11:54 26/06/2020Վանա լճի ջրի մակարդակի նվազման հետևանքով ի հայտ է եկել Արճեշի հայկական «խորտակված եկեղեցին»Վանա լճի ջրի մակարդակի նվազման հետևանքով հայկական պատմական եկեղեցի է ի հայտ եկել։ Գիտնական Սեդաթ Ուլուգանան պոլսահայ «Ակոս» թերթում ահազանգում է, որ հին Արճեշի հայկական այդ եկեղեցին հայտնվել է...
11:20 26/06/2020Իշխանությունները մանկական խաղ խաղալու փոխարեն պետք է գոնե խայտառակությունից խուսափելու մի քայլ անեին. Մելիքյան«Այսօր կարևոր օր է թե՛ ՍԴ-ի համար, և թե՛ Սահմանադրության ինստիտուտի համար, ուղղակի պատեհ համարեցի մի պահ այստեղ գտնվել»,- ՍԴ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։...
11:05 26/06/202026.06.2020. Կորոնավիրուսի հաստատված 759 նոր դեպք և 13 մահՀունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 23247 դեպք, որոնցից 12149-ն` առողջացած, 410-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
10:31 26/06/2020ԱՀԿ․ Հայաստանը 11 երկրների մեջ է, որտեղ աճում է կորոնավիրուսի վարակըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հայտարարել է, որ Եվրոպայում նկատվում է Covid-19- ի շաբաթական դեպքերի աճ՝ սահմանափակումների թեթևացմանը զուգահեռ։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ ԱՀԿ...
10:27 26/06/2020Հայաստանը չի ներառվել երկրների ցանկում, որոնց քաղաքացիները կկարողանան մուտք գործել ԵՄ տարածք՝ սահմանների բացումից հետոԲրյուսելում պաշտոնյաները քննարկում են, թե որ երկրներին է թույլատրվելու մուտք գործել ԵՄ տարածք հուլիսի 1-ից, երբ նախատեսվում է բացել դաշինքի միջազգային արտաքին սահմանները։ Ինչպես Euronews-ին ասել են...
09:00 26/06/2020ՄԱԿ-ն արձանագրել է աշխարհում թմրամոլների թվի աճԱմբողջ աշխարհում գրեթե 3 միլիոն մարդ օգտագործում է թմրանյութեր։ news.ru-ի հաղորդմամբ, նման տվյալներ են ներկայացված ՄԱԿ-ի թմրանյութերի և հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի զեկույցում։ Նշվում է, որ...
16:54 25/06/2020Չեղարկված հանրաքվեի համար բյուջեից 125 մլն դրամ ծախսվել է. Մուկուչյան«Քանի՞ ՏԻՄ ընտրություն է հետաձգվել 2019 թվականին»,- խորհրդարանում նման հարց հնչեցրեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ դիմելով ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին։...
11:56 25/06/2020Ապրիլին տնտեսությունը գահավիժում էր. Նիկոլ Փաշինյան«Ապրիլին մենք ընթացիկ հաշիվների ուսումնասիրությամբ արձանագրում էինք, որ տնտեսությունը գահավիժում է»,- կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և շեշտեց, որ չունենալով...
11:22 25/06/2020ԱՄՆ կոնգրեսականները կոչ են անում 1.5 միլիոն տրամադրել Լեռնային Ղարաբաղում ականազերծման ծրագրինԱՄՆ կոնգրեսական Բրեդ Շերմանը իր ելույթում կոչ է արել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հատկացումների հանձնաժողովին 1,5 միլիոն դոլար տրամադրել Լեռնային Ղարաբաղում ականազերծման և ականներից տուժածների...
10:57 25/06/2020«Կասպերսկի». Ինչպե՞ս կարող են գեյմերները չպարտվել տրոյացի-ստիլերների դեմ «խաղում»Գաղտնաբառերի հատուկ տրոյացի-ստիլերները (Password Stealer) գողանում են Steam, Battle.net, Origin, Uplay, Epic Games Store և այլ խաղային հարթակների օգտահաշիվները կամ մուտքանուն և գաղտնաբառի, կամ...
