09:32 20/05/2019Օրենսդիրն ու գործադիրն իր ձեռքում կենտրոնացրած անձն ուզում է նույնն անել նաև դատական իշխանության հետ. ՄԻԵԴ-ում ՀՀ դատավորի որդիԳրել է ԱՄՆ Ջորջթաունի, Ֆրանսիայի Ժան Մուլան Լիոն համալսարաններում ուսանած Ալեքս Հարությունյանը։
09:09 17/05/2019Քրեական գործ #1-ի վերաբերյալ ուշագրավ ընդհանրացումներՄաս 1. Մեղադրանք Այսպիսով, անցել է ավելի քան 10 ամիս Մարտի 1-ի վերաբերյալ քրեական գործի քննության նոր փուլի մեկնարկից, որը հայտարարվել էր Հայաստանի նոր «Հեղափոխական» իշխանությունների կողմից:...
13:23 16/05/2019Դատավարության երկու կողմը. Էլինար ՎարդանյանԷլինար Վարդանյան «Այլընտրանքային նախագծեր խումբ» Իրավական կողմ 1. «Դարի դատավարություն» ներկայացվող՝ մարտի 1-ի գործի դատական քննության առաջին իսկ օրվանից մեկը մյուսի հետևից ի հայտ են գալիս շոկային...
14:07 15/05/2019Վահե Հովհաննիսյան. Մի վտանգավոր ձևակերպման մասինԱրցախը հակահեղափոխության կամ հեղափոխության օջախ տեսնելու՝ Երևանի ամենակարևոր աշխատասենյակներում ծնված ձևակերպումը ապշեցնող էր իր վտանգավորությամբ։ Այս պատմության մեջ միակ էականը վտանգն է՝ իր մի քանի...
11:25 15/05/2019Նավթի համաշխարհային գները նվազել ենԷլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գները նվազել են՝ հասնելով 70,94 դոլար մեկ բարելի դիմաց: Գազետա.ռու-ի՝ փոխանցմամբ՝ Brent ապրանքանիշի նավթի հուլիսյան ֆյուչերսները նվազել են...
10:54 15/05/2019ԱՄՆ դաշնային գործակալություն․ Թուրքիան կրոնական ազատությունների ամենակոպիտ խախտողների ցանկում էԱնցյալ շաբաթ ես տեղեկացրել էի Ադրբեջանի կրոնական ազատությունների խախտումների մասին, ինչպես նշված էր Միացյալ Նահանգների Միջազգային կրոնական ազատության հարցերով հանձնաժողովի (USCIRF) վերջին զեկույցում։...
19:01 14/05/2019Մեկ օրում ոստիկանությունը բացահայտել է հանցագործության 52 դեպքԸստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 13-ից 14-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը նախկինում...
20:40 13/05/2019Հետախուզական մեկնարկ2019 թվականի մայիսի 13-ին՝ ժամը 14-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության Նոր Նորքի դատարանում սկսվեց նիկոլյան Հայաստանի ամենախայտառակ բլեֆի՝ Մարտի 1-ի գործով դատավարությունը: Գործը դատարան հասցնելով՝...
13:44 13/05/2019Հայաստանի որսորդները դժգոհ են Վանեցյանի հայտարարությունիցՀայաստանի որսորդական մի քանի հասարակական կազմակերպություններ բաց նամակ են հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ու բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանին՝ դժգոհություն հայտնելով կառավարության վերջին...
11:46 13/05/2019Բիթքոինի փոխարժեքը հոկտեմբերից հետո առաջին անգամ հասել է 7 հազար դոլարիԱշխարհում ամենատարածված խոշորագույն թվային արժույթի (կրիպտոարժույթ)՝ բիթքոինի փոխարժեքը, 2018 թվականի հոկտեմբերից հետո առաջին անգամ աճել է՝ հասնելով 7 հազար դոլարի: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:...
15:32 11/05/2019ՊԲ. հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3300 կրակոցՄայիսի 5-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային...
12:00 11/05/2019Գեղարքունիքը բոլոր նախադրյալներն ունի վերածվելու էկո մարզիԳավառում տեղի է ունենում «Իմ քայլը՝ հանուն Գեղարքունիքի մարզի» ներդրումային բիզնես ծրագրերի համաժողովը։
15:33 10/05/2019«Իմ քայլը» խմբակցության գործընկերներին խորհուրդ եմ տալիս այսպիսի պաշտոնյաներին չծափահարել. Բաբաջանյան«Ձեր օրը փչացնեմ էլի»,- Ազգային ժողովում «ՀՀ դատախազության 2018 թվականի գործունեության մասին» հաղորդման քննարկման ժամանակ իր ելույթն այսպես սկսեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման...
