10:27 06/09/2022Վարդևանյան. Խաղաղությունը չի նշանակում պատմությունից, միջազգային իրավական երաշխիքներից հրաժարումԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Սեպտեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության ժողովուրդը ևս մեկ անգամ ցույց տվեց աշխարհին, որ միջազգային փորձի իմաստով ազգերի ինքնորոշման...
09:18 03/09/2022«Մեր հիմնական խնդիրները ներսում են՝ գաղափարական սնանկությունից մինչև հայկական շահը չսպասարկող իշխանության գոյություն»«Մյուս հարցերը՝ նույնիսկ ադրբեջանական սպառնալիքները՝ վտանգավորության այնպիսի աստիճան չունեն, որքան հայկական իրականության մեջ ստեղծված քաղաքական դասավորությունները»։
10:45 02/09/2022Արցախի ճակատագիրը մեր բոլորի ձեռքում է, պարտությունը դեռ դատավճիռ չէ. «Հայաստան» դաշինք«Մենք՝ համայն հայ ժողովուրդը, նոր հաղթանակներ կոփելու թե’ համառություն, թե’ համոզում և թե’ ներուժ ունենք»։
15:20 01/09/2022«Պետական բուհերի տեղափոխումը հանգեցնելու է ԵՊՀ-ի էլ ավելի ստորադասմանը»Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանի՝ բուհերի Աշտարակ տեղափոխման մասին հայտարարությունը մեք քննդատության է արժանացել քաղաքացիների շրջանում։ Իրավագիտության դոկտոր, ԵՊՀ դասախոս Գևորգ Դանիելյանը գրում...
11:23 01/09/2022Տիգրան Աբրահամյան. Իսկ այսօր քննարկում են՝ ՀՀ-ն Արցախին կապող նոր երթուղին ադրբեջանցիները լա՞վ են սարքել, թե՞ ոչԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, որ ուշադրության կենտրոնում է պահում Հայաստանի ու Արցախի անվտանգային խնդիրները, գրում է.
18:00 31/08/2022ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարն իր առաքելությունն է համարել Զապարոժիեի ատոմակայանում միջուկային վթարի կանխումըՄԱԳԱՏԷ-ի գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսսին հայտարարել է, որ իր առաքելությունն է կանխել միջուկային վթարը և պահպանել Եվրոպայի ամենամեծ ատոմակայանը, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով Agence...
14:55 30/08/2022Ինչո՞ւ է ՀՀ բանկերից Բուխարեստի սորոսական հաշիվներին 2 մլրդ դոլար փոխանցվել. Վոլոդյա Հովհաննիսյան«Ինչո՞ւ է ՀՀ բանկերից սորոսական տարբեր կառույցներին 2 մլրդ դոլար փոխանցվել, ո՞վ է փոխանցել և՝ ինչո՞ւ, հատկապես՝ Բուխարեստի սորոսական հաշիվներին»,-ասուլիսում հարց հնչեցրեց պահեստազորի սպա Վոլոդյա...
09:10 29/08/2022Բագրատ Սրբազան. Քրիստոնյան ո՞նց կարող է անտարբեր լինել, երբ տներ, գյուղեր են դատարկվում ու վառվումՀայ առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը հավատացյալներին ուղղված իր խոսքում ասել է.
09:09 27/08/2022Իշխան Սաղաթելյանը՝ ԱԱԾ, ՀՔԾ պետերին. Անձամբ պատասխանատվություն եք կրում Բերձորի, Աղավնոյի, Սուսի հանձնման համարԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության անդամ, դաշնակցական Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին, ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանին, քննչական...
16:25 26/08/2022Պետք է վերջ դնել այս վիճակին, այս չդադարող ստորացմանն ու նվաստացմանը. ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Արդեն անտանելի է դառնում. ամենուրեք հուսահատություն ու հիասթափություն է տիրում, նեգատիվի տարափը խեղդամահ է անում մի ամբողջ ազգ...
