10:00 11/09/2019Տուրիստական սեզոնում Թուրքիայում 80-ից ավելի ռուս է մահացելԹուրքիայում այս տարի տուրիստական սեզոնի սկզբից մինչ այժմ մահացել է 88 ռուս, նաև արձանագրվել է բժշկական տարհանման 40 դեպք։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, Անկարայում ՌԴ դեպսան Ալեքսեյ Երխովն ասել է, որ մեծ...
14:14 10/09/2019Հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք ԵԱՏՄ խորհրդի նիստին հրավեր եղել է այն պետություններին, որոնք անդամ չեն. Շավարշ Քոչարյան«Որոշումը, որ Հայաստանում հոկտեմբերի 1-ին լինելու է ԵԱՏՄ խորհրդի նիստը, կայացրել են անդամ պետությունների ղեկավարները, այդ թվում՝ նաև Ռուսաստանի ղեկավարը։ Սա այն դեպքը չի, որ մենք նրան հրավիրել ենք,...
11:37 09/09/2019Այս պահին մենք չունենք Ամուլսարի հանքի շահագործումը արգելելու որևէ իրավական հիմնավորում. վարչապետ«Առնվազն այս պահի դրությամբ մենք չունենք Ամուլսարի հանքի շահագործումը արգելելու որևէ իրավական հիմնավորում, բայց հասկանալի է նաև, որ մենք չենք կարող հաշվի չառնել հանրության շրջանում առկա...
11:08 09/09/2019Արցախի քաղաքներում հիմնականում հաղթանակ են տարել «Ազատ Հայրենիք»-ի անդամներըԱրցախի Շուշի քաղաքն առաջիկա տարիներին կղեկավարի Արծվիկ Սարգսյանը։ Նախօրեին կայացած ընտրություններում նրա օգտին քվեարկել է 879 ընտրող։ Արծվիկ Սարգսյանը Շուշի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատարն է,...
09:00 07/09/2019Ինչո՞ւ են Հայաստանում մայրացող ու մայրացած կանայք մահանումԱյս տարվա ընթացքում գրանցվել է մայրական մահացության 10 դեպք։
14:51 06/09/2019Հայ-թուրքական հարաբերությունների ուղղությամբ լավ լուր չկա«Հայ-թուրքական հարաբերությունների ուղղությամբ ունենք ոչ ողջունելի իրողություններ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Նա նշեց, որ Թուրքիան մերժում է...
13:51 06/09/2019Հիմա շատ բան կախված կլինի Արթուր Վանեցյանից, Դավիթ Տոնոյանից, Զոհրաբ Մնացականյանից․ վերլուծաբանԿարեն Բեքարյանը՝ Փաշինյան-«Սասնա ծռեր» հանդիպման մասին
12:46 05/09/2019Գոռ Հովհաննիսյան. Անձեռնմխելիությունից օգտվող անձինք չեն կարող ենթարկվել քրեական հետապնդմանՍահմանադրագետ Գոռ Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Սահմանադրական դատարանի՝ նախօրեին հրապարակած որոշմանը։ Նա գրել է.
10:30 05/09/20192019թ. օգոստոսին հուլիսի համեմատ մրգի և բանջարեղենի ապրանքախմբերի ընդհանուր գնակումը կազմել է 6.52%2019թ. օգոստոսին հուլիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 1.2% գնանկում, ինչի վրա իր անմիջական ազդեցությունն է թողել բանջարեղենի և մրգի՝ համապատասխանաբար...
13:48 03/09/2019Ալումյան. Եթե ՍԴ-ն մեր բերած բոլոր փաստարկներն ընդունի, ապա Ռոբերտ Քոչարյանը պետք է անհապաղ ազատ արձակվիՀՀ Սահմանադրական դատարանը գրավոր ընթացակարգով քննում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա` ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի և 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի` Ռոբերտ...
10:24 02/09/2019«Մեդիա պաշտպան». Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջի նկատմամբ հասարակության հետաքրքրությունն աննախադեպ անկում է գրանցել«Մեդիա պաշտպան»-ի փորձագետները օգոստոսի 31-ին ուսումնասիրել էին ՀՀ վարաչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջը՝ ներկայացնելով փաստեր առ այն, որ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջի նկատմամբ հասարակության...
