13:36 16/11/2018Արա Սաղաթելյան. Այսօր պատգամավորը տեխնիկական սատարում է խնդրում ֆեյսբուքյան «լայվ» մտնելու հարցումՆա մասնակցել է խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի հզորացման թեմայով միջազգային համաժողովի
13:08 16/11/2018Թաթոյան. Արդարությունը չի ավարտվում բանտի դարպասների հետևում«Իրականում համաներումը չպետք է նպատակ հետապնդի մեխանիկորեն բեռնաթափել քրեակատարողական հիմնարկները»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը։ Նրա կարծիքով՝...
12:12 15/11/2018Ադրբեջանի ու Բելառուսի բաց քարտային խաղը ՀԱՊԿ-ում ընդդեմ ՀայաստանիԻսկ ո՞վ է այս խաղում Հայաստանի խաղընկերը, ու՞մից պետք է սպասել թեկուզ փոքր աջակցություն։
11:45 15/11/201811 քաղաքական ուժերից միայն մեկի ցուցակն է կին գլխավորումԿենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն առաջիկա հինգ օրերի ընթացքում պետք է գրանցի քաղաքական ուժերի կողմից հանձնաժողով ներկայացրած ընտրական ցուցակները։ Եթե ամեն ինչ հարթ ընթանա, ապա դեկտեմբերի 9-ին...
09:55 15/11/2018Լինել դաշնակից, չի նշանակում լինել վասալ. Մակրոն-Թրամփ «փոխհրաձգությունը» թեժանում էՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ երկար տարիների դաշնակիցները, ինչպիսիք են ԱՄՆ-ն ու Ֆրանսիան, պետք է միմյանց նկատմամբ հարգանքով վերաբերվեն և որ Ֆրանսիան Վաշինգտոնի դաշնակիցն է, այլ...
10:00 14/11/2018Ներկայացուցիչների պալատի նորընտիր դեմոկրատական մեծամասնությունը կխափանի Թրամփի նախագահական լիազորությունները2018 թ. նոյեմբերի 6-ին տեղի ունեցած միջանկյալ ընտրությունները զգալիորեն կսահմանափակեն նախագահ Թրամփի կողմից Միացյալ Նահանգների ղեկավարումը որպես բռնապետություն: Իր նախագահության առաջին երկու տարիների...
14:06 13/11/2018Ուրշուլա Գաչեկ. Ընտրություններից հետո կեզրակացնենք՝ Հայաստանում ինչպիսի փոփոխություններ են եղել«Ինչպես ես տեղեկացված եմ, դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը տևելու է 12 օր, սակայն լինելու են նաև միջոցառումներ, գործողություններ, որոնք արգելված չեն մինչև այդ օրն...
19:03 12/11/2018Ի՞նչ պահանջներ են սահմանված սննդի կազմակերպության աշխատակիցների համար«Բելաջիո» ռեստորանում սննդամթերքի անվտանգության պետական տեսչական մարմնի կողմից ստուգում անցկացնելը նախատեսված է տարեկան ծրագրով։ Տեսչական մարմնից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեպքը բացառիկ է, քանի որ...
11:57 12/11/2018Բյուջեի հիմքում նույն փիլիսոփայությունն է, որն իրականացնում էր նախկին իշխանությունը. Հարությունյան«Խորհրդանշական է, որ վարչապետը բյուջեն ներկայացրեց իներցիոն, այսինքն՝ մի բյուջե, որը խարսխված է նախկինում ձևավորված ռեալների ադեկվատ որոշումների վրա»,-ասաց նա։
13:25 09/11/2018ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնն ու հանրային ակնկալիքների կառավարումըՆոյեմբերի 8-ին Աստանայում կայացած ՀԱՊԿ-ի անվտանգության խորհրդի նիստին անդամ երկրների առաջնորդները որոշել են ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցին անդրադառնալ ընթացիկ տարվա դեկտեմբերին կայանալիք...
12:58 09/11/2018Հին ԸՕ-ն ցույց է տալիս հայաստանյան քաղաքական դաշտի անադեկվատությունը. քաղտեխնոլոգ«Ամենահետաքրքիրն այն է, որ հին Ընտրական օրենսգիրքը ցույց է տալիս հայաստանյան քաղաքական դաշտի անադեկվատությունը, որովհետև քաղաքական բոլոր ուժերը ցանկացած պահի պետք է պատրաստ լինեն մասնակցել...
