10:37 17/06/2020Հարութ Սասունյան. Հայոց պատրիարքն առաջարկում է հունական եկեղեցին բացել քրիստոնեական և մահմեդական պաշտամունքի համարՈւզում ենք եզրափակել՝ մեր հույն բարեկամներին վստահեցնելով, որ Հայոց պատրիարքի տհաճ հայտարարությունը չի ներկայացնում հայ ժողովրդի ցանկությունները:
09:18 17/06/2020Հայաստանն ապահովել է ֆինանսական թափանցիկության պայմանները. ԱՄՆ ՊետդեպարտամենտԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտը հրապարակել է 2020 թվականի ֆինանսական թափանցիկության մասին ամենամյա զեկույցը: Զեկույցը կազմելիս հաշվի է առնվում այն հանգամանքը, թե արդյոք տվյալ երկրի կառավարությունը կատարել է...
23:49 16/06/2020«Մեդիա պաշտպան». Իշխանությունը լրագրողներին լռեցնելու համար օգտագործում է ոստիկանությանը« Լրագրողների նկատմամբ կիրառված բռնության դեպքով դիմելու ենք միջազգային կառույցներին։ Հարցը բարձրացնելու ենք միջազգային իրավապաշտպան կառույցների հարթակում»։
20:36 16/06/2020Ռոման Ամոյան. Ի տարբերություն այսօրվա ոստիկաններին, որոնք կատարում են պատվերներ, ես բարձր եմ պահել ՀՀ դրոշըՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Եվրոպայի առաջնությունների կրկնակի չեմպիոն, Պեկինի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոնյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է այսօր ոստիկանների կողմից իրեն...
17:40 16/06/2020Ըստ դատախազի՝ Ծառուկյանի զգալի ֆինանսական կարողությունը կարող է բացասաբար անդրադառնալ գործի քննության վրաՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ ներկայացնելով իր միջնորդության հիմնավորումները, հայտարարեց, որ նախաքննությամբ ձեռք են բերվել բավարար ապացույցների համակցություն, որով հիմնավորվում է, որ Գագիկ...
13:25 16/06/2020«Ե՞րբ եք ապօրինի ծխախոտ, ադամանդ, արտահանած պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով գալու ԱԺ»«Նոր Հայաստան, հին բարքեր»,- խոհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնխելիությունից զրկելու միջնորդությանը։...
12:56 16/06/2020Նիկոլ Փաշինյանը հանցագո՞րծ էր այն ժամանակ, թե հանցագործ չէր. ՈւրիխանյանԱնկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու վերաբերյալ միջնորդության քննարկման ժամանակ նկատելով, որ հանցագործը պետք է պատժվի,...
17:00 15/06/2020Ռուս-թուրքական համագործակցության չհատվող եզրերը Մերձավոր ԱրևելքումՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Սերգեյ Շոյգուի այցը Թուրքիա հետաձգվեց, կարելի է ասել, վերջին վայրկյանին։ Որոշ ԶԼՄ-ներ գրում են, թե Լավրովի ինքնաթիռը...
14:40 15/06/2020Դատավոր Նիկողոսյանը որոշեց չհետաձգել Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքի քննությունըՍահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով տուժող կողմի շահերը ներկայացնող փաստաբան Տիգրան Եգորյանն այսօր վերքաննիչ քրեական դատարանին խնդրել էր հետաձգել Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների բողոքի...
12:33 15/06/2020ԱԱԾ-ն՝ «Օնիրա Քլաբ»-ի ու «Շանգրի Լա»-ի մասինԱզգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համալիր օպերատիվ-հետախուզական արդյունավետ միջոցառումների, ինչպես նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի...
11:09 15/06/2020«Լուսավոր Հայաստան»-ը խստագույնս դատապարտում է քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով, քրեական հետապնդումներ իրականացնելը«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհուրդը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
10:42 15/06/2020Մարտին Գալստյան. Բոլոր ջանքերը ներդրվելու են, որպեսզի երկրում պահպանվի մակրոկայունությունըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կենտրոնական բանկի աշխատակազմին է ներկայացրել ԿԲ նորընտիր նախագահ Մարտին Գալստյանին։
09:26 15/06/2020Մակրոն. Կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել, բայց առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված էՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել՝ չնայած առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված է։ Մակրոնը խոստացել է «դասեր քաղել» առողջապահական և տնտեսական...
09:08 15/06/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Արթուր Դավթյանը դեռ շանս ունի չկատարելու քաղաքական պատվերՔաղաքական որոշում է կայացվել, որ երեքշաբթի գլխավոր դատախազը մտնի ԱԺ՝ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու և որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ։ Այս մասին հայտնել է...
15:38 14/06/2020ԲՀԿ. Սա ապարդյուն և դեպի նոր ռիսկեր տանող ճանապարհ է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Այսօր վաղ առավոտից իշխանությունն անցել է «իրավական տեռորի»։ Մենք սա գնահատում ենք որպես պատասխան՝ ԲՀԿ...
22:01 13/06/2020ՀՀ ԱԳՆ-ի հայտարարությունը՝ Արցախի Շահումյանի շրջանի օկուպացիայի 28-րդ տարելիցի կապակցությամբՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Արցախի Շահումյանի շրջանի օկուպացիայի 28-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ Հայտարարությունում, մասնավորապես, ասված է.
15:56 13/06/2020ԿԳՄՍ փոխնախարարը դեմ է Ֆիրդուսի կառուցապատման նախագծինԱյսօր, Երևանի ավագանու Քաղաքաշինության և հողօգտագործման հարցերի ու Մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ արտահերթ նիստում քննարկվեց Երևանի 33-րդ (Ֆիրդուսի)...
