13:30 20/08/2019Մի փոքր խումբ, ինչ-որ փակ սենյակում որոշումներ է կայացնում. Էլինար ՎարդանյանԻրավական պրոցեսները մեր երկրում ընթանում են իրավական նիհիլիզմի ճանապարհով։ Տպավորություն է , որ մի փոքր խումբ, ինչ-որ փակ սենյակում որոշումներ է կայացնում, որոնք հետո պարտադրվում են դատաիրավական...
12:35 19/08/2019Հայաստանն այս ամռանն առաջին տեղում է ռուսաստանցիների արտասահմանյան ուղղություններում․ TassԱյս ամռանը, արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ, ռուսաստանցիների շրջանում արտասահմանյան ուղղությունների շարքում առաջին տեղը զբաղեցրել է Հայաստանը։ Գնված բոլոր ավիատոմսերից 8,5% -ը բաժին է ընկել հենց մեր...
15:00 17/08/2019Սոչի, Ստրասբուրգ, Սան Պաուլու… Airbus A320 շարքի օդանավերի ամենախոշոր ավիաաղետները«Ուրալյան ավիաուղիներ»-ի А321 օդանավն օգոստոսի 15-ին թռիչքից մի քանի րոպե հետո կոշտ վայրէջք էր կատարել Ժուկովսկի օդանավակայանի մոտակայքում՝ եգիպտացորենի դաշտում: Ինքնաթիռում 233 մարդ է գտնվել,...
13:00 17/08/2019Անցնող շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հայ դիքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2300 կրակոցՕգոստոսի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
11:28 16/08/2019Հայաստանում անշարժ գույքի գործարքներն աճել են 17.1 %-ով, հիփոթեքային վարկերի ծավալը՝ 174%-ով․ Նիկոլ Փաշինյան2019 թվականի հուլիսին 2018 թվականի հուլիսի համեմատ Հայաստանում անշարժ գույքի գործարքները աճել են 17.1 տոկոսով, 2019 թվականի հուլիսին՝ 2019 թվականի հունիսի համեմատ 10.3 տոկոսով: Այս մասին իր...
18:03 15/08/2019Ռուսական հրթիռի պայթյունի տեղեկատվական ռադիացիանԻնչպես կասեր Մարկ Տվենը, «երբ դու թերթ չես կարդում, դու տեղեկացված չես, երբ թերթ ես կարդում, դու թյուր տեղեկացված ես»:
17:02 15/08/2019Արցախում գինու արտադրությունը զգալի աճել էԱրցախի Հանրապետության ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն, 2019 թվականի հունվար-հունիսին Արցախում արտադրվել է 152.1 հազար լիտր գինի՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի...
13:03 15/08/2019Ո՞վ կձևավորի հաջորդ իշխանությունը. Վահե ՀովհաննիսյանՀարցի պատասխանը, թե ո՞վ կձևավորի հաջորդ իշխանությունը, ոչ թե ենթադրյալ անվանացանկում է, այլ ուրիշ տեղ՝ ավելի կարևոր հարթությունում՝ հաջորդ իշխանության օրակարգում։ Այսօր և վաղը տարբեր շրջանակներում...
10:45 14/08/2019Նավթի համաշխարհային գները նվազել ենԲորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գները նվազել են: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն: Ըստ աղբյուրի՝ Brent ապրանքանիշի նավթի հոկտեմբերյան ֆյուչերսները նվազել են 1,08%-ով՝...
10:30 14/08/2019Միացյալ Նահանգների վերաքննիչ դատարանը սխալ որոշում է կայացրել հայկական պահանջների վերաբերյալ. ՍասունյանՄիացյալ Նահանգների իններորդ շրջանի վերաքննիչ դատարանը 2019 թ. օգոստոսի 8-ին որոշում է կայացրել մերժել մի քանի ամերիկահայերի ներկայացրած երկու դատական հայցերի բողոքարկումը, որոնք փոխհատուցում էին...
10:11 12/08/2019Լրատվամիջոցները կասկածի տակ են առել Բայդենի՝ 2020-ին Թրամփին հաղթելու հնարավորությունըԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ժոզեֆ Բայդենը մի շարք սխալներ թույլ տվեց և դրանով իսկ կասկածի տակ դրեց 2020թ․-ի նախագահական մրցավազքում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին պարտության մատնելու հնարավորությունը: Այդ...
