11:56 18/08/2022Փաշինյանը վիզուալ տեղեկատվությամբ բացառեց ահաբեկչության վարկածըՍուրմալուում տեղի ունեցած պայթյունի փաստով հարուցված քրեական գործով տարբեր վարկածներ են քննարկվում, այդ թվում ահաբեկչության։ Կառավարության նիստում հայտարարեց ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը՝...
10:56 17/08/2022Մարկ Արեն. Իմ իղձն է, որ վաղվա Հայաստանը դառնա աշխարհում առաջին հանճարեղ մարդկանց երկիրըՀայտնի գրող Մարկ Արենը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալոց Սուրամալու առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունից հետո կամավորական գործին լծված մարդկանց, գրում է.
09:00 17/08/2022Ստեփան Դանիելյան. Երբ այդ ամենը սկսեցինք հասկանալ, պարզվեց, որ արդեն չունենք բանակ, արժանապատվությունՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Երբ իրենք Սերժին էին մերժում, մենք կարծում էինք, որ իրենք ընդամենը Սերժ Սարգսյանին են մերժում, սակայն պարզվեց, որ դա ավելի լայնամասշտաբ մերժում է։ Երբ իրենք...
09:48 16/08/2022Տիգրան Աբրահամյան. Ողբերգություն է, 15 օրում 5 ոչ մարտական զոհԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Զինված ուժերի օգոստոս ամսվա առաջին 15-օրյակի ոչ մարտական կորուստների վիճակագրությունն եմ նայում, որը ևս տեղով ողբերգություն է...
12:45 15/08/2022Պայթյունից մեկ օր անց. Ի՞նչ է կատարվում ՍուրմալուումՍուրմալու առևտրի կենտրունում տեղի ունեցած պայթյունից մեկ օր անց փլատակներում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Աշխատանքներին մասնակցում են բազմաթիվ կամավորներ։ Հիշեցնենք, որ...
09:48 15/08/2022Տիգրան Աբրահամյան. Պայթյունից հետո աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար պետք է շտաբ ձևավորվիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. ««Սուրմալու»-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին Առաջին խնդիրը, որը պետք է իշխանությունը լուծեր՝ համակարգող շտաբի ստեղծումն էր, որում...
12:08 08/08/2022Դավիթ Շահնազարյան. Պատմության մեջ առաջին անգամ «հայկական» իշխանությունը բռնի տեղահանում է հայերին. Aravot.amAravot.am-ը գրում է. «Aravot.am-ը արտակարգ լիազոր դեսպան, ՀՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով նախկին դեսպան Դավիթ Շահնազարյանից ցանկացավ նրա դիրքորոշումը պարզել վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում...
10:53 08/08/2022Բարդարցրել է Բաքվի բռնապետի վիճակը ոչ միայն երկրի ներսում, այլ նաև արտերկրում. Վարդան Ոսկանյան«Ադրբեջան հորջորջվող քաղցկեղային գոյացության ներսում և դրա շուրջ բավական լուրջ զարգացումներ են ընթանում շիայական զարթոնքի համատեքստում»։
15:05 06/08/2022Քաջարանի ընտրություններին Մանվել Փարամազյանը կգլխավորի «Դեպի միասնություն» դաշինքի նախընտրական ցուցակըՔաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը տեղեկացնում է. «Հարգարժան քաջարանցիներ, համայնքի սիրելի բնակիչներ` «Դեմոկրատական այլընտրանք» և «Արդարություն» կուսակցությունների միջև ստորագրվեց հուշագիր, և...
18:29 04/08/2022Էրի՛կ ջան, մենք քեզ պարտք ենք քո երազած զարգացող, մրցունակ, գիտահեն հայրենիքը․ Արմինե ՊետրոսյանԿոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում տեղի է ունեցել 44-օրյա պատերազմի հերոս Էրիկ Գևորգյանի ծննդյան 25-ամյակի առթիվ կազմակերպված հուշ-երեկո։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամի...
