11:44 23/10/2017ԵԱՀԿ դիտորդները Վրաստանում պետծառայողների վրա ճնշման դեպքեր են արձանագրելՎրաստանի ՏԻՄ ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացրած ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդները ներկայացրել են նախնական զեկույցը, ըստ որի, մի քանի դեպքեր են արձանագրել, երբ պետական ծառայողներին ստիպել են...
15:41 21/10/2017Դավիթ Բաբայան. «Դա հեշտ չէ, երբ ունենք ահաբեկչական մտածելակերպ ունեցող հակառակորդ»Բուն կարգավորումը մոտ ապագայում տեսանելի չէ, բայց ամենառեալ և գուցե ավելի կարևոր գործընթաց է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանումը։
12:37 20/10/2017«Այս օրինագծով բանակ մտնողները ուղղակի դառնալու են զենք բռնող շարքայիններ». քննարկումԶիվորական ծառայության և զինվորական կարգավիճակի մասին Պաշտպանության նախարարության կողմից ներկայացված օրենքի նախագիծը ենթադրում է ակադեմիական տարկետման կարգի արմատական փոփոխություն: Այս մասին այսօր...
15:19 19/10/2017Վարք նախարարությունների-5. Կամ՝ Ֆրանկենշտեյնի «ոգին» է շրջում ՀայաստանումՉգիտեմ՝ ոչ տնտեսվարություն է, չկամություն, թե՞ այնուամենայնիվ, իրոք, Ֆրանկենշտեյնի «ստեղծարար» ոգին է շրջում Հայաստանում: 100-150 մլն դոլարով Երևանում «Հայկական գյուղ» սարքելու կառավարության...
12:04 19/10/2017«Ինչպե՞ս խուսափել Ղարաբաղում լայնամասշտաբ պատերազմից». Ճեպազրույց ԱՄՆ ԿոնգրեսումԱյս մասին տեղեկացնում է Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի Հելսինկյան Հանձնաժողովի պաշտոնական կայքը։
19:15 15/10/2017Ալիևի «դավանաբանական» երկընտրանքըԻսլամում, հատկապես շիա մահմեդականների մոտ, կա «թաքիա» կոչված սկզբունքը, որը հավատացյալներին հնարավորություն է տալիս սպառնալիքի և հետապնդման պայմաններում թաքցնել, կամ առերևույթ ուրանալ, սեփական...
14:30 11/10/2017Թուրք պաշտոնյաները հրաժարվել են մասնակցել ԱՄՆ-ի դեսպանի հրաժեշտի արարողությանըԹուրք-ամերիկյան հարաբերություններում վերջին օրերին առաջացած լարվածության ֆոնին հոկտեմբերի 10-ին Անկարայում տեղի է ունեցել Թուրքիայում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ-ի դեսպան Ջոն Բասի...
15:32 05/10/2017Ադրբեջանը քննարկում է Եվրոպայի խորհրդից դուրս գալու հարցըՀոկտեմբերի 4-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Եվրոպական Միության Քաղաքական և անվտանգության հարցերով կոմիտեի պատվիրակությանը: Ի թիվս այլ հարցերի Ալիևը խոսել է նաև Եվրոպայի խորհրդի կազմից...
11:00 29/09/2017ԱԱՀ-ն կոչ է անում հետաքննություն իրականացնել ադրբեջանական կոռուպցիոն համակարգի վերաբերյալԱմերիկայի հայկական համագումարը սեպտեմբերի 16-ին նամակ է ուղարկել Ներկայացուցիչների պալատի Վերահսկողության և կառավարական բարեփոխումների ու Ներկայացուցիչների պալատի Հետախուզության հատուկ...
10:15 28/09/2017Հայաստանի քրդական դիլեմանՍեպտեմբերի 25-ին Իրաքի Քրդստանում կայացած անկախության հանրաքվեն լուրջ քննարկումների տեղիք տվեց նաև Հայաստանում։ Քրդստանի հնարավոր անկախության նկատմամբ տարածաշրջանի երկրների հիմնականում թշնամական...
12:12 25/09/2017Իրան. Չպետք է թույլ տալ, որ Իրաքի Քրդստանն ու Իրանի Քրդստանը նմանվեն արևելյան և արևմտյան ԲեռլինինԻրաքի Քրդստանի անկախացման վերաբերյալ Իրանի փորձագիտական որոշ շրջանակներ այն կարծիքին են, որ երկարաժամկետ կտրվածքով Իրաքի Քրդստանի տարածաշրջանի անկախացումը բխում է Իրանի շահերից, և այս հարցում Թեհրանի...
