10:37 17/06/2020Հարութ Սասունյան. Հայոց պատրիարքն առաջարկում է հունական եկեղեցին բացել քրիստոնեական և մահմեդական պաշտամունքի համարՈւզում ենք եզրափակել՝ մեր հույն բարեկամներին վստահեցնելով, որ Հայոց պատրիարքի տհաճ հայտարարությունը չի ներկայացնում հայ ժողովրդի ցանկությունները:
09:18 17/06/2020Հայաստանն ապահովել է ֆինանսական թափանցիկության պայմանները. ԱՄՆ ՊետդեպարտամենտԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտը հրապարակել է 2020 թվականի ֆինանսական թափանցիկության մասին ամենամյա զեկույցը: Զեկույցը կազմելիս հաշվի է առնվում այն հանգամանքը, թե արդյոք տվյալ երկրի կառավարությունը կատարել է...
23:49 16/06/2020«Մեդիա պաշտպան». Իշխանությունը լրագրողներին լռեցնելու համար օգտագործում է ոստիկանությանը« Լրագրողների նկատմամբ կիրառված բռնության դեպքով դիմելու ենք միջազգային կառույցներին։ Հարցը բարձրացնելու ենք միջազգային իրավապաշտպան կառույցների հարթակում»։
20:36 16/06/2020Ռոման Ամոյան. Ի տարբերություն այսօրվա ոստիկաններին, որոնք կատարում են պատվերներ, ես բարձր եմ պահել ՀՀ դրոշըՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Եվրոպայի առաջնությունների կրկնակի չեմպիոն, Պեկինի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոնյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է այսօր ոստիկանների կողմից իրեն...
17:40 16/06/2020Ըստ դատախազի՝ Ծառուկյանի զգալի ֆինանսական կարողությունը կարող է բացասաբար անդրադառնալ գործի քննության վրաՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ ներկայացնելով իր միջնորդության հիմնավորումները, հայտարարեց, որ նախաքննությամբ ձեռք են բերվել բավարար ապացույցների համակցություն, որով հիմնավորվում է, որ Գագիկ...
13:25 16/06/2020«Ե՞րբ եք ապօրինի ծխախոտ, ադամանդ, արտահանած պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով գալու ԱԺ»«Նոր Հայաստան, հին բարքեր»,- խոհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնխելիությունից զրկելու միջնորդությանը։...
12:56 16/06/2020Նիկոլ Փաշինյանը հանցագո՞րծ էր այն ժամանակ, թե հանցագործ չէր. ՈւրիխանյանԱնկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու վերաբերյալ միջնորդության քննարկման ժամանակ նկատելով, որ հանցագործը պետք է պատժվի,...
17:00 15/06/2020Ռուս-թուրքական համագործակցության չհատվող եզրերը Մերձավոր ԱրևելքումՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Սերգեյ Շոյգուի այցը Թուրքիա հետաձգվեց, կարելի է ասել, վերջին վայրկյանին։ Որոշ ԶԼՄ-ներ գրում են, թե Լավրովի ինքնաթիռը...
14:40 15/06/2020Դատավոր Նիկողոսյանը որոշեց չհետաձգել Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքի քննությունըՍահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով տուժող կողմի շահերը ներկայացնող փաստաբան Տիգրան Եգորյանն այսօր վերքաննիչ քրեական դատարանին խնդրել էր հետաձգել Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքի...
12:33 15/06/2020ԱԱԾ-ն՝ «Օնիրա Քլաբ»-ի ու «Շանգրի Լա»-ի մասինԱզգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համալիր օպերատիվ-հետախուզական արդյունավետ միջոցառումների, ինչպես նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի...
11:09 15/06/2020«Լուսավոր Հայաստան»-ը խստագույնս դատապարտում է քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով, քրեական հետապնդումներ իրականացնելը«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհուրդը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
10:42 15/06/2020Մարտին Գալստյան. Բոլոր ջանքերը ներդրվելու են, որպեսզի երկրում պահպանվի մակրոկայունությունըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կենտրոնական բանկի աշխատակազմին է ներկայացրել ԿԲ նորընտիր նախագահ Մարտին Գալստյանին։
09:26 15/06/2020Մակրոն. Կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել, բայց առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված էՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել՝ չնայած առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված է։ Մակրոնը խոստացել է «դասեր քաղել» առողջապահական և տնտեսական...