11:51 30/07/2022Ձուլարանը իր բացասական ազդեցություն կունենա Ավանի օդային ավազանի, նաև Բուսաբանական այգու էկոհամակարգի վրա. Բուսաբանության ինստիտուտ«Արդյունքում մթնոլորտի աղտոտվածությունը Ավան համայնքում կբարձրանա, բայց արդեն ավելի վտանգավոր միացություններով»։
14:27 29/07/2022Թունավոր արտանետումներով ձուլարան Ավանում. «Անընդունելի է և խայտառակություն»Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյանի 2 փակուղի հասցեում, «Քոփփեռ» ՍՊԸ-ն նախատեսում է պղնձի ու ալյումին ջարդոների ձուլարան հիմնել։ Ավանի թաղապետարանում երեկ կազմակերպած հանրային լսումների ժամանակ...
12:33 29/07/2022Սենատի հատկացումների օրինագծով առաջարկվում է 2 մլն դոլար հատկացնել Արցախին հումանիտար աջակցության և ականազերծման համար907 Բանաձևը վերահաստատվել է 2023թ.-ի Սենատի հատկացումների օրինագծում
20:04 28/07/2022Վերադարձ ստալինյան ժամանակներ․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Երբեք չէի կարող պատկերացնել, որ ԽՍՀՄ ստալինյան շրջանի մասին ծնողներիս պատմած «ժողովրդի թշնամիներ»-ի պատմությունները անկախ կոչված Հայաստանում նորից...
15:56 28/07/2022Թյուրքերը սպառնում են հայաստանյան ընդդիմությանը«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի հիմնադիր, քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Թյուրքալեզու պետությունների հատուկ ծառայությունների ղեկավարները հավաքվում են Ղրղզստանում և այնտեղից սպառնում…...
13:01 28/07/2022ՌԴ-ից ուղարկած Կապիկի ծաղիկի թեստերի օգտագործումից ստացել ենք միայն բացասական արդյունքներ. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք ՌԴ-ից ստացել ենք Կապիկի ծաղիկի թեստավորման հավաքածուները և կասկածելի ցանկացած դեպքի պարագայում միանշանակ օգտագործում ենք»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտարարեց առողջապահության...
17:49 27/07/2022Այս վիճակում խաբված ժողովուդը չի վերադառնա սայլին, հանգիստ թողեք նրան. Վազգեն Պետրոսյան«Իշխանափոխությունը նման է բերքին՝ մի հոգի երկու ցուլ է վեցնում և գութանով վարում է հողը, մի քանի հոգով սերմն են ցանում, ավելի շատ մարդկանցով բերքն են հավաքում և բերքի բարիքներն օգտագործում է ամբողջ...
14:21 27/07/2022Ներկայիս տնտեսական ակտիվության 11,8% աճն իր մեջ ունի էական ռիսկեր. Վարդան ԱրամյանԱշխարհի տնտեսական աճը 2022 և 2023թթ-ին վատացրել է -0,4 և -0,7 տոկոսային կետերով, սահմանելով 3,2% և 2,9%: Այս մասին գրել ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանը՝ ներկայացնելով Արժույթի Միջազգային...
09:00 27/07/2022Եվ ոչ ոք չի փախչի նորին մեծություն պատմությունից․ Դեմոյան«Ապագա սերունդներին բազմաթիվ գլուխկոտրուկներ չթողնելու համար, ընթացիկ պատմությունը պարտադիր պետք է արձանագրվի ամենայն մանրամասնությամբ»։
14:30 26/07/2022Հայաստանում կտրուկ աճել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հանդեպ ֆիզիկական բռնության դեպքերի քանակը. Զեկույց2022 թվականի երկրորդ եռամսյակի ընթացքում կտրուկ աճել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հանդեպ ֆիզիկական բռնության դեպքերի քանակը․ Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեն գրանցել է 11 դեպք՝ 12 տուժողով,...

10:47 17/03/2020"Test, test, test": World Health Organization urges more tests for COVID-19"Test, test, test". That was the message from the World Health Organization (WHO) on Monday as it urged countries to check more people for COVID-19, Euronews reported. "The most effective way to...
17:04 13/03/2020Are Armenia’s regional healthcare facilities ready to fight coronavirus?The sixth case of coronavirus infection has been officially confirmed in Armenia already. It is unclear whether the disease will soon be contained or, on the contrary, it will take a new turn. While...
