09:00 25/09/2019Հայաստանում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը նվազել էՀայաստանում 2019 թվականի հունվար-հուլիսին արտադրվել է 4 մլրդ 302.4 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2018 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 5%-ով։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
08:59 25/09/2019Թրամփ-Էրդողան հանդիպման խաղադրույքներն աճում ենԹուրքիայի նախագահ Ռեջեպ Թայիփ Էրդողանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում Նյու Յորքում հանդիպելու է ԱՄՆ-ի իր պաշտոնակից Դոնալդ Թրամփին։ Սիրիայի հարցը կդառնա նրանց միջև այսօր նախատեսված հանդիպման...
14:43 23/09/2019Հաճախ հնչող միակողմանի կարծիքները կարող են հարվածել բանկային համակարգին. Թաթուլ ՄանասերյանԲանկային համակարգը չափազանց զգայուն է, ուստի շատ հաճախ հնչող միակողմանի կարծիքները կարող են լուրջ հարված հասցնել բանկային համակարգին։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Այլընտրանք»...
14:17 23/09/2019Իսրայելում դեսպանության բացումը՝ ավելի խորը գործընթացի մեկնարկ, թե՞ ստանդարտ որոշումՀայաստանի այս որոշումը նկատելի անհանգստություն է առաջացրել Ադրբեջանում, որտեղ տարբեր հարթակներում քննարկում են դրա ազդեցությունը ադրբեջանաիսրայելական հարաբերությունների վրա։
11:56 23/09/2019Հայտարարություն. Ամուլսարի պայքարում ներգրավված ջերմուկցիների նկատմամբ իրականացվում են անհամաչափ պատժիչ գործողություններև ընտրովի արդարադատություն
10:35 23/09/2019Հայկական գորգերի արտադրությունը 1,7 անգամ աճել էՀայաստանում 2019 հունվար-հուլիսին աճել է գորգերի և գորգեղենի արտադրությունը: Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում արտադրվել է 22.8 տոննա...
10:05 23/09/2019Փորձագետ. Այվազովսկու կտավները չէին կարող գտնվել Ղրիմի մոտ խորտակված նավումՀայազգի հայտնի ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավները չէին կարող գտնվել «Գեներալ Կոցեբու» շոգենավում, որը խորտակվել է ավելի քան 100 տարի առաջ Ղրիմի ափերի մոտ։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է...
11:22 21/09/2019Այսօր խաղաղությունը կանգնած է նոր վտանգի առջև. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարԽաղաղության միջազգային օրն է
10:26 19/09/2019Նավթի համաշխարհային գները շարունակում են աճելԲորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գները շարունակում են աճել։ Այս մասին գրում է rt-ն: Թեթև տեսակի WTI նավթի հոկտեմբերյան ֆյուչերսների արժեքն աճել է 0,21%-ով՝ կազմելով...
09:17 19/09/2019ԱՄՆ-ի կոնգրեսականները Հայաստան այցի շրջանակներում որոշել են այցելել նաև ԱրցախԱՄՆ-ի կոնգրեսականներ Ջեքի Սփիր-Կանչելյանը, Ջուդի Չուն և Ֆրանք Փալոնը հոկտեմբերի մեկին Հայաստան մեկշաբաթյա այցի շրջանակներում որոշել են նաև Լեռնային Ղարաբաղ այցելել, ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում անցած Ամերիկայի...
11:11 18/09/2019Բելառուսի խորհրդարանը հույս ունի վերականգնել ԵԽԽՎ-ում հատուկ հյուրի կարգավիճակըԲելառուսի խորհրդարանը մոտ ապագայում կարող է ունենալ իր հատուկ հյուրի կարգավիճակը Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ)։ Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների...
10:33 18/09/2019Հայաստանը` սեփական օրակարգով և Արևելք-Արևմուտք հակադրության օրոքԱմերիկայի հայկական համագումարի ազգային քարոզչական կոնֆերանսի շրջանակում անցկացվեց հայ-ամերիկյան հարաբերությունների մասին քննարկում ՀՀ և ԱՄՆ չորս դեսպանների մասնակցությամբ։
13:13 17/09/2019Լևոն Քոչարյան. Երեկվա տոտալ ճնշումները ՍԴ-ի հանդեպ ուղիղ մեսիջ էին այսօրվա դատավորին«Հույս անեմ, որ պետք է հայրս ազատ արձակվի»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։...
