15:34 09/12/2022Ստացվում է, որ մահակը կարող է այսուհետ լինել մետաղյա՞. Ագնեսա Խամոյան«Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծի «հատուկ միջոցների գործադրում» բաժնում մահակից առաջ հանվել է ռետինե բառը։ ԱԺ-ում այս...
09:00 08/12/2022«Այն, որ ՀՀ իշխանությունը կողքից «թամաշա» անելու գործելակերպ է ընտրել, դա ուղղակի թշնամություն է սեփական ժողովրդի նկատմամբ»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Երբ 1 ամիս առաջ Ադրբեջանը քարոզչական արշավ սկսեց Հայաստանն Արցախի հետ կապող երթուղով ականների,...
09:37 07/12/2022Ադրբեջանը Հայաստանի իշխանության լուռ համաձայնությամբ մեծացնում է ճնշումը Արցախի նկատմամբ. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանն Արցախի հետ կապող միջանցքի, իսկ իրականում՝ ճանապարհի նկատմամբ, վերահսկողություն ստանալու...
14:44 06/12/2022Աղետի գոտում 5419 ընտանիքից 5391-ի բնակարանային խնդիրը լուծվել էԱղետի գոտում պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակապահովման ծրագրի շրջանակում լուծվել է 5391 ընտանիքի բնակարային խնդիրը։ Այդ նպատակով նախորդ տարիներին պետբյուջեից հատկացվել է շուրջ 70 մլրդ դրամ։...
10:16 06/12/2022Արծրուն Պեպանյան. Հայաստանում ապրում են իրենց հայ համարող առնվազն երկու ժողովուրդՀրապարակախոս, գրող Արծրուն Պեպանյանը գրում է. «ՉԵՄ ԶԱՐՄԱՆՈՒՄ Իմ վիճակն էլ վիճակ չէ` ոչնչից չեմ զարմանում: Իսկ չեմ զարմանում, քանի որ տարիներ տևած տքնաջան ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզել եմ,...
09:10 05/12/2022Մակրոնը նշել է, թե որն է Ուկրաինայում հակամարտությունը լուծելու միակ ճանապարհըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ ուղիղ կապ է պահպանում իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ և բանակցությունները համարում է Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի լուծման միակ...
17:08 04/12/2022Իսկ Հունգարիայում որքանով է անվտանգ եղել Նազելի Վարդանյանի աշխատանքը«Բուդապեշտում ներկա եմ եղել նաև դատական մի նիստի, ինձ ուղեկցում էր երջանկահիշատակ դեսպան Ջիվան Թաբիբյանը։ Հիացել եմ տուժողի շահերի պաշտպան Նազելի Վարդանյանի պատասխանատու ու արհեստավարժ գործով։ Իսկ թե...
20:39 03/12/2022Արդյո՞ք չեզոքացված են որևէ փուլում ճանապարհի փակման ռիսկերը. Տիգրան ԱբրահամյանՀայաստանն Արցախին կապող ճանապարհը բացվեց, սակայն իրադրությունը շարունակվում է լարված մնալ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Հայաստանն...
16:19 03/12/2022Էդգար Էլբակյան. Լուծումը մեկն էՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է. «ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՀԱՂԹԱՆԱԿ • Թուրքերը Շուշի-Քարինտակ խաչմերուկի հատվածում փակել են Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհը… • 2020 թ․ նոյեմբերի 9-ից հետո շատերը, այդ թվում՝...
12:11 03/12/2022Գեղամյան. Քանի իրենք հաղթում են հանրային օրակարգերի հարցում, մենք պարտվելու ենքԹյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Քաղաքում տոնական լույսերի թեմայով հերթական անգամ հաջող կերպով շեղեցին բոլորիս ուշադրությունը և իրական բողոքը երկու կարևորագույն թեմայից. - Արցախի կարգավիճակի...
