11:56 25/09/2020Ալիևը եզրակացրել է, որ Հայաստանին անվճար զենք են տալիսՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 75-րդ նստաշրջանում նախօրեին ելույթ ունեցավ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, որի գրեթե ողջ ելույթը, ինչպես սպասելի էր, Հայաստանի մասին էր ու վերջին 30 տարիներին Հայաստանի հետ...
10:41 25/09/2020Բոլոր ցեղասպանությունները կարող էին կանխարգելվել․ Զոհրաբ ՄնացականյանՀՀ ԱԳ նախարարը ելույթ է ունեցել Պաշտպանելու պատասխանատվության վերաբերյալ 12-րդ նախարարական հանդիպմանը։
10:32 25/09/2020Ապրեք բելառուսներ՝ Գորբաչովը սատարում է Բելառուսում ցուցարարներին․ միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCOVID-19 Բրիտանիայում և Ֆրանսիայում կորոնավիրուսի վարակը ռեկորդներ է գրանցում․ Բրիտանիան և Ֆրանսիան նախօրեին գրանցել են կորոնավիրուսի բռնկումից ի վեր COVID-19 վարակի իրենց ամենաբարձր մեկօրյա թվերը:...
20:30 24/09/2020Որո՞նք են COVID-19 պատվաստանյութերի առավելություններն ու թերություններըCOVID-19 պատվաստանյութերը, որոնց վրա աշխատում են աշխարհի գիտնականները, մշակվում են հինգ տարբեր տեխնոլոգիական հարթակներում, որոնցից յուրաքանչյուրն ունի առավելություններ և թերություններ: Այս մասին ՌԻԱ...
16:50 24/09/2020Զեկույց. Եվս 150 միլիոն երեխա հայտնվել է աղքատության մեջ կորոնավիրուսային համավարակի պատճառովԿորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված՝ կտրուկ աճել է բազմաչափ աղքատության մեջ ապրող երեխաների թիվը՝ հասնելով գրեթե 1,2 միլիարդի։ Սրա մասին է խոսվում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և Սեյվ դը Չիլդրենի նոր...
11:25 24/09/2020Հացադուլ հայտարարածներից մեկի ինքնազգացողությունը վատացել է. ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիՌԴ մեկնել ցանկացողների հացադուլը շարունակվում է։ Նրանք երեկ գիշերել են Կառավարության շենքի դիմաց, և վստահեցնում են՝ չեն հեռանալու այնտեղից, քանի դեռ իրենց հարցին լուծում չի տրվել։ Հիշեցնենք, որ ՌԴ-ն...
09:39 24/09/2020Եվրոպական երկրները դատապարտում են Լուկաշենկոյի գաղտնի երդմնակալությունը. միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCOVID-19 Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրենը` «Թայմսի» 2020 թվականի ամենաազդեցիկ անձանց շարքում.
09:25 24/09/20202019-ին թուրքական մամուլում ամենաշատ ատելության խոսքը կիրառվել է հայերի դեմՀրանտ Դինք հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Ատելության խոսքը մամուլում» նախագծի շրջանակներում կազմվել և հրապարակվել է հերթական զեկույցը: Դրանում ներկայացվում է 2019-ին էթնիկ, կրոնական և այլ խմբերի...
10:59 23/09/2020Հայաստանում 30.2 %-ով բարձրացել են մրգերի գներըԱյս տարվա օգոստոսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ 30.2 %-ով բարձրացել են թարմ կամ պաղեցրած մրգերի գները, բանջարեղենի գները աճել են 8,8 %-ով: Նման ցուցանիշներ է հրապարակել Վիճակագրական կոմիտեն:...
18:40 22/09/2020Թուրքիայի ԱԳՆ-ն բացահայտ սպառնում է ՀՀ-ին. Հրանտ Մելիք-ՇահնազարյանՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Թուրքիայի արտգործնախարարի հայտարարությանը, որով նա Հայաստանին խորհուրդ էր տվել «խելքը գլուխը հավաքել» և այլ անվտանգությանն...
15:27 22/09/2020Թադևոս Ավետիսյան. Ապաշնորհ կառավարման համար բարձրաստիճանների պարգևատրման ևս մեկ փաստՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանը հերթական հոդվածում գրում է.
14:31 22/09/2020Դատախազ Բաղդասարյան. Չենք պատրաստվում ներկայացնել մի փաստարկ, որին հակադարձելու հնարավորություն պաշտպանության կողմը չի ունենաԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակում է քննել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի միջնորդությունը մարտի 1-ի մայր գործի նյութերն...
12:45 22/09/2020Ստեղծած իրավիճակն ու Ադրբեջանի իշխանությունների նպատակը՝ ըստ Տիգրան Աբրահամյանի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանում պահեստազորայինների հավաքները մեծ աղմուկով, բոլոր մանրամասներով լայն լուսաբանվում են։ Իշխանությունը մեծապես նպաստում է,...
10:47 22/09/2020Սասունյան. Թրամփի կողմնակից սևամորթ ամերիկացիների խմբի վիճահարույց կապերը Թուրքիայի հետ (վերջին մաս)Անցյալ շաբաթ ես հրապարակեցի իմ հոդվածի առաջին մասը՝ նկարագրելով մի խումբ սևամորթ ամերիկացիների լոբբինգ իրականացնելու ջանքերը Թրամփի վերընտրման համար՝ հարուստ թուրք գործարարների ֆինանսական...
