09:41 30/09/2020ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի հայտարարությունը․ Առանց նախապայմանների հրատապ վերսկսել երկխոսությունըՍեպտեմբերի 29-ին Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի լարվածության հարցը քննարկվել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում, որն իր վերջնական հայտարարության մեջ կողմերին կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել ռազմական...
20:05 29/09/202021 զինծառայող և 2 պահեստազորային հետմահու պարգևատրվել ենԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր՝ սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում ԱՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս...
13:50 29/09/2020ԶԼՄ-ները Հեյդար Ալիևի հոգին են կանչել՝ իմանալու Ադրբեջանի զոհերի թիվըԱյսօր Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի սանձազերծած պատերազմի երրորդ օրն է։ Ադրբեջանն այսօր արդեն սկսել է հարվածներ հասցրել Հայաստանի Հանրապետության Վարդենիսի շրջանի զինվորական և...
08:33 29/09/2020Բացառիկ նկարահանումներ արցախյան ռազմաճակատիցՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացրել է «Զինուժ մեդիայի» բացառիկ նկարահանումներն արցախյան ռազմաճակատից։ Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 27-ին ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով...
14:15 28/09/2020Սաուդյան Արաբիան պաշտոնապես արգելեց թուրքական ապրանքներըԹուրքական արտադրանքն արգելելու Սաուդյան Արաբիայի որոշումն ուժի մեջ է մտնում այս շաբաթ՝ փորձելով հարված հասցնել Թուրքիայի արդեն խեղված տնտեսությանը։ Այս մասին գրում է Ahval-ը՝ հղում անելով...
10:00 28/09/2020Ամերիկյան պետությունների կազմակերպություն․ Մենք մեր լիակատար աջակցությունն ենք հայտնում Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդինԱմերիկյան պետությունների կազմակերպության անդամ են հանդիսանում Ամերիկայի բոլոր 35 պետությունները
09:27 28/09/2020Սպիտակ տուն․ Այս վեճը ռազմական լուծում չունի, բռնությունը պետք է դադարեցվի հիմա․ միջազգային վերջին արձագանքներըԼեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի միջազգային վերջին արձագանքները ԱՄՆ Սպիտակ տան ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ռոբերտ Օ՛Բրայան․ «ԱՄՆ-ը անհապաղ զինադադարի ու Հայաստանի և...
14:45 27/09/2020Արցախի ՄԻՊ աշխատակազմը մեկնարկել է փաստահավաք առաքելությունՈւշադրություն. Նյութը պարունակում է արյունոտ լուսանկարներ, սրտից թույլ մարդիկ, երեխաները չնայեն
11:26 27/09/2020Հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր տարիքային խմբի համար. Արցախի նախագահ«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ելնելով ստեղծված իրավիճակից՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրվել: Հանդես գալով պատգամավորների առջև՝ հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր...
11:12 27/09/2020Ադրբեջանը պատերազմ է հայտարարում, պատերազմ էլ կստանա. Արցախի նախագահՈրևէ մեկը ո՛չ զոհից, ո՛չ վիրավորից, ո՛չ մի կորուստից թող չհուսահատվի, ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած տեսաուղերձում ասում է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ «Պատերազմ են...
10:20 27/09/2020Ադրբեջանի ձեռնարկած սադրանքը նախապես ծրագրված էր. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Ադրբեջանի ՊՆ-ն պաշտոնապես հայտարարել է «հակահարձակում» սկսելու մասին, ինչը փաստում է, որ գործողությունները վաղուց պլանավորված...
09:55 27/09/2020Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Արցախի նախագահի վերահսկողության տակ. խոսնակ«Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Հանրապետության նախագահի վերահսկողության տակ։ Բնակչությանը կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն, մնացեք թաքստոցներում։ Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում...
09:24 27/09/2020Ադրբեջանը իր հարձակման արդյունքում կրել է մարդկային և տեխնիկայի կորուստներՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է. «Ինչպես նշել է ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը, ադրբեջանական զորքերը ժամը 07:10-ին հարձակման են անցել...
17:18 26/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. ԱՄՆ հայտարարությունները հիմնված են իրադրության վերլուծությունների և նրանց տիրապետած տեղեկատվության վրաՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ԱՄՆ քաղաքացիներին հորդորում է զգոնություն պահպանել և զգուշություն ցուցաբերել` Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի որոշ հատվածներում բարձր լարվածության և վերջերս տեղի ունեցած...
16:00 26/09/2020Ադրբեջանն այս շաբաթ ավելի շատ է կրակել հայ դիրքապահների ուղղությամբՍեպտեմբերի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 330 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
11:03 26/09/2020ԲՀԿ. Գագիկ Ծառուկյանն այլևս քաղաքական բանտարկյալ է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում նշված է. «Երեկ դատարանը, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, ապօրինի որոշմամբ կալանավորեց ԲՀԿ...
23:52 25/09/2020Գ․ Ծառուկյանի կալանավորումը՝ Արցախի հարցում վարվող քաղաքականությունից ուշադրությունը շեղելու փորձ․ Ա․ ԱշոտյանԳագիկ Ծառուկյանի կալանավորումը ոչ միայն Նիկոլ Փաշինյանի՝ գալիք հանրահավաքի և ընդդիմության հնարավոր համախմբան նկատմամբ փաշինյանական ֆոբիաների արտահայտումն է, ոչ միայն Հայաստանում մոլեգնող քաղաքական...
