09:41 30/09/2020ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի հայտարարությունը․ Առանց նախապայմանների հրատապ վերսկսել երկխոսությունըՍեպտեմբերի 29-ին Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի լարվածության հարցը քննարկվել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում, որն իր վերջնական հայտարարության մեջ կողմերին կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել ռազմական...
20:05 29/09/202021 զինծառայող և 2 պահեստազորային հետմահու պարգևատրվել ենԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր՝ սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում ԱՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս...
13:50 29/09/2020ԶԼՄ-ները Հեյդար Ալիևի հոգին են կանչել՝ իմանալու Ադրբեջանի զոհերի թիվըԱյսօր Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի սանձազերծած պատերազմի երրորդ օրն է։ Ադրբեջանն այսօր արդեն սկսել է հարվածներ հասցրել Հայաստանի Հանրապետության Վարդենիսի շրջանի զինվորական և...
08:33 29/09/2020Բացառիկ նկարահանումներ արցախյան ռազմաճակատիցՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացրել է «Զինուժ մեդիայի» բացառիկ նկարահանումներն արցախյան ռազմաճակատից։ Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 27-ին ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով...
14:15 28/09/2020Սաուդյան Արաբիան պաշտոնապես արգելեց թուրքական ապրանքներըԹուրքական արտադրանքն արգելելու Սաուդյան Արաբիայի որոշումն ուժի մեջ է մտնում այս շաբաթ՝ փորձելով հարված հասցնել Թուրքիայի արդեն խեղված տնտեսությանը։ Այս մասին գրում է Ahval-ը՝ հղում անելով...
10:00 28/09/2020Ամերիկյան պետությունների կազմակերպություն․ Մենք մեր լիակատար աջակցությունն ենք հայտնում Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդինԱմերիկյան պետությունների կազմակերպության անդամ են հանդիսանում Ամերիկայի բոլոր 35 պետությունները
09:27 28/09/2020Սպիտակ տուն․ Այս վեճը ռազմական լուծում չունի, բռնությունը պետք է դադարեցվի հիմա․ միջազգային վերջին արձագանքներըԼեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի միջազգային վերջին արձագանքները ԱՄՆ Սպիտակ տան ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ռոբերտ Օ՛Բրայան․ «ԱՄՆ-ը անհապաղ զինադադարի ու Հայաստանի և...
14:45 27/09/2020Արցախի ՄԻՊ աշխատակազմը մեկնարկել է փաստահավաք առաքելությունՈւշադրություն. Նյութը պարունակում է արյունոտ լուսանկարներ, սրտից թույլ մարդիկ, երեխաները չնայեն
11:26 27/09/2020Հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր տարիքային խմբի համար. Արցախի նախագահ«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ելնելով ստեղծված իրավիճակից՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրվել: Հանդես գալով պատգամավորների առջև՝ հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր...
11:12 27/09/2020Ադրբեջանը պատերազմ է հայտարարում, պատերազմ էլ կստանա. Արցախի նախագահՈրևէ մեկը ո՛չ զոհից, ո՛չ վիրավորից, ո՛չ մի կորուստից թող չհուսահատվի, ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած տեսաուղերձում ասում է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ «Պատերազմ են...
10:20 27/09/2020Ադրբեջանի ձեռնարկած սադրանքը նախապես ծրագրված էր. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Ադրբեջանի ՊՆ-ն պաշտոնապես հայտարարել է «հակահարձակում» սկսելու մասին, ինչը փաստում է, որ գործողությունները վաղուց պլանավորված...
09:55 27/09/2020Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Արցախի նախագահի վերահսկողության տակ. խոսնակ«Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Հանրապետության նախագահի վերահսկողության տակ։ Բնակչությանը կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն, մնացեք թաքստոցներում։ Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում...
09:24 27/09/2020Ադրբեջանը իր հարձակման արդյունքում կրել է մարդկային և տեխնիկայի կորուստներՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է. «Ինչպես նշել է ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը, ադրբեջանական զորքերը ժամը 07:10-ին հարձակման են անցել...