14:47 10/05/2019Նախկինում տնտեսվարողները հնարավորություն են ունեցել չարաշահումների միջոցով սեղմված գազի գինը ցածր պահել. ԿոտոլյանՀայաստանի գազալցակայաններում սեղմված գազի 1 կգ-ը վաճառվում է 250-310 դրամի սահմանում։ Այս մասին այսօր կառավարության նիստում ասաց Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանը`...
12:21 10/05/2019Ապօրինի հարստացման հոդվածով քրեական հետապնդում է իրականացվում 5 անձի նկատմամբ«Այդուհանդերձ մեր երկրում մեկուկես տարի է, արդեն գործում է ապօրինի հարստացման քրեական հոդվածը, այս պահի դրությամբ քրեական հետապնդում է իրականացվում այդ հոդվածով 5 անձի նկատմամբ»,- այս մասին այսօր...
16:00 09/05/2019Հայաստանում արևային էլեկտրակայանների արտադրությունն աճել է 3.3 անգամ2019 թվականի առաջին եռամսյակում արևային էլեկտրակայաններն արտադրել են 2.3 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 3.3 անգամ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած...
10:40 09/05/2019Լևոն Խեչոյան. «Սև գիրք, ծանր բզեզ»«…Լսե՞լ ես, քաղաքում խնոցիներ հեծած յոթ վհուկներ են երևացել…» 90-ականների` հաղթած հեղափոխությանը հետևած ցուրտումութն էր: Պատերազմող Հայաստանի երկու զուգահեռ աշխարհները: Քաղաքում, ինչպես այսօր,...
09:45 08/05/2019Սասունյան. ԱՄՆ-ը Ադրբեջանն ու Թուրքիան ընդգրկել է կրոնական ազատությունների ամենակոպիտ խախտողների ցանկում2019 թ. ապրիլի 29-ին Միացյալ Նահանգների Միջազգային կրոնական ազատության հարցերով հանձնաժողովը (USCIRF) հրապարակել է իր ամենամյա զեկույցը՝ թվարկելով «աշխարհում կրոնական ազատությունների ամենակոպիտ...
16:47 07/05/2019Հայաստանի մշտական բնակչությունը շարունակում է նվազելՀայաստանի մշտական բնակչության թիվը 2019 թվականի ապրիլի 1-ին դրությամբ կազմել է 2 մլն 962.1 հազար մարդ, ինչը 2018 թ-ի ապրիլի 1-ի համեմատ նվազել է 7.8 հազարով։ Այս մասին են վկայում ՀՀ վիճակագրական...
19:07 06/05/2019ԱրժեզրկումԵթե մեկ բառով բնորոշենք մեր ժամանակները, թերևս ամենադիպուկը կլինի արժեզրկումը: Նոր իշխանությունների թողտվությամբ ու մասնակցությամբ այս մեկ տարում արժեզրկման թիրախ դարձած եկեղեցու, բանակի ու...

10:37 16/11/2013СМИ: Отношения между властями Азербайджана и компанией ВР вновь испорчены и грозят обернуться скандалом«SOCAR и ГМС берут под контроль вопросы вовлечения иностранных граждан в нефтегазовый сектор страны и стараются использовать в этой сфере как можно больше внутренних ресурсов».
13:00 15/11/2013Консул Азербайджана в Узбекистане по ночам водит в посольство проституток. Разоблачения сайта «Хаккин.аз»«Сконцентрировав в своих руках 3 должности, Н. Агабабаев наладил торговлю визами, встречает грузы из Баку и с гордостью рассказывает, как приставил пистолет к голове посла Азербайджана в Украине».
15:00 14/11/2013«Русский репортер» сравнил покойного президента Азербайджана Гейдара Алиева с удавом, а музей «отца нации» – с белой каракатицей«Формула культа личности импортирована из Турции: власти стараются сделать из Гейдара Алиева местного Ататюрка, символ национальной идеи».
11:18 13/11/2013На освещение небоскребов Flame Towers в Баку ежегодно тратится свыше $5 млн., в том время как во многих селах нет электричества«4 миллиона манатов – это огромные деньги, которые можно было бы потратить на что-то более полезное, к примеру, построить дома для беженцев, решить еще какие-то не менее важные социальные вопросы».
19:17 12/11/2013Турция создает почву для маневров с целью обойти шантаж Баку. Президента Азербайджана И. Алиева могут предать...В Турции, видимо, надеются на то, что переизбранного на третий срок Алиева в ближайшем будущем начнут обижать все.
