13:06 26/07/2022ՔՊ-ական պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը չմեկնաբանեց Թուրքիայի նախագահի հայտարարությունը«Գոհունակությամբ ընդունեցի, երբ լսեցի, որ վարչապետ Փաշինյանը տարածաշրջանային խաղաղության և համագործակցության տեսանկյունից կիսում է մեզ հետ նման մտքեր»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը։
13:36 25/07/2022Վերդիի «Օթելլո»-ն վերադառնում է «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահ` աստղային կազմովՀուլիսի 28-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կհնչի Վերդիի «Օթելլո» օպերայի համերգային կատարումը ՝ համաշխարհային օպերային աստղերի կատարմամբ.
10:24 25/07/2022Ճապոնացի շեփորահարը կատարել է Ալեքսանդր Հարությունյանի շեփորի կոնցերտըՀուլիսի 24-ին Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Յոկոհամա քաղաքում կայացավ ճապոնացի շեփորահար Միցուկունի Ցուջիմոտոյի համերգը, որի ընթացքում, ի թիվս այլ կատարումների, հնչել է նաև հայ անվանի...
14:15 21/07/2022Այն վիճակը, որում հիմա հայ ժողովուրդը գտնվում է, դա քաղաքական խնդիր չէ, դա արժեքային ճգնաժամ է. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Մի քանի բան պետք է ֆիքսենք, որ մեր անելիքները պարզ լինեն։ - Նիկոլը դատապարտված է գնալ ռեպրեսիաների ու դրանց ծավալը գնալով մեծանալու է, ինքն...
14:18 20/07/2022Հետաքրքիր ֆենոմեն է՝ ամբողջ աշխարհում դոլարն արժևորվում է, մեր երկրում՝ արժեզրկվում. տնտեսագետՓետրվարի 24-ից մինչ օրս փաստացի դոլարն արժեզրկվել է 18%-ով, իսկ մարտի կեսերից առ այսօր՝ ավելի քան 20%-ով։ Այս մասին այսօր դրամի արժևորման և կանխիկ շրջանառության սահմանափակումների հետևանքով առաջացած...
13:37 20/07/2022Վերջին 20 տարում դոլարային գները Հայաստանում բարձրացել են 4 անգամ, ԱՊՀ-ում առաջինն ենք. Հրանտ Բագրատյան«Հանդիպել եմ երկրրդ, երրորդ նախագահների, Փաշինյանի հետ և բացատրել, թե տնտեսության հետ ինչ պետք է արվի, ինչ սխալներ են եղել, իսկ Փաշինյանը ճիշտ հակառակն է անում՝ խորացնելով նախկին սխալները»,-«Դրամի...
09:47 20/07/2022«ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներ» ասելով՝ այս իշխանությունը նկատի ունի Արցախում գտնվող ռազմական տեխնիկան, որի դուրսբերումն Ադրբեջանի պահանջներից մեկն է»«Քննարկվող թեման շատ ավելի բովանդակային է, քան կարող է թվալ առաջին հայացքից»։
18:24 19/07/2022Իրանի հոգևոր առաջնորդն Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանին և Արցախին առնչվող երկու կարևոր հայտարարություն է արել. Ոսկանյան«Մեկ այլ ուշագրավ հանգամանք էլ կա, որը բնորոշ է իրանական հինավուրց քաղաքական մշակույթին՝ «մի կրակոցով երկու նապաստակ սպանելը»»։
12:05 19/07/2022ԱԽՔ-ի հարցազրույցի ամբողջ ասելիքն այն է, որ ղարաբաղցիք ոնց ուզում են թող իրենց գլխի ճարը տեսնեն. Վրթանեսյան««Հարսանիք Շուշիում» օպերացիա անողը...»։
10:44 18/07/2022Հայաստանը բնական անառիկ մի ամրոց է, որի թեկուզ մի թիզը բարբարոսներին զիջելը ամոթալի է. Վարդան Ոսկանյան«Միշտ մտածել եմ՝ մեր այս լեռները բարբարոսներն ինչպե՞ս են կարողացել նվաճել»։
18:43 16/07/2022Օր առաջ Նարեկ Մանթաշյանին նորմալ բուժում է պետք. Ալեքսանդր Կոչուբաև«Ինսուլինային կախվածությունը արդեն հասել է 100 մլ, սա սարսափելի բարձր է, կառավարության որոշումներով 60 միլիգրամը արդեն իսկ համարվում է կալանավորման հետ անհամատեղելիություն»:
15:00 16/07/2022Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Հայկյան» մրցանակաբաշխությանըՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Լույս» հիմնադրամի գիտաժողովների սրահում տեղի ունեցած «Հայկյան-2021» մրցանակաբաշխությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ 3-րդ նախագահի...
