15:34 09/12/2022Ստացվում է, որ մահակը կարող է այսուհետ լինել մետաղյա՞. Ագնեսա Խամոյան«Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծի «հատուկ միջոցների գործադրում» բաժնում մահակից առաջ հանվել է ռետինե բառը։ ԱԺ-ում այս...
09:00 08/12/2022«Այն, որ ՀՀ իշխանությունը կողքից «թամաշա» անելու գործելակերպ է ընտրել, դա ուղղակի թշնամություն է սեփական ժողովրդի նկատմամբ»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Երբ 1 ամիս առաջ Ադրբեջանը քարոզչական արշավ սկսեց Հայաստանն Արցախի հետ կապող երթուղով ականների,...
09:37 07/12/2022Ադրբեջանը Հայաստանի իշխանության լուռ համաձայնությամբ մեծացնում է ճնշումը Արցախի նկատմամբ. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանն Արցախի հետ կապող միջանցքի, իսկ իրականում՝ ճանապարհի նկատմամբ, վերահսկողություն ստանալու...
14:44 06/12/2022Աղետի գոտում 5419 ընտանիքից 5391-ի բնակարանային խնդիրը լուծվել էԱղետի գոտում պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակապահովման ծրագրի շրջանակում լուծվել է 5391 ընտանիքի բնակարային խնդիրը։ Այդ նպատակով նախորդ տարիներին պետբյուջեից հատկացվել է շուրջ 70 մլրդ դրամ։...
10:16 06/12/2022Արծրուն Պեպանյան. Հայաստանում ապրում են իրենց հայ համարող առնվազն երկու ժողովուրդՀրապարակախոս, գրող Արծրուն Պեպանյանը գրում է. «ՉԵՄ ԶԱՐՄԱՆՈՒՄ Իմ վիճակն էլ վիճակ չէ` ոչնչից չեմ զարմանում: Իսկ չեմ զարմանում, քանի որ տարիներ տևած տքնաջան ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզել եմ,...
09:10 05/12/2022Մակրոնը նշել է, թե որն է Ուկրաինայում հակամարտությունը լուծելու միակ ճանապարհըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ ուղիղ կապ է պահպանում իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ և բանակցությունները համարում է Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի լուծման միակ...
17:08 04/12/2022Իսկ Հունգարիայում որքանով է անվտանգ եղել Նազելի Վարդանյանի աշխատանքը«Բուդապեշտում ներկա եմ եղել նաև դատական մի նիստի, ինձ ուղեկցում էր երջանկահիշատակ դեսպան Ջիվան Թաբիբյանը։ Հիացել եմ տուժողի շահերի պաշտպան Նազելի Վարդանյանի պատասխանատու ու արհեստավարժ գործով։ Իսկ թե...
20:39 03/12/2022Արդյո՞ք չեզոքացված են որևէ փուլում ճանապարհի փակման ռիսկերը. Տիգրան ԱբրահամյանՀայաստանն Արցախին կապող ճանապարհը բացվեց, սակայն իրադրությունը շարունակվում է լարված մնալ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Հայաստանն...
16:19 03/12/2022Էդգար Էլբակյան. Լուծումը մեկն էՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է. «ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՀԱՂԹԱՆԱԿ • Թուրքերը Շուշի-Քարինտակ խաչմերուկի հատվածում փակել են Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհը… • 2020 թ․ նոյեմբերի 9-ից հետո շատերը, այդ թվում՝...
12:11 03/12/2022Գեղամյան. Քանի իրենք հաղթում են հանրային օրակարգերի հարցում, մենք պարտվելու ենքԹյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Քաղաքում տոնական լույսերի թեմայով հերթական անգամ հաջող կերպով շեղեցին բոլորիս ուշադրությունը և իրական բողոքը երկու կարևորագույն թեմայից. - Արցախի կարգավիճակի...
11:35 02/12/2022Սա մեր հավաքական պատասխանը կլինի Ալիևի հռետորաբանությանը. Անդրանիկ ԹևանյանԱԺ-ն 81 պատգամավորով սկսեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստը՝ ԱԺ հայտարարություն ընդունելու մեկ հարցով: Մինչև քննարկման մեկնարկը ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ...