13:00 08/11/2018ԵՄ ներկայացուցիչ․ ԵՄ-ն ակնկալում է Ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ բովանդակային բանակցություններԵվրամիությունը հույս ունի, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ բովանդակային բանակցությունները կսկսվեն, երբ այն իրականանալի կլինի։ Այս մասին Trend-ին ասել է Բաքվում գտնվող Հարավային Կովկասում...
12:00 08/11/2018Աշոտ Բլեյան. Ուշադիր հետևում եմ Արայի կյանքի դրամային ու նրան հաստատակամություն եմ ցանկանում«Էսպես չի մնա, չի կարող էսպես մնալ»։
11:09 08/11/2018Վիգեն Սարգսյան. Արդյո՞ք իշխանությունն անցնցում հանձնելու պատասխանը պետք է լինի լյուստրացիանՀՀԿ ԳՄ անդամ, պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը տեղի ունեցող գործընթացները որակում է ընտրովի արդարադատություն։ «Մեզ հաճախ են ասում.
10:25 07/11/2018Թրամփի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականը փորձում է Հայաստանին հեռացնել Ռուսաստանից և Իրանից. ՍասունյանՆախագահ Թրամփի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հոկտեմբերին այցելեց Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան և Վրաստան՝ փոխանցելով Սպիտակ տան դիրքորոշումը տարածաշրջանային և միջազգային...
10:10 07/11/2018Ադրբեջանցի բանկիրի կնոջը կալանավորել ենԱդրբեջանի Միջազգային բանկի նախկին ղեկավար Ջահանգիր Հաջիևը կնոջը՝ Զամիրային Լոնդոնում կալանավորել են։ Նրան երկու մեղադրանք է առաջադրվել ֆինանսական միջոցներ յուրացնելու համար։ Այս մասին գրում է...
14:20 06/11/2018Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ պատժամիջոցների տակ են հայտնվել փակված բանկն ու խորտակված նավըԱՄՆ-ի հակաիրանական պատժամիջոցներն անդրադարձել են նաև փակված բանկի ու խորտակված նավի վրա, հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Ջավադ Զարիֆը: Զարիֆը թվիթերում գրել է, որ պատժամիջոցների տակ հայտնված...
11:37 06/11/2018Իրանը Հայաստանին միանշանակորեն ամերիկամետ պետություն չի համարում. իրանագետՕրերս ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ ամբիոնից հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հարաբերությունների և աշխարհաքաղաքական իրավիճակի պատճառով հայ-իրանական սահմանը դե ֆակտո ամեն պահի կարող...
10:24 06/11/2018ԲԱՑ ՆԱՄԱԿ. Տրանսպորտի նախարարությունը ստում է««Արաքսիս Ինժեներինգը» որևէ առնչություն չունի «Ինժեներական քաղաքի» հետ»,-երեկ նման հայտարարություն տարածեց տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը` արձագանքելով Panorama.am-ի...
14:04 05/11/2018Ընտրություն ՈՉանցյալի ու ՈՉհեղափոխության միջևԴեկտեմբերի 9-ին կայանալիք քվեարկությունն ընտրություններ անվանել, թերևս, չի կարելի: Մի քանի պատճառով: Նախ այն պատճառով, որ քվեարկությունը կայանալու է խիստ էմոցիոնալ մթնոլորտում.

12:35 16/05/2013Российский эксперт: Прекращение договора по транспортировке азербайджанской нефти говорит об ужесточении позиции МосквыПри изменившемся балансе интересов, Россия будет еще сильнее поддерживать в регионе Армению.
13:12 15/05/2013В. Гулевич: Значимость талышского фактора особенно возрастает, если Тегеран и Москва будут проводить скоординированную политику«Ереван – естественный союзник Тегерана, в то время как Баку ориентируется на западные страны».
12:30 15/05/2013Этнограф: «Принимая новое, мы должны сохранять те ценности, которые мы унаследовали от наших предков»Сегодня связь между поколениями, отношения между родителями и детьми довольно искажены, а одной из причин этого являются соцсети.
15:00 14/05/2013Вся ложь о «депортации» азербайджанцев опровергается уже одной лишь справкой от 1949г. Отрезвляющая «пощечина» Джамилю Гасанлы«Почему же проблематика освещается „доктором” исторических наук с письма 1945г., а Багировское правление с вопиющими проявлениями антиармянской националистической политики умалчивается?»
13:53 14/05/2013Военный психолог: Несмотря на большой военный бюджет, ВС Азербайджана не готовы к войне с Армией обороны НКР«За эти 19 лет с момента установления режима прекращения огня Нагорно-Карабахская Республика состоялась как демократическая страна, а Азербайджан стал страной с ярко выраженными экспансионистскими...
