09:10 22/12/2022«Ադրբեջանը փորձում է դեպի Հայաստան իր արշավանքից առաջ ճանապարհից հեռացնել իր գլխավոր «խոչընդոտը»՝ Արցախը»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը «Ով Արցախում տեղի ունեցող վտանգավոր իրադարձությունները դիտարկում է բացառապես արցախցիների խնդիր և Հայաստանի...
15:47 21/12/2022Նախընտրելի հայտարարություն չէր. Բեգլարյանը՝ ՄԱԿ-ում ՌԴ ներկայացուցչի ելույթի մասին«Մեղմ ասած՝ նախընտրելի հայտարարություն չէր։ Հաշվի առնելով իմ կարգավիճակը՝ որոշակի գնահատականների հարցում զսպվածություն եմ ցուցաբերում, բայց այն, որ իրենց գնահատականն իրականությունը չէր արտացոլում, սա...
08:33 21/12/2022Այս քննարկումը ՄԱԿ-ի ակտիվ ու համապարփակ ներգրավման գործընթացի միայն սկիզբն է. ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը, որը մի խումբ քաղաքացիների հետ դեկտեմբերի 14-ից նստացույց է անում Երևանում՝ ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի դիմաց, գրում է.
09:58 20/12/2022Աբրահամյան. Ադրբեջանի առաջադրած վերջնագրի պայմաններում ընտրությունը վատի ու շատ վատի միջև է«Հայաստանի իշխանությունը, իր լռությամբ, քայլերով, ադրբեջանանպաստ հայտարարություններով բերել հասցրել է մի կետի, երբ իր ազդեցությունը համարժեք է սովորական փալասի»։
09:50 20/12/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Միայն մի դեպքում Ալիևն ու Նիկոլին աջակցող արտաքին այլ ուժերը կանհանգստանանՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Ընդդիմության անելիքների մասին։ Ճիշտն ասած՝ այս վիճակում ես չգիտեմ, թե որն է ընդդիմության ճիշտ գործողությունը։...
12:57 19/12/2022«Մարդիկ պատրաստվում են Նոր տարվան, չեն պատկերացնում, որ Արցախում 120 հազար մարդ շրջափակման մեջ է». հարցումԱրդեն ութ օր է Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակ է։ Արդեն ութ օր է 1100 քաղաքացի, որից 270-ը անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունի: Արդեն ութ օր է Արցախում ապրող 120 հազար անձ...
13:13 17/12/2022ԶՈւ հետախուզության նախկին պետը կալանավորվել է. ՔԿԵրկրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար, ՀՀ ԶՈւ հետախուզության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Արայիկ Հարությունյանը կալանավորվել է։ Այս տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական...
10:06 17/12/2022Ժաննա Անդրեասյան. Առկա իրավիճակը մարդասիրական ճգնաժամ է և երեխաների հիմնարար իրավունքների խախտումԿԳՄՍ նախարար նշանակված Ժաննա Անդրեասյանը գրում է. «Արցախում առկա իրավիճակով պայմանավորված՝ նշանակման պահից մշտական կապի մեջ եմ Արցախի ԿԳՄՍ նախարարի պաշտոնակատար Հասմիկ Մինասյանի հետ՝ Արցախի երեխաների...
16:52 16/12/2022Եթե Լաչինում մաքսակետ դնեն, դառնալու է բանտ տանելու մի կետ.Դավիթ Բաբայան«Ռուսաստանի Դաշնությունը շատ ակտիվ ներգրավված է միջանցքի բացման աշխատանքներին։ Բայց մենք ուզում ենք, որպեսզի համապատասխան քայլեր ու գնահատականներ անեն նաև այլ երկրները ևս»,- ՀՀ ԱԺ-ում լրագրողների...
13:01 16/12/2022Հստակ լինի, որ Ադրբեջանն այսուհետ բարձր գին է վճարելու նմանատիպ ցեղասպանական ակտեր կատարելու համար. Բեգլարյան«Գազամատակարարումն այս պահին վերականգնվել է, բայց ցանկացած պահի կարող է նաև անջատվել, որովհետև Ադրբեջանը վերահսկում է գազախողովակի մի զգալի հատվածը և ունի փական դրած՝ դեռևս մարտ ամսից, որը կարող են...