11:35 02/12/2022Սա մեր հավաքական պատասխանը կլինի Ալիևի հռետորաբանությանը. Անդրանիկ ԹևանյանԱԺ-ն 81 պատգամավորով սկսեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստը՝ ԱԺ հայտարարություն ընդունելու մեկ հարցով: Մինչև քննարկման մեկնարկը ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ...
15:00 30/11/2022«ԳԻՏԻՍ fest»-ում հայ ուսանողները փայլուն խաղացել են «Արյունոտ հարսանիք»Ռուսաստանի թատերական արվեստի ինստիտուտի՝ ГИТИС-ի կողմից կազմակերպված Դիպլոմային ներկայացումների II միջազգային ուսանողական փառատոնին՝ «ГИТИС fest» -ին հայկական թատերախումբը ներկայացրել է Ֆեդերիկո...
10:59 30/11/2022Ռուսաստանը մտնում է Թուրքիայի «բոստան»«Ոսկանապատ» վերլուծալան կենտրոնը գրում է. «Վլադիմիր Պուտինը Ղազախստանի իր գործընկերոջն առաջարկել է Ռուսաստանի, Ղազախստանի և Ուզբեկստանի եռամիություն ստեղծել։ Հատկանշական է, որ թե՛ Ղազախստանը և թե՛...
09:41 30/11/2022Ադրբեջանը սահմանագծում հետևողականորեն լարում է իրավիճակը՝ իրադարձությունները մղելու էսկալացիայի. Աբրահամյան«Իշխանությունը երկրի ներսում «առյուծ է կտրում», իսկ արտաքին մարտահրավերներին դիմավորում գառի, զոհի կարգավիճակով»։
15:56 29/11/2022Աշոտյան. Ըստ տիկին Վիկտորինի, հիմա իսկը ժամանակն է Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու«Հե՜յ, միամիտ հայե՜ր»։
09:55 29/11/2022Սուրենյանց. Փաշինյանը գերադասում է ոչ թե ցավոտ բանակցային լուծումը, այլ զիջումն՝ արյունով«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է. «Փաշինյանը գերադասում է ոչ թե ցավոտ բանակցային լուծումը, այլ զիջումն՝ արյունով Երկու մոլորություն մեզ սխալ ելակետով...
14:36 28/11/2022Աշոտյան. Էդմոնին ասեք, թող այս մասին էլ մի հատ թվիտ անիՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով էդմոն Մարուքյանի՝ թվիթերում արած գրառմանը, գրում է.
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
10:35 26/11/2022«Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարները մրցավազքի մեջ են, թե ով ավելի կսրի իրավիճակը, ով իրադրությունը փակուղի կմտցնի»«Իրադրությունն ակնհայտ անկանխատեսելիության հուն է մտել, իսկ Հայաստանի իշխանությունը դրան ի պատասխան, զբաղված է փողոց փակելով/զարդարելով, հրապարակի տոնածառը ժամանակից շուտ դնելով»։

10:01 17/06/2020Media Advocate: Authorities use police as a tool to silence journalistsMedia Advocate initiative issued a statement on the police actions against reporters in front of the Armenian National Security Service headquarters on Tuesday.
19:09 16/06/2020People required to carry ID when outside, Pashinyan announces new coronavirus rulesThe epidemic situation in Armenia remains strained with 425 new cases of Covid-19 and 9 deaths recorded over the past day, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated on Tuesday after the regular...
11:38 15/06/2020Serzh Sargsyan has no official Instagram account, office saysArmenia’s third President Serzh Sargsyan has no official Instagram account, his office told reporters.
11:05 15/06/2020MP: Political decision made to indict Gagik TsarukyanA “political decision” has been made for Prosecutor General Artur Davtyan to enter the Armenian National Assembly on Tuesday with a petition to strip opposition Prosperous Armenia Party (PAP) leader...
10:00 15/06/2020Macron hails 'first victory' against COVID-19 and reopens French bordersFrench President Emmanuel Macron hailed a "first victory" against the coronavirus crisis while also promising to draw lessons from the impact of the outbreak on France economy and health system,...
