13:06 26/07/2022ՔՊ-ական պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը չմեկնաբանեց Թուրքիայի նախագահի հայտարարությունը«Գոհունակությամբ ընդունեցի, երբ լսեցի, որ վարչապետ Փաշինյանը տարածաշրջանային խաղաղության և համագործակցության տեսանկյունից կիսում է մեզ հետ նման մտքեր»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը։
13:36 25/07/2022Վերդիի «Օթելլո»-ն վերադառնում է «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահ` աստղային կազմովՀուլիսի 28-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կհնչի Վերդիի «Օթելլո» օպերայի համերգային կատարումը ՝ համաշխարհային օպերային աստղերի կատարմամբ.
10:24 25/07/2022Ճապոնացի շեփորահարը կատարել է Ալեքսանդր Հարությունյանի շեփորի կոնցերտըՀուլիսի 24-ին Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Յոկոհամա քաղաքում կայացավ ճապոնացի շեփորահար Միցուկունի Ցուջիմոտոյի համերգը, որի ընթացքում, ի թիվս այլ կատարումների, հնչել է նաև հայ անվանի...
14:15 21/07/2022Այն վիճակը, որում հիմա հայ ժողովուրդը գտնվում է, դա քաղաքական խնդիր չէ, դա արժեքային ճգնաժամ է. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Մի քանի բան պետք է ֆիքսենք, որ մեր անելիքները պարզ լինեն։ - Նիկոլը դատապարտված է գնալ ռեպրեսիաների ու դրանց ծավալը գնալով մեծանալու է, ինքն...
14:18 20/07/2022Հետաքրքիր ֆենոմեն է՝ ամբողջ աշխարհում դոլարն արժևորվում է, մեր երկրում՝ արժեզրկվում. տնտեսագետՓետրվարի 24-ից մինչ օրս փաստացի դոլարն արժեզրկվել է 18%-ով, իսկ մարտի կեսերից առ այսօր՝ ավելի քան 20%-ով։ Այս մասին այսօր դրամի արժևորման և կանխիկ շրջանառության սահմանափակումների հետևանքով առաջացած...
13:37 20/07/2022Վերջին 20 տարում դոլարային գները Հայաստանում բարձրացել են 4 անգամ, ԱՊՀ-ում առաջինն ենք. Հրանտ Բագրատյան«Հանդիպել եմ երկրրդ, երրորդ նախագահների, Փաշինյանի հետ և բացատրել, թե տնտեսության հետ ինչ պետք է արվի, ինչ սխալներ են եղել, իսկ Փաշինյանը ճիշտ հակառակն է անում՝ խորացնելով նախկին սխալները»,-«Դրամի...
09:47 20/07/2022«ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներ» ասելով՝ այս իշխանությունը նկատի ունի Արցախում գտնվող ռազմական տեխնիկան, որի դուրսբերումն Ադրբեջանի պահանջներից մեկն է»«Քննարկվող թեման շատ ավելի բովանդակային է, քան կարող է թվալ առաջին հայացքից»։
18:24 19/07/2022Իրանի հոգևոր առաջնորդն Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանին և Արցախին առնչվող երկու կարևոր հայտարարություն է արել. Ոսկանյան«Մեկ այլ ուշագրավ հանգամանք էլ կա, որը բնորոշ է իրանական հինավուրց քաղաքական մշակույթին՝ «մի կրակոցով երկու նապաստակ սպանելը»»։
12:05 19/07/2022ԱԽՔ-ի հարցազրույցի ամբողջ ասելիքն այն է, որ ղարաբաղցիք ոնց ուզում են թող իրենց գլխի ճարը տեսնեն. Վրթանեսյան««Հարսանիք Շուշիում» օպերացիա անողը...»։
10:44 18/07/2022Հայաստանը բնական անառիկ մի ամրոց է, որի թեկուզ մի թիզը բարբարոսներին զիջելը ամոթալի է. Վարդան Ոսկանյան«Միշտ մտածել եմ՝ մեր այս լեռները բարբարոսներն ինչպե՞ս են կարողացել նվաճել»։
18:43 16/07/2022Օր առաջ Նարեկ Մանթաշյանին նորմալ բուժում է պետք. Ալեքսանդր Կոչուբաև«Ինսուլինային կախվածությունը արդեն հասել է 100 մլ, սա սարսափելի բարձր է, կառավարության որոշումներով 60 միլիգրամը արդեն իսկ համարվում է կալանավորման հետ անհամատեղելիություն»:
15:00 16/07/2022Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Հայկյան» մրցանակաբաշխությանըՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Լույս» հիմնադրամի գիտաժողովների սրահում տեղի ունեցած «Հայկյան-2021» մրցանակաբաշխությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ 3-րդ նախագահի...