09:48 26/08/2022Սրանք ամբողջ բանակն են ցանկանում փողի բազար դարձնել. Արտակ ԶաքարյանՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Եթե Իսրայելում, որևէ մեկի մտքով անցներ, սոցիալապես բևեռացված հասարակությանը, խոշոր չափի փողի հափշտակության դիմաց, օրենքով...
12:09 25/08/2022Ահա սրանց հավատամքը՝ գրանտ ստանալ, լափել ու ծախվել օտարներին. Արտակ ԶաքարյանՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է. Իշխանությունը զավթած (և դրանց աջակցող) բարոյազուրկ հանցախմբերը, հերիք չէ Արցախը հանձնել են թշնամուն իսկ Հայաստանը հանել...
17:31 24/08/2022Սեյրան Օհանյան. Սիրելի՛ հայրենակիցներ, թույլ մի՛ տվեք ձեզ խաբել հերթական և ո՛չ վերջին անգամԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը գրում է. «Ե՛վ ներքին, և՛ արտաքին լսարանի համար, կարծում եմ, միանշանակ պարզ է, որ «Հայաստան» դաշինքը,...
10:28 24/08/2022Արման Հայրապետյան. Իսկ ո՞վ պետք է սահմանափակեր անպատրաստ կամ առանց համապատասխան հանդերձանքի կամավորների մուտքըԱրման Հայրապետյանը, որ ակտիվորեն մասնակցել է Սուրմալուի պայթյունից հետո որոնողական աշխատանքներին, գրում է.
09:39 22/08/2022Արման Թաթոյան. Եղել են իրավիճակներ, երբ ի բացահայտել եմ Վեհափառի նոր որակներ ինձ համարՀայաստանի մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ շնորհավորել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի ծննդյան տարեդարձը, որը երեկ էր, ու մանրամասներ ներկայացրել Վեհափառի...
18:46 20/08/2022ՀՀ-Արցախ գոտիում ադրբեջանցուն թույլատրվում է այն, ինչը արգելված է հայ լրագրողներինԵրևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է ադրբեջանցի լրագրող Էյնուլլա Ֆատուլաևի «արկածներին» Բերձորում ու Աղավնոյում.
09:33 20/08/2022Ո՞վ է Էդգար Ղազարյանը. Ներկայացնում է Ռուբեն ՄելիքյանըՓաստաբան, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում պատասխանել է հարցին, թե ովէ Էդգար Ղազարյանը։ Հիշեցնենք, որ վերջինը օգոստոսի 23-ին հանրահավք է հրավիրել Հանրապետության հրապարակում։...
10:38 19/08/2022Էդգար Ղազարյանը հանդիպում է խնդրել՝ Փաշինյանի հետ քննարկելու նրա հրաժարականըՔաղաքական-հասարակակն գործիչ Էդգար Ղազարյանը գրավոր դիմել է վարչապետի աշխատակազմ՝ խնդրելով հանդիպում կազմակերպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա մանրամասնել է.
12:29 18/08/2022Քանի դեռ նոր ճանապարհը չի գործարկվել, ռուս խաղաղապահները գործող միջանցքից ոչ մի սմ չեն տեղաշարժվի. ՌԴ դեսպանորդԱսել է նա «Ազատություն» ռկ-ին։

12:49 31/03/2020Armenia reacts to Turkey’s statement on Artsakh electionsThe Armenian Foreign Ministry has issued a statement in regard to the statement of Turkey’s Foreign Ministry on the elections being held in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
12:39 31/03/2020Azerbaijani services attack Armenian social media groups after failed subversive attackFollowing a failed sabotage infiltration attempted by Azerbaijani military in the direction of Armenian military posts in Noyemberyan community of Tavush Province, Azerbaijan’s respective services...
13:59 27/03/2020Inter-regional passenger transport to be fully suspended in Armenia over coronavirusRestrictions have been imposed on passenger traffic in some regions and communities of Armenia by the decision of Commandant Tigran Avinyan in a bid to contain the spread of the novel coronavirus in...
11:38 27/03/2020Mkhitaryan: My prayers go for those suffering during these hard timesArmenian national football team and A.S. Roma midfielder Henrikh Mkhitaryan posted a video on Facebook urging people to stay home amid the coronavirus pandemic. “Hope you all keep safe, healthy and...
