10:27 06/09/2022Վարդևանյան. Խաղաղությունը չի նշանակում պատմությունից, միջազգային իրավական երաշխիքներից հրաժարումԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Սեպտեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության ժողովուրդը ևս մեկ անգամ ցույց տվեց աշխարհին, որ միջազգային փորձի իմաստով ազգերի ինքնորոշման...
09:18 03/09/2022«Մեր հիմնական խնդիրները ներսում են՝ գաղափարական սնանկությունից մինչև հայկական շահը չսպասարկող իշխանության գոյություն»«Մյուս հարցերը՝ նույնիսկ ադրբեջանական սպառնալիքները՝ վտանգավորության այնպիսի աստիճան չունեն, որքան հայկական իրականության մեջ ստեղծված քաղաքական դասավորությունները»։
10:45 02/09/2022Արցախի ճակատագիրը մեր բոլորի ձեռքում է, պարտությունը դեռ դատավճիռ չէ. «Հայաստան» դաշինք«Մենք՝ համայն հայ ժողովուրդը, նոր հաղթանակներ կոփելու թե’ համառություն, թե’ համոզում և թե’ ներուժ ունենք»։
15:20 01/09/2022«Պետական բուհերի տեղափոխումը հանգեցնելու է ԵՊՀ-ի էլ ավելի ստորադասմանը»Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանի՝ բուհերի Աշտարակ տեղափոխման մասին հայտարարությունը մեք քննդատության է արժանացել քաղաքացիների շրջանում։ Իրավագիտության դոկտոր, ԵՊՀ դասախոս Գևորգ Դանիելյանը գրում...
11:23 01/09/2022Տիգրան Աբրահամյան. Իսկ այսօր քննարկում են՝ ՀՀ-ն Արցախին կապող նոր երթուղին ադրբեջանցիները լա՞վ են սարքել, թե՞ ոչԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, որ ուշադրության կենտրոնում է պահում Հայաստանի ու Արցախի անվտանգային խնդիրները, գրում է.
18:00 31/08/2022ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարն իր առաքելությունն է համարել Զապարոժիեի ատոմակայանում միջուկային վթարի կանխումըՄԱԳԱՏԷ-ի գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսսին հայտարարել է, որ իր առաքելությունն է կանխել միջուկային վթարը և պահպանել Եվրոպայի ամենամեծ ատոմակայանը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով Agence...
14:55 30/08/2022Ինչո՞ւ է ՀՀ բանկերից Բուխարեստի սորոսական հաշիվներին 2 մլրդ դոլար փոխանցվել. Վոլոդյա Հովհաննիսյան«Ինչո՞ւ է ՀՀ բանկերից սորոսական տարբեր կառույցներին 2 մլրդ դոլար փոխանցվել, ո՞վ է փոխանցել և՝ ինչո՞ւ, հատկապես՝ Բուխարեստի սորոսական հաշիվներին»,-ասուլիսում հարց հնչեցրեց պահեստազորի սպա Վոլոդյա...
09:10 29/08/2022Բագրատ Սրբազան. Քրիստոնյան ո՞նց կարող է անտարբեր լինել, երբ տներ, գյուղեր են դատարկվում ու վառվումՀայ առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը հավատացյալներին ուղղված իր խոսքում ասել է.
09:09 27/08/2022Իշխան Սաղաթելյանը՝ ԱԱԾ, ՀՔԾ պետերին. Անձամբ պատասխանատվություն եք կրում Բերձորի, Աղավնոյի, Սուսի հանձնման համարԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության անդամ, դաշնակցական Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին, ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանին, քննչական...
16:25 26/08/2022Պետք է վերջ դնել այս վիճակին, այս չդադարող ստորացմանն ու նվաստացմանը. ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Արդեն անտանելի է դառնում. ամենուրեք հուսահատություն ու հիասթափություն է տիրում, նեգատիվի տարափը խեղդամահ է անում մի ամբողջ ազգ...
09:48 26/08/2022Սրանք ամբողջ բանակն են ցանկանում փողի բազար դարձնել. Արտակ ԶաքարյանՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Եթե Իսրայելում, որևէ մեկի մտքով անցներ, սոցիալապես բևեռացված հասարակությանը, խոշոր չափի փողի հափշտակության դիմաց, օրենքով...