11:37 13/05/2013Азербайджанские СМИ рассказали о «порнорепрессиях» в республикеДемократия, плюрализм, права и свободы личности, уважение к закону и человеческому достоинству действуют на власть Азербайджана точно так же, как приятный аромат духов на мусорщика.
13:45 11/05/2013Эксперт: Азербайджанские террористы призывают к джихаду в Сирии, армянская община сохраняет нейтралитетЭксперт коснулся также видеоролика, размещенного 8 мая на видеохостинге Youtube, где азербайджанский террорист призывает к джихаду в Сирии.
13:18 11/05/2013А. Епифанцев: Россия не продала самолеты Азербайджану, так как интересы двух стран не совпадают по очень многим позициям«Интересы наших стран не совпадают по очень многим позициям, отказ продавать самолеты стал одним из результатов этого факта».
11:07 11/05/2013Выборы мэра города Нор Ачин Котайкской области Армении состоятся 26 мая26 мая в городе Нор Ачин Котайкской области Армении состоятся выборы главы администрации. Согласно информации, размещенной на официальном сайте ЦИК Армении, за должность мэра города будут бороться...
13:50 10/05/2013Граждане Армении продолжают не доверять судам. СоцопросКак выяснилось в ходе соцопроса, в котором приняли участие когда-либо сталкивавшиеся с судебной системой Армении граждане, судам в основном доверяют 50.9% респондентов, в основном не доверяют –...
11:59 10/05/2013Надежные, вызывающие доверие, образцовые. Состоявшиеся в 2012-2013 гг. выборы в Армении комментирует депутат РПАОн сослался также на доклад наблюдательской миссии Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ относительно состоявшихся 18 февраля в Армении президентских выборов.
11:35 10/05/2013«BBC» рассказала о Гейдаристане, создаваемом Ильхамом Алиевым«На этот раз празднества вышли и за пределы Азербайджана. В Сербии в его честь пройдет концерт. В Киеве открылся парк его имени».
14:27 09/05/2013Посредническая миссия Ирана в вопросе урегулировании карабахской проблемы и освобождение Шуши. Комментарий А. Исраеляна«Иран, будучи влиятельной страной-членом ОИС, ведет взвешенную политику по карабахскому вопросу и не дает ряду исламских стран подвергнуться провокациям Азербайджана».
11:02 09/05/2013Глава Союза писателей Азербайджана рассказал о том, как при Гейдаре Алиеве «азербайджанизировали» ШушиПрославляя бывшего руководителя Азербайджана, Анар проговорился, указав, что именно при Г. Алиеве в Шуши появились первые памятники, «прославляющие азербайджанцев».
17:23 08/05/2013Первая тройка списка ППА на муниципальных выборах в Ереване откажется от мандатов в Совете старейшинПредставитель партии «Процветаающая Армения» Вардан Осканянн, возглавлявший предвыборный список партии на выборах в Совет старейшин Еревана, дал интервью радиостанции «Азатутюн», в котором выразил...
14:54 08/05/2013«Голос Америки»: Посол США в ООН обеспокоена ситуацией с правами человека в Азербайджане«Мы обеспокоены тем, что некоторые журналисты и активисты все еще находятся в тюрьме».
14:15 07/05/2013Борис Навасардян: Политические силы на выборах в Совет старейшин Еревана вели бескомпромиссную борьбуПри освещении состоявшихся 5 мая выборов в Совет старейшин Еревана дискриминационный подход зафиксирован только в отношении 1 из 7 политических сил – партии «Аракелутюн» («Миссия»).
12:16 07/05/2013Пристрастие Ильхама Алиева к азартным играм психологи склонны расценивать как неосознанный протест против отцовского давления«Всю свою жизнь он пытался доказать, что безродный полукровка может стать человеком с большой буквы, а стал диктатором с маленькой».
13:36 06/05/2013В целом мы довольны результатами дня голосования. Мнение наблюдателяПредседатель общественной организации «Федерация молодежных клубов Армении» Атом Мхитарян на встрече с журналистами отметил, что они с 38 наблюдателями сумели присутствовать на по меньшей мере 100...
13:00 06/05/2013Прошедшие выборы в Совет старейшин Еревана стали очередным шагом к демократии – глава наблюдательской организацииИзбирательные правонарушения, имевшие место в день голосования, существенно не отразились на итогах выборов.