12:50 12/12/2018Կայացան ընտրություններ, որոնց արդյունքները կասկած չեն հարուցում. Թևան ՊողոսյանԻնչ վերաբերում է ղարաբաղյան հիմնախնդրին՝ Թևան Պողոսյանը նշեց, որ Արցախը որևէ մեկի գրպանում դրված չէ, որ կարողանա այն ինչ-որ մեկին տալ։
11:30 12/12/2018Կոշիկ, տեսքտիլ և կաշվե արտադրանքի 40 տոկոսն արտահանվում է Եվրամիություն. Բիզնես ԱրմենիաԲիզնես Արմենիան հրապարակել է տեքստիլ ոլորտի ներդրումային գրավչություններն ու արտադրական ներուժը ներկայացնող մարքեթինգային փաթեթը, որը ներառում է նաև ոլորտի ցուցանիշերը։ Բիզնես Արմենիայի hանրային...
10:11 12/12/2018Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը Հայոց ցեղասպանությունը պետք է անվանի ցեղասպանությունԲոլորը գիտեն, որ դեսպանները պետք է հետևեն իրենց կառավարությունների արտաքին քաղաքականության ուղենիշներին և չեն կարող կայացնել իրենց սեփական որոշումները: Այնուամենայնիվ, տարօրինակ է, որ ԱՄՆ իրար...
13:21 11/12/2018Ընտրությունների նախնական հետևություններըԸնտրությունները և ձևավորված իրականությունը պատշաճ խորությամբ վերլուծելու համար որոշակի ժամանակ է անհրաժեշտ։ Այս պահին կարող ենք անել մի քանի կարևոր փաստագրում՝ դրական, մտահոգիչ և զավեշտալի։ 1.
12:30 11/12/2018ԱՄՆ-ը դեսպանատունն իր քաղաքացիներին զգուշացնում է տոնական սեզոնին ՀՀ-ում հանցագործությունների աճի մասինՀայաստանում ԱՄՆ-ը դեսպանատունը զգուշացում է տարածել իր քաղաքացիների համար, որում ասվում է, որ տոնական սեզոնին լինեն զգոն ու իրազեկ շրջապատի նկատմամբ։ ԱՄՆ-ը դեսպանատան կայքում հրապարակված...
10:10 10/12/2018Որ ուժերն են ներկայացված եղել Հայաստանի նախորդ 6 գումարումների Ազգային ժողովներում2018թ.-ի դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով Ազգային ժողովում ներկայացված կլինի 3 քաղաքական ուժ՝ «Իմ քայլը» դաշինք, որը ստացել է ձայների 70.43...
11:50 09/12/2018ՀՀ ոստիկանության թեժ գծին ստացվել է 77 զանգ. Բիչախչյան«Վերջին չորս տարում ՀՀ-ում մշտապես բնակվելու մասին տեղեկանք ստանալու մասին ստացվել է 2230 դիմում»
14:22 07/12/2018Նախընտրական հավաքներում արձանագրվել է բյուջետային հիմնարկների աշխատողների մասնակցություն. Սաքունց«Մենք գնահատում ենք վարչական ռեսուրսի գործադրմամբ նախընտրական հանդիպումների կազմակերպում»։
14:00 07/12/2018Նախընտրական քարոզարշավը խիստ տիպիկ էր երկրում առկա հետհեղափոխական իրավիճակին. քաղաքագետ«Կարծում եմ՝ այս իրավիճակից մաքսիմում օգուտ «քամեց» Հանրապետական կուսակցությունը»,- ասաց նա։
12:30 06/12/2018Սպառողական շուկայում նոյեմբերին արձանագրվել է գնաճ2018թ. նոյեմբերին հոկտեմբերի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 1.0% գնաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 2.1% գնաճով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի...
12:06 06/12/2018Ո՞ւմ օգտին կքվեարկեիք. «Գելափ ինթերնեյշնլ»-ի հարցումներըդեմ առ դեմ հացմանը մասնակցել է 1100 մարդ։
09:34 06/12/2018ՀՀ-ում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածուն կենտրոնացնելու է ջանքերը երեք ուղղությամբՀայաստանում Միացյալ Նահանգների քաղաքականության հիմնական նպատակն է ամրապնդել Հայաստանի անկախ պետականությունը, այդ մասին Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում անցած լսումների ընթացքում...