13:26 13/03/2020All coronavirus patients in Armenia being treated at infectious diseases hospitalArmenia has confirmed a total of six coronavirus infections so far. All coronavirus patients, including an Etchmiadzin resident, are receiving treatment at Nork Infection Clinical Hospital in...
10:48 13/03/2020Armenian defense minister meets with OSCE’s KasprzykArmenian Minister of Defense Davit Tonoyan hosted Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk in Yerevan late on Thursday.
14:56 12/03/2020China says coronavirus peak has passedChina’s coronavirus epidemic has passed its peak, its top health commission said on Thursday, as it logged just eight new infections in Hubei province, the first time the epicenter of the outbreak...
14:17 12/03/2020Armenia quarantines 57 people after confirming three new coronavirus cases57 people who have had close contact with the three people diagnosed with the novel coronavirus in Armenia have been placed under quarantine, Health Minister Arsen Torosyan said in a Facebook post.
12:36 12/03/2020Armenian MP calls for mass events to be cancelled and educational institutions closed amid coronavirus pandemicArmenian opposition lawmaker Edmon Marukyan urged the authorities to cancel all the mass events and shut down all educational institutions in an effort to prevent the spread of coronavirus in the...
11:25 12/03/2020UN chief urges all governments to scale up efforts to combat coronavirusCountries must “double-down” on their efforts to stop the spread of COVID-19 coronavirus, the UN health agency said on Wednesday, after announcing that the global emergency can now be described as a...
10:53 12/03/2020Armenian Health Ministry: Four coronavirus cases confirmed in Armenia at the momentThe Armenian Ministry of Health dismisses reports alleging three more coronavirus cases have been confirmed in Armenia after the country reported three new cases of the virus on Wednesday, bringing...
10:46 11/03/2020Armenia condemns Azerbaijan's deliberate attempts to undermine regional security and peaceThe Armenian Foreign Ministry has issued a statement regarding the incident on the Armenian-Azerbaijani border on Tuesday in which an Armenian soldier identified as Zohrab Sianosyan (b.
12:33 10/03/2020228 Iranian drivers placed under medical control in Armenia amid coronavirus fearsTo date, a total of 211 coronavirus tests have been performed in Armenia with only one positive result, the Ministry of Health said in a statement.
10:53 06/03/2020Armenia reports another Azerbaijani provocation near TavushAzerbaijani frontline troops again took provocative actions near Armenia’s Tavush Province, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannsyan said on Facebook.
14:46 05/03/2020Armenian army chief pays tribute to late Sparapet Vazgen Sargsyan on birthdayChief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan has issued a message on late Sparapet (Chief Commander) Vazgen Sargsyan’s birthday, the Defense Ministry...
12:34 05/03/2020Armenia’s CEC warns constitutional referendum ‘Yes’ campaign head to strictly observe lawThe Central Electoral Commission (CEC) said it studied the speech of Armenia’s Minister of Territorial Administration and Infrastructure Suren Papikyan, who is also heading the “Yes” campaign for the...
13:49 04/03/2020Head of Kocharyan’s office comments on new book about ex-president’s caseViktor Soghomonyan, the head of second Armenian President Robert Kocharyan’s office, had learned about a new book on the case of the ex-president before it hit the news.
12:39 03/03/2020Zakharova: It's for Armenian Foreign Ministry to comment on meeting of Minsk Group co-chairs, Turkish FMThe Armenian public was informed about the meeting of the OSCE Minsk Group co-chairs, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk and Turkish Foreign Minister Mevlut...
20:15 08/02/2020Erdogan’s improbable adventures in Syria, Libya and elsewhereDuring his February 3 trip to Kyiv Turkish President Recep Tayyip Erdogan made number of statements pleasing Ukrainians.
12:27 04/02/2020Armenia’s NSS detects bribery cases related to deferments, early discharge from military serviceThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered a scheme of arranging military deferments and early military discharge in return for bribes through forged medical papers in 2019.
18:32 28/01/2020We are strong today and will be tomorrow – Artur Vanetsyan“The Armenian Army is our united strength and collective dignity and the first guarantor of our secure life,” Artur Vanetsyan, former Head of Armenia’s National Security Service (NSS) said in a...