11:56 25/09/2020Ալիևը եզրակացրել է, որ Հայաստանին անվճար զենք են տալիսՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 75-րդ նստաշրջանում նախօրեին ելույթ ունեցավ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, որի գրեթե ողջ ելույթը, ինչպես սպասելի էր, Հայաստանի մասին էր ու վերջին 30 տարիներին Հայաստանի հետ...
10:41 25/09/2020Բոլոր ցեղասպանությունները կարող էին կանխարգելվել․ Զոհրաբ ՄնացականյանՀՀ ԱԳ նախարարը ելույթ է ունեցել Պաշտպանելու պատասխանատվության վերաբերյալ 12-րդ նախարարական հանդիպմանը։
10:32 25/09/2020Ապրեք բելառուսներ՝ Գորբաչովը սատարում է Բելառուսում ցուցարարներին․ միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCOVID-19 Բրիտանիայում և Ֆրանսիայում կորոնավիրուսի վարակը ռեկորդներ է գրանցում․ Բրիտանիան և Ֆրանսիան նախօրեին գրանցել են կորոնավիրուսի բռնկումից ի վեր COVID-19 վարակի իրենց ամենաբարձր մեկօրյա թվերը:...
20:30 24/09/2020Որո՞նք են COVID-19 պատվաստանյութերի առավելություններն ու թերություններըCOVID-19 պատվաստանյութերը, որոնց վրա աշխատում են աշխարհի գիտնականները, մշակվում են հինգ տարբեր տեխնոլոգիական հարթակներում, որոնցից յուրաքանչյուրն ունի առավելություններ և թերություններ: Այս մասին ՌԻԱ...
16:50 24/09/2020Զեկույց. Եվս 150 միլիոն երեխա հայտնվել է աղքատության մեջ կորոնավիրուսային համավարակի պատճառովԿորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված՝ կտրուկ աճել է բազմաչափ աղքատության մեջ ապրող երեխաների թիվը՝ հասնելով գրեթե 1,2 միլիարդի։ Սրա մասին է խոսվում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և Սեյվ դը Չիլդրենի նոր...
11:25 24/09/2020Հացադուլ հայտարարածներից մեկի ինքնազգացողությունը վատացել է. ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիՌԴ մեկնել ցանկացողների հացադուլը շարունակվում է։ Նրանք երեկ գիշերել են Կառավարության շենքի դիմաց, և վստահեցնում են՝ չեն հեռանալու այնտեղից, քանի դեռ իրենց հարցին լուծում չի տրվել։ Հիշեցնենք, որ ՌԴ-ն...
09:39 24/09/2020Եվրոպական երկրները դատապարտում են Լուկաշենկոյի գաղտնի երդմնակալությունը. միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCOVID-19 Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրենը` «Թայմսի» 2020 թվականի ամենաազդեցիկ անձանց շարքում.
09:25 24/09/20202019-ին թուրքական մամուլում ամենաշատ ատելության խոսքը կիրառվել է հայերի դեմՀրանտ Դինք հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Ատելության խոսքը մամուլում» նախագծի շրջանակներում կազմվել և հրապարակվել է հերթական զեկույցը: Դրանում ներկայացվում է 2019-ին էթնիկ, կրոնական և այլ խմբերի...
10:59 23/09/2020Հայաստանում 30.2 %-ով բարձրացել են մրգերի գներըԱյս տարվա օգոստոսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ 30.2 %-ով բարձրացել են թարմ կամ պաղեցրած մրգերի գները, բանջարեղենի գները աճել են 8,8 %-ով: Նման ցուցանիշներ է հրապարակել Վիճակագրական կոմիտեն:...
18:40 22/09/2020Թուրքիայի ԱԳՆ-ն բացահայտ սպառնում է ՀՀ-ին. Հրանտ Մելիք-ՇահնազարյանՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Թուրքիայի արտգործնախարարի հայտարարությանը, որով նա Հայաստանին խորհուրդ էր տվել «խելքը գլուխը հավաքել» և այլ անվտանգությանն...
15:27 22/09/2020Թադևոս Ավետիսյան. Ապաշնորհ կառավարման համար բարձրաստիճանների պարգևատրման ևս մեկ փաստՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանը հերթական հոդվածում գրում է.