11:00 05/12/2018Սենատոր Մենենդեսը հետաձգում է Սենատի կողմից Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի հաստատումը. Սասունյան2018 թ. սեպտեմբերի 4-ին նախագահ Դոնալդ Թրամփը առաջադրել է արտաքին ծառայության աշխատակից Էրլ Լիցենբերգերի թեկնածությունը՝ Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում, որը պետք է փոխարինի ինը ամիս առաջ Բաքվից...
13:13 04/12/2018Թրամփը թվիթերով հայտնել է ՌԴ հետ սպառազինության մրցավազքի ավարտի ցանկության մասինԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը թվիթերում գրառում է արել, որում նշում է, որ ցանկանում է Ռուսաստանի հետ հաշտեցում ու սպառազինությունների մրցավազքի ավարտ։ Այս մասին հայտնում է Russia insider-ը։ «Ես համոզված...
09:53 04/12/2018Ի՞նչ կարելի էր անել նոր տոնածառի համար ծախսված 71 մլն դրամով«Սա նույն է, թե տանդ ջրի խողովակները պայթեն, առաստաղը կաթա, բայց դու նոր տոնածառ գնես»։
12:30 03/12/2018Հայաստանը էներգախնայողության և վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում առաջատար է. համաժողով՝ ԵրևանումԵրևանում այսօր մեկնարկեց «Հայաստան. կայուն էներգետիկայի զարգացման փարոս» խորագիրով համաժողովը, որի նպատակն է ծավալել կայուն էներգետիկայի ոլորտում գոյություն ունեցող մարտահրավերների և դրանց լուծման...
12:08 03/12/2018Քաղտեխնոլոգը ՀՀԿ-ի և «Իմ քայլի» քարոզարշավներից պինգ-պոնգի տպավորություն է ստացել«Այստեղ շահում է ՀՀԿ-ն, քանի որ «Իմ քայլն» այսպես, թե այնպես շահած է»,- ասաց Կարեն Քոչարյանը։
17:18 01/12/2018Արցախի ՄԻՊ-ը դատապարտում է Արսեն Բաղդասարյանին քարոզչական գործիք դարձնելուն միտված Ադրբեջանի գործողություններըԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանը դատապարտում է կատարվածը և կոչ անում միջազգային հանրությանն ու իրավապաշտպան կառույցներին տեղի ունեցածին տալ համարժեք արձագանք
12:45 01/12/2018Հայաստանում 766 հազար մարդ աղքատ է. զեկույցՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է «Հայաստանի սոցիալական պատկերը և աղքատությունը» զեկույց, որի համաձայն՝ 2017 թվականին Հայաստանում աղքատության մակարդակը կազմել է 25.7%՝ 2016 թվականի...
13:00 30/11/2018Վերացական, պոպուլիստական խոստումների հետևանքն է, որ 20 տարի այս վիճակում ենք. Հայկ ԳրիգորյանՆրա խոսքով, անհարկի բանավիճային վիճակ է ստեղծվել ՀՀԿ-ի և «Իմ քայլը» դաշինքի միջև։

10:51 06/06/2013Ч. Султансой перечислил хронические неудачи властей Азербайджана – от бунта в Губе до скандала с офшорамиПеречисляя «хроническое невезение» азербайджанских властей Султансой отметил, что арестовывая молодежных активистов, они с трудом смогли подавить наделавшие так много шума протестные митинги молодежи.
13:06 05/06/2013Г. Авагян: В Армении в последние 10 лет наблюдается снижение числа бесплодных браковДанные о распространенности бесплодных браков в Армении по-прежнему вызывают обеспокоенность. Такое мнение в ходе сегодняшней пресс-конференции выразила глава отдела защиты материнства и...
12:40 05/06/2013Доклад: За год в боях против войск Асада в Сирии погибли 280 иностранных боевиков, в том числе из России и АзербайджанаСогласно документу, каждый пятый погибший был из Ливии (59 человек). Далее следуют уроженцы Саудовской Аравии и Туниса (по 44 человека), Иордании (32), Египта (27), Ливана (22) и России.
20:45 04/06/2013Французские СМИ рассказали о жертве азербайджанской диктатуры – авторе ролика «Ты кто такой? Давай, до свидания!»В статье первым делом отмечается, что Азербайджан сформирован после распада СССР и является наследственной нефтяной диктатурой клана Алиевых.
19:53 04/06/2013Брат экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна призвал суд отпустить обвиняемого в убийстве жениха племянницы А. СаргсянаСуд общей юрисдикции Ширакской области Армении сегодня продолжил рассмотрение уголовного дела по факту убийства весной 2012г.
