10:54 09/01/2023Արցախի իշխանությունների առաջ քաշած «օդային միջանցքի» ապահովման խնդիրը նույնիսկ ՀՀ իշխանության պատշաճ արձագանքին չի հանգեցրել. ԱբրահամյանՈ՞րն է այս կապի ապահովման առաջքաշման անհրաժեշտությունը և ի՞նչ նվազագույն խնդիրներ կլուծի։
11:41 08/01/2023Սուրենյանց. Իշխանությունը ճանապարհ է հարթում նոր «Ալեքսանդրապոլի» համար«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը ֆեյսբուքյան գրառմամբ սթափության կոչ է հնչեցրել.
10:11 07/01/2023Ստեփան Դանիելյան. Ադրբեջանը Մեծ Մրցախաղում գործիք էիսկ նման խաղերում գործիքն օգտագործում են ու զոհաբերում։
09:26 07/01/2023Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի համար չկա առանձին Արցախի ու Հայաստանի խնդիրԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարությունը տարին փակեց զինված ուժերի տարբեր օբյեկտներ այցերով և տարին սկսել է զորամասերում մարտական...
10:29 06/01/2023Այսօր Արցախում բլոկադա է, այն ոչնչով չի տարբերվում Հիտլերի՝ Լենինգրադի բլոկադայից. Սուրեն Սարգսյան«Սակայն այն միջազգային հանրությանը հետաքրքիր խնդիր չէ: Ինչու՞ եմ հեռու գնում, լոկալ հանրությանն էլ առանձնապես հետաքրքիր չէ...»։
15:56 04/01/2023Այս տարի աղետալի կորուստներ են սպասվում. Վարուժան ԳեղամյանՊ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Արցախի ճանապարհը 24 օր է՝ փակ է։ Հասկանո՞ւմ եք՝ 24 օր լիակատար շրջափակում է մեր երկրի մի մասում՝ մեր նման հայերի հանդեպ, որոնք չեն ուզում հանձնվել ու...
13:59 03/01/2023Քաղաքակիրթ աշխարհը պետք է ստիպի Ադրբեջանին դադարեցնել մարդկության դեմ իր հանցագործությունը.Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Ավելի քան երկու շաբաթ է, ինչ Արցախը/Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է Ադրբեջանի շրջափակման մեջ։ Քաղաքակիրթ...
11:40 31/12/2022Առջևում մեզ մեծ փորձություններ են սպասում. ՀՅԴ ԳՄՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ն ամանորյա ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Ավարտին է մոտենում 2022 թվականը։ Տարեմուտը, սովորաբար, անցնող տարին ամփոփելու, նոր հանձնառություններ նախանշելու, նաև...
14:56 30/12/2022Շուտով կլրանա 5 տարին, ինչ թշնամին Երևանի կենտրոնից փորձում է վերացնել մեր Հայրենիքը. Մետաքսե Հակոբյան2023-ը որպես մարտահրավեր, ես էլ դիմավորելու եմ Ստեփանակերտի եղբայրական հուշահամալիրում...Պատիվ ունեմ...»։
09:49 30/12/2022Միակ տարբերակը ստեղծված ծանր իրադրությունում, բնականաբար, այս իշխանության շուտափույթ հեռացումն է. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին մի քանի օրերի լրահոսում մի ուշագրավ հայտարարություն գրեթե չքննարկվեց։ ՌԴ-ն արձագանքեց Թուրքիայի պաշտպանության նախարարի այն...
14:33 29/12/2022«Ամեն ինչ կրկնակի թանկացել է, ամանորյա գնումներ չեմ արել, փող չկա». հարցումԱրցախյան երրորդ պատերազմից հետո հայկական շատ ընտանիքներ Ամանորը չեն նշում այնպես, ինչպես նախորդ տարիներին։ Այս տարին ևս բացառություն չէ։ Շատ քաղաքացիներ, ինչպես ցույց է տալիս Panorama.am-ի հարցումը,...
10:44 29/12/2022«Իրենք իշխանություն ստանձնել են միայն վայելելու համար, իսկ երկրի անվտանգությունը պետք է միջազգային հանրությունն ապահովի»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանում իշխանությունը փորձում է դիրք ընդունել, թե մենք ինչ մեղավոր ենք՝ Թուրքիան ու Ադրբեջանը խաղաղության չեն գնում, իսկ մեր...