13:55 15/12/2022Դիմել ենք միջազգային կառույցներին, բոլոր խողովակներով փորձում ենք ճնշում գործադրել Ադրբեջանի վրա. ԱվանեսյանՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ հնարավոր չէ սանավիացիայի միջոցով Երևան տեղափոխել Ստեփանակերտում գտնվող ծանր...
08:39 15/12/2022ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է արել ապաշրջափակել Լաչինի միջանցքըՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ, որը Հայաստանն ու Լեռնային Ղարաբաղը կապող միակ ճանապարհն է, և կողմերին կոչ է...
12:57 14/12/20222020 թ.-ից հետո գտնում եմ, որ համընդհանուր հայտարարագրման համակագը նպատակահարմար չէ. Վաչե Գաբրիելյան«2020 թ.-ից հետո գտնում եմ, որ այս համակագը նպատակահարմար չէ, քանի որ ունենք մարդ-եկամտահարկ համակարգ, որի պարագայում կոնսոլիդացում հնարավոր չէ և դրա հետևանքով եկամուտների ավելացում մենք չենք...
09:17 14/12/2022Ադրբեջանից հնչող կամ ուրվագծվող պահանջների կատարումը խաղաղություն չի բերելու. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը փորձելու է այնպիսի ծանր իրավիճակ ստեղծել, որի պայմաններում հայաստանյան իշխանությունները...
14:10 13/12/2022«Ասում են՝ խաղաղություն, խաղաղություն, բայց քիչ-քիչ երկիրը գնում է դեպի Ադրբեջան». հարցումԱրդեն 24 ժամից ավելի է Արցախը Հայաստանին և աշխարհի հետ կապող միակ ճանապարհը փակ է, փաստացի արցախահայությունը մեկ օր շարունակ շրջափակման մեջ է։ Արցախի Հանրապետությունից, Հայաստանից երեկվանից արվում են...
10:02 13/12/2022«Եթե ԵՄ-ում իսկապես անկեղծ են խաղաղության հարցերում, ապա հետևողականություն կդրսևորեն նաև Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ»«Այստեղ խնդիրը միայն բանակցային գործընթացի վերականգնումը չէ, այլ Ադրբեջանի ագրեսիվ քայլերն Արցախին շրջափակման ենթարկելու և ահաբեկչական վարք դրսևորելու առնչությամբ»։
12:58 12/12/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Բաքուն ու Անկարան պլան-մինիմում և պլան-մաքսիմում ունենՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Կարևոր մի հանգամանք կա Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհին ադրբեջանցիների կողմից բեմադրված այս էժան շոուի մեջ։ Նրանք հիմա պայքարում են ոչ թե հայերի, այլ ռուս...
10:00 12/12/2022Էդգար Ղազարյան. Հայաստանը հյուրընկալել է Մանկական Եվրատեսիլը, իսկ Ադրբեջանը` «Եղբայրական բռունցք» զորավարժություններըՍԴ աշխատակազմի նախկին նախագահ, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Հայաստանը հյուրընկալել է Մանկական Եվրատեսիլ շոու ծրագիրը, իսկ Ադրբեջանը` «Եղբայրական բռունցք»...
19:00 10/12/2022Մենք մենք չենք լինի, եթե նոր «դեկտեմբերի 10» չկազմակերպենք. Ալվինա ԱղաբաբյանԴեկտեմբերի 10-ը մեր նորագույն պատմության մեջ նշանավորվել է երկու կարևոր իրադարձությամբ
11:20 10/12/2022Մարդու իրավունքների միջազգային օրն է«Հանրային իշխանության մարմինների ու պաշտոնատար անձանց առաջնային գործառույթն է ապահովել մարդու իրավունքների ու ազատությունների իրացման պայմանները»։

17:43 25/06/2020ARF Dashnaktsutyun expects Bright Armenia to join the initiative to challenge the legality of the Constitutional amendmentsThe Armenian Revolutionary Federation (ARF Dashnaktsutyun) expects the opposition Bright Armenia fraction at the National Assembly to join the initiative by Prosperous Armenia Party (PAP) and...