12:35 16/09/2019Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ սպասելիքներ՝ դատավորի վաղվա որոշումիցԵթե վաղը Ռ. Քոչարյանը ազատ չարձակվի՝ հաշվի առնելով ՍԴ որոշումը և մի շարք այլ հանգամանքներ, ապա դա. ա. Իրավական՝ արդարադատության տեսակետից, նշանակում է, որ երկրի ռեպրեսիվ մեքենան միացված է, ու այլևս...
12:02 16/09/2019Արաբագետի դիտարկումները Անկարայի գագաթնաժողովին ընդառաջԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը ներկայացրել է Թուրքիայի մայրաքաղաքում կայանալիք Ռուսաստանի, Իրանի, Թուրքիայի նախագահների 5-րդ գագաթնաժողովին ընդառաջ առկա իրավիճակն ու հնարավոր արդյունքները։ Նա գրել է.
16:10 13/09/2019Հայաստանում անօթևաններն ավելացել ենՀանս Քրիստիան Կոֆոեդ» հայ-դանիական բարեգործական հիմնադրամի անօթևանների ժամանակավոր կացարանում այսօր բնակվում է 100 անձ։ Panorama.am-ի հետ զրույցում «Հանս Քրիստիան Կոֆոեդ» բարեգործական հիմնադրամի...
09:08 13/09/2019Թեժ աշնան թեժ օրըՍԴ դատարանի սեպտեմբերի 4-ի որոշումից հետո, որը նախատեսում էր Ռոբերտ Քոչարյանի անհապաղ ազատում, անցավ 216 ժամ։ Արտահերթ նիստ այդպես էլ չհրավիրվեց, և ի վերջո սեպտեմբերի 12-ին կայացավ նշանակված...
12:57 12/09/2019«Սանիթեք»-ի աղբամանները՝ գետնին փռածՄայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում նոր աղբամանների կողքին «Սանիթեք» ընկերության աղբադույլերը պառկեցված են կամ գլխիվայր շրջված այնպես, որ բնակիչները աղբ լցնել չկարողանան։ Խմբագրության լրագրողները, ինչպես...
10:52 12/09/2019Արտաշատում ընտրությունները թեժ են լինելուԱրարատի մարզկենտրոն Արտաշատում սեպտեմբերի 29-ին նշանակված ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 48 թեկնածու։ Նրանք պայքարում են 15 տեղի համար։ Ըստ ԿԸՀ հրապարակած...
10:32 11/09/2019Ո՞վ է ԵՄ Հարևանության և ընդլայնման հարցերով հանձնակատարի պաշտոնում առաջադրված հակասական թեկնածունՀունգարիայի արդարադատության նախկին նախարար Լասլո Տրոչանին (László Trócsányi) պաշտոնապես առաջադրվել է ԵՄ հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի կաբինետում ԵՄ ընդլայնման և հարևանության հարցերով...

18:58 26/02/2014Премьер-министр Армении Т. Саркисян представил подробности своей встречи с Д. МедведевымКлючевой темой состоявшейся в Сочи встречи с премьер-министром РФ Дмитрием Медведевым было вступление Армении в Таможенный союз.
14:37 26/02/2014Антинаучная историография Азербайджана в войне против «Великой Армении»В Азербайджане вновь вспыхнул застарелый скандал между главой Института истории Академии наук Ягубом Махмудовым и историком Фаридой Мамедовой.
11:34 25/02/2014Die Zeit: Кафедра Берлинского университета пропагандирует Азербайджан за деньгиАвтор материала задается вопросом, как же один из самых авторитетных университетов Германии позволил себе брать деньги от коррумпированных властей страны, где царит диктатура.
19:43 24/02/2014Как посольство Армении в Италии провалило пропагандистские усилия Азербайджана…Посольство Армении в Италии активно противодействует проявлениям антиармянской политики Азербайджана в итальянской прессе и среди гражданского общества этой страны.
13:18 24/02/2014Обвиняемая по делу коррупционной сделки с ЦБ Азербайджана боится азербайджанских чиновников«Ралука Танасеску принимала участие в подготовке контракта между Центральным банком Азербайджана и дочерней компанией австрийского ЦБ».