14:12 20/09/2017Սերժ Սարգսյանի՝ հայ-թուրքական արձանագրությունների մասին ելույթը շատ տրամաբանական և սպասված էր. թուրքագետՀՀ նախագահի՝ ՄԱԿ-ի ամբիոնից հայ-թուրքական արձանագրությունների մասին ելույթը շատ տրամաբանական և սպասված էր: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի...
14:12 18/09/2017ԵԽԽՎ-ում ադրբեջանական լոբբիստի սկանդալային բացահայտումը․ հրաժարական է տվել զեկուցող ԴեստեքսըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Ադրբեջանի կոռուպցիոն սկանդալները ոչ միայն չեն դադարում, այլ թեժ շարունակություն են ունենում։ ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանի օրակարգում, որը տեղի է ունենալու...
14:02 18/09/2017Հայատյացությունն Ադրբեջանում ցեղասպանության մոտիվացիա է. Արցախի ՄԻՊԱյս ամենի հիմքում խտրականությունն էր, որը կարմիր թելով հասնում է մինչև մեր օրերը:
15:39 12/09/2017Տիզբոնից մինչև Մոսկվա. «առերես ուրացումը» և անդամակցությունը ԵԱՏՄ-ինԳրեթե չորս տարի է անցել Եվրասիական տնտեսական միությանը (ԵԱՏՄ) Հայաստանի անդամակցության որոշումն ընդունելուց ի վեր, սակայն լայն հանրության կողմից այն այդպես էլ չի ընդունվում որպես սեփական կամքի...
15:48 07/09/2017Հունգարիան Սաֆարովին 7մլն դոլարով վաճառել է Ադրբեջանին. Նոր բացահայտումներՀամաշխարհային մամուլի և «Կազմակերպված հանցավորության ու կոռուպցիայի հետաքննության նախագծի» կողմից գաղտնազերծված Ադրբեջանի կառավարող էլիտայի կողմից փողերի լվացման մասին պատմությունը նոր զարգացումներ...
15:42 07/09/2017Ալիևի ռեժիմի հանելուկի անտեսված մասը«Ադրբեջանական լվացքատան» բացահայտման մեջ, սակայն, ակնհայտ բան է թաքնված եղել, որը չի նշվել ոչ մի հոդվածում։ Այս մասին գրում է «The Guardian» պարբերականը։ Ադրբեջանը Եվրոպայում դրական պատկեր է...
11:34 05/09/2017«Ադրբեջանական լվացքատուն». Սկանդալային բացահայտումներ Ադրբեջանի կողմից եվրոպացիներին կաշառելու վերաբերյալ«The Guardian» պարբերականի կողմից անցկացված լրագրողական հետաքննությունը սկանդալային բացահայտումներ է արել Ադրբեջանի ղեկավարության կողմից եվրոպացիներին կաշառելու վերաբերյալ։ Բացահայտվել է, որ...
13:54 01/09/2017«Ժ. Սեֆիլյանի և մյուսների» գործով դատական նիստի դահլիճում Գասպարին բողոքի ակցիա իրականացրեց«Մարինե Թովմասյան, դու իմ ներկայացուցիչը չես, ինչու ես ներկայացնում ինձ: Չեմ ուզում, չեմ ուզում քո պաշտպանությունը»:
10:00 28/08/2017Ադրբեջանի պայթյունի գործով քրեական գործ է հարուցվելԱդրբեջանի զենքի պահեստում բռնկված հրդեհի հետևանքով տարհանված բնակիչները վերադարձել են իրենց տներ: Պահեստին հարակից մի քանի գյուղերի` Ստալչայի, Գիլյազի, Մամեգասանի, Շուրաբադի բնակիչները դուրս էին...

10:42 13/02/2013Эдвард Налбандян: Ни Армения, ни НКР никогда не политизировали вопрос открытия Степанакертского аэропортаНа состоявшейся в Тбилиси пресс-конференции находящийся с рабочим визитом в Грузии министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян ответил на вопрос Азербайджанского общественного телевидения.
16:19 12/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Как они этих бедных, безоружных солдат били…»«Конечно, об этом очень больно рассказывать, потому что это может показаться кое-кому даже неправдоподобным. Почему? Потому что это был действительно геноцид, это была кровавая расправа».
17:25 11/02/2013В Апелляционный суд Армении предъявлены сразу два иска, в которых обжалован приговор по «делу Матагиса»«„Дело Матагиса” – важнейшее испытание для правосудия по разбирательствам, связанным с военной сферой».
12:00 11/02/2013Грант Багратян не намерен уступать свое место другому кандидату от оппозицииКандидат в президенты Грант Багратян не видит логики в обращении лидера «Объединения „Национальное самоопределение”» Паруйра Айрикяна в Конституционный суд и его заявлении о выдвижении единого...