09:45 16/07/2022Արդյո՞ք էս թրքհպատակները սպանեցին Արմենին, թե մենք մեր չգործողություններով, մեր քայլ չանելու վարքով. Ալեն Ղևոնդյան«Ի դեպ, սպանություններ էլի են լինելու, քանի որ կամ դու ես խնդրին լուծում, կամ՝ խնդիրը քեզ»։
19:21 15/07/2022«Արմենը գնաց որպես ազատ մարդ, իսկ Արմենին սպանողները մինչև կյանքի վերջ մնալու են թուրքի ստրուկ»«Germolio» բարեգործական ասոցիացիայի նախագահ Թերեզա Մխիթարյանը դատարանում Արմեն Գրիգորյանի մահվան մասին գրում է.
09:41 15/07/2022Գևորգ Դանիելյան. Նկատել եմ ճիշտ հակառակը՝ Փափազյանը սրբորեն պաշտպանում է պետական խորհրդանիշերըԻրավագիտության դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը, անդրադառնալով Հայաստան Մուրադ Փափազյանի մուտքը թույլ չտալուն, գրել է.
09:00 14/07/2022«Իրական օրակարգերից մեկը պետք է դառնա Հայաստանում և Արցախում բնակչության զգալի աճի խթանումը և արտագաղթի կանխումը»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բռնապետական վարչախմբի պարագլուխը որոշ ժամանակ առաջ սպառնում էր, թե հինգ միլիոնանոց Հայաստանն իր համար վտանգ է, ուստի դա չպետք է թույլատրել։ «Լսիր թշնամուդ և...
18:43 13/07/2022Ուր ԵՄ-ն, ուր ՆԱՏՕ-ն, ուր՝ ՎրաստանըԻնչ ԵՄ-ն մերժեց Վրաստանի անդամակցումը՝ գերադասելով ՌԴ դեմ պատերազմող Ուկրաինային, Վրաստանը կանգնել է շատ լուրջ դիվանագիտական «շախմատի» առաջ։ Վրաստանը խնդիր ունի թույլ չտալ պատերազմ իր երկրում, ուստի...
11:18 12/07/2022Մեկ տարում ալյուրի գներն աճել են 17.7%-ով, հացինը՝ 20.0%-ովՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. հունիսը 2021թ. հունիսի նկատմամբ) կազմել է 10.3%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 0.3%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ...
19:44 11/07/2022Թուրք մարդասպաններին շնորհավորողըՄեդիա փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը գրում է․ «Կուրբան Բայրամին թուրք մարդասպանին, ում վրա 44-օրյայի մեր հազարավոր տղերքի արյունն է, շնորհավորելը շատ լավ ցույց է տալիս, թե փաշինյանը իրա ժողովրդին որ...
19:06 08/07/2022Ելփին՝ «դրանից մի քանի օր անց Նիկոլ Փաշինյանն Արտակ Դավթյանին նշանակել է Գլխավոր շտաբի պետ»«Հետքի» խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը գրում է․ «Այն հատվածում, որտեղից կրակել են Ելփին գյուղի ուղղությամբ, ադրբեջանցիները դիրքավորվել են 2018 թվականի մայիսին: Այդտեղ այն ժամանակ մեր կորպուսի հրամանատարը...

12:30 30/12/2020В канун Нового года у открытого алтаря Первопрестольного Святого Эчмиадзина Святого Трдата состоится церемония благословления гранатаИнформационной система Первопрестола представила расписание церемоний, которые будут проводиться по случаю Нового года и Рождества с участием Конгрегации Первопрестольного: 31 декабря в 24:00 –...
11:45 30/12/2020Абрамян: Если бы в полиции был начальник с честью и достоинством, командир полка ППС немедленно был бы уволенУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Я ни в коем случае не хотел обращаться к командиру в этой непонятной...
15:03 29/12/2020Глава СНБ Армении во второй раз за месяц отправился в МосквуДиректор службы национальной безопасности Армении Армен Абазян отправился в Москву, сообщил во вторник РИА Новости представитель пресс-центра ведомства.
12:44 29/12/2020Виталий Баласанян: В Арцахе будут усилены антитеррористические мерыСекретарь Совета безопасности Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), Герой Арцаха Виталий Баласанян уверяет: в будущем будет уточнение границ, будут возвращены участки из Аскеранского района,...