11:52 24/02/2014Утверждено обвинительное заключение по «делу» сатирика Вардана ПетросянаОбвинительное заключение в рамках уголовного дела в отношении артиста и сатирика Вардана Петросяна, ставшего участником по тяжкого ДТП на автотрассе Ереван-Егвард 20 октября 2013 года, уже готово и...
16:00 22/02/2014Пропагандистские усилия Азербайджана в Италии проваливаютсяПосольство Армении в Италии активно противодействует проявлениям антиармянской политики Азербайджана в итальянской прессе и среди гражданского общества этой страны.
13:00 22/02/2014Секретный «Список продажных оппозиционеров» Х. Исмайловой передал экс-сотрудник МНБ АзербайджанаАзербайджанская газета «Зеркало» считает, что в этой истории все шито белыми нитками...
16:51 21/02/2014«Любовь» президента США Б. Обамы к Далай-ламе вывела из себя руководство КитаяОфициальный Пекин считает назначенную на сегодня встречу президента США Барака Обамы с находящимся в изгнании лидером тибетских буддистов Далай-ламой вмешательством во внутренние дела Китая.
12:50 21/02/2014«Mashable.com»: Азербайджанские спецслужбы используют шпионские программы, позволяющие контролировать компьютеры«Программа „Remote Control System” позволяет правоохранительным органам записывать и контролировать почти все, что происходит на конкретном компьютере, при этом оставаясь абсолютно незамеченной».
15:29 20/02/2014Верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи объявил экономический джихадПосле того, как с Ирана были сняты санкции по торговле нефтью, а с западных финансовых компаний – по страхованию иранских танкеров, Тегеран заявил о намерении восстановить позиции на мировом рынке.
13:48 20/02/2014Пользователи Twitter почтили память Гургена Маргаряна, активно распространяя хэштег #Justice4MargaryanПользователи сервиса микроблогов Twitter со вчерашнего дня поминают убитого 10 лет назад азербайджанцем Рамилем Сафаровым армянского офицера Гургена Маргаряна, используя хэштег #Justice4Margaryan.
14:29 19/02/2014Заявление посла Анджея Каспршика – косвенное обвинение в адрес Азербайджана. Анализирует Т. АбрамянЭксперт по политическим вопросам Тигран Абрамян в интервью Panorama.am прокомментировал недавнее заявление Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспршика.
11:25 19/02/2014Госбюджет Азербайджана за 10 лет недосчитался $22 млрд. из-за махинаций на таможнеВсего с 2003 по 2013 гг. местная таможня вывела из оборота примерно $22 млрд. 960 млн., за 10 лет госбюджет недосчитался этих денег, за счет которых можно было бы вдвое повысить средние зарплаты...
15:00 18/02/2014Минэкономики обнародовало список 900 товаров, которые могут подорожать после вступления Армении в Таможенный союзРанее президент С. Саргсян заявил, что возможность резкого роста цен после вступления Армении в Таможенный союз исключается.
13:31 18/02/2014Австрийская компания упаковывала «откаты» главы Центробанка Азербайджана в мешки с логотипом «Stephansplatz»Причитающаяся председателю Центробанка Азербайджана Эльману Рустамову часть денег была упакована в мешки с логотипом компании «Stephansplatz» и отправлена в Баку.
15:41 17/02/2014Всемирно известные ученые бойкотируют решение Евросуда по делу Перинчека против ШвейцарииАвторы письма решение Евросуда рассматривают как шаг, способствующий продолжению традиционной политической линии Турции по отрицанию Геноцида армян.
12:02 17/02/2014Правозащитница: В прошлом году в Азербайджане 83 женщины были убиты дома, а 98 совершили суицид«Негативное отношение в обществе вместе с ненадлежащими действиями полиции делают плохую ситуацию еще хуже».
11:07 15/02/2014Белорусские СМИ: Посол Израиля в Минске, бакинец Йосеф Шагал, замешан в антиармянском скандалеОн делал проазербайджанские заявления от имени Израиля, тогда как эта страна официально придерживается нейтралитета в карабахском вопросе.
11:00 14/02/2014CPJ осудил создание «черного списка» МИД Азербайджана«Власти Азербайджана в 2013 году продолжали глушить критикующие их голоса, посягать на свободу слова в интернете, и приговаривать журналистов к длительным срокам тюремного заключения».