13:09 25/06/2020Three parties discuss steps towards 'restoring constitutional order' in ArmeniaThe leaders of the opposition Prosperous Armenia and Homeland Parties and a representative of the Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) Supreme Body held a meeting in Yerevan on...
17:22 24/06/2020Constitutional Court Judges issue a joint statementSeven Judges of the Constitutional Court of Armenia have issued a joint statement, expressing concern over recent developments around the Court.
16:13 24/06/2020Mikayel Minasyan to Edmon Marukyan: You broke the backbone of our state, committing political and moral suicideArmenia’s former Ambassador to the Vatican Mikayel Minasyan took to Facebook on Wednesday to strongly condemn the decision of opposition Bright Armenia Party leader Edmon Marukyan not to join the...
14:50 24/06/2020Trump: Bolton should be jailed over White House memoirU.S. President Donald Trump suggested former national security adviser John Bolton should be jailed for publishing his White House memoir — claiming the book, which includes numerous allegations of...
13:48 24/06/2020Opposition Bright Armenia faction to challenge legality of constitutional amendments, but not nowThe opposition Bright Armenia faction of the Armenian parliament will ask the Constitutional Court to assess the legality of the government-backed constitutional changes, but not at the moment, its...
10:33 24/06/2020After 105 years, the Turkish president still planning to cover up the GenocideBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The High Advisory Board of the Turkish Presidency met last Tuesday for five hours to discuss how to respond “to groundless and anti-Turkey...
13:07 23/06/2020Aurora Humanitarian Initiative to honor international humanitarians and Covid-19 heroes in OctoberThe Aurora Humanitarian Initiative announces a special Gratitude in Action luncheon on October 19, 2020 to be organized in New York City to celebrate Aurora’s fifth anniversary by honoring the five...
15:21 22/06/2020Ex-Armenian security chief urges MPs to reject draft constitutional amendmentsFormer Director of the National Security Service (NSS) of Armenia, Chairman of the Homeland Party Artur Vanetsyan calls on lawmakers of the ruling My Step faction to vote down the draft...
16:16 20/06/2020Aleksandr Baghdasaryan’s “Christmas Roast” movie wins award at international film festivalThe film "Christmas Roast" by Armenian filmmaker Aleksandr Baghdasaryan and producer Karine Simonyan has been named Best Narrative Short at the Literally Short Film Festival 2020 in Texas.
14:23 19/06/2020Lawyer: No need for any preventive measure against Robert Kocharyan at allHovhannes Khudoyan, one of second Armenian President Robert Kocharyan’s lawyers, says they cannot release details of the July 18 appellate court ruling, as the defense team has not yet been provided...
14:45 17/06/2020Opposition Prosperous Armenia faction to come up with two initiatives on WednesdayThe opposition Prosperous Armenia Party’s (PAP) parliamentary faction will come up with two initiatives on Wednesday, MP Iveta Tonoyan told reporters at the Armenian National Assembly on Wednesday.
12:51 17/06/2020Armenian Patriarch suggests opening Greek church for Christian and Muslim worshipBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The recently elected Patriarch of Turkey, Sahak Mashalian, continues his controversial public statements thus antagonizing the Armenian community...
12:26 17/06/2020Turkey drew up plans to invade Greece and Armenia – Nordic MonitorTurkey developed a plan for a possible invasion of Greece named after an 11th century Turkish military commander, Nordic Monitor reported citing secret documents, according to The Jerusalem Post.
12:12 17/06/2020US State Department: Armenia met minimum requirements of fiscal transparency for 2020The United States Department of State released on June 15 the 2020 Fiscal Transparency Report, which found that 76 of 141 governments reviewed by the department met minimum requirements of fiscal...
10:16 17/06/2020WHO welcomes preliminary results about dexamethasone use in treating critically ill COVID-19 patientsThe World Health Organization (WHO) welcomes the initial clinical trial results from the United Kingdom that show dexamethasone, a corticosteroid, can be lifesaving for patients who are critically...