10:54 09/01/2023Արցախի իշխանությունների առաջ քաշած «օդային միջանցքի» ապահովման խնդիրը նույնիսկ ՀՀ իշխանության պատշաճ արձագանքին չի հանգեցրել. ԱբրահամյանՈ՞րն է այս կապի ապահովման առաջքաշման անհրաժեշտությունը և ի՞նչ նվազագույն խնդիրներ կլուծի։
11:41 08/01/2023Սուրենյանց. Իշխանությունը ճանապարհ է հարթում նոր «Ալեքսանդրապոլի» համար«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը ֆեյսբուքյան գրառմամբ սթափության կոչ է հնչեցրել.
10:11 07/01/2023Ստեփան Դանիելյան. Ադրբեջանը Մեծ Մրցախաղում գործիք էիսկ նման խաղերում գործիքն օգտագործում են ու զոհաբերում։
09:26 07/01/2023Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի համար չկա առանձին Արցախի ու Հայաստանի խնդիրԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարությունը տարին փակեց զինված ուժերի տարբեր օբյեկտներ այցերով և տարին սկսել է զորամասերում մարտական...
10:29 06/01/2023Այսօր Արցախում բլոկադա է, այն ոչնչով չի տարբերվում Հիտլերի՝ Լենինգրադի բլոկադայից. Սուրեն Սարգսյան«Սակայն այն միջազգային հանրությանը հետաքրքիր խնդիր չէ: Ինչու՞ եմ հեռու գնում, լոկալ հանրությանն էլ առանձնապես հետաքրքիր չէ...»։
15:56 04/01/2023Այս տարի աղետալի կորուստներ են սպասվում. Վարուժան ԳեղամյանՊ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Արցախի ճանապարհը 24 օր է՝ փակ է։ Հասկանո՞ւմ եք՝ 24 օր լիակատար շրջափակում է մեր երկրի մի մասում՝ մեր նման հայերի հանդեպ, որոնք չեն ուզում հանձնվել ու...
13:59 03/01/2023Քաղաքակիրթ աշխարհը պետք է ստիպի Ադրբեջանին դադարեցնել մարդկության դեմ իր հանցագործությունը.Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Ավելի քան երկու շաբաթ է, ինչ Արցախը/Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է Ադրբեջանի շրջափակման մեջ։ Քաղաքակիրթ...
11:40 31/12/2022Առջևում մեզ մեծ փորձություններ են սպասում. ՀՅԴ ԳՄՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ն ամանորյա ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Ավարտին է մոտենում 2022 թվականը։ Տարեմուտը, սովորաբար, անցնող տարին ամփոփելու, նոր հանձնառություններ նախանշելու, նաև...
14:56 30/12/2022Շուտով կլրանա 5 տարին, ինչ թշնամին Երևանի կենտրոնից փորձում է վերացնել մեր Հայրենիքը. Մետաքսե Հակոբյան2023-ը որպես մարտահրավեր, ես էլ դիմավորելու եմ Ստեփանակերտի եղբայրական հուշահամալիրում...Պատիվ ունեմ...»։
09:49 30/12/2022Միակ տարբերակը ստեղծված ծանր իրադրությունում, բնականաբար, այս իշխանության շուտափույթ հեռացումն է. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին մի քանի օրերի լրահոսում մի ուշագրավ հայտարարություն գրեթե չքննարկվեց։ ՌԴ-ն արձագանքեց Թուրքիայի պաշտպանության նախարարի այն...
14:33 29/12/2022«Ամեն ինչ կրկնակի թանկացել է, ամանորյա գնումներ չեմ արել, փող չկա». հարցումԱրցախյան երրորդ պատերազմից հետո հայկական շատ ընտանիքներ Ամանորը չեն նշում այնպես, ինչպես նախորդ տարիներին։ Այս տարին ևս բացառություն չէ։ Շատ քաղաքացիներ, ինչպես ցույց է տալիս Panorama.am-ի հարցումը,...