14:31 22/09/2020Դատախազ Բաղդասարյան. Չենք պատրաստվում ներկայացնել մի փաստարկ, որին հակադարձելու հնարավորություն պաշտպանության կողմը չի ունենաԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակում է քննել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի միջնորդությունը մարտի 1-ի մայր գործի նյութերն...
12:45 22/09/2020Ստեղծած իրավիճակն ու Ադրբեջանի իշխանությունների նպատակը՝ ըստ Տիգրան Աբրահամյանի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանում պահեստազորայինների հավաքները մեծ աղմուկով, բոլոր մանրամասներով լայն լուսաբանվում են։ Իշխանությունը մեծապես նպաստում է,...
10:47 22/09/2020Սասունյան. Թրամփի կողմնակից սևամորթ ամերիկացիների խմբի վիճահարույց կապերը Թուրքիայի հետ (վերջին մաս)Անցյալ շաբաթ ես հրապարակեցի իմ հոդվածի առաջին մասը՝ նկարագրելով մի խումբ սևամորթ ամերիկացիների լոբբինգ իրականացնելու ջանքերը Թրամփի վերընտրման համար՝ հարուստ թուրք գործարարների ֆինանսական...
09:38 22/09/2020Եվրոպայում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքն է․ միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCovid-19 Կորոնավիրուսի երկրորդ ալիք. Եվրոպայում մի շարք երկրներ տարեսկզբին բռնկումները հաջողությամբ դանդաղեցնելուց հետո COVID-19 դեպքերի վերածնունդ են տեսնում: Որոշ երկրներ, ինչպիսիք են Ալբանիան,...
12:26 21/09/2020Անկախության տոնի առթիվ Հայաստանը շնորհավորանքներ է ստանում տարբեր երկրների ղեկավարներից (թարմացվում է)Անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանը: Վարչապետի աշխատակազմի...
11:10 21/09/2020Նոր մարտահարվերներին մեր պետությունը կարող է դիմագրավել ապազգային կործանարար երևույթների դեմ միասնական պայքարով. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Անկախության տոնի առթիվ
10:22 21/09/2020Ադրբեջանից ու Թուրքիայից հնչող հայտարարություններն ահազանգ են հնչեցնում մեծացող անվտանգային սպառնալիքների մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
09:18 21/09/2020Հայաստանը վստահ է իր կարողությունների վրա. ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի մեկնաբանությունն Ադրբեջանի նախագահի՝ ծովային գործողությունների հիմնարկեքի արարողության ժամանակ արված հայտարարություններին
09:12 21/09/2020Փաշինյան. Այսօր կհրապարակեմ Հայաստանի՝ մինչև 2050թ. վերափոխման ռազմավարությունըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ։ Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության տարածած...

16:39 17/10/2015В СНБ Армении поражены беспомощности спецслужб Азербайджана, скудоумию и безграмотности вражеских пропагандистовСпецслужбы Азербайджана даже не могут найти человека, полноценно владеющего армянским языком, чтобы не ставить под сомнение подлинность якобы попавшего в их руки письма.
14:35 17/10/2015Расследование махинаций в Музее ковра Азербайджана: ценные экспонаты заменяются фальшивым новоделомКак утверждает Ширалиева, разного рода фальсификации начались в Музее ковра еще во времена Народного фронта. Тогда из музейных хранилищ были похищены и так до сих пор и не найдены 50 уникальных ковров
12:16 17/10/2015А.Чакрян: Вердикт ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии» не вызвал особого воодушевления у турецких СМИВопрос Геноцида армян в Османской империи 1915 года требует комплексного подхода, заявил тюрколог.
19:28 16/10/2015Muddy Waters подтверждает расследование Хадиджи Исмайловой о коррупционной сделке между «TeliaSonera» и алиевским кланомТелекоммуникационная компания «TeliaSonera» может покинуть рынок Азербайджана из-за ряда коррупционных сделок.
13:10 16/10/2015Новый владелец «Электрических сетей Армении» обещает принять меры во избежание повышения тарифов на электроэнергию«С целью поддержки населения РА принято решение в течение последующего года за счет моих личных средств паритетно с правительством РА компенсировать разницу между повышенным и действовавшим до 1...
