14:35 14/12/2017Քնեսեթում ընդդիմադիրները պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձև ներկայացնելԻսրայելի «Yesh Atid» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Յաիր Լապիդը, անդրադառնալով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի կողմից հնչող հակաիսրայելական հայտարարություններին, Քնեսեթից պահանջել է...
11:05 12/12/2017Կոստանյան. Արցախը կներգրավվի ՄԻԵԴ վճիռների կատարման գործընթացումՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ, ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանն, Հանրային հեռուստաընկերության եթերում անդրադառնալով դեկտեմբերի 12-ին ՄԻԵԴ-ի կողմից «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» և...
12:00 09/12/2017Կճանաչի՞ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն տարածքային ամբողջականության սկզբունքը որպես ադրբեջանական մշակութային ժառանգության մաս«Կրկնությունը գիտության մայրն է» ասույթը Ադրբեջանում ընկալվում է թերևս ամենաուղիղ իմաստով և փութաջանորեն կիրառվում է հանրային կյանքի բազմաթիվ ոլորտներում։ Տեխնիկան պարզ է․ վերցնում են որևէ միտք, որին...
12:25 05/12/2017Իրանագետ. Կասպից ծովի հարցում թերևս ամենաշատ տարաձայնություններն Իրանի և Ադրբեջանի միջև են«Կասպից ծովի հարցում թերևս ամենաշատ տարաձայնություններն Իրանի և Ադրբեջանի միջև են»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրանագետ Արմեն Իսրայելյանն ու ավելացրել, որ այս օրերիին Ռուսաստանում տեղի է ունենում...
12:33 28/11/2017Վրացագետ. Ադրբեջանցիներին չհաջողվեց խաթարել Թբիլիսիում արցախցի նկարիչների ցուցահանդեսի անցկացումը«Այս օրերին Թբիլիսիի «Հայարտուն» կենտրոնում անցկացվում է «Վերածնունդ» անվամբ արցախցի 7 երիտասարդ նկարիչների աշխատանքների ցուցահանդես»,-ֆեյսբուքյան էջում գրել է վրացագետ Ալիկ Էրոյանցը: Նրա խոսքով,...
10:48 28/11/2017UNWTO-ն Հայաստանը ներառել է աշխարհի ճամփորդության համար լավագույն 20 վայրերի ցանկումԶբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպությունը (UNWTO) հրապարակել է աշխարհի ճամփորդության համար լավագույն 20 վայրերի ցանկը։ Հայաստանը ներառվել է այս ցանկում։ Այս մասին տեղեկացնում է «Travel and...
09:25 27/11/2017Էրդողանը հայտարարել է, թե որ դեպքում հրաժարական կտաԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է` հրաժարական կտա, եթե ընդդիմադիր Ազգային-Հանրապետական կուսակցության ղեկավարը հրապարակի իր կոռումպացված լինելու մասին ապացույցներ: Այս մասին գրում է...
11:46 23/11/2017Նոյեմբերի 24-ին Երևանին և Բրյուսելին ոչինչ չի խոչընդոտի. Deutsche WelleՀայաստանը և Եվրամիությունը պատրաստ են ստորագրել համապարփակ և ընդլայնված համագործակցության վերաբերյալ շրջանակային համաձայնագիր: Փորձագետները ենթադրում են, որ նոյեմբերի 24-ին Արևելյան գործընկերության...
10:24 22/11/2017The Week ամսագիրը շաբաթվա «երազանքի ուղևորություն» է ճանաչել Հայաստանը«Երբ ընկնում ես Հայաստանի առատաձեռն գիրկը»
10:10 16/11/2017Անփոփոխ են մնացել Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների փոխադարձ ջերմությունն ու անկեղծությունը. ՀՀ նախագահՀայաստանի և Ռուսաստանի նախագահները մասնակցել են «Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերի» բացման արարողությանը։
12:14 09/11/2017Յոհանես Հանը վերահաստատել է, որ ՀՀ-ԵՄ նոր համաձայնագրի ստորագրմանը որևէ խոչընդոտ չկա.Նաիրա ԶոհրաբյանԼսումները կանցկացվեն ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ:
12:13 08/11/2017Թուրքիայի ընդդիմադիր կուսակցությունը օֆշորային բացահայտումների հարցը կտեղափոխի մեջլիսԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (CHP-ԺՀԿ) առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն շնորհակալություն է հայտնել «Հետաքննող լրագրողների միջազգային կոնսորցիումին» (ISIJ) «Դրախտի...