17:18 26/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. ԱՄՆ հայտարարությունները հիմնված են իրադրության վերլուծությունների և նրանց տիրապետած տեղեկատվության վրաՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ԱՄՆ քաղաքացիներին հորդորում է զգոնություն պահպանել և զգուշություն ցուցաբերել` Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի որոշ հատվածներում բարձր լարվածության և վերջերս տեղի ունեցած...
16:00 26/09/2020Ադրբեջանն այս շաբաթ ավելի շատ է կրակել հայ դիրքապահների ուղղությամբՍեպտեմբերի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 330 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
11:03 26/09/2020ԲՀԿ. Գագիկ Ծառուկյանն այլևս քաղաքական բանտարկյալ է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում նշված է. «Երեկ դատարանը, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, ապօրինի որոշմամբ կալանավորեց ԲՀԿ...
23:52 25/09/2020Գ․ Ծառուկյանի կալանավորումը՝ Արցախի հարցում վարվող քաղաքականությունից ուշադրությունը շեղելու փորձ․ Ա․ ԱշոտյանԳագիկ Ծառուկյանի կալանավորումը ոչ միայն Նիկոլ Փաշինյանի՝ գալիք հանրահավաքի և ընդդիմության հնարավոր համախմբան նկատմամբ փաշինյանական ֆոբիաների արտահայտումն է, ոչ միայն Հայաստանում մոլեգնող քաղաքական...
18:07 25/09/2020Ինձ մոտ վրդովմունք է առաջանում, երբ վարչապետն ասում է ինչ-որ բաներ, որոնց չի տիրապետում. Լարիսա Ալավերդյան«Թող չթվա, որ դա փոքր խնդիր է, օրինակ, ռազմական գործողությունների համեմատ։ Դա այդպես չէ։ Հենց հասարակության քայքայումը, հենց ամբողջական այս իրարամերժ հայտարարությունների ֆոնի վրա, որոնք հնչել են հենց...
13:05 25/09/2020Ինձ լավ եմ զգում, ջերմությունս 36.6 է, 18 տարի է՝ չեմ հիվանդացել. Հրայր Թովմասյան«Առանց արտաքին ներգործության՝ ՍԴ-ի կողմից կատարված ամենավատ թեկնածուի ընտրությունը շատ ավելի լավ է, քան ի սկզբանե նման էլեմենտների առկայությունը, որը շատ վատ հետևանքներ կարող է ունենալ, թեկուզ այդ...

12:14 02/11/2015«Туран»: За год Азербайджан из быстрорастущей страны превратился в аутсайдера регионального прогрессаНеоднократные ссылки в 94-страничном эссе главы президентской администрации Рамиза Мехтиева на экономическую мощь Азербайджана не выдерживают никакой критики, говорится в статье.
11:19 02/11/2015Статью о фальшивом азербайджанском герое ВОВ в «Википедии» удалили из-за противоречивости источниковПо причине противоречия многочисленных источников друг другу и первичным документам, поддающимся проверке, а также невозможности быть уверенным в истинности ни одного из представленных фактов статья...
13:05 31/10/2015Какой будет погода в ноябре в Армении? Прогнозы синоптиков представил Гагик СуренянС точки зрения метеорологии 2015 год можно назвать годом рекордов для Армении. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил замначальника Службы мониторинга и гидрометеорологии (Армгосгидромет)...
12:32 31/10/2015Обзор международных СМИ: В Азербайджане, как и прежде, будет нарушено право на свободные и справедливые выборы«Действительно ли имеют значение голоса избирателей? Или Азербайджан становится одной из тех стран, где выборы – просто шоу?» - пишет «Balcanicaucaso.org».
12:33 30/10/2015Нацсовет: В Азербайджане нет агиткампании, свободной конкуренции и теледебатов, а у граждан нет интереса к выборамНациональный совет демократических сил (НСДС) Азербайджана не признает результаты парламентских выборов 1 ноября.
19:33 29/10/2015В канун парламентских выборов проблемы прав человека в Азербайджане – в центре внимания Конгресса США и Совета ЕвропыВ Сенате США накануне состоялись слушания по Азербайджану, в ходе которых обсуждалась ситуация с правами человека в этой стране.
15:26 29/10/2015«Freedom on the Net 2015»: Армения среди лидеров стран со свободным Интернетом, а в Азербайджане репрессии привели к самоцензуре«Freedom House» также указывает на то, что правительство Армении, в отличие от властей Азербайджана, не применяет практику блокирования доступа пользователей к онлайн-контенту.