19:18 09/02/2013Gallup: За Раффи Ованнисяна, Вардана Седракяна и Паруйра Айрикяна никогда бы не проголосовали по 16% избирателейСогласно результатам третьего по счету социологического опроса «Президентские выборы в Армении. Общественное мнение», организованного по инициативе и при финансировании телеканала «Армньюз» и...
14:24 09/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев…«Толпе раздавали водку и анашу…»«То, что произошло в Сумгаите, – это большая трагедия, страшная трагедия и для нашего, армянского народа, и для всего человечества. В мирное время произошел геноцид армян».
13:38 09/02/2013Число потенциальных избирателей Сержа Саргсяна почти вдвое превышает число сторонников Раффи Ованнисяна. Данные опроса EuFoAСвыше 2/3 избирателей верят в то, что предстоящие президентские выборы будут более организованными, чем предыдущие.
19:23 08/02/2013Мониторинг СМИ: При освещении кампаний кандидатов в президенты Армении дискриминационного подхода не зафиксированоВ период с момента официальной регистрации кандидатов в президенты Армении и до начала агитационной кампании (с 14 января по 3 февраля), вещательные СМИ не демонстрировали дискриминационного подхода...
15:20 08/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Они были уверены в своей безнаказанности»«Особенно меня удивляет, что эта толпа не боялась даже войск. Они дрались даже с солдатами… Было ранено много солдат. Я говорю: были уверены в своей безнаказанности».
11:03 08/02/2013Раффи Ованнисян предлагает продлить агитационную кампанию в стране на два-три месяцаКандидат в президенты, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян считает, что необходимо внести изменения в Конституцию Армении, согласно которым агитационная кампания в Армении должна длиться два-три...
16:26 07/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Они были готовы ломать, убивать, уничтожать…»«Попросила: "Не убивайте нас!" И в этот момент они ударили меня ломом прямо в лицо… Мои глаза … я словно ослепла»
13:19 07/02/2013GALLUP: У кандидата в президенты Андреаса Гукасяна самый высокий антирейтинг среди кандидатовВ выборах «обязательно» примут участие 69% респондентов, «скорее всего» примут участие в выборах 11% опрошенных.
12:42 07/02/2013Соцопрос GALLUP: 52% граждан Армении довольны деятельностью лидера РПА Сержа СаргсянаДеятельностью правительства удовлетворены 36% опрошенных граждан, большинство респондентов (54%) выразили недовольство деятельностью Кабмина.
16:37 06/02/2013«Олигарх и СМИ». Скандал между оскорбленным бизнесменом Х. Хачатряном и обиженной газетой «Жоховурд» разгорается с новой силойСкандал разгорелся после того, как предприниматель в ответ на заданный ему корреспондентом издания нежелательный вопрос назвал журналистку «проституткой», потребовав опубликовать и это слово.
13:33 06/02/2013«The Guardian»: По всем подсчетам фаворитом на предстоящих выборах президента Армении является Серж Саргсян«Несмотря на экономические проблемы и беспокойства, связанные с карабахской проблемой, некоторые партийные лидеры даже не утруждают себя выдвигать кандидатуру».
18:39 05/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Кто кем был – показали эти три дня»«Три дня мы проверялись и на храбрость, и на смелость, и на человечность. Кем мы стали, кем нас воспитали – показали эти 3 дня, а не те годы, десятки лет, которые мы прожили до этого дня».
14:01 05/02/2013Соцопрос ВЦИОМ: 47% опрошенных считают, что в случае справедливых президентских выборов победу одержит Серж Саргсян61% из 1624 респондентов, принявших участие в организованном Всероссийским центром изучения общественного мнения (ВЦИОМ) опросе, готовы 18 февраля проголосовать за кандидата в президенты РА,...
20:16 04/02/2013В случае сдачи в аренду Ирану пастбищ в Сюникской области от Армении могут отвернуться международные организацииВ конце минувшей недели состоялась обещанная пресс-конференция с участием экспертов и гражданских активистов, которые высказали обеспокоенность в связи с возможностью сдачи в аренду Ирану земель в...
19:20 04/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Хроники насилия«Не жалко, что сама стала инвалидом. Жалко моих дочерей. Они изнасиловали их. День и ночь сейчас спят или разговаривают, как сумасшедшие. За что?! 2,5 суток шла резня, но ни одного милиционера!..»
15:49 04/02/2013Армения приветствует позицию премьера Грузии, его заинтересованность в налаживании связей с Россией. Интервью Т. Саркисяна«Мы видим, что Россия заинтересована в сильном союзнике на Кавказе в лице Армении».