09:08 15/06/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Արթուր Դավթյանը դեռ շանս ունի չկատարելու քաղաքական պատվերՔաղաքական որոշում է կայացվել, որ երեքշաբթի գլխավոր դատախազը մտնի ԱԺ՝ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու և որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ։ Այս մասին հայտնել է...
15:38 14/06/2020ԲՀԿ. Սա ապարդյուն և դեպի նոր ռիսկեր տանող ճանապարհ է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Այսօր վաղ առավոտից իշխանությունն անցել է «իրավական տեռորի»։ Մենք սա գնահատում ենք որպես պատասխան՝ ԲՀԿ...
22:01 13/06/2020ՀՀ ԱԳՆ-ի հայտարարությունը՝ Արցախի Շահումյանի շրջանի օկուպացիայի 28-րդ տարելիցի կապակցությամբՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Արցախի Շահումյանի շրջանի օկուպացիայի 28-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ Հայտարարությունում, մասնավորապես, ասված է.
15:56 13/06/2020ԿԳՄՍ փոխնախարարը դեմ է Ֆիրդուսի կառուցապատման նախագծինԱյսօր, Երևանի ավագանու Քաղաքաշինության և հողօգտագործման հարցերի ու Մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ արտահերթ նիստում քննարկվեց Երևանի 33-րդ (Ֆիրդուսի)...
15:46 13/06/2020Հակոբ Ճաղարյան. Միայն ՀՀ ավիացիայի ոլորտը կարգավորողներն են գործում հակառակ տրամաբանությամբՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիայի հարցերով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը գրում է. «Մոտ մեկ ամիս առաջ ArmNews տրված հարցզրույցումս հատուկ անդրադարձ եմ կատարել տարբեր պետություներում`...
13:36 13/06/2020Քաղաքագետ. Ինչո՞ւ է պետք «ափալ-թափալ» մեզ «մեջ գցել» գիգանտների մեծ կռվի մեջ ու չինացիների հետ լարվելՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը երեկ հայտարարել էր, որ Հայաստանը միացել է հակաչինական ալյանսին, այսօր հրապարակել է դրան միանալու պատճառների մասին իր կարծիքը։ «ԱՄՆ-Չինաստան «սառը պատերազմը» ոչ միայն նոր...
09:00 13/06/2020Նախորդ տարվա համեմատ, մայիսին բանջարեղենի, մրգի, ալկոհոլային խմիչքների գներն աճել ենՀՀ սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2020թ. մայիսը 2019թ. մայիսի նկատմամբ) կազմել է 1.2%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ արձանագրվել է 0.1% գնանկում: Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...

12:09 07/03/2015Times.am публикует имена еще троих погибших на передовой азербайджанских военнослужащихСитуация на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск в этой неделе была напряженной.
17:20 06/03/2015Представитель Аппарата президента Мексики о том, почему нельзя ради икры помогать азербайджанской пропаганде«Они дали одурачить себя и были готовы рискнуть международным престижем Мексики в обмен на путешествия в Баку, немного икры и $7 млн, не отдавая себе отчета в последствиях».
10:45 05/03/2015Азербайджанский фотограф-«свидетель» агдамских событий путается в показаниях и не может предъявить ни одного фото «зверств»В связи с 23-й годовщиной агдамских событий сайт «Panarmenian.net» обратился к воспоминаниям и «свидетельствам» фотографа «National Geographic» азербайджанского происхождения Реза Диггатти.
11:03 04/03/2015Спустя 23 года экс-президент Азербайджана вновь обвинил политических оппонентов в агдамских событиях 1992 годаПримечательно, что Муталибов лукавит, пытаясь убедить читателя в том, что доступа в Карабах у них не было.
14:31 03/03/2015Л. Графова: Погромы армян в Сумгаите – не стихия разбушевавшихся «хулиганствующих элементов», а тщательно организованный геноцидНакануне, как известно, в Сумгаит были завезены под видом кафанских беженцев уголовники из разных регионов. Никаких вспышек в Кафане, которые могли бы «провоцировать потоки беженцев, тогда не было.