09:00 12/08/2019Հինգ տարում 428 ուսանող գումարի պատճառով թողել է ուսումըՕգոստոսի 12-ը ՄԱԿ-ը հռչակել է երիտասարդների միջազգային օր։ Այն կոչված է հիշեցնելու աշխարհի զարգացման ու կառուցման գործում երիտասարդների դերի մասին, բարձրաձայնելու բոլոր այն խնդիրները, որոնց նրանք...
14:14 10/08/2019Շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 500 կրակոց. ՊԲՕգոստոսի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 65 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
11:55 10/08/20192019-ի առաջին կեսին 1000 խոշոր հարկատուների վճարումների հավելաճը կազմել է 14%․ Փաշինյան2019թ հունվար-հունիսին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից գեներացվել են 511 մլրդ մուտքեր։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
15:47 09/08/2019Քաղաքային իշխանությունը ջայլամի քաղաքականություն է վարում. ավագանու նախկին անդամ«Ամեն օր էլ տեսնում եք, որ աղբը մեր քաղաքում անասելի, անթույլատրելի չափերի է և իհարկե սա խոսում է քաղաքային իշխանության հանցավոր անգործության մասին»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
11:04 08/08/2019Տո, ով եղավ BBC-ն«Ինչու ԱԱԾ-ն կամ ԱԳՆ-ն չեն դիմում ռուսական բիբիսիին, պարզելու, թե այդ ինչ հետաքննություն են անցկացրել, որ պարզել են մարտիմեկյան դեպքերի մասնակիցներին»։ 21 ժամ առաջ, ինչպես հաստատում է ֆեյսբուքը, ես...
10:50 08/08/2019Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվը տպավորիչ աճ է արձանագրել. ՓաշինյանԱյս տարվա առաջին 6 ամիսների ընթացքում մի շարք երկրներից Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվը տպավորիչ աճ է արձանագրել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա մանրամասն...
20:30 07/08/2019Այս հուլիսին նախորդ հուլիսի համեմատ ուղևորահոսքն աճել է 16.7 տոկոսովԸնթացիկ տարվա հուլիս ամսին ՀՀ երկու օդանավակայաններում ուղևորահոսքն ընդհանուր կազմել է 371,883 մարդ՝ 2018 թվականի նույն ամսվա ցուցանիշը գերազանցելով 16.7 տոկոսով: «Արմենիա» Միջազգային...
13:55 07/08/2019Արամ Վարդևանյան. Հերթական աննախադեպ երևույթն է ստեղծվել«Թերևս խոսք պետք է գնա ոչ թե իրավական լուծման, այլ իրավական պատասխանտվության մասին»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը՝ խոսելով...
10:29 07/08/2019Անհետացած փաստաթղթերի մեծ մասը վերականգնվել է և միացվել Մարտի 1-ի գործի քննությանը. ՎանեցյանԱԱԾ-ից անհետացած փաստաթղթերի մեծ մասը վերականգնվել է, փոխանցվել է Հատուկ քննչական ծառայություն ու միացվել է Մարտի 1-ի գործի քննությանը։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ԱԱԾ տնօրեն Արթուր...

15:28 01/02/2014«Спектр»: В переименованное лезгинское село в Азербайджане заселяют нахичеванских курдовПереселение нахичеванцев на лезгинские земли в Азербайджане создает почву для межнационального конфликта.
15:53 31/01/2014Даже в Баку издеваются над заявлениями Минобороны Азербайджана о 77-летнем «армянском диверсанте»Ализаде в интервью BBC отметил: «Азербайджанцы представляют бедного армянина как диверсанта, однако это не означает, что это правда».
12:52 31/01/2014BBC: Стремление Азербайджана представить гражданина Армении как диверсанта еще не означает, что это правдаПо словам Ализаде, случаи, когда задержанных граждан Армении обвиняли в шпионаже, бывали и раньше, но доказательств никаких не было.
17:46 30/01/2014А.Епифанцев: Ужесточение миграционных условий для армян сейчас, когда идут переговоры о вступлении в ТС, логичноАнализирует российский политолог-кавказовед Андрей Епифанцев.
15:09 30/01/2014Сенор Асратян: В НКР уважают мир, но к войне готовятся со всею ответственностьюРуководитель пресс-службы Армии обороны НКР подтвердил также информацию о скоплении Азербайджаном на разных участках границы небольшого количества военной техники.
17:04 29/01/2014Кризис здравомыслия в Азербайджане и его воздействие на Армению. Интервью с экспертом Т. Абрамяном«Инцидент с М. Ходжаяном – исключение. Ряд азербайджанских СМИ с сарказмом писали о задержании „77-летнего диверсанта”, и, даже цитируя релизы МО Азербайджана, заключали слово „диверсант” в кавычки».