12:01 16/10/2015Silk Road Reporters: В Азербайджане в результате финансового кризиса растет уровень массовой безработицыПожалуй, самым тревожным аспектом кризиса для населения Азербайджана является нынешняя тенденция массовых увольнений и сокращение зарплаты, пишет англоязычный сайт.
18:40 15/10/2015Британский юрист: Решение ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии» может иметь важное значение для армян«Это действительно хороший вердикт для армян», – заявил сегодня в Страсбурге в беседе с корреспондентом Panorama.am адвокат по вопросам прав человека, писатель, основатель лондонской юридической...
13:12 15/10/2015Научное издание Российской Империи: Армянка считает смертным грехом идти против воли отца, татарка же безразлична к семьеЧаще всего, по свидетельству Захарова, у татар устраиваются браки между близкими родственниками: двоюродный брат женится на двоюродной сестре...
11:40 15/10/2015Fride: Отношения Азербайджана с ЕС и США испортились, доверие к Ильхаму Алиеву ослабло«Крупнейшей угрозой безопасности на Южном Кавказе является конфликт между Арменией и Азербайджаном вокруг Нагорного Карабаха», - отмечается в докладе.
12:13 14/10/2015Азербайджанский социолог: Режим Алиева оставит после себя коррумпированную армию, накопленные вооружения и внутренние конфликты«Рано или поздно азербайджанский наследственный режим начнет рушиться. Что он оставит после себя?» – задается вопросом Румянцев, перечисляя самые нелицеприятные варианты развития событий.
15:46 13/10/2015Депутат: Сельхозпродукция стратегически важна для Армении, и в организации работ должны принимать участие даже послыВласти не в состоянии должным образовать организовать сельскохозяйственные работы в Армении, каждый год страна сталкивается с одними и теми же проблемами.
11:17 13/10/2015Азербайджанский социолог: Режим Алиева может существовать только в тепличной атмосфере высоких доходов от нефтиПо мнению Румянцева, современный азербайджанский авторитарный режим слаб и, если проводить параллели с Советским Союзом, то он вряд ли сможет протянуть семьдесят лет.
11:25 12/10/2015Silk Road Reporters: Жители Азербайджана не верят, что в стране пройдут свободные и справедливые выборыСайт напоминает, что в сентябре этого года БДИПЧ ОБСЕ и ПАСЕ отказались отправлять миссию наблюдателей в Баку в связи с ограничениями, наложенными правительством этой страны.
11:25 10/10/2015«Азадлыг»: Азербайджан находится в международной изоляцииВыход Совета Европы из совместной с Азербайджаном Рабочей группы по правам человека еще раз доказывает, что Азербайджан не выполняет свои обязательства, пишет СМИ.
11:06 09/10/2015Эксперт: ЦИК Азербайджана установил слишком дорогие тарифы на эфир, чтобы кандидаты не появлялись на телевиденииВместе с тем, определенным лицам не удается зарегистрировать свою кандидатуру.
15:01 08/10/2015Пока Баку стоит перед выбором между Западом и Москвой, в России ослабляются позиции азербайджанских олигарховПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев не поехал ни в Москву на открытие самой большой в Европе соборной мечети, ни в Нью-Йорк на юбилейную сессию Генеральной ассамблеи ООН.
14:49 07/10/2015Азербайджанский политолог: Общество требует у Минобороны Азербайджана не скрывать факты потерь армииЭксперт добавил: если власти Азербайджана не будут предоставлять народу правдивую информацию, то они проиграют и информационную войну с Арменией.
17:00 06/10/2015В АРФД уверены: Время докажет ошибочность позиции экс-президента Армении Роберта Кочаряна по конституционным реформамПарламентская система государственного управления откроет больше возможностей для развития Армении, и станет наилучшим демократическим путем.
12:11 06/10/2015Азербайджанские олигархи «Сальянской группировки» в преддверии парламентских выборов теряют рычаги властиВ Азербайджане кампания по сбору подписей для представления в Центральную избирательную комиссию не обошлась без сюрпризов.
19:50 05/10/2015Политолог: Провокациями на границе президент Азербайджана Ильхам Алиев пытался скрыть паникуПоследние развития, связанные с политикой Баку, проанализировал в комментарии для Panorama.am политолог Армен Минасян.