18:32 02/03/2015Эксперт: Показатели снижения уровня трансфертов из России в Армению побили рекорд эпохи кризиса 2008 годаОбъем трансфертов из России в Армению в этом году снизился в 2,3 раза. Об этом в интервью Panorama.am заявил экономист Месроп Аракелян. По его словам, таких низких показателей не было даже во время...
15:33 02/03/2015К 27-й годовщине Сумгаитских погромов… «Женщину и дочку ее таскали по двору, мучили, а потом выкинули тела прямо к милиционерам»И вижу – сразу из четырех квартир одного из зданий вещи бросают, а потом женщину выбросили. Там дерево было высокое, мужик на этом дереве стоял, с микрофоном, и кричит: «Браво!».
11:32 28/02/2015Российская журналистка В.Ивлева не подтвердила измышления азербайджанской пропаганды о беженке из ХоджалуСайт Xocali.net продолжает разоблачать фальсификации азербайджанской пропаганды в связи с агдамскими событиями 1992 года.
13:51 27/02/2015Очередная дезинформация Азербайджана: Сенат штата Аризона не признавал агдамские события 1992 года «геноцидом»В заявлении члена Сената Дона Шутера, зачитанного в полупустом зале, прозвучал лишь призыв «почтить память жертв трагических событий».
16:15 26/02/2015Как у «пленного» азербайджанца «отросли» уши? Сайт «Xocali.net» продолжает разоблачать азербайджанские фальсификацииАзербайджанская пресса в рамках пропагандистской кампании «Справедливость Ходжалы» публикует запоздалые «свидетельства очевидцев», в которых выявляются всяческие несуразности и противоречия.
15:04 25/02/2015В Армении стартовала предвыборная кампания к муниципальным выборамСегодня стартовала предвыборная агитационная кампания к предстоящим 15 марта выборам в органы местного самоуправления в ряде общин Армении.
14:23 25/02/2015Исследование: Разоблачение фальсификаций бакинской пропаганды и о подлинных виновниках ходжалинских событийПо словам А. Бегларяна, давно уже набившие оскомину односторонние интерпретации в связи с событиями 23-летней давности в 2015г. направлены на отвлечение внимания от 100-й годовщины Геноцида армян.
12:23 24/02/2015Татул Манасерян: Беспрецедентная девальвация маната – лишь начало обвала финансовой системы АзербайджанаПо словам экономиста, среди причин экономических потрясений в Азербайджане и то, что в этой стране растет недоверие к национальной валюте.
11:14 24/02/2015Moody's: Банковская система Азербайджана находится под угрозойДанное заявление распространено на фоне объявленной 21 февраля Центральным банком Азербайджана девальвации национальной валюты (маната) на 34%.
13:14 23/02/2015В Азербайджане резко подорожали товары, обвал маната ударил также по туризму. Эксперты бьют тревогуЦентральный банк Азербайджана (ЦБА) резко девальвировал валюту страны по отношению к доллару и евро.
15:16 21/02/2015«Stratfor»: Азербайджан сталкивается с финансовым и политическим кризисом«Противостояние между Россией и Западом предоставляет значительные возможности Азербайджану в сфере энергетики, но не без политических рисков»
15:56 20/02/2015Удастся ли президенту США Б. Обаме преодолеть вето «неистового Биби» Нетаньяху на любую сделку с Ираном? Анализ И. ПанкратенкоШансы американского президента на успех в противостоянии антииранской коалиции, «голосом» которой выступает сейчас «неистовый Биби» Нетаньяху, весьма незначительны.
20:51 19/02/2015Компания Starbucks извинилась за рекламу с девушками в армянских нарядах на фоне флага ТурцииИзвестная компания Starbucks вынуждена была принести извинения за последнюю рекламную акцию, которая оскорбила чувства тысяч представителей армянского народа.
15:07 19/02/2015Арестованные азербайджанские активисты в центре внимания международной прессыИздание «The Washington Post» опубликовало письмо арестованной азербайджанской журналистки Хадиджи Исмайловой, которое она отправила из тюрьмы с помощью посредников.
12:41 18/02/2015BBC: Бакинское СИЗО называют «университетом» из-за количества сидящих там «светлых умов»- критиков властиВ материале рассказывается об азербайджанском правозащитнике Эмине Гусейнове, который возглавлял Институт свободы и безопасности репортеров (ИСБР).