12:05 29/01/2014«Хаккин.аз»: В Азербайджане ваххабиты проникли в армию, полицию и госаппарат«Азербайджан - маленькая страна, и все знают, кто и чем занимается. Среди ваххабитов есть не только дети чиновников, но и родственники высокопоставленных военных», - сказал он.
18:36 28/01/2014Армянская армия свела на нет высокомерие противника. Поздравительное послание президента Армении С. СаргсянаАрмянская армия и в жестокие дни карабахской войны, и в 20-летний период перемирия доказала и каждый день доказывает, что высокомерие противника ничего не стоит, поскольку на границе стоит...
17:38 28/01/2014МВД Украины назвало цель убийства в Киеве 20-летнего Сергея Нигояна. Армянская община требует наказать виновных«У нас нет одной или другой стороны. Есть виновные, которые это сделали, и они должны быть наказаны», – заявил Шатворян.
11:01 28/01/2014«Зеркало»: Уголовное дело по факту суицида в Баку инвалида карабахской войны Заура Гасанова до сих пор не возбуждено«А ведь Заур Гасанов, еще будучи в добром здравии, называл имя виновника его бед – руководителя Конфедерации профсоюзов Азербайджана, депутата Милли Меджлиса Саттара Мехбалыева».
17:34 27/01/2014В Азербайджане тысячи ваххабитов ждут приказа начать боевые действияОтмечается, что ваххабизм пользуется популярностью среди молодых азербайджанцев из-за тяжелых экономических условий, безработицы, коррупции, социального неравенства.
14:12 27/01/2014Азербайджан тратит миллионы на приобретение современного медицинского оборудования, которым никто не умеет пользоватьсяВ 2013г. на здравоохранение в Азербайджане была потрачена «почти дьявольская сумма в 666 миллионов манатов».
13:39 27/01/2014Обеспечение безопасных условий службы для военных – приоритет Армении. Интервью с экспертом Т.Абрамяном«Диверсионные действия противника в направлении армянских боевых позиций и активность снайперских групп усилили опасения в обществе относительно возобновления войны», – заявил он.
11:52 25/01/2014Глава МИД Армении обратил внимание сопредседателей МГ ОБСЕ на резкое обострение Азербайджаном ситуации на границеМинистры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров накануне в Париже провели отдельные встречи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, а затем продолжили переговоры...
09:54 25/01/2014Возвращение из Сирии «беспринципных» азербайджанских террористов приведет к страшной панике в Баку. Прогнозы А. Юнуса«Почему-то азербайджанские СМИ акцентируют внимание на фактах смерти азербайджанцев, воюющих на стороне повстанцев, но не дают информацию о погибших среди тех, кто воевал на стороне Асада».
10:35 24/01/2014Воюющие в Сирии азербайджанские боевики редко возвращаются живыми. Статья «Вести.аз»«Имея у себя на родине нерешенный нагорно-карабахский конфликт, все больше молодых людей Азербайджана уходит на чужую войну. Живыми оттуда возвращаются единицы», - пишет «Вести.аз».
16:08 23/01/2014Представители МККК в Азербайджане встретились с армянским военнопленным Акопом ИнджигуляномПредставители бакинского офиса Международного комитета Красного креста (МККК) встретились с армянским военнослужащим Акопом Инджигуляном и находящейся в Азербайджане армянской семьей.
12:49 23/01/2014«Зеркало»: Содокладчики ПАСЕ открыто демонстрируют равнодушие к ситуации с правами человека в Азербайджане«Нет предела цинизму господ содокладчиков от Парламентской ассамблеи Совета Европы. После этого вопроса с такими содокладчиками не о чем было говорить», - пишет автор.
12:38 22/01/2014«Хаккин.аз»: А.Пашазаде и его УМК не имеют ни юридического, ни морального права выступать с абсурдными заявлениями о фетвах«Воистину Азербайджан – страна парадоксов и абсурдов. Только в нашей стране мог появиться специальный отдел по фетвам, причем при неправительственной организации...»,-пишет сайт.
16:38 21/01/2014Глава Минобороны Армении: Атаку большой группы диверсантов ВС Азербайджана пресекло подразделение всего из 9 солдатМинистр обороны Армении Сейран Оганян представил сегодня во время совместного с основателем благотворительного фонда IDeA Рубеном Варданяном визита в ереванскую школу N20 им.