17:08 26/03/2020PACE Rapporteurs outraged by the Azerbaijani government’s reliance on the coronavirus pandemic to justify political repressionThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) rapporteurs Sunna Ævarsdottir Sir Roger Gale and Stefan Schennach reacted on Thursday to reports that Azerbaijani President Ilham Aliyev, in...
15:46 26/03/2020Artsakh president discusses upcoming elections with parliamentary forcesArtsakh Republic President Bako Sahakyan held on Thursday a meeting with representatives of the political parties of the country's National Assembly supporting the authorities.
15:08 25/03/2020Armenian police urge citizens to follow commandant’s instructionsThe Police of Armenia urge citizens to follow the instructions of Commandant Tigran Avinyan. Armenia imposed a week-long nationwide lockdown on Tuesday in a bid to contain the spread of the novel...
11:35 24/03/2020U.S. plans to provide $16 million in foreign assistance to Armenia in 2021The United States foreign assistance to Armenia is expected to amount to $16 million in 2021, the Armenian Center for American Studies said in a Facebook post.
10:29 24/03/2020COVID-19: UN chief calls for global ceasefire to focus on ‘the true fight of our lives’In an appeal issued on Monday, UN Secretary-General António Guterres urged warring parties across the world to lay down their weapons in support of the bigger battle against COVID-19: the common...
14:57 23/03/2020Armenia bans entry of citizens from more countries over coronavirusThe Armenian Foreign Ministry has provided updated information on the restrictions imposed on entry to and exit from the country amid the coronavirus outbreak.
13:36 23/03/2020Armenian parliament passes penalties for violation of state of emergency rulesThe Armenian National Assembly passed unanimously in the second and final reading on Monday a package of daft laws proposing amendments to the Criminal Code and Administrative Offences Code.
11:33 23/03/2020Armenian expert: Syria issues large-scale amnesty to prevent coronavirus spreadSyria reported its first case of the novel coronavirus on Sunday in a person who had come from abroad, orientalist Armen Petrosyan said in a Facebook post.
18:10 21/03/2020Artsakh reports over 250 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week.
14:26 21/03/2020133 coronavirus-infected patients related to two initial cases – ministry of healthArmenia’s ministry of health reports that 133 out of total160 coronavirus cases reported in Armenia are related to two initial cases – the Echmiadzin case and that of the Yerevan manufactory company.
13:16 21/03/2020Noubar Afeyan informs about the clinical trial for a novel coronavirus vaccineThe first U.S. clinical trial for a novel coronavirus vaccine developed by Massachusetts-based Moderna Therapeutics company began trials on March 17 at the Kaiser Permanente Institute of Health...
11:16 20/03/2020OSCE, UN media monitors: Governments ‘must promote free flow of information’ during coronavirus pandemicIn light of the growing disruptions caused by the coronavirus pandemic, the monitors for freedom of expression and freedom of the media for the United Nations, the Inter-American Commission for Human...
13:56 19/03/2020Teenage girl beaten up in Armenian city remains in intensive care unitThe 13-year-old girl beaten up in Armenia’s second largest city of Gyumri remains in the intensive care unit of the Sourb Astvatsamayr (St.
12:36 19/03/2020Media Advocate fully shares concerns expressed by Journalists Union of Armenia, media editorsMedia Advocate fully shares the concerns expressed in the statement of the Journalists Union of Armenia and media editors as well as urges commandant Tigran Avinyan to clarify the proposed questions...
15:08 18/03/2020National Gallery of Armenia to extend ‘Dali and Picasso’ exhibition amid coronavirus lockdownThe National Gallery of Armenia has been hosting an exhibition of works by prominent Spanish artists Salvador Dali, one of the founders of the surrealist movement, and Pablo Picasso, the founder of...
11:55 17/03/2020Yerevan Opera House to show performances, concerts on FacebookThe Yerevan Opera House will show its opera and ballet performances and concerts on Facebook starting Tuesday.