13:21 24/08/2017Մահչուփյանը չի կարծում, որ թուրք-իրանական համագործակցությունը կխորանաԵնթադրվում է, որ Մերձավոր Արևելքում Թուրքիան և Իրանը գործընկեր ու բարեկամ հազիվ թե դառնան:
11:42 21/08/2017ԱՄՆ-ն չորս հազար զինծառայող է ուղարկում ԱֆղանստանԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Աֆղանստանում մեծացնելու է ամերիկյան ռազմական կոնտինգենտը և այդ երկիր ուղարկելու է մոտ 4 հազար զինծառայողներ: Հայտնում է CBS-ը: Թրամփը ներկայացրել է ԱՄՆ...
11:20 17/08/2017Ադրբեջանական փաստաթուղթ Ապրիլյանում ադրբեջանական կորուստների մասին«Ի սկզբանե այդ գործողությունները համաձայնեցված են եղել Ռուսաստանի հետ։ Ռուսներն ասել են՝ հարձակվեք, հայերին էլ ասել են՝ պատրաստ եղեք»:
09:20 11/08/2017Իսկ ինչ end-user certificate է Ռուսաստանի ու Թուրքիայի միջևՕրերս ռուսական «Պրավդան» վերլուծական է գրել Ղարաբաղյան հարցի մասին՝ Թուրքիային Ռուսաստանի С-400 վաճառելու փաստով: Վերլուծաբանին թվում է, թե իրոք, ինչպես ինքն է գրել՝ երբ ապրիլին Թուրքիան հասավ...
10:13 28/06/2017Սասունյան. Ադրբեջանը վարձում է լոբբիստական և PR չորս ընկերություններԱդրբեջանը հետևում է Թուրքիայի ավելի փորձառու պաշտոնյաների քայլերին Հայաստանի և հայկական հարցերի վերաբերյալ իր քաղաքականության մեջ:
14:05 27/06/2017ԵԽԽՎ-ն ընդունեց նախագահի իմպիչմենտը նախապատրաստող բանաձևըԲանաձևը ստացավ 154 կողմ, 30 դեմ և 13 ձեռնպահ ձայներ
11:14 21/06/2017Սեյրան Սարոյան. Թուրքի դեմ կարում ենք պայքարենք, կարկուտի դեմ չենք կարում«Ամեն տարի էդ նույն գյուղերը նույն աղետի մեջ են: Հիմա ոնց որ գնանք կռիվ, ավտոմատի փոխարեն պիստալետ վերցնենք ձեռքներս»:
10:37 28/05/2017Կաթողիկոս. Այս ամենը մեզ մղում է անցյալի փորձառությամբ պարտավորեցնող միասնականությանԱմենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն շնորհավորական ուղերձ է հղել հանրապետության տոնի առթիվ
11:00 14/05/2017Ֆրանսիան պատրաստվում է նորընտիր նախագահի երդմնակալությանըԱյսօր Ֆրանսուա Օլանդը պաշտոնապես իշխանությունը փոխանցելու է Էմանուել Մակրոնին:
18:54 03/04/2017«Ծառուկյան դաշինք»-ի արդյունքներն ու հնարավոր պատգամավորներըԱպրիլի 2-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների ԿԸՀ-ի կողմից հրապարակված գրեթե վերջնական արդյունքներից մոտավորապես կարելի է պատկերացում կազմել, թե նվազագույն շեմն հաղթահարած...
17:01 03/04/2017ՀՅԴ. Հին կուսակցության նոր խմբակցությունըԱվարտվեցին նոր Սահմանադրությամբ անցկացվող ՀՀ առաջին համապետական ընտրությունները, և Հայաստանի ամենահին կուսակցությունը հերթական անգամ կարողացավ հաղթահարել նվազագույն շեմն՝ իր տեղն ապահովելով ՀՀ 6-րդ...