10:44 29/12/2022«Իրենք իշխանություն ստանձնել են միայն վայելելու համար, իսկ երկրի անվտանգությունը պետք է միջազգային հանրությունն ապահովի»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանում իշխանությունը փորձում է դիրք ընդունել, թե մենք ինչ մեղավոր ենք՝ Թուրքիան ու Ադրբեջանը խաղաղության չեն գնում, իսկ մեր...
11:06 28/12/2022Կարեն Վրթանեսյան. Սրանք կարո՞ղ ա հենց Ռուսաստանի դեմ են պատրաստվում պատերազմելՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, արձագանքելով առաջարկվող օրենսդրական փոփոխություններին, գրում է.
16:36 27/12/2022Ադրբեջանն առաջնորդվում է Արցախն աստիճանաբար Նախիջևանի վերածելու ծրագրով«Վերջին ավելի քան հարյուր տարիների փորձը միանշանակ վկայում է մեկ բանի մասին. ցեղասպանություն և ցեղասպանական գործողություններ իրականացնողները կրել են իրենց արժանի պատիժը»։
10:16 27/12/2022Ադրբեջանն իր երկարաժամկետ նպատակներում ամրագրում է ՀՀ-ի նկատմամբ ամբողջական վերահսկողության հասնելը. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. « Մինչ Հայաստանի իշխանությունը հայտարարում է, թե պատրաստ է Ադրբեջանի հետ տարածաշրջանային ապաշրջափակման և սահմանների...
08:12 26/12/2022Հայտնի անձն ունի պայմանավորվածություն հանձնել Արցախը, հետո Սյունիքը. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Պարզ բացատրեմ նրանց, ովքեր դեռ չեն հասկացել թե որն է հայտնի անձի նպատակը։ Ռուսները սուրբ չեն, ոչ էլ մեր պրոբլեմներով են տառապում, իրենք իրենց խնդիրներն են...
09:09 24/12/2022Միակ պրոհայկական հանգուցալուծումը գտնվում է Երևանում. Վարուժան Գեղամյան«Միակ պրոհայկական հանգուցալուծումը գտնվում է Երևանում։ Երևանում կլինի ազգային իշխանություն, մենք կունենանք կամք իրականացնելու այդ գործողությունն ու դրա շուրջ կհավաքենք ռեսուրսներ», - Tert.am-ին տված...
12:30 23/12/2022Արդարադատությունն այս աստիճան բռնաբարելու ցանկությունը ե՞րբ է ավարտվելու. Արծվիկ Մինասյան«Ընդամենը 1.5 տարի առաջ նախաձեռնվեց այսպես կոչված մի «բարեփոխում», որն այսօր հետադարձ փոփոխության է ենթարկվում և ո՛չ հիմնական, ո՛չ հարակից զեկուցողները չանդրադարձան այդ հարցին, խոսքը «կալանքի...
09:40 23/12/2022Իսպանիայի Կոնգրես. Ազատ տեղաշարժի սահմանափակումները մեծ տառապանք են պատճառում բնակչությանըԻսպանիայի Կոնգրեսը դեկտեմբերի 22-ին կայացած լիագումար նիստի ընթացքում միաձայն ընդունել է հայտարարություն՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման և դրա հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի...
12:17 22/12/2022«ԼՈՒՅՍ». Որքանո՞վ է Եվրոպան կախված ռուսական գազից և ունի՞ արդյոք այլընտրանքային լուծումներ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է Եվրոպայի կախվածությունը ռուսական գազից և դիտարկել հնարավոր այլընտրանքային լուծումները։ Այսպես՝ ● 2021-ին Ռուսաստանը դեպի Եվրոպա միայն խողովակաշարերով արտահանել է...

12:23 06/07/2020Second motion to arrest Mikayel Minasyan denied, lawyer saysA Yerevan court has rejected the second motion to arrest Armenia’s former Ambassador to the Vatican Mikayel Minasyan, one of his lawyers, Amram Makinyan, said on Facebook on Monday.