09:38 22/09/2020Եվրոպայում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքն է․ միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCovid-19 Կորոնավիրուսի երկրորդ ալիք. Եվրոպայում մի շարք երկրներ տարեսկզբին բռնկումները հաջողությամբ դանդաղեցնելուց հետո COVID-19 դեպքերի վերածնունդ են տեսնում: Որոշ երկրներ, ինչպիսիք են Ալբանիան,...
12:26 21/09/2020Անկախության տոնի առթիվ Հայաստանը շնորհավորանքներ է ստանում տարբեր երկրների ղեկավարներից (թարմացվում է)Անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանը: Վարչապետի աշխատակազմի...
11:10 21/09/2020Նոր մարտահարվերներին մեր պետությունը կարող է դիմագրավել ապազգային կործանարար երևույթների դեմ միասնական պայքարով. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Անկախության տոնի առթիվ
10:22 21/09/2020Ադրբեջանից ու Թուրքիայից հնչող հայտարարություններն ահազանգ են հնչեցնում մեծացող անվտանգային սպառնալիքների մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
09:18 21/09/2020Հայաստանը վստահ է իր կարողությունների վրա. ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի մեկնաբանությունն Ադրբեջանի նախագահի՝ ծովային գործողությունների հիմնարկեքի արարողության ժամանակ արված հայտարարություններին
09:12 21/09/2020Փաշինյան. Այսօր կհրապարակեմ Հայաստանի՝ մինչև 2050թ. վերափոխման ռազմավարությունըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ։ Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության տարածած...

20:41 08/07/2013Thomas de Waal: Karabakh has changed after war - all is reconstructed, there are no ruins leftDuring the last decade Azerbaijan has reached zero success on the Karabakh issue. Azerbaijan is spending a large amount of money on the military, but the problem of Azerbaijan is that the Armenian...
17:38 08/07/2013Armenian transport companies could go on strike unless their social problems are solvedArmenian transport companies could go on strike unless the problems resulting from the increase in prices for gas and diesel fuel are solved within the coming 1-2 months, Co-Chairman of the Union of...
11:08 08/07/2013President meets with Public Council membersPresident Serzh Sargsyan concurred that the Public Council has traveled a difficult road since its creation and has gone through some harsh criticism
11:29 06/07/2013Serzh Sargsyan: International recognition of Armenian Genocide will always be an imperativePresident Serzh Sargsyan delivered opening remarks at the Second Pan-Armenian Forum of Lawyers.
11:08 05/07/2013Azerbaijani media spread misinformation regarding certain anti-Armenian ‘‘PACE resolution’’Azerbaijani news agencies said that PACE adopted a resolution which allegedly states that "Armenia is an aggressor state."
11:00 04/07/2013Iranian-Armenians want Rouhani to recognize GenocideMP Karen Khanlarian underscored that “the primary issue for the Armenian community of Iran and all the communities of the Diaspora remains the issue of the Armenian Genocide.”
09:30 03/07/2013Despite lavish public praise, U.S. is deeply troubled by ErdoganAlthough the Turkish leader declared war on corruption when he first assumed office, informants told U.S. Embassy officials that corruption exists at all levels, even within the Erdogan family.
09:42 02/07/2013Turk to face sentence for ‘denigrating Armenian heritage’An Armenian father and son have filed a criminal case against two perpetrators who referred to them as “Armenian infidels.”
09:49 01/07/2013An Armenian named TalaatI first met him on a cold January day in Lice (pronounced Leejeh), a district perched on layer upon layer of violence—first against the Armenians, then the Kurds.
09:45 29/06/2013If Israel recognizes the Armenian Genocide it won’t be the end of the world - Jerusalem Patriarch“Here, Armenians believe that Israel’s silence on the events of 1915 is based on maintaining favor with Turkey.”
10:28 28/06/2013Helsinki principles ignore Artsakh’s right to independenceUsing these principles as guidelines leaves nothing substantive to be negotiated, nothing that would advance the needs and interests of our brothers and sisters in Artsakh.
18:46 27/06/2013Opponents of current President of Azerbaijan ready to get rid of Aliyev’s dynastic ruleAs the two-term Azeri president Ilham Aliyev prepares to run in the October presidential elections, his opponents are looking to field a credible candidate to rid the country of the Aliyevs' dynastic...
16:38 27/06/2013Catholicos Aram I appreciates Iran’s support for Armenian people in Karabakh issue and Armenian Genocide recognitionCatholicos Aram I received Iranian Supreme Leader’s adviser Gholam Ali Naimabadi on June 25.
09:51 27/06/2013Serzh Sargsyan: ‘Eeveryone who is visiting Majdanek, just like me, is haunted with the question “How?’The President delivered a speech at the Conference Center of the former Majdanek concentration camp.
10:16 26/06/2013Russia, Armenia sign new defense dealArtur Baghdasarian stressed the importance of the document, saying that the two sides have spent five years drafting it.
09:51 25/06/2013Russia plans further ‘modernization’ of Armenia base“I think the presence of Russian servicemen is a guarantee that there will be no negative developments in Armenia,” Nikolay Patrushev said.
10:31 24/06/2013New employee study shows recognition matters more than moneyHow you feel is often more important than what you earn.
09:16 22/06/2013Syrian Armenians: Back to Syria?Life in Syria and, particularly, in Aleppo is becoming increasingly expensive, with a lack of basic necessities, the economic deterioration, and the decrease in job opportunities.
09:30 21/06/2013Remembrance, forgiveness, transformation: the Armenian Genocide“Justice for Armenians hinges on three ‘R’s’: Recognition, Recompense, and Restoration.”
11:31 20/06/2013Drug trafficking through Azerbaijan, or attempts of Baku to ascribe its sins to NKRSome of Azerbaijani officials involved in narcobusiness come out with slanders addressed to NKR.