14:54 03/04/2017ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելություն. Ընտրությունները լավ էին կազմակերպված«Ընտրությունների վրա հետք են թողել ընտրակաշառքի վերաբերյալ վստահության արժանի տեղեկությունները»:
13:26 03/04/2017Մինասյան. «ԵԼՔ» դաշինքի արդյունքներն ու հեռանկարներըԿարելի է ենթադրել, որ 8 մանդատ ստանալու դեպքում դաշինքից պատգամավոր կդառնան Էդմոն Մարուքյանը, Արամ Սարգսյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Մանե Թանդիլյանը, Գևորգ Գորգիսյանը, Արարատ Միրզոյանը:
10:00 02/04/2017Լևոն Բարսեղյանը շփոթել է շենքերը«Աչքներս լուս, մեր տան բնակչությունն աճել է 250%-ով»,-գրել է Բարսեղյանը:
15:49 01/04/2017Դավիթ Բաբայան. ԵԱՀԿ համանախագահների այցը կարևոր էր և հետաքրքիրՇատ կարևոր էր ԵԱՀԿ համանախագահների այցն Արցախ, նաև հետաքրքիր էր այն առումով, որ երեք համանախագահներից երկուսը նորանշանակ են և նրանք առաջին անգամ էին այցելում Արցախ: «Panorama.am»-ի թղթակցի հետ...
12:45 01/04/2017Ալիևի «հետ-ճշմարտային» աշխարհը և ՆիզամինՕքսֆորդի բառարանի կողմից 2016թ. տարվա բառ է ճանաչվել «հետ-ճշմարտային» (post-truth) ածականը, որով բնութագրվում է այն իրավիճակը, երբ օբյեկտիվ փաստերը պակաս կարևորություն ունեն հանրային կարծիքը...
19:38 30/03/2017ՄԻԵԴ նոր վճիռով Հայաստանը պետք է վճարի 3600 եվրոՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանն այսօր հրապարակել է «Ավաքեմյանն ընդդեմ Հայաստանի» վճիռը, որով արձանագրվել է Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի 6-րդ՝ արդար դատաքննության իրավունք, և...
12:45 28/03/2017ВЦИОМ-ի նոր հարցումը․ ՀՀԿ-ն 8%-ային կետով գերազանցում է «Ծառուկյան» դաշինքինՀասարակական կարծիքի ուսումնասիրության համառուսաստանյան կենտրոնը (ВЦИОМ) մարտի 17-24-ը Հայաստանում անցկացրել է սոցհարցում, որին մասնակցել է 1600 քաղաքացի:
12:28 15/03/2017Օլանդի կոչը, Ալիևի համաձայնությունը, «Human Rights Watch»-ի անդրադարձըԱլիևը նաև նշել է, որ Ադրբեջանը կողմ է ղարաբաղյան հակամարտության շուտափույթ կարգավորմանը՝ միջազգային իրավունքի նորմերի և սկզբունքների հիման վրա:

14:37 04/02/2013Серж Саргсян: Покушение на Паруйра Айрикяна было испытанием, но мы преодолеем его и станем более сплоченнымиСегодня кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении, действующий глава государства Серж Саргсян провел встречу с избирателями города Масис Араратской области Армении.
15:55 02/02/2013Вардан Седракян в случае избрания президентом намерен создать военно-экономический союз «Армения-Россия-Иран»Кандидат в президенты Армении Вардан Седракян в случае избрания на пост президента собирается «распустить действующее Национальное Собрание, организовать честные выборы, сформировать новое...
15:41 02/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Кошмарная история еще одной семьи«Вынесли меня на улицу. Тащили за руки, за ноги, били об стены, перила, о что-то железное. Кто-то меня кусал, кто-то щипал... Я думала: Боже мой, когда же наступит смерть, скорей бы...»
15:11 02/02/2013Будут ли сданы в аренду Ирану пастбища в Сюникской области Армении? Ответ министерства территориального управления РАМежду тем, уже совсем скоро состоится пресс-конференция на эту тему с участием экспертов и гражданских активистов.