15:46 13/06/2020Հակոբ Ճաղարյան. Միայն ՀՀ ավիացիայի ոլորտը կարգավորողներն են գործում հակառակ տրամաբանությամբՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիայի հարցերով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը գրում է. «Մոտ մեկ ամիս առաջ ArmNews տրված հարցզրույցումս հատուկ անդրադարձ եմ կատարել տարբեր պետություներում`...
13:36 13/06/2020Քաղաքագետ. Ինչո՞ւ է պետք «ափալ-թափալ» մեզ «մեջ գցել» գիգանտների մեծ կռվի մեջ ու չինացիների հետ լարվելՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը երեկ հայտարարել էր, որ Հայաստանը միացել է հակաչինական ալյանսին, այսօր հրապարակել է դրան միանալու պատճառների մասին իր կարծիքը։ «ԱՄՆ-Չինաստան «սառը պատերազմը» ոչ միայն նոր...
09:00 13/06/2020Նախորդ տարվա համեմատ, մայիսին բանջարեղենի, մրգի, ալկոհոլային խմիչքների գներն աճել ենՀՀ սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2020թ. մայիսը 2019թ. մայիսի նկատմամբ) կազմել է 1.2%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ արձանագրվել է 0.1% գնանկում: Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...

11:13 24/09/2012Off the map in the black gardenNagorno-Karabakh, an ethnically Armenian enclave whose name means “mountainous black garden,” appears on few maps.
14:38 22/09/2012IRGC Commander: Israel's hostility towards Iran will eventually lead to physical conflict“We are straining every effort to increase our fighting capacity against Israel, for us to be able to protect our country and the states that may need our help."
13:32 21/09/2012Philip Gordon: U.S. not satisfied with Baku, Budapest over Safarov CaseSafarov Case is "a real provocation in the region," U.S. top official says.
12:29 21/09/2012AP: UN backs naming and shaming of governments and armed groups that recruit or attack childrenPhilippe Bolopion accused Russia, China, Azerbaijan and Pakistan of playing politics, saying their absentions “are a huge disservice to children caught up in conflicts around the world.\"
15:00 20/09/2012Alexander Iskandaryan: CSTO exercise was important and unique"Firstly, the exercise was held for the first time after the 2008 war between Russia and Georgia, secondly, the exercise was held simultaneously with the Caucasus-2012 Strategic Exercise."
15:56 19/09/2012Expert: Azerbaijan’s atmosphere has changed"National minorities residing in Azerbaijan are a restraining factor for Azerbaijani authorities," Sargis Asatryan told reporters.
10:50 18/09/2012Anti-American protests triggered by bad movie or bad policy?"The film simply served as a pretext for protesters to express their pent up anti-American anger after decades of flawed and counter-productive US foreign policies."
12:30 17/09/2012PolicyMic: New crisis has erupted in Caucasus region"The rumors that Azerbaijan will invest two billion dollars in the Hungarian economy are often indicated as a factor which facilitated Budapest’s decision to extradite Safarov."
14:19 15/09/2012Knack: Dirty deal of Safarov’s extradition was concluded ‘behind the scenes’\\\\\\\"It is claimed that the oil-rich Azerbaijan has promised to buy Hungarian state obligations for 3bn euros in exchange for Ramil Safarov.\\\\\\\"
12:17 15/09/2012Canada disappointed by Safarov pardon“Canada supports the ongoing peace process, and all initiatives aimed at promoting regional cooperation and reconciliation."
12:09 14/09/2012EurActiv.com: EU must reform its approach to Azerbaijan, Safarov must appear on Europol and Interpol lists"Armenia must now find clever answers, without stepping into the trap of a counter-provocation, which Aliyev is surely hoping for."
15:44 13/09/2012Moral compass goes awryAzerbaijan used to mind what policymakers in Brussels and NATO thought. Now it does not.
12:06 12/09/2012Hungarian opposition calls on ‘morally bankrupt’ Orban to quit"If Orban refuses to resign, Fidesz lawmakers should try to control him and prevent his actions from causing further damage to the country."
13:05 11/09/2012French-Armenians should welcome Aliyev in Paris as ‘Chief Hatchet Man’"Armenians should explain to the world the futility of holding peace negotiations with Azeri leaders who treat international agreements as toilet paper."
21:21 10/09/2012Two Steps Backwards in the CaucasusIt is hard, then, to ask the Armenians living in Karabakh to quietly accept the idea that the solution to their disputed territory is for them to return to living under Azerbaijani rule.
13:43 10/09/2012Incumbent mayor reelected in EtchmiadzinKaren Grigoryan won 12,468 votes, while non-partisan candidate Armine Hovhannisyan received 1,057 votes.
13:28 08/09/2012Egemen Bagis on France’s decision to include Armenian Genocide chapter in French textbooks"We are hopeful that Hollande’s administration has calculated the price of such initiatives."
10:40 08/09/2012AFP: Azerbaijan, Armenia trade barbs over axe-killer pardon"Bitter enemies Azerbaijan and Armenia traded accusations on Friday amid growing international criticism of Baku's pardoning of an extradited Azerbaijani soldier who had hacked an Armenian to death."
10:34 07/09/2012Azerbaijan: Government sends dangerous message on ethnically-motivated violenceAmnesty International is concerned that the actions of the Azerbaijani government following Safarov's extradition will be perceived as an endorsement of ethnically-motivated violence.