15:00 30/11/2022«ԳԻՏԻՍ fest»-ում հայ ուսանողները փայլուն խաղացել են «Արյունոտ հարսանիք»Ռուսաստանի թատերական արվեստի ինստիտուտի՝ ГИТИС-ի կողմից կազմակերպված Դիպլոմային ներկայացումների II միջազգային ուսանողական փառատոնին՝ «ГИТИС fest» -ին հայկական թատերախումբը ներկայացրել է Ֆեդերիկո...
10:59 30/11/2022Ռուսաստանը մտնում է Թուրքիայի «բոստան»«Ոսկանապատ» վերլուծալան կենտրոնը գրում է. «Վլադիմիր Պուտինը Ղազախստանի իր գործընկերոջն առաջարկել է Ռուսաստանի, Ղազախստանի և Ուզբեկստանի եռամիություն ստեղծել։ Հատկանշական է, որ թե՛ Ղազախստանը և թե՛...
09:41 30/11/2022Ադրբեջանը սահմանագծում հետևողականորեն լարում է իրավիճակը՝ իրադարձությունները մղելու էսկալացիայի. Աբրահամյան«Իշխանությունը երկրի ներսում «առյուծ է կտրում», իսկ արտաքին մարտահրավերներին դիմավորում գառի, զոհի կարգավիճակով»։
15:56 29/11/2022Աշոտյան. Ըստ տիկին Վիկտորինի, հիմա իսկը ժամանակն է Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու«Հե՜յ, միամիտ հայե՜ր»։
09:55 29/11/2022Սուրենյանց. Փաշինյանը գերադասում է ոչ թե ցավոտ բանակցային լուծումը, այլ զիջումն՝ արյունով«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է. «Փաշինյանը գերադասում է ոչ թե ցավոտ բանակցային լուծումը, այլ զիջումն՝ արյունով Երկու մոլորություն մեզ սխալ ելակետով...
14:36 28/11/2022Աշոտյան. Էդմոնին ասեք, թող այս մասին էլ մի հատ թվիտ անիՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով էդմոն Մարուքյանի՝ թվիթերում արած գրառմանը, գրում է.
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
10:35 26/11/2022«Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարները մրցավազքի մեջ են, թե ով ավելի կսրի իրավիճակը, ով իրադրությունը փակուղի կմտցնի»«Իրադրությունն ակնհայտ անկանխատեսելիության հուն է մտել, իսկ Հայաստանի իշխանությունը դրան ի պատասխան, զբաղված է փողոց փակելով/զարդարելով, հրապարակի տոնածառը ժամանակից շուտ դնելով»։

13:22 04/03/2021Роберт Кочарян: Есть основания полагать, что поражение в Карабахе было запланированнымВторой президент Армении Роберт Кочарян не исключил, что поражение в войне было запланированным. Об этом он заявил на пресс-конференции для российских СМИ в четверг. Его слова приводит Sputnik...
12:42 04/03/2021С Вазгена Манукяна взяли подписку о невыезде – СК АрменииСледственный комитет Армении в отношении единого кандидата в премьер-министры РА от «Движения за спасение Родины» Вазгена Манукяна в четверг избрал в качестве меры пресечения подписку о невыезде.
12:35 04/03/2021Роберт Кочарян заявил, что на данный момент не планирует возглавлять какую-либо партиюЭкс-президент Армении Роберт Кочарян не планирует в ближайшее время возглавлять оппозиционное движение.
13:44 03/03/2021Генеральный штаб Вооруженных сил: до истечения 8-дневного срока Оник Гаспарян является Верховным главнокомандующим Вооруженными силамиНачальник отдела информации Вооруженных сил Самвел Асатрян опубликовал анализ объявления о решении президента РА от 02-03-2021г.
10:32 03/03/2021Гоар Мелоян: Начальник Генштаба продолжит исполнять обязанностиЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян утверждает, что процесс, начатый в связи с освобождением от должности начальника Генштаба, противоправный.
17:56 02/03/2021Гоар Мелоян: Армен Саркисян грубо нарушил часть 2 статьи 123 КонституцииЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян, обращаясь к решению президента республики Армена Саркисяна, пишет: «Как и ожидалось, Армен Саркисян в очередной раз заключил сделку с правящей партией».