13:31 04/06/2013Издание «Tagesspiegel» рассказало, как депутат Бундестага получил от азербайджанского посольства несколько тысяч евро«Азербайджан каждый год приглашает в гости 30-40 депутатов Совета Европы и осыпает их подарками».
12:32 04/06/2013Вероятность волнений после президентских выборов в Иране невелика. Прогнозирует востоковед Армен Исраелян«Лишив Рафсанджани и Машаи полномочий участия в выборах, Совет стражей Конституции застраховал страну от поствыборных развитий».
11:56 04/06/2013Азербайджанская сторона проявила активность на линии соприкосновения: потерь не зафиксированоПо информации источников Panorama.am азербайджанская сторона проявила активность на разных отрезках линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана.
18:36 03/06/2013Асмик Погосян пожаловалась на то, что миссия охраны памятников в Армении возложена только МинкультурыМинистр культуры Армении Асмик Погосян заявила, что «у нее сердце болит за памятники», однако она выразила недовольство тем фактом, что миссия по сохранению культурно-исторических памятников...
14:26 03/06/2013МИД Ирана: «Мы надеемся, что сложившаяся в Турции ситуация будет разрешена без насилия»«Мы надеемся, что сложившаяся в Турции ситуация будет разрешена без насилия». Об этом, как передает иранское информационное агентство «МЕХР», заявил пресс-секретарь МИД ИРИ Сейед Аббас Аракчи....
11:11 03/06/2013Газета «Зеркало» рассказала об унижениях, из-за которых азербайджанский солдат зарезал сослуживцаКак следует из показаний обвиняемого в убийстве сослуживца Сарыбалаева, Орхан Алыев часто оскорблял его и матерился в его адрес в присутствии других сослуживцев.
17:55 01/06/2013Архитектор Григор Азизян обвинил мэрию Еревана в намерении изуродовать Площадь Республики«Прилегающие к Площади Республики строения изуродованы, теперь мы хотим придумать нечто такое, чтобы сама площадь начала соответствовать этим конструкциям», – заявил в интервью Panorama.am...
14:13 01/06/2013Бывший содокладчик ПАСЕ по Азербайджану рассказал об «икорной дипломатии» Баку«Деятельность молодежных активистов не заключается только в критике действующей власти Азербайджана. Власти же, в свою очередь, должны наладить диалог во имя будущего страны».
14:00 01/06/2013О. Смирнов: Одним из самых перспективных направлений отношений Армении и Украины может стать региональное сотрудничествоКак заявил эксперт, важную роль в этом процессе играет Союз армян Украины, который содействует налаживанию связей между деловыми кругами двух государств.
12:15 31/05/2013«Зеркало»: Россия нуждается в Армении и не будет менять политику по урегулированию карабахского конфликта«Россия поддержала тезис о недопустимости сохранения существующего статус-кво в урегулировании карабахского конфликта на самом высшем уровне».
12:10 30/05/2013В Азербайджане сносят бюсты основателям первой республики, но устанавливают памятники Гейдару АлиевуВласть особо предвзято относится к основателю Азербайджанской Демократической Республике Мамед Эмину Расулзаде.
12:09 29/05/2013Российский политолог: Альтернативы официальному политическому признанию государственности республики Арцах нет«Этот тезис фактически подтвержден 20-летием реальной государственности. Это понимают не только в Молдавии, Армении, России и Азербайджане. Это понимают во всем цивилизованном мире».
14:13 28/05/2013Президент Азербайджана игнорирует призывы международного сообщества. Т. Абрамян о жесткой риторике И. Алиева в канун выборов«То, что риторика президента Азербайджана в преддверии предстоящих в октябре президентских выборов в стране станет еще более жесткой, не было непрогнозируемым».
12:23 28/05/2013Комиссар СЕ по правам человека: «В Азербайджане независимо мыслящие люди продолжают подвергаться давлению»«Освобождение всех людей, находящихся в тюрьме за свои взгляды, должно быть приоритетом для властей Азербайджана в деле защиты свободы слова».
11:14 28/05/2013«Независимость Армении мы ковали непосредственно на поле битвы». Поздравительное послание Сержа СаргсянаПрезидент Армении Серж Саргсян посетил Мемориальный комплекс Сардарапатской битвы, где принял участие в посвященном Дню Первой Республики торжественном мероприятии и выступил с речью по случаю...