15:14 12/11/2013Власти Азербайджана начали угрожать российскому политологу из-за отказа играть в авантюрные геополитические игры БакуМ. Гафарлы раскритиковал власти Азербайджана, отметив, что нынешнюю политическую и экономическую жизнь страны можно сравнить с любовной оргией садомазохистов, где каждая сторона довольна своей ролью.
13:49 12/11/2013Заявление командира дислоцированной в Армении военной базы РФ находится в рамках логики политики Москвы. Комментарий эксперта«Сказанное Рузинским стало поводом к волнениям в политических и общественных кругах Азербайджана, и Баку надеялся на то, что МИД или Минобороны РФ выступят с официальным разъяснением».
18:09 11/11/2013Как армяне принимали ислам… История 15-летней Сары поразила участников форума в Турции«Затем Эюп-ага начал подвергать Сару пыткам за то, что она продолжать носить крест. Он кинжалом выводил кресты на ее теле, насиловал...»
10:36 11/11/2013«Хаккин.аз»: В ВС Азербайджана солдаты гибнут как кролики, танки наезжают на остановки, а самолеты исчезают«Да, можно смеяться над тем, что танки у нас сносят остановки, но общий повод для такой обстановки совсем и совсем невеселый, это война, которая уносит в год больше ста жизней молодых ребят-солдат».
12:14 09/11/2013Цель закрытия Азербайджаном иранской границы – дестабилизация ситуации в регионе. Интервью с востоковедом А. Исраеляном«Анализируя развития событий в ирано-азербайджанских отношениях, можно констатировать, что они вновь возвращаются к тому уровню, который был зафиксирован в годы президентства Ахмадинежада».
11:31 09/11/2013Эксперт: Международные организации не могут эффективно контролировать выполнение Азербайджаном своих обязательствАзербайджан имеет серьезные проблемы с выполнением международных обязательств в области свободы слова и медиа, а также собраний и ассоциаций.
12:52 08/11/2013Исследование: На Южном Кавказе самые нетерпимые к «инородцам» люди живут в АзербайджанеРусских приветствуют в качестве деловых партнеров 85% армян, 81% азербайджанцев и 84% грузин. Иметь деловые отношения с курдами согласны 60% армян, 60% грузин и лишь 48% азербайджанцев.
15:35 07/11/2013Дж. Гасанли: Европейских депутатов подкупил Эльхан Сулейманов, но Европарламент принял за основу критический отчет БДИПЧ/ОБСЕ«Такие фальсификации могли произойти лишь по поручениям, которые отдавались "сверху". Фальсификация на выборах была рассчитана на присвоение власти».
13:26 07/11/2013Турция предпринимает попытки сорвать процесс мирного урегулирования карабахского конфликта. Комментарий эксперта«Фактически получается, что на данной стадии „молчания” основную работу Азербайджана по срыву переговорного процесса продолжает турецкая сторона», – отметил Тигран Абрамян.
13:26 06/11/2013В связи с сокращением объемов нефтедобычи власти Азербайджана увеличивают тарифы на газ, электричество и воду примерно на 20%Правительство Азербайджана, по словам экспертов, готовится к очередной «шоковой терапии», и со следующего года страну захлестнет рост цен и резкая инфляция.
16:08 05/11/2013Эксперт: Баку не хочет свыкнуться с реальностью, сформированной в результате союза Армении с РФ и договоренностей в рамках ОДКБ«Наивно считать, что командующий размещенной в Армении 102-й военной базы мог по собственной инициативе дать интервью и говорить о столь деликатной теме как карабахский конфликт».
12:23 05/11/2013Эксперт: Несмотря на давление в России, миграция из Азербайджана растет из-за безработицы«И сегодня самолеты и поезда, направляющиеся в Россию, полны рабочими мигрантами, поскольку этим людям больше нечего терять», – резюмирует эксперт.
16:30 04/11/2013Каковы преимущества подписания Соглашения об упрощении визового режима между ЕС и Арменией? Парламентские слушанияЭлеонора Вергер, в свою очередь, отметила, что упрощение визового режима призвано повысить законность передвижений, так как речь идет о серьезном механизме в борьбе с незаконной миграцией.
13:13 02/11/2013Претензии Грузии к армянскому картофелю преследуют политические цели? Интервью с представителем Минсельхоза Армении и экспертомПо ее словам, Армения потребовала документов, подтверждающих наличие заражения, однако грузинская сторона пока не предоставила их.
10:07 02/11/2013«Туран»: О какой свободе слова говорит Ильхам Алиев, если в Азербайджане арестованы десятки блогеров?«При этом, против них выдвигают смехотворные обвинения в хулиганстве, хранении и сбыте оружия и наркотиков, уклонении от налогов и так далее».