09:56 29/12/2020В Арцах 28 декабря из Армении вернулись 273 человекаРоссийские миротворцы сопроводили очередную колонну с покинувшими свои дома из-за развязанной Азербайджаном войны арцахцами, которые возвращаются с территории Республики Армения.
14:55 28/12/2020Песков рассказал, что помогло заключить мирные соглашения по АрцахуПоддержание президентом России Владимиром Путиным дружественных отношений с Баку и Ереваном помогло достичь мирных договоренностей по Нагорному Карабаху.
12:30 28/12/2020Тигран Абрамян: Все уже совершенно ясно, а также и по свидетельствам ПашинянаУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян, обращаясь к вчерашнему заявлению Никола Пашиняна, пишет: «Несколько дней...
15:33 26/12/2020Ачемян։ Единственная причина для проведения внеочередных выборов — это, в первую очередь сохранить свое кресло«Никол Пашинян, очевидно, прилагает последние усилия, чтобы удержать свое кресло, потому что уже ясно, что у этого человека нет никакой существенной опоры ни снаружи, ни внутри.
13:03 26/12/2020Политолог: Идти на выборы сейчас – значит довести страну до окончательного хаосаПолитолог Степан Даниелян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Армянские СМИ Америки и Европы должны связаться с депутатами «Моего шага», то есть депутатами «шага Никола», брать у них...
10:53 26/12/2020Тигран Абрамян: Если кто-то думает, будто Турция и Азербайджан ограничатся достигнутым, жестоко ошибаетсяУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Азербайджан увеличивает военный бюджет 2021 года, поскольку видит...
20:47 25/12/2020Мэр Капана: Глава Минобороны Армении мне сказал, что договоренность о сдаче позиций была достигнута изначальноПосле подписанного Николом Пашиняном 9 ноября трехстороннего заявления Еревана, Москвы и Баку мы остались на занимаемых нами позициях, а азербайджанская сторона – на своих, заявил в Национальном...
20:20 25/12/2020Мэр Капана предлагает вооружить мужчин в приграничных селах АрменииСегодня в Национальном Собрании Армении при обсуждении сложившейся в Сюникской области республики ситуации руководитель фракции НС «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян отметил: у жителей Сюника...
19:02 25/12/2020Микаел Минасян: А, быть может, нам стоит начать поиск виновных с занимающего должность президента Армении?Бывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Налицо...
18:03 25/12/2020Эпизод о жизни во время войны: чудом выжившие армянские военнослужащие и спасшая их издалека семья«Ой, мои хорошие, дорогие вы мои», – с 21 декабря непрерывно повторяет супруга Апреса Саркисяна из оказавшегося в результате осенней войны в оккупации Азербайджана Гадрутского района Республики Арцах...
14:45 25/12/2020Артак Закарян: Объявленное в Армении военное положение было выгодно исключительно АзербайджануБывший замминистра обороны РА Артак Закарян пишет: «Я не знаю страны, где вводится военное положение в пользу врага.
12:26 25/12/2020Тигран Абрамян: Вы превращаете безопасность страны в фестиваль легкомыслияУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Назначение на другую должность директора Службы национальной безопасности, уволенного во время войны, вызывает...
10:00 25/12/2020Акция против Анны Акопян: Нога предательницы не имеет права ступать в мой раненый АрцахАктер Государственного драматического театра имени Ваграма Папазяна в Степанакерте, фотограф Информационного штаба Арцаха Давид Каграманян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Я против...
17:26 24/12/2020Артак Товмасян: Стремясь избежать финальной катастрофы, в 17:30 провести совместные акции протестаРуководитель благотворительного фонда «Товмасян» Артак Товмасян, выступивший с инициативой создания нового коллектива, опубликовал статью: «Уважаемые соотечественники!
15:20 24/12/2020Ара Зограбян: Я буду физически защищать Первопрестольный от тех, кто присоединится к призыву насилияПредседатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян пишет: «Призыв (призыв к насилию) на прилагаемом снимке направлен против Армянской Апостольской Святой Церкви и является действием, направленным на...
13:33 24/12/2020Староста села: Азербайджанцы находятся в селе Шурнух в Сюнике, требуют 12 домовНа данный момент азербайджанцы находятся в селе Шурнух, проводятся работы по делимитации. Об этом NEWS.am сообщил староста села Шурнух Акоп Аршакян. Приехали минут 20 назад. Требуют 12 домов. Как...