09:45 16/07/2022Արդյո՞ք էս թրքհպատակները սպանեցին Արմենին, թե մենք մեր չգործողություններով, մեր քայլ չանելու վարքով. Ալեն Ղևոնդյան«Ի դեպ, սպանություններ էլի են լինելու, քանի որ կամ դու ես խնդրին լուծում, կամ՝ խնդիրը քեզ»։
19:21 15/07/2022«Արմենը գնաց որպես ազատ մարդ, իսկ Արմենին սպանողները մինչև կյանքի վերջ մնալու են թուրքի ստրուկ»«Germolio» բարեգործական ասոցիացիայի նախագահ Թերեզա Մխիթարյանը դատարանում Արմեն Գրիգորյանի մահվան մասին գրում է.
09:41 15/07/2022Գևորգ Դանիելյան. Նկատել եմ ճիշտ հակառակը՝ Փափազյանը սրբորեն պաշտպանում է պետական խորհրդանիշերըԻրավագիտության դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը, անդրադառնալով Հայաստան Մուրադ Փափազյանի մուտքը թույլ չտալուն, գրել է.
09:00 14/07/2022«Իրական օրակարգերից մեկը պետք է դառնա Հայաստանում և Արցախում բնակչության զգալի աճի խթանումը և արտագաղթի կանխումը»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բռնապետական վարչախմբի պարագլուխը որոշ ժամանակ առաջ սպառնում էր, թե հինգ միլիոնանոց Հայաստանն իր համար վտանգ է, ուստի դա չպետք է թույլատրել։ «Լսիր թշնամուդ և...
18:43 13/07/2022Ուր ԵՄ-ն, ուր ՆԱՏՕ-ն, ուր՝ ՎրաստանըԻնչ ԵՄ-ն մերժեց Վրաստանի անդամակցումը՝ գերադասելով ՌԴ դեմ պատերազմող Ուկրաինային, Վրաստանը կանգնել է շատ լուրջ դիվանագիտական «շախմատի» առաջ։ Վրաստանը խնդիր ունի թույլ չտալ պատերազմ իր երկրում, ուստի...
11:18 12/07/2022Մեկ տարում ալյուրի գներն աճել են 17.7%-ով, հացինը՝ 20.0%-ովՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. հունիսը 2021թ. հունիսի նկատմամբ) կազմել է 10.3%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 0.3%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ...
19:44 11/07/2022Թուրք մարդասպաններին շնորհավորողըՄեդիա փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը գրում է․ «Կուրբան Բայրամին թուրք մարդասպանին, ում վրա 44-օրյայի մեր հազարավոր տղերքի արյունն է, շնորհավորելը շատ լավ ցույց է տալիս, թե փաշինյանը իրա ժողովրդին որ...
19:06 08/07/2022Ելփին՝ «դրանից մի քանի օր անց Նիկոլ Փաշինյանն Արտակ Դավթյանին նշանակել է Գլխավոր շտաբի պետ»«Հետքի» խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը գրում է․ «Այն հատվածում, որտեղից կրակել են Ելփին գյուղի ուղղությամբ, ադրբեջանցիները դիրքավորվել են 2018 թվականի մայիսին: Այդտեղ այն ժամանակ մեր կորպուսի հրամանատարը...

10:42 27/01/2020Foreign Ministry: No info on Armenian citizens in China with coronavirusThe Embassy of Armenia in China is constantly taking steps to establish direct contact with the citizens of the Armenia on the territory of China, the Foreign Ministry said in a statement.
19:39 25/01/202045 cases of crime detected over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police Armenia, 45 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from January 23 to January 24, 2 of...
11:40 23/01/2020PM: No color at all in Armenian villages, many townsThere is no color at all in Armenia’s villages and many towns, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a post on Facebook.