12:09 25/08/2022Ահա սրանց հավատամքը՝ գրանտ ստանալ, լափել ու ծախվել օտարներին. Արտակ ԶաքարյանՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է. Իշխանությունը զավթած (և դրանց աջակցող) բարոյազուրկ հանցախմբերը, հերիք չէ Արցախը հանձնել են թշնամուն իսկ Հայաստանը հանել...
17:31 24/08/2022Սեյրան Օհանյան. Սիրելի՛ հայրենակիցներ, թույլ մի՛ տվեք ձեզ խաբել հերթական և ո՛չ վերջին անգամԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը գրում է. «Ե՛վ ներքին, և՛ արտաքին լսարանի համար, կարծում եմ, միանշանակ պարզ է, որ «Հայաստան» դաշինքը,...
10:28 24/08/2022Արման Հայրապետյան. Իսկ ո՞վ պետք է սահմանափակեր անպատրաստ կամ առանց համապատասխան հանդերձանքի կամավորների մուտքըԱրման Հայրապետյանը, որ ակտիվորեն մասնակցել է Սուրմալուի պայթյունից հետո որոնողական աշխատանքներին, գրում է.
09:39 22/08/2022Արման Թաթոյան. Եղել են իրավիճակներ, երբ ի բացահայտել եմ Վեհափառի նոր որակներ ինձ համարՀայաստանի մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ շնորհավորել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի ծննդյան տարեդարձը, որը երեկ էր, ու մանրամասներ ներկայացրել Վեհափառի...
18:46 20/08/2022ՀՀ-Արցախ գոտիում ադրբեջանցուն թույլատրվում է այն, ինչը արգելված է հայ լրագրողներինԵրևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է ադրբեջանցի լրագրող Էյնուլլա Ֆատուլաևի «արկածներին» Բերձորում ու Աղավնոյում.
09:33 20/08/2022Ո՞վ է Էդգար Ղազարյանը. Ներկայացնում է Ռուբեն ՄելիքյանըՓաստաբան, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում պատասխանել է հարցին, թե ովէ Էդգար Ղազարյանը։ Հիշեցնենք, որ վերջինը օգոստոսի 23-ին հանրահավք է հրավիրել Հանրապետության հրապարակում։...
10:38 19/08/2022Էդգար Ղազարյանը հանդիպում է խնդրել՝ Փաշինյանի հետ քննարկելու նրա հրաժարականըՔաղաքական-հասարակակն գործիչ Էդգար Ղազարյանը գրավոր դիմել է վարչապետի աշխատակազմ՝ խնդրելով հանդիպում կազմակերպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա մանրամասնել է.
12:29 18/08/2022Քանի դեռ նոր ճանապարհը չի գործարկվել, ռուս խաղաղապահները գործող միջանցքից ոչ մի սմ չեն տեղաշարժվի. ՌԴ դեսպանորդԱսել է նա «Ազատություն» ռկ-ին։

12:06 19/01/2021Вардан Восканян: К сожалению, культурные нации в нашем регионе уважают только в одном случаеЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «В пострадавшей от варварского ракетного обстрела...
11:22 19/01/2021Микаел Минасян: Цель искусственной путаницы в фактах и цифрах, манипуляции эмоциями и ценностями – спасение шкуры виновныхБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян в своем Telegram-канале пишет: «История имеет обыкновение...
18:42 18/01/2021Военный эксперт: Выгодно разместившиеся в регионе стараются быстро укрепиться, а потерявшие влияние – восстановить егоАрмения, подписавшая документ о капитуляции в Арцахской войне, еще не смогла прийти в себя, заняться восстановлением вооруженных сил, в военной зоне еще ведутся поиски тел пропавших без вести,...
15:46 18/01/2021Вардан Восканян: Наше поражение в 44-дневной войне открыло «перспективы» для реализации безумных иллюзий Эрдогана«Зафиксированный в последней Арцахской войне турецко-азербайджанский успех в плане интересов России также может стать негативным примером для тюркоязычных республик Центральной Азии», – написал на...
12:26 18/01/2021В Арцах вернулись 49 тыс. 827 человек – сводка Минобороны РФЕжедневно российские миротворцы сопровождают колонны с покинувшими свои дома из-за развязанной Азербайджаном 27 сентября 2020 года войны арцахцами, которые возвращаются в Республику Арцах (НКР) с...