14:22 30/08/2019Տիգրանակերտյան նոր բացահայտումներԱրշավախմբի ղեկավար Համլետ Պետրոսյանն ընդգծում է, որ Տիգրանակերտը, ըստ էության, երևան է բերում շատ հզոր քաղաքի մի պատկեր, որը գոյատևել է մինչև 13-րդ դարի վերջերը։
16:00 24/08/2019ՊԲ. Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1500 կրակոցՕգոստոսի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 130 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
10:30 24/08/2019Ռուս զբոսաշրջիկները տարեկան մի քանի անգամ վերադառնում են ԵրևանԵրևանն այն քաղաքների ցանկում է, ուր ռուս զբոսաշրջիկներն ամենից հաճախն են վերադառնում։ Ռիա նովոստին գրում է, որ ռեկորդակիր ուղևորների շրջանում կարելի է նշել նրանց, ովքեր տարեկան 16 անգամ այցելում են...
13:35 23/08/2019Քաղբանտարկյա՞լ, թե պատանդ. Մարինե ՍուքիասյանԻրավական համայնքը 2-րդ նախագահին համարում է քաղբանտարկյալ։ Գուցե զուտ իրավունքի տեսակետից և ՄԻԵԴ-ում սպասվող զարգացումների շրջանակներում դա ճիշտ ձևակերպում է։ Բայց ներհայաստանյան տրամադրությունների և...
14:40 22/08/2019Ինչպե՞ս միս գնել. խորհուրդներ սպառողներինՍննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պաշտոնական կայքում տեղադրված են խորհուրդներ ու կանոններ, որոնցով պետք է առաջնորդվել շուկայից, խանութից միս գնելիս: Հաշվի առնելով, որ վերջին շրջանում...
14:00 21/08/2019Կարո Փայլան. «Այն, ինչ հիմա կատարվում է Թուրքիայում, պետական տեռոր է»Թուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) Դիարբեքիրից ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը քննադատել է իրենց կուսակցության Դիարբեքիրի նահանգային կառույցի դիմաց...
10:30 21/08/2019Ամերիկահայերը դատի են տվել Թուրքիային՝ իրենց հայրենի երկիրն առանց անձնագրի այցելելու համար. Հարութ Սասունյան2019 թ. մայիսի 29-ին երկու ամերիկահայեր ներկայացրել են եզակի դատական հայց, որը հիմնված չէր Հայոց ցեղասպանության վրա, Միացյալ Նահանգների դաշնային դատարան, Կալիֆորնիայի կենտրոնական շրջանի, ընդդեմ...
18:31 20/08/2019Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպքԸստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 19-ից 20-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք, այդ թվում՝ 6-ը նախկինում...

15:58 13/02/2014EurasiaNet о лингвистическом авторитаризме: Власти Азербайджана запретили давать детям имя АтатюркЗаместитель председателя Комиссии Саялы Садыгова заявила, что решение о «неофициальном» запрете давать имя Ататюрк, было принято по просьбе Турции.
13:49 13/02/2014Азербайджан не проявляет разборчивости в вопросе выбора мишени. Мнения экспертов«Другое дело, что шантаж Азербайджана в определенных случаях „работает” и международное сообщество не всегда адекватно реагирует на происходящие в регионе события», – сказал Армен Мхитарян.
11:31 13/02/2014«Эхо»: Расходы на питание превышают все остальные траты граждан Азербайджана«Ассортимент продуктов увеличивается, однако, чтобы ни говорили, качество товаров оставляет желать лучшего», - сказал эксперт.
14:50 12/02/2014Россия ограничивает деятельность трудовых мигрантов, но завлекает «паспортом» молодые профессиональные кадры…В Армении не утихают страсти вокруг изменений в миграционном законодательстве России.
16:01 11/02/2014Раскрыта «тайна» странного газа, поставляемого жителям Армении компанией «Газпром»В этом году от жителей Армении поступали многочисленные жалобы на качество поставляемого им газа. Об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване заявил основатель «Внутринационального...
10:02 11/02/2014Азербайджанские террористы в Сирии – показатель подготовки сирийского сценария в Баку?«Давление, оказываемое на демократическую оппозицию на политической арене, и антидемократические условия в стране способствуют склонности граждан к подобному радикализму».