15:58 22/01/2020Lawyers: Son of ex-Armenian minister Gagik Khachatryan not arrestedLawyers representing the family of Gagik Khachatryan, a former Armenian minister of finance and chairman of the State Revenues Committee, refute media reports alleging his son has been arrested on...
13:56 22/01/2020Opposition MP blames authorities for regress in democracy, pluralism in parliamentAfter the 2018 ‘velvet revolution’, the first major setback for democracy, pluralism, transparency and rights of the opposition can be recorded in the Armenian National Assembly, Bright Armenia...
12:00 20/01/2020‘Shame on you’: German basses, Armenian actor slam Azeri tenor’s move to force Armenian soprano out of Dresden concertProminent Armenian actor Vartan Petrossian has strongly condemned the Dresden opera incident involving an Armenian singer as a “disgrace”, adding for an actor working in Europe it is “even impossible...
12:31 15/01/2020Armenia’s former security chief says his ‘warnings several months ago’ also concerned Constitutional CourtFormer Director of Armenia’s National Security Service, Major-General Artur Vanetsyan said his warnings several months ago also dealt with the developments surrounding the Constitutional Court.
14:17 14/01/2020Armenia Airways resumes regular flights to TehranArmenia Airways is resuming its regular flights from Yerevan to Tehran starting from January 14. In a post on Facebook, the company said it has received security guarantees from Iran. “Taking into...
13:48 14/01/2020Residents continue protesting closure of maternity hospital in Armenian townResidents of Yeghvard, a town and urban municipal community in Armenia's Kotayk Province, continue protesting the government’s decision to close the local maternity hospital.
18:00 11/01/2020Azerbaijan violated ceasefire regime over 700 times - Artsakh Defense ArmyThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 125 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
11:51 09/01/2020Armenia top court chair Hrayr Tovmasyan’s godson arrested againA Yerevan court ruled on Thursday to re-arrest Norayr Panosyan, the godson of Chairman of Armenia’s Constitutional Court Hrayr Tovmasyan, his lawyer Tigran Atanesyan told reporters.
14:43 08/01/2020Armenia won’t be drawn into ‘anti-Iranian, anti-American actions’, PM saysArmenia will not be drawn into “anti-Iranian or anti-American actions”, Prime Minister Nikol Pashinyan reiterated on Wednesday.
12:38 08/01/2020Armenian expert on mounting US-Iran tensions: Red line crossedHuman losses were the red line which both the United States and Iran were trying not to cross to avoid further escalation of tensions, Armenian political scientist Suren Sargsyan said on Facebook on...
11:48 08/01/2020Armenian FM offers condolences over deadly Ukrainian plane crash in IranArmenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has extended condolences to families and friends of the victims of the Ukrainian plane crash in Iran.
17:09 06/01/2020Georgian PM congratulates Armenians on Holy ChristmasGeorgia’s Prime Minister Giorgi Gakharia has congratulated the Armenian people living in Georgia on Christmas and the Epiphany on January 6, as the Armenian Church celebrates the holy birth (Sourp...
15:03 03/01/2020Armenian expert: Iran will give military response to US over top commander’s deathIran will most certainly give a military response to the United States after the assassination of top Iranian military leader Qassem Soleimani, an Armenian expert in Oriental studies, Armen Petrosyan...
12:05 28/12/2019St. Minas Church in Tbilisi on the verge of destructionThe danger of destruction of St. Minas Church became more apparent recently, the Armenian Diocese in Georgia reported. On December 20, the fire service received an emergency call, and the...
17:36 27/12/2019Armenian top court head says charges against him are part of strong government pressureChairman of Armenia’s Constitutional Court Hrayr Tovmasyan most recently charged with abuse of power described his indictment as part of a strong government pressure exerted on him and other members...
14:55 27/12/2019Constitutional Court chairman says was warned of charges six months ago“The investigator said he had never seen such a defendant in his life to be in such high spirits. Probably no investigator in the world has seen it,” Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan...
11:25 27/12/2019Former justice minister slams the proposed legislation of early retirement scheme for CC judgesArmenia’s former Justice Minister Davit Harutyunyan is critical of the amendments to the Judicial Reform Package developed by the authorities which contains an amendment to the Law on the...