12:44 24/06/2020Չալաբյանը՝ Մարուքյանին. Եթե մեր երկրում սահմանադրական կարգը տապալվի, գիտենք ով դրան օժանդակեց իր կլասսիկ աճպարարությամբ«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի այսօրվա հայտարարությանը։ «Կլասիկ քաղաքական...
12:30 24/06/2020Խաժակյանը՝ Մարությանին. Ոչ թե ձեզ ծանուցում կտային, այլ 6-րդ վարչությունը կմտներ այստեղ ու ձեզ սպեցնազով դուրս կհաներԵրևանի ավագանու նիստում «Լույս» խմբակցության» անդամ Դավիթ Խաժակյանը հայտարարեց, որ երեկ առավոտյան «Լույս» խմբակցության ամրագրված մեքենայի վարորդի տուն է այցելել քրեական ոստիկանության գլխավոր...
12:07 24/06/2020Հունաստանի պաշտպանության նախարար. Թուրքիան իրեն բռնավորի պես է պահումՀունաստանի պաշտպանության նախարար Նիկոլաս Պանագիոտոպուլոսը, Միջերկրական ծովի արևելյան հատվածում Անկարայի գործողությունների ֆոնին կոշտ հայտարարություններ է արել։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։...
10:44 24/06/2020Սահմանադրական փոփոխությունների հարցով ԼՀԿ-ն կդիմի ՍԴ, բայց ոչ հիմա«Մենք ՍԴ-ում բարձրաձայնելու ենք որոշ խախտումների մասին»,- այսօր խորհրդարանում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։ Նա հիշեցրեց, որ...
09:29 24/06/2020Հարութ Սասունյան. 105 տարի անց Թուրքիայի նախագահը դեռ փորձում է քողարկել ՑեղասպանությունըԹուրքիայի նախագահի բարձրագույն խորհրդատվական մարմինն անցյալ երեքշաբթի հինգ ժամ տևողությամբ նիստ գումարեց՝ քննարկելու, թե ինչպես արձագանքել 1915 թ․ Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ «անհիմն և...
09:00 24/06/2020ԱՀԿ. Ամեն ինչ կարող էր ավելի վատ լինելԿորոնավիրուսի համավարակի պատճառով աշխարհում դիտվում է առևտրի պատմականորեն մեծ անկում, բայց ամեն ինչ կարող էր ավելի վատ լիներ: Եվրանյուզի հաղորդմամբ, նման եզրակացություն կա Առևտրի համաշխարհային...
17:57 23/06/2020Ճակատագրի հեգնանք, կամ 300 և 300․1 հոդվածների ոդիսականըՆոր կոչվող Հայաստանի ամենամեծ զավեշտներից է այն, որ մեկ մարդու կամքով ԱԺ 89 պատգամավորներ միաձայն քվեարկությամբ տապալում են երկրի սահմանադրական կարգը և կոպտորեն յուրացնում են իշխանությունը, բայց...
12:44 23/06/2020«Ավրորան» կմեծարի մարդասերներին և կորոնավիրուսի դեմ պայքարող հերոսներին«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն հայտնում է, որ 2020 թ. հոկտեմբերի 19-ին Նյու Յորքում կկազմակերպվի «Ավրորայի» հնգամյակին նվիրված հատուկ՝ «Երախտագիտությունն՝ ի գործ» պաշտոնական ճաշ, որի...
10:34 23/06/2020Ավետիք Չալաբյան. Այսօր Հայաստանում ժողովրդավարության ճակատագիրը հայտնվել է ԼՀԿ-ի և Մարուքյանի ձեռքում«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի սահմանադրականությանը։ «Երեկ շատերս ականատես եղանք «Իմ քայլը»...
09:54 23/06/2020Համաճարակաբանը գնահատել է լողավազաններում լողալիս կորոնավիրուսով վարակվելու վտանգըԲաց լճակներն արևի տակ են, ուստի դրանցում լողալիս անհնար է կորոնավիրուսով վարակվել։ Նման կարծիք է հայտնել «Ռոսպոտրեբնադզոր» դաշնային ծառայության համաճարակաբանության կենտրոնական հետազոտական ինստիտուտի...

12:29 01/11/2012President Sargsyan issues instructions to law enforcement chiefsThe RA Government was instructed to conduct a thorough examination of the material and technical conditions, social security of the employees of the law enforcement bodies.