10:07 10/02/2014Почему среди террористов «Аль-Каиды» в Сирии так много азербайджанцев? Статья газеты «Зеркало»«Чуть ли не каждый день мы слышим о гибели наших сограждан в Сирии, воевавших на стороне крайне радикальных террористических формирований», - пишет автор.
14:12 08/02/2014Канцлер Германии А. Меркель потребовала от Турции смириться с собственной историей и разблокировать границу с АрмениейМеркель отчитала Эрдогана за недемократическое мышление, но премьер Турции упрямо твердил свое…
11:20 08/02/2014Арестованный в рамках дела об убийстве брата криминального авторитета «Каяранци Тевосика» И. Саркисян не признает своей виныАрестованный на днях в рамках уголовного дела по факту убийства брата известного в криминальном мире «Каяранци Тевосика» – Артура Сафаряна –Исраэл Саркисян (по прозвищу «Исо») не признает своей вины.
16:10 07/02/2014«Тегеранская оттепель». Страны-экспортеры нефти в истерике от возвращения Ирана в большой бизнес и политикуИран уже официально предупредил, что если его возвращению на мировые нефтяные рынки будут препятствовать, он может развернуть ценовую войну и прибегнуть к демпингу.
14:15 07/02/2014Ю. Веселицкий: Азербайджан создавался на исторических территориях армян, лезгин, аварцев, талышей«На этой территории с древних времен были два государства: Армения, что простиралась ниже Куры, и Кавказская Албания – севернее Куры, охватывая и часть нынешней территории Дагестана».
12:16 07/02/2014«Туран»: Многие лица, чьи права нарушались в Азербайджане, заявляли о намерении просить убежища в Армении«Отметим, что один из главных козырей официальной пропаганды Азербайджана - не имеющая аналога толерантность и терпимость, отсутствие религиозной и национальной нетерпимости».
14:22 06/02/2014EurasiaNet: Начавшееся в Азербайджане движение ЛГБТ-сообщества может вызвать серьезную конфронтацию в обществеГомосексуальность не является в Азербайджане уголовным преступлением с 2000 года, а конституция провозглашает «всех людей равными», говорится в статье.
12:27 06/02/2014Опрос: Азербайджанцы понятия не имеют, почему в стране «20 января» – траурная датаВ дате событий путаются почти все респонденты, кто-то называет 1991 год, кто-то 1993-ий. Также никому из опрошенных не удалось рассказать ничего конкретного о тех событиях.
17:11 05/02/2014Разлад среди ветеранов карабахской войны опасен для Армении. Комментарии экспертовУчастник карабахской войны Сасун Микаелян в последнее время проводит встречи с ветеранами с целью создания нового союза азатамартиков.
14:21 05/02/2014Азербайджан на сочинской Олимпиаде представят 4 легионера, которым пообещали рекордные выплатыCотрудник Национального олимпийского комитета сказал азербайджанской редакции «Радио Свобода», что никто из них, скорее всего, не взойдет на пьедестал.
13:45 04/02/2014Реакция международного сообщества дает «зеленый свет» агрессивной политике Азербайджана. Интервью с экспертами«Азербайджан постоянно говорит о возобновлении войны, скапливает в большом масштабе военную технику, озвучивает угрозы не только в адрес Нагорно-Карабахской Республики, но и Армении».
13:34 04/02/2014Кэти Пирс: Социальные сети служат для властей Азербайджана еще одним инструментом для подавления инакомыслия«Азербайджанские власти используют уникальный способ контроля над Интернетом: вместo фильтрации они используют психологические методы для создания атмосферы самоцензуры».
16:53 03/02/2014«Тегеранская оттепель». Какие изменения ждут мир с возвращением Ирана в большую политику и экономику…Новый президент Ирана Хасан Роухани заявил, что ожидает «выдающихся» изменений в экономике страны в ближайшие полгода.
13:27 03/02/2014Сопредседатели МГ ОБСЕ от призывов перешли к обвинениям. Интервью с экспертом Т.Абрамяном«Официальный Ереван должен приложить усилия во избежание подобных обвинений в дальнейшем», – подчеркнул он.