16:02 01/02/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… «Варфоломеевская ночь» 20 века«Да, и еще один факт, который подтвердил сам заместитель Генерального прокурора СССР Катусев, – факт существования списков армян, с которыми они ходили».
18:10 31/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Продолжение кошмарной хроники«Голова у нее седеть стала. Представляете, у моей шестилетней Кристины стали седеть волосы?! От страха тех дней, от переживаний… Другие, наверно, и не поверят...»
16:36 30/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Продолжение«Отца убили в нашем дворе. Его... маме потом рассказали соседи... избили и бросили в костер... Когда его избивали, все время приговаривали: "Хочешь в Ереван? Мы тебя отправим в Ереван!"»
15:28 30/01/2013«Вы вызываете отвращение у всей нашей нации». Заявление представителя иранского духовенства властям Турции«Власти Турции на 180 градусов свернули с пути ислама».
12:07 30/01/2013МАГАТЭ также опровергает информацию о взрыве на ядерном объекте в иранском ФордоНет какого-либо факта, доказывающего то, что на ядерном объекте «Фордо» произошел взрыв.
15:52 29/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… В канун скорбной даты«Мама закричала: "Уходите, уходите!". А потом начали бить окна, и вдруг кто-то крикнул внизу: "В 42-й квартире живут две красивые девушки!" И вся эта оголтелая толпа кинулась к нам на 3 этаж…»
12:37 29/01/2013Gallup: На предстоящих президентских выборах Серж Саргсян получит 66% голосов«Согласно результатам опроса, проведенного в период с 15 по 23 января, на предстоящих президентских выборах кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении, действующий глава...
14:34 28/01/2013Анжела Элибегова: Президент Азербайджана находится под сильнейшим международным прессингом«Грозить цивилизованному сообществу кулаком, когда у тебя близко не набирается даже 1% разведанных мировых запасов энергоресурсов - это не просто путь к самоизоляции, это глупо».
16:00 26/01/2013Министр обороны Армении: Мы должны гордиться своими солдатами, которые ни в коем случае не покинут передовые позиции«Сегодня в Азербайджане разжигают ненависть к армянам, и в этом же духе воспитывается молодежь этой страны.
15:56 26/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Продолжение страшных «мемуаров»«Я посмотрел – там машина, но уже не разберешь, "Жигули" или что. И внутри 5 человек, черные-черные, сожженные... Семьей, видимо, они хотели убежать. Их где-то перехватили и сожгли».
15:13 26/01/2013Цены на газ, бензин и электроэнергию в Армении и в мире. Сравнительная таблицаОбщественность во всем мире всегда держит в центре внимания розничные цены на бензин, газ и электроэнергию.
18:19 25/01/2013EuFoA: Менее всего симпатичны общественности кандидаты в президенты Армении П. Айрикян и Г. БагратянКандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян воспринимается как лучшая кандидатура для решения основных политических проблем.
15:43 25/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев… Продолжение«Девушку, что в гости приехала, изнасиловали, пырнули ножом, задев почки, пятки срезали, серьги выдернули с мясом. На глазах отца изнасиловали...»
18:44 24/01/2013«Икорная цена» в ПАСЕ и борьба армянской дипломатии. Комментирует глава делегации Армении в ПАСЕ Давид Арутюнян…«Не думаю, что мы в состоянии вернуть европейскую структуру на правильные рельсы. Мы верны этим ценностям, если мы глубоко осознаем, что они действительно являются ценностью»
18:12 24/01/2013Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцевPanorama.am продолжает публиковать эти свидетельства, которые невозможно читать без содрогания, боли и потрясения…
20:59 23/01/2013Между армянскими и азербайджанскими делегатами в ПАСЕ произошла перепалкаСегодня в Парламентской Ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) произошла небольшая перепалка между армянскими и азербайджанскими делегатами.