13:33 29/10/2015Сотрудников МНБ Азербайджана, имитировавших разоблачение «телефонных разговоров» с Арменией, награждали орденами «За отвагу»В России находили человека, поручали ему позвонить в определенную компанию в Баку и поинтересоваться ценами и товарами. Разговор велся на русском языке, в конце звонящий намекал на то, что он армянин.
19:37 28/10/2015Депутат: Правящая партия Армении не намерена использовать административный ресурс в ходе агиткампании к референдумуЧлены Центрального агитационного штаба Фронта «Да» правящей Республиканской партии Армении к референдуму по конституционной реформе каждый день проводят встречи с целью обсудить план действий.
18:04 28/10/2015Asbarez: Говоря о возвращении беженцев, готовы ли сопредседатели МГ ОБСЕ вернуть армян в Баку, Сумгаит, Шаумян?Издание подчеркивает, что проблема армянских беженцев возникла в результате массового убийства властями Азербайджана армян, проживавших в Сумгаите, Баку, Кировабаде и Шаумяне.
11:22 27/10/2015На фоне спада добычи нефти расходы Госнефтефонда Азербайджана значительно превышают его доходыА азербайджанский сайт «Хаккин.аз» пишет о том, что хлеб на прилавках магазинов Азербайджана уже подорожал, хотя большинство покупателей этого и не заметили.
16:51 26/10/2015Мамелюк Рустам Раза о том, как Наполеон запретил носить турецкое имя, которое ему дали выкравшие из армянской семьи работорговцыНаполеон ему подарил дамасскую саблю, рукоятка которой была в шести крупных бриллиантах, пару пистолетов в золоченых футлярах. Так Рустам приступил к своим новым обязанностям телохранителя Бонапарта.
13:01 26/10/2015«Мусават»: Режим Алиева украл из жизни каждого азербайджанца 22 годаПартия «Мусават» пригрозила «сняться с выборов», если власти Азербайджана не согласятся перенести парламентские выборы на 4 месяца, создав за этот период демократические условия для их проведения.
11:24 24/10/2015МВФ: Даже через два года валютные резервы Азербайджана не выйдут на уровень 2014 годаСогласно публикации, в 2015 году, по оценкам МВФ, общие официальные резервы (gross official reserves) Азербайджана снизятся с $14,5 млрд. до $8,6 млрд.
14:48 23/10/2015Эксперт: Если Турция не придет к компромиссу с Россией в вопросе Сирии, то получит имидж страны, поддерживающей террористов«Я считаю, что Анкара не будет настаивать на немедленном уходе Асада. С ним нужно вести переговоры», – отметил турецкий политолог.
13:07 22/10/2015Кредиторов азербайджанских банков незаконно удерживают в подвалах ГУБОПМежду тем, азербайджанский экономист Ровшан Агаев заявил, что в 2016 году в Азербайджане могут быть увеличены тарифы на одну или несколько коммунальных услуг
14:23 21/10/2015Центробанк Азербайджана узаконил «аферу», чтобы скрыть от вкладчиков крах банковской системыДефицит внешнеторгового баланса Азербайджана в сентябре 2015 года составил $93,3 млн., с начала года это третий и самый высокий показатель отрицательного сальдо во внешнеторговых операциях страны.
14:10 20/10/2015«Азадлыг»: Власти Азербайджана «похоронили» предстоящие парламентские выборы«Таким образом, общая картина показывает, что долгие годы находящиеся в „коме” выборы „скончались”. 1 ноября покойника предадут земле», – иронизирует «Азадлыг».
18:30 19/10/2015В Турции ведущие НПО намерены бороться за восстановление справедливости и после вердикта ЕСПЧ по делу Перинчека«Консолидация прав человека» и «Центр памяти», вне зависимости от вердикта Большой палаты Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ), продолжат прилагать усилия в направлении представления...
17:16 19/10/2015СМИ: Баку «не светит» заменить Россию на энергетическом рынке, а бюджет Азербайджана нечем пополнятьНесмотря на угрозу турецких властей пересмотреть сотрудничество с Москвой по ключевым энергетическим проектам, альтернатив российскому газу у Турции нет.