17:49 16/01/2021Вазген Манукян: Считаю доказанным, что Шуши не был захвачен азербайджанцами, его сдалиВойну можно было предотвратить, заявил на встрече с жителями Ванадзора 16 января кандидат в премьер-министры Армении от Движения за спасение Родины Вазген Манукян.
14:12 16/01/2021Агарон Варданян: Все вокруг вооружаются, демонстрируют свою мощь, а что делаем мы?Эксперт по Ирану Агарон Варданян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Просматриваю международную прессу: Иран проводит военные учения с ракетами нового поколения.
12:06 16/01/2021Омбудсмен Армении: Недопустимо использование общественными деятелями оскорбительных слов в адрес гражданЗащитник прав человека Армении Арман Татоян считает достойными осуждения использованные считающимся кандидатом в премьер-министры РА Вазгеном Манукяном в Гюмри формулировки в своем слове,...
11:19 16/01/2021Тигран Абрамян о властях Армении: «Эти люди не представляют, что возобновление войны зависит не только от нас»Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Вице-спикер Национального Собрания Армении Лена Назарян отмечает, что ˮсейчас многие эксперты говорят, мол,...
15:49 15/01/2021Артак Закарян: Никол, Алиевы приехали в Шуши, вы где?После посещения президентом Азербайджана и его супругой оккупированной в ходе осенней 44-дневной войны культурной столицы Арцаха (НКР) – города-крепости Шуши, публикации ими фото из армянского Собора...
14:23 15/01/2021Захарова: Россия поддержит инициативы диалога между aзербайджанской и армянской интеллигенциейРоссия всячески приветствует исходящие от азербайджанских и армянских общественных деятелей инициативы гуманитарного характера.
12:50 14/01/2021Вазген Манукян: Азербайджан воспользовался тем, что у нас есть наш Эльчибей – Никол ПашинянПремьер Армении Никол Пашинян во время боев в Карабахе плохо понимал, что происходит на фронте, хотя у него были возможности предотвратить войну или вести ее таким способом, чтобы сохранить основные...
11:37 14/01/2021Керри Кавано: Карабахский конфликт не урегулирован, ключевые вопросы остаютсяБывший сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Керри Кавано, один из организаторов переговорного процесса по Карбаху в Ки-Уэсте (США) в 2001 году, в своем микроблоге в Twitter обратился к...
09:50 14/01/2021Микаел Минасян: Пока армянские бизнесмены в РФ пели дифирамбы Николу, Азербайджан создавал лояльные активыБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян в своем Telegram-канале пишет: «11-го января 2021-го года,...
20:28 13/01/2021Ситуация в Шурнухе «стабильно тяжелая» – глава общиныПри поддержке благотворителей из Армении и Диаспоры в селе Шурнух Сюникской области РА будет построен новый квартал.
15:45 13/01/2021Мехак Апресян: Стоит задача сохранить и спасти сферу туризма«Туристическая сфера в целом находится в спящем состоянии, и все компании, которые не заняты во внутреннем туризме, практически простаивают», – заявил в среду, 13 января, на пресс-конференции...
14:52 13/01/2021«Азербайджан не готовится к мирному сосуществованию, а готовится навязать нам свои правила игры»Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова пишет: «Если бы Азербайджан был готов к мирному сосуществованию, он не совершал бы военных преступлений во время войны, в том числе против...
10:33 13/01/2021Заведующий кафедрой иранистики: Сообщение Турция-Азербайджан будет реализовано без использования существующей железной дороги Гюмри-КарсЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), кандидат наук Вардан Восканян, ссылаясь на опубликованную карту железной дороги, которая должна пройти по территории...
10:07 13/01/2021Вардан Восканян: Бакинский диктатор выражает озабоченность возможным армянским реваншемЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), кандидат наук Вардан Восканян пишет: «Как бы ни старался скрыть бакинский диктатор, но уже во второй раз в его...
19:22 12/01/2021Срапионян: Пашиняну не удалось решить вопрос пленников, но он решил вопрос захваченной Родины«Мы воодушевились необоснованными бреднями «победим» и отправили на поражение наших 18-20 летних ребят», - сказал литературный критик Серж Срапионян во время большого слета деятелей культуры...