12:06 04/11/2017Ստատուս քվոն փոխելու նախադրյալներ և պատճառներ այս պահին չեն երևում. Շահան ԳանտահարյանԻրանի տեսակետը շատ համահունչ էր մինչ այժմ պաշտոնական Թեհրանի ունեցած հավասարակշիռ մոտեցմանը։
13:38 31/10/2017Շարմազանով. Հայաստանը և Արցախը խաղաղության և կրոնական համերաշխության ջատագովներ են«Տևական խաղաղությունն ու կայունությունը կհաղթանակեն այն դեպքում, երբ միջազգային իրավունքի հանրահայտ նորմերի զուգակցությամբ գտնվի հակամարտության բոլոր կողմերի համար ընդունելի լուծում»: Այս մասին...
12:52 31/10/2017Ադրբեջանական ագրեսիան չպետք է ԱՄՆ-ի օգնության միջոցով պարգևատրման արժանանաForbes ամսագիրը տպագրել է Եվրասիական հետազոտությունների և վերլուծության ինստիտուտի անդամ Մովսես Տեր-Օգանեսյանի և Միջազգային ու համեմատական իրավունքի կենտրոնի համահիմնադիր Սուրեն Սարգսյանի հոդվածը։...
11:38 30/10/2017Տեր Բաբգէնի ազատումը պաշտոնից ոչ մի կապ չունի Գումբուրդոյի դեպքերի հետ. Վիրահայոց թեմի առաջնորդ«Այո, գուցե և ավելի բարձր պաշտոնների հրավիրվի»:
11:54 28/10/2017Ջավախքի հոգևոր առաջնորդն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնիցՍամցխե-Ջավախքի և Ծալկայի ընդհանուր առաջնորդական փոխանորդության Ախալքալաքի գրասենյակում տեղի է ունեցել հոգևոր սպասավորների և պաշտոնեության համատեղ ժողով:
09:20 26/10/2017ՀՀ նախագահը հասկացրեց՝ եթե Ադրբեջանը փորձի ձեռնոց նետել, մենք ընդունելու ենք. Կարեն Բեքարյան«Հայ և ադրբեջանցի հանրությունները չեն կարող բանակցությունները լուրջ ընկալել, երբ հեռուստացույցով տեսնում են, որ սահմանին զոհեր կան: Այս երկուսը որևէ կերպ իրար չեն հատվում»:
17:43 24/10/2017SIPRI-ն՝ ադրբեջանական քարոզչության /ա/կամա գործիքՀայաստանի ու Ադրբեջանի ռազմական ծախսերի վերաբերյալ քարոզչական թեզն այն մասին, թե Ադրբեջանի ռազմական բյուջեն, իբրև, ավելի մեծ է, քան Հայաստանի պետական բյուջեն, կառուցվել է թվային պարզ մանիպուլյացիայի...
16:06 23/10/2017BBC. Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից փչած փուչիկը վաղ թե ուշ պայթելու էBBC լրատվական գործակալության ռուսական ծառայությունը լայնածավալ հոդված է տպագրել Ադրբեջանում տեղի ունեցող արտագաղթի ահռելի տեմպերի մասին ու հիմնական պատճառ նշել է կաշառակերությունը, գործազրկությունը։...

16:02 20/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «К 31 приставь ноль – это будет реальное число жертв»«Я увидел: женщина голая в середине толпы. И ее ведут в сторону больницы. Она вся голая, раненая, по телу течет кровь. Вот ее и тащили, толкали, пинали в спину, в голову».
15:04 20/02/2013ЦИК Армении опровергает заявление штаба Раффи Ованнисяна о пересчете голосов без уведомленияЦентральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении опровергает распространенное сегодня ранее заявление предвыборного штаба участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, лидера...
17:56 19/02/2013Поведение гражданских активистов в Армении возмутило наблюдателей БДИПЧ/ОБСЕ. Невозмутимой осталась только Лена НазарянОднако глава наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ Х. Тальявини в итоге все же представила доклад, заявив, что президентские выборы в Армении были хорошо организованными.
12:44 19/02/2013Президентские выборы в Армении были улучшены, однако лишены атмосферы реальной конкуренции. Заявление миссии ПА ОБСЕПредставители Парламентской Ассамблеи ОБСЕ, осуществившие наблюдательскую миссию на президентских выборах в Армении, распространили заявление, в котором представили позицию ПА ОБСЕ по поводу выборов.