18:07 25/09/2020Ինձ մոտ վրդովմունք է առաջանում, երբ վարչապետն ասում է ինչ-որ բաներ, որոնց չի տիրապետում. Լարիսա Ալավերդյան«Թող չթվա, որ դա փոքր խնդիր է, օրինակ, ռազմական գործողությունների համեմատ։ Դա այդպես չէ։ Հենց հասարակության քայքայումը, հենց ամբողջական այս իրարամերժ հայտարարությունների ֆոնի վրա, որոնք հնչել են հենց...
13:05 25/09/2020Ինձ լավ եմ զգում, ջերմությունս 36.6 է, 18 տարի է՝ չեմ հիվանդացել. Հրայր Թովմասյան«Առանց արտաքին ներգործության՝ ՍԴ-ի կողմից կատարված ամենավատ թեկնածուի ընտրությունը շատ ավելի լավ է, քան ի սկզբանե նման էլեմենտների առկայությունը, որը շատ վատ հետևանքներ կարող է ունենալ, թեկուզ այդ...

09:43 26/07/2013Uprisings from Wall Street to Gezi Park: An Interview with David Barsamian"There has been a surge in resistance and oppositional politics in the last decade, as a direct result of the failures of neo-liberal economic policies, which has enriched a handful of elites."
09:39 25/07/2013Ten Armenian musicians ready for world’s biggest festivalIn Yerevan, ten musicians are gearing up to travel over 3,000 miles to Scotland, to perform for the first time at the biggest cultural event on the planet, the Edinburgh Festival Fringe.
09:41 24/07/2013Erdogan succeeds in antagonizing both Arabs and JewsAll those who have honored Erdogan have simply dishonored themselves.
09:39 23/07/2013The Art of Non-Verbal Communication"I doubt that there are any proven scientific grounds, but it is a generally known fact that people living in post-Soviet countries don’t smile much."
10:42 22/07/2013Poll: Americans say Snowden isn’t a traitorOnly 34% consider him a “traitor” for revealing details on two of the nation’s top secret surveillance programs.
09:38 20/07/2013Armenian, Russian officials discuss Harutiunian caseThe Russian side confirmed that an unbiased investigation would be conducted with full respect for the rights of the convict.
09:36 19/07/2013‘Facts should drive’ Genocide analysis, says PowerUN Ambassador-nominee Samantha Power said during her confirmation hearing in front of the Senate Foreign Relations Committee Wednesday that “facts should drive” analysis of Genocide.
09:53 18/07/2013Armenian Culture and History Museum to open in DiyarbakirThe Diyarbakir Metropolitan Municipality will cover the security, maintenance, and other expenses associated with the Armenian section of the museum.
09:28 17/07/2013In major policy shift, Armenia demands lands from TurkeyEver since independence in 1991, Armenia’s leaders have been reluctant to make any concrete demands from Turkey beyond recognition of the Armenian Genocide.
10:10 16/07/2013Armenian-Azeri summit still on agendaArmenia and Azerbaijan agree on the importance of renewed meetings between their presidents for resolving the Nagorno-Karabakh conflict despite their failure to arrange such a summit last month.
13:59 15/07/2013Analyst: New logic and proposals needed in Karabakh settlement“The main purpose of the meetings of Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers is to find ways out of this deadlock.”
10:11 15/07/2013Everything possible will be done to raise fighting capability of armed forces – Bako SahakyanArtsakh leader was present at the planned all-army command staff muster and delivered there a speech.
17:51 13/07/2013Aslan Ismailov: Slogan ''the best Armenian is the dead Armenian'' will be used during election campaign in AzerbaijanIn the early 1990s, the Azerbaijani nationalists, who led to the separation of Karabakh from Azerbaijan, are armed with the slogan "Death to Armenians", "the best Armenians is the dead Armenian." And...
09:12 13/07/2013Razm.info: Azerbaijan speaks about blitzkrieg with small losses, but in reality plans to receive huge number of wounded“This increase in the number of places in the military hospitals of Azerbaijan means that in case of renewed hostilities the Azerbaijani leadership expects large losses of life.”
15:42 12/07/2013The Atlantic: Aliyev clan owns almost half of Russian mega-bank VTB's Azerbaijani subsidiaryAmerican editorial “The Atlantic” published an article which talks about the latest acquisition of the Aliyev clan in Azerbaijan.
12:21 12/07/2013Serzh Sargsyan attends Summit of EPP Eastern Partnership Leaders in Chisinau“Cooperation formed during Eastern Partnership’s four-year existence demonstrates that it holds great potential for deepening regional cooperation and partnership,” the President told reporters.
11:59 11/07/2013UN chief: Adolescent pregnancy demands global attention"We must provide comprehensive sexual and reproductive health services that cover family planning and the prevention and treatment of sexually transmitted infections, including HIV."
09:42 10/07/2013Armenian-Azerbaijani summit ‘called off’“A meeting of the Armenian and Azerbaijani presidents scheduled for June did not take place,” Russian and Azerbaijani news agencies quoted Pascal Meunier as saying.
14:17 09/07/2013Manoyan: Russia’s move to sell arms to Azerbaijan unbecoming of strategic allyRussia’s move to sell arms to Azerbaijan is unbecoming of a strategic ally, Giro Manoyan, Director of the ARF bureau's Hay Dat and political affairs office, told today’s press conference when...
12:50 09/07/2013Serzh Sargsyan: Golden Apricot’s rich ten-year history has been enriching Armenia’s cultural lifePresident Serzh Sargsyan issued an address to organizers, participants and guests of Golden Apricot International Film Festival.