по уровню интеллекта и способностей не подходили для работы в разведкеКроме того, сообщается, что решением суда арестован генеральный директор ООО «Азтелеком» Магомед Мамедов.