11:06 28/12/2022Կարեն Վրթանեսյան. Սրանք կարո՞ղ ա հենց Ռուսաստանի դեմ են պատրաստվում պատերազմելՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, արձագանքելով առաջարկվող օրենսդրական փոփոխություններին, գրում է.
16:36 27/12/2022Ադրբեջանն առաջնորդվում է Արցախն աստիճանաբար Նախիջևանի վերածելու ծրագրով«Վերջին ավելի քան հարյուր տարիների փորձը միանշանակ վկայում է մեկ բանի մասին. ցեղասպանություն և ցեղասպանական գործողություններ իրականացնողները կրել են իրենց արժանի պատիժը»։
10:16 27/12/2022Ադրբեջանն իր երկարաժամկետ նպատակներում ամրագրում է ՀՀ-ի նկատմամբ ամբողջական վերահսկողության հասնելը. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. « Մինչ Հայաստանի իշխանությունը հայտարարում է, թե պատրաստ է Ադրբեջանի հետ տարածաշրջանային ապաշրջափակման և սահմանների...
08:12 26/12/2022Հայտնի անձն ունի պայմանավորվածություն հանձնել Արցախը, հետո Սյունիքը. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Պարզ բացատրեմ նրանց, ովքեր դեռ չեն հասկացել թե որն է հայտնի անձի նպատակը։ Ռուսները սուրբ չեն, ոչ էլ մեր պրոբլեմներով են տառապում, իրենք իրենց խնդիրներն են...
09:09 24/12/2022Միակ պրոհայկական հանգուցալուծումը գտնվում է Երևանում. Վարուժան Գեղամյան«Միակ պրոհայկական հանգուցալուծումը գտնվում է Երևանում։ Երևանում կլինի ազգային իշխանություն, մենք կունենանք կամք իրականացնելու այդ գործողությունն ու դրա շուրջ կհավաքենք ռեսուրսներ», - Tert.am-ին տված...
12:30 23/12/2022Արդարադատությունն այս աստիճան բռնաբարելու ցանկությունը ե՞րբ է ավարտվելու. Արծվիկ Մինասյան«Ընդամենը 1.5 տարի առաջ նախաձեռնվեց այսպես կոչված մի «բարեփոխում», որն այսօր հետադարձ փոփոխության է ենթարկվում և ո՛չ հիմնական, ո՛չ հարակից զեկուցողները չանդրադարձան այդ հարցին, խոսքը «կալանքի...
09:40 23/12/2022Իսպանիայի Կոնգրես. Ազատ տեղաշարժի սահմանափակումները մեծ տառապանք են պատճառում բնակչությանըԻսպանիայի Կոնգրեսը դեկտեմբերի 22-ին կայացած լիագումար նիստի ընթացքում միաձայն ընդունել է հայտարարություն՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման և դրա հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի...
12:17 22/12/2022«ԼՈՒՅՍ». Որքանո՞վ է Եվրոպան կախված ռուսական գազից և ունի՞ արդյոք այլընտրանքային լուծումներ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է Եվրոպայի կախվածությունը ռուսական գազից և դիտարկել հնարավոր այլընտրանքային լուծումները։ Այսպես՝ ● 2021-ին Ռուսաստանը դեպի Եվրոպա միայն խողովակաշարերով արտահանել է...

10:51 18/03/2021Ара Сагателян: Никол – политический труп, зловоние от которого не дает дышать нашему народу«Есть общее понимание, что Никол Пашинян своими никчемными подходами – зло, от которого необходимо избавиться.
10:12 18/03/2021Аргам Егиазарян: Азербайджан уже начал переименовывать улицы сданного ШушиОб антиармянском символизме в сданной Азербайджану культурной столице Арцаха (НКР) – городе Шуши пишет Аргам Егиазарян на своей странице в фейсбук.
18:24 17/03/2021Посол: Президент Азербайджана лично распорядился стереть следы армян на оккупированных территориях АрцахаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев лично отдает распоряжения стереть все армянские надписи с памятников на оккупированных территориях Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
17:49 17/03/2021Хачик Назарян: Зафиксируем, что состояние науки в Армении – критическое, ученый – под угрозой исчезновенияНаука – тот спасательный круг, который может вывести государство из кризисной ситуации. Между тем, научный потенциал в Армении сокращается с огромной скоростью и огромными темпами. Именно с такой...
16:22 17/03/2021Тигран Экекян: Нас ведут к гибели, мы должны бороться«Я не согласен с нашим пораженческим положением сейчас. Я сейчас работаю, размышляю над тем, как помочь Сюнику духовно укрепиться, что делать для поддержки арцахцев», – сказал в беседе с...