14:49 02/03/2021Сурен Саркисян: Если власти Армении не помешают общине, вероятность признания Геноцида Байденом возрастетПолитолог Сурен Саркисян, хорошо осведомленный об армяно-американских отношениях, пишет: «Сегодня около 170 конгрессменов обратились к Байдену – с требованием ужесточить политику Вашингтона в...
22:39 01/03/2021Сенор Асратян: Неужели армянин способен настолько опуститься?Бывший пресс-секретарь Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник Сенор Асратян пишет: «Насколько безмозглым и дрожащим собственной шкурой должен быть человек,...
20:05 01/03/2021От фейковых аккаунтов до смонтированного видео: как Ара Сагателян стал политзаключенным«Политические преследования по надуманным обвинениям: пьеса в 4 действиях», – так начинается история, описывающая путь становления бывшего директора ГНКО «Центр общественных связей и информации»...
10:47 01/03/2021Абрамян: Азербайджан приобрел карты шантажа, чему способствует также опасное поведение властей АрменииУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «В своем последнем брифинге Ильхам Алиев использовал опасное заявление...
18:21 27/02/2021Карен Бекарян: Ты засадил Арика, чтобы не было кому отвечать на лай азербайджанцев?«На одного человека не выпадает столько глупостей, это бывает только запланировано», - сказал политолог Карен Бекарян, выступая на митинге на проспекте Баграмяна, говоря о поражении в войне,...
15:31 27/02/2021Тигран Абрамян: На данный момент есть еще два военнослужащих, позицию которых я считаю важнойУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Бако Саакяна Тигран Абрамян пишет: «На обеспокоенность и требования Генерального штаба...
14:54 27/02/2021«Свободу политзаключенному Ара Сагателяну!»В армянском сегменте соцсети Facebook многие пользователи сменили свои фото профиля на фотографию арестованного экс-руководителя аппарата Национального Собрания, бывшего директора ГНКО «Центр...
10:25 27/02/2021Габриелянов: Москва знает про финансовые отношения Абазяна с ориентированным на Запад олигархом ГрзоПроживающий в РФ медиаменеджер Арам Габриелянов в своем Telegram-канале пишет: «Как рассказывают мои источники в окружении Пашиняна, ими разработана схема игры и план давления на Оника Гаспаряна при...
19:16 26/02/2021Алиев в трудный момент спешит на помощь своему армянскому коллеге. Комментарий офиса третьего президента АрменииОфис третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна отреагировал на ложь, озвученную президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым сегодня на пресс-конференции.
20:19 25/02/2021Микаел Минасян: У этого вопроса нет «политического» или «конституционного» решения«Никол всегда будет истерить. Всегда будет высокомерничать, провоцировать, угрожать и все это будет делать своим тонким противным голосом», - об этом на своей странице соцсети Facebook пишет бывший...
18:56 25/02/2021Микаел Минасян: Он всегда будет истерить, всегда будет врать«Он всегда будет истерить. Всегда будет врать, угрожать и манипулировать», - в своем телеграмм-канале пишет бывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском...
16:26 25/02/2021Юрий Хачатуров: Наконец-то наша армия очнулась, проснулась и приняла решениеБывший генсек ОДКБ Юрий Хачатуров выступил на созванном Движением за спасение Родины митинге на Площади Свободы в Ереване.
15:26 25/02/2021Первопрестольный Святой Эчмиадзин: Постоянные призывы к политическому сведению счетов ставят под угрозу национальное единство и безопасностьСегодня Первопрестольный Святой Эчмиадзин выступил с заявлением, в котором говорится: «Первопрестольный Святой Эчмиадзин, осведомившись с заявлением высшего командного состава и с последующим ему...
14:36 24/02/2021Арам Габрелянов обнародовал подробности разговора с Оником Гаспаряном: Раз пошла тема «Искандеров», то я расскажуАрмянин по происхождению, журналист, издатель, медиамагнат Арам Габрелянов коснулся заявления Никола Пашиняна «О неэффективности Искандера».