12:45 13/06/2020Database of Armenia’s Covid-19 patients and potential suspects hacked - reportsA database of some 3600 Covid-19 patients and those who came in direct contact with them, has been hacked, Samvel Martirosyan, an expert tin information security wrote on Facebook, adding the list is...
15:38 12/06/2020Armenian health minister says coronavirus may return in NovemberThe novel coronavirus may hit Armenia again in fall, Minister of Health Arsen Torosyan said on Friday.
13:34 12/06/2020Artur Vanetsyan: Extension of state of emergency only delays authorities’ withdrawalThe extension of the coronavirus state of emergency in Armenia has no purpose other than to delay the withdrawal of the current authorities, which is “simply unacceptable”, Former Director of the...
12:06 12/06/2020Armenia spent 97.6 billion drams on healthcare in 2019A joint sitting of the Armenian National Assembly Standing Committees on Health and Social Affairs and Financial-Credit and Budgetary Affairs has kicked off, with the execution of the 2019 state...
11:35 12/06/2020COVID-19 may push millions more children into child labour, UN warnsMillions more children risk being pushed into child labour as a result of the COVID-19 crisis, which could lead to the first rise in child labour after 20 years of progress, according to a new brief...
20:07 11/06/2020Aronian advanced to Clutch Chess semifinalsArmenian grandmaster Levon Aronian defeated Alexander Grischuk qualified to the semifinals at the Clutch Chess online tournament.
16:29 11/06/2020Hero soldier Bagrat Aleksanyan would have turned 25 todayToday, June 11, marks the birthday anniversary of Bagrat Aleksanyan, an Armenian soldier who heroically fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War unleashed by Azerbaijan.
13:32 11/06/2020MEPs ‘deplore’ construction of new Armenia-Karabakh highwayThree members of the European Parliament (MEP) have expressed disapproval of the construction of a new highway between Armenia and Nagorno-Karabakh in a joint statement issued on Wednesday.
16:53 10/06/2020Expert urges Armenian authorities to 'quickly and effectively' address Iran-related issuePanorama.am spoke with Vardan Voskanyan, an expert on Iran and the head of the YSU Chair of Iranian Studies, about the recent rally in front of the Armenian Embassy in Iran, its possible...
13:49 10/06/2020Fallen soldier Sasun Mkrtchyan would have turned 31 todayToday, June 10, marks the birthday anniversary of Sasun Mkrtchyan, who heroically fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War unleashed by Azerbaijan.
10:35 10/06/2020Turkish government wastes $1.5 million by paying US firm for useless lobbyingBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier On January 15, 2020, the Turkish government renewed a major contract with the Washington, D.C.-based U.S.
19:36 09/06/2020Pashinyan says the situation offers ‘glimmer of hope’ for normalisationThe current epidemic situation in the country offers ‘a little glimmer of hope’ for stabilisation, PM Nikol Pashinyan said at a briefing on Tuesday after the regular meeting at the Commandant’s...
18:45 09/06/2020ECHR advisory opinion on Kocharyan case not subject to interpretation but translation - Gevorg KostanyanArmenia’s former Prosecutor General, Doctor of Law Gevorg Kostanyan is concerned with the fact that acting Prosecutor General has commented on the ECHR advisory opinion concerning charges brought...
17:34 09/06/2020UNICEF: Unequal access to remote schooling amid COVID-19 threatens to deepen global learning crisisAs nearly 1.2 billion schoolchildren remain affected by school closures and as they grapple with the realities of remote learning in the midst of the COVID-19 pandemic, UNICEF warns inherent...
17:19 08/06/2020Talks underway for helping Armenia in fight against COVID-19 - Georgian officialPaata Imnadze, deputy head of the National Center for Disease Control and Public Health has stated that talks to help Armenia in the fight against COVID-19 are underway, First Channel of Georgia...