13:11 17/03/2021Абрамян: На данном этапе угрозы Азербайджана в плане возобновления войны больше похожи на шантаж«Конфликт, как таковой, не урегулирован: до сих пор не решен не только вопрос статуса Арцаха, но он не внесен также в приоритетную повестку дня», - сказал сегодня на пресс-конференции учредитель и...
10:54 17/03/2021Артак Закарян: Знали ли Минобороны и начальник Генштаба, что на роковом этапе войны «премьер-министр» выступит с такой инициативой?Бывший замминистра обороны РА Артак Закарян пишет: «Господа генералы и офицеры! а) Скажите, пожалуйста, если обычный журналист-авантюрист по имени Никол на 25-й день войны нашел такой "легкий" способ...
16:56 16/03/2021Роберт Кочарян: Из-за действий правительства серьезно страдает репутация фонда "Армения"Роберт Кочарян: из-за действий правительства серьезно страдает репутация фонда Армения Второй президент Армении, первый президент Арцаха (НКР) Роберт Кочарян на своей странице в соцсети Facebook...
14:30 16/03/2021Ара Айвазян: Трехстороннее заявление не затрагивает ключевые элементы урегулирования, в частности вопрос статуса Арцаха«В эти трудные для европейской безопасности времена именно Ваша страна – Швеция, вклад которой в дело международного мира известен всем нам, приняла председательство в ОБСЕ», – заявил сегодня министр...
10:59 16/03/2021Арман Татоян: Освобождение пленных – обязательное международное требование, а не «добрая воля» или «одолжение» БакуОсвобождение и возвращение пленных является обязательным международным требованием, а не «доброй волей» или «одолжением» властей Азербайджана, подчеркнул защитник прав человека (омбудсмен) Армении...
10:00 15/03/2021Геворг Даниелян: Эванс подсказывает «где зарыта собака»Доктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Дипломатический язык: сегодня мы в лишний раз пытаемся обосновать аксиоматические истины, доказываем, насколько необоснованны...
16:01 13/03/2021Арман Абовян: Серия постоянно отрицаемых, непонятных, нелогичных заявлений Пашиняна широка«Заявление духовенства, интеллигенции, Генштаба и корпусов показывает, что как бы правительство ни делало вид, что контролирует ситуацию и управляет страной, мягко говоря, это не совсем так, и этот...
11:14 13/03/2021Виталий Баласанян: Пусть никому никогда даже в голову не приходит, что в Арцахе не будет Вооруженных силУ Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) будут более мобильные и более боеспособные Вооруженные силы, в интервью Общественному телевидению Арцаха заявил секретарь Совета безопасности...
17:29 12/03/2021Вазген Манукян: С Николом Пашиняном компромиссов не будет«Есть вопросы, по которым люди могут идти на компромисс, но какой компромисс должен быть достигнут с человеком, который повел страну на позорное поражение, провалил все», – сказал в беседе с...
11:42 12/03/2021МИД РА уволил Чрезвычайного посланника и полномочного министра РА Грайра КарапетянаYerkir.am пишет, что приказом министра иностранных дел Ара Айвазяна, бывший генеральный консул РА в Санкт-Петербурге, Чрезвычайный посланник и Полномочный министр РА Грайр Карапетян был недавно...
15:29 11/03/2021Тигран Абрамян: Неопределенная ситуация создаст новые угрозы для и без того «тяжело раненной» армииУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Не нужно постоянно искать политический расчет в шагах Генштаба ВС РА,...
15:10 11/03/2021Ваге Акопян: Не хочу раскрывать скобок о подвигах Артака Давтяна«Сложившаяся в Армении ситуация – смехотворна и трагична одновременно», – заявил в эфире программы «Интервью» на 5-м канале бывший губернатор Сюника, член совета ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый...
14:50 11/03/2021Ара Сагателян – о шагах Оника Гаспаряна«Не буду комментировать шаги и заявления Никола Пашиняна и представителей его команды, поскольку они – не политические фигуры, они ведут позиционную борьбу, исходя из своих узких интересов», – заявил...
11:29 11/03/2021«Лаборатория Касперского»: Атаки зловредов на мобильные устройства пользователей в Армении ослаблиВ 2020 году с атаками мобильных зловредных программ в Армении столкнулись 2,80% пользователей, в Грузии эти программы атаковали 2,25% пользователей, и в Азербайджане – 5,19%.