15:00 31/10/2012Preliminary results of Census 2011: 2 871 771 people live in ArmeniaThe permanent population of Armenia is 3 018 854.
12:53 30/10/2012ANCA honors Senate Majority Leader for championing Armenian causesRegrettably, Sen. Reid could not attend ANCA’s annual banquet because of a car accident two days earlier.
10:34 29/10/2012Armenian, Azerbaijani FMs reiterate determination to reach peaceful settlementThe Ministers and the Co-Chairs agreed to a further discussion of these ideas during the Co-Chairs’ visit to the region in November.
14:06 27/10/2012President Sargsyan receives Russian delegation: Agreement reached to make Tennis Tournament annual eventThe delegation headed by Director of the Institute of CIS Konstantin Zatulin has arrived in Yerevan to participate in the International Tennis Ark 2012 Tournament.
11:36 26/10/2012Serzh Sargsyan: Examples of Armenian-Iranian cooperation will be augmented by Meghri HPP’s groundbreaking ceremonyRA President received a delegation headed by the Iranian Co-Chair of the Armenian-Iranian Intergovernmental Joint Commission, Minister of Energy of the Islamic Republic of Iran Majid Namjo.
14:02 25/10/2012Using cheese to bridge the Turkey-Armenia gapArtush Mkrtchyan calls it cheese diplomacy. Others speak of informal, or “track-two,” diplomacy.
15:51 24/10/2012Turkey looking to Iran and Russia to tackle Syria crisisAnkara has proposed to Iran establishing a set of trilateral mechanisms involving key regional players to face the Syrian crisis raging at their doorsteps.
12:24 24/10/2012Draft law on domestic violence to be submitted for public debateThe draft law regulates relations concerning domestic violence, gives a definition to the notion of domestic violence, determines the departments to deal with prevention of domestic violence.
12:41 23/10/2012Neither Obama nor Romney deserve Armenian-Americans’ votesThe President has not kept his word on many Armenian and non-Armenian issues, while his rival has not shown the slightest interest in the Armenian-American community and its issues.
12:31 23/10/2012Eastern Europe, Central Asia most active in improving business climateA new IFC and World Bank report finds that since 2005, the Eastern Europe and Central Asia region leads the world in enhancing the business climate for local firms.
12:22 23/10/2012Balloon blast case: Serob Bozoyan could appeal sentence“If he wants, I am ready to help him appeal,” Bozoyan’s lawyer told Panorama.am.
13:33 22/10/2012Armenian church being reconstructed in TurkeyThe Armenian church in the Vank village of Turkey’s Malatya province is being reconstructed on the initiative of Malatya provincial administration.
12:19 20/10/2012Area of education is under constant attention and consideration of state – RA PresidentSerzh Sargsyan received participants of the 19th Conference of the Ministers of Education of the CIS member states on Friday.
13:50 19/10/2012Turkey: Problem not with Russia but Syria“What we say from the very beginning is that Syrians attempted to transport the cargo in an illegal way,” a Turkish official told the Hürriyet Daily News.
14:03 17/10/2012Balloon blast case: Serob Bozoyan sentenced to 1 year in prisonEarlier today, defendant’s lawyer asked the court to appoint conditional punishment, announcing for the first time that the defendant had cancer.
12:53 16/10/2012Rival Congressmen agree on Artsakh’s independence, aid to Syrian ArmeniansCongressmen Howard Berman and Brad Sherman answered questions on the safety of Syrian Armenians, the Safarov scandal, the independence of Nagorno Karabagh, and Israel’s arms sales to Azerbaijan.
17:51 15/10/2012Serzh Sargsyan: Any initiative aimed at consolidation of Diaspora should be encouraged and cherishedPresident Serzh Sargsyan attended today the World Armenian Congress – the second convention of the international union of the non-governmental organizations at the RA Academy of Sciences.
15:18 15/10/2012Air Armenia: Agreement with Turkey on Armenian plane’s landing for routine check reached last weekThe Armenian plane forced to land in Turkey belongs to Air Armenia Company.
15:32 13/10/2012Ara Abrahamyan visits ArtsakhPresident Sahakyan rated high the role of the Union of Armenians of Russia and the World Armenian Congress in the socioeconomic development of Artsakh and fair presentation of the Artsakh issue.