12:10 19/02/2013ICES: Президентские выборы в Армении были легитимными и демократическимиВ день выборов представители международной наблюдательской миссии ICES посетили 134 избирательных участка, работа 65% из которых была оценена положительно в плане организации избирательного процесса,...
20:22 18/02/2013По данным Exit poll на президентских выборах в Армении Серж Саргсян набрал 58% голосовСогласно данным Exit poll, представленным Gallup Organization в результате завершившихся чуть ранее президентских выборов в Армении, действующий президент РА Серж Саргсян набрал 58% голосов...
18:29 18/02/2013У здания НАН Армении ряд граждан проводят сидячую забастовку против фальсифицированных выборовСегодня ни кандидат в президенты Андриас Гукасян, ни его предвыборный штаб не следят за проходящим голосованием.
10:55 18/02/2013Президентские выборы в Армении. В числе кого ищет главу государства избиратель и после каких развитий…Отметим, что кандидаты в президенты завершили свои агиткампании положительными акцентировками, и это стало шагом вперед в практике проведения выборов в Армении.
09:59 18/02/2013Число наблюдателей на президентских выборах в Армении превышает 7 тысяч человекСегодня за проходящими в республике президентскими выборами будут наблюдать свыше 7 тысяч местных и международных наблюдателей.
20:10 16/02/2013В ходе митинга на Площади Свободы кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян поблагодарил Бога«Если бы 31 января ангелы не помогли мне, то сегодня Армения стояла бы перед фактом проведения новых выборов», – заявил сегодня в ходе митинга на Площади Свободы в Ереване кандидат в президенты...
16:13 16/02/2013Соцопрос выявил два равных лагеря среди жителей НКР: по 44% выступают за объединение с Арменией и за независимость КарабахаРуководитель независимого социологического центра «Социометр» Агарон Адибекян представил сегодня на встрече с журналистами результаты опроса, проведенного среди граждан Армении и Нагорно-Карабахской...
14:03 16/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Кто ответит за тех, кто погиб? Кто смоет эту кровь?»«Спрашиваю у этого парня: "Закрыть дверь или оставить так?" Он говорит: "Какую дверь?! Убегайте быстрей, вас будут резать! Чего вы стоите?"»
13:42 16/02/2013Арман Меликян: В ходе агиткампании было заметно ослабление предвзятого отношения к кандидатам в президенты Армении«Поскольку мое отношение к легитимности выборов не изменилось, а правомерность не обеспечена, я лично не собираюсь принять участие на выборах, которые пройдут 18 февраля»,– заявил на итоговой...
16:56 15/02/2013Отчего громкое убийство адвоката Самвела Шарбатяна не заинтересовало СМИ?..Предварительное следствие в рамках уголовного дела по факту убийства 18 ноября в ресторане «Муш» Лорийской области члена Палаты адвокатов Армении Самвела Шарбатяна продолжается.
16:28 15/02/2013Кандидат в президенты Арман Меликян не исключает вероятность отказа от участия в голосовании«Легитимность выборов не была обеспечена, и результаты выборов не могут считаться законными», – об этом на встрече с журналистами заявил кандидат в президенты Арман Меликян, отметив, что он может не...
15:36 15/02/2013«Олигарх и СМИ». Оскорбленный бизнесмен Х. Хачатрян может разорить газету «Жоховурд» иском в 6 млн. драмов«Редакция газеты заявляет, что Х. Хачатрян имеет целью через доведение до банкротства оказать давление на свободу слова. Но „Жоховурд” докажет, что Ереванская птицефабрика сбывала просроченные яйца».
19:16 14/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Я уверен, что это устроил Муслим-заде»«Там я встретил своего старшего дядю, Арама Михайловича. Всю жизнь он мне объяснял, что мы – дружные народы. А теперь меня увидел и ничего не может сказать, только плачет».
13:19 14/02/2013На предстоящих президентских выборах в Армении ожидается 60,5-процентная явка. Данные соцопросаСогласно результатам опроса, выяснилось, что 52% из 60,5% потенциальных избирателей уже приняли решение, а 14,4 процентов не определились с выбором.
16:52 13/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Там такое делали, что невозможно рассказывать...»«Я говорила, что 27 февраля, когда эти потоки шли по нашей улице, все кричали: "Да здравствует Турция!". "Слава Турции!"».
14:08 13/02/2013Депутат парламента Турции требует создать рабочую группу по расследованию нападений на армянок в Саматии«Эти нападения стали причиной возникновения атмосферы страха и тревоги и поставили под угрозу совместное сосуществование в мирной и здоровой атмосфере».