10:48 06/07/2020Pope: Implement global ceasefire effectively and promptlyPope Francis has once again lent his support to appeals for a global ceasefire in the wake of the coronavirus pandemic, Vatican News reports.
20:00 04/07/2020Air temperature to grow in the coming daysShort rain with thunderstorm is predicted on July 5 and in the afternoon of July 9, Hydromet meteorological service reported in its daily weather update.
18:00 04/07/2020The Cadastre Committee launches e-calculator for property taxArmenia’s Cadastre Committee which maintains state registry of real estate has launched a tax calculator for Armenian taxpayers that will allow them to calculate how much they will pay in property...
17:49 04/07/2020Artsakh authorities confirm their determination for restoration of the country’s territorial integrity - foreign ministryOn July 4, 1992, the Azerbaijani armed units, with multiple superiority in manpower and military equipment, employing heavy artillery and combat aircraft launched a large-scale offensive in the...
13:03 04/07/2020Artsakh president reaffirms commitment to the peaceful settlement of the conflictArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan received on Saturday Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan.
12:03 04/07/2020A new open-air performance to be staged at Goris amphitheaterOld Goris town in southern Armenia is known for its amphitheater where the local Drama Theatre named after Vagharshyan offered open-air performances.
15:34 02/07/2020Armenia in talks with several manufacturers for possible COVID-19 vaccineArmenia is negotiating with several manufacturers and international agencies for a possible vaccine against the novel coronavirus (COVID-19), Minister of Health Arsen Torosyan told a cabinet meeting...
13:15 02/07/2020Coronavirus: Immunity may be more widespread than tests suggestPeople testing negative for coronavirus antibodies may still have some immunity, a study has suggested.
13:09 02/07/2020Health minister: Rehabilitation units of Armenian hospitals overloadedThe rehabilitation units of Armenian hospitals are practically overloaded, Minister of Health Arsen Torosyan told a cabinet meeting on Thursday.
14:40 30/06/2020Lawyer on Armenia’s ruling majority: Now they have to correct their ‘sloppy work’The crime report field to the Prosecutor General’s Office of Armenia includes facts about violations concerning the Constitutional Court, starting from the election of Vahe Grigoryan as a judge of...
11:48 29/06/2020Media Advocate urges criminal proceedings against MPs with coronavirus who attended parliament sessionMedia Advocate initiative, led by Aghasi Yenokyan, calls for criminal proceedings against those lawmakers with COVID-19, who knew that they were infected but attended a National Assembly session...
12:56 27/06/2020U.S religious freedom envoy urges Turkey to maintain Hagia Sophia as museumU.S. envoy for international religious freedom Sam Brownback urged Turkey on Thursday to keep the Hagia Sophia as a museum rather than revert it back into a mosque as has been mooted by the...
11:07 27/06/2020Serzh Sargsyan reacts to Ilham Aliyev’s pretentious drivelsThird President of Armenia, Artsakh Hero Serzh Sargsyan on Friday reacted to a statement made by President of Azerbaijan Ilham Aliyev on the same day, his office reported.
13:35 26/06/2020Constitutional Court judge Vahe Grigoryan reveals reasons for not fulfilling his dutiesVahe Grigoryan, a judge of the Constitutional Court of Armenia, has revealed two reasons for his failure to fulfil his duties over the past one year.
12:45 26/06/2020Armenia not on list of countries to be allowed to enter EU when borders openLocked away in a meeting room in Brussels, officials are debating who will be allowed to enter the EU on July 1 when the bloc's international borders are scheduled to be opened - and who will be...
11:50 26/06/2020Opposition MP: Armenia’s top court to decide on appeal against constitutional changes within 15 daysThe parliamentary faction of the opposition Prosperous Armenia Party (PAP) on Thursday submitted an online appeal to the Constitutional Court to challenge the legality of the constitutional...
11:13 26/06/2020Armenia among 11 European countries facing Covid-19 resurgenceEurope has seen an increase in weekly cases of Covid-19 for the first time in months as restrictions are eased, BBC News reports, citing the World Health Organization (WHO).