11:56 18/08/2022Փաշինյանը վիզուալ տեղեկատվությամբ բացառեց ահաբեկչության վարկածըՍուրմալուում տեղի ունեցած պայթյունի փաստով հարուցված քրեական գործով տարբեր վարկածներ են քննարկվում, այդ թվում ահաբեկչության։ Կառավարության նիստում հայտարարեց ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը՝...
10:56 17/08/2022Մարկ Արեն. Իմ իղձն է, որ վաղվա Հայաստանը դառնա աշխարհում առաջին հանճարեղ մարդկանց երկիրըՀայտնի գրող Մարկ Արենը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալոց Սուրամալու առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունից հետո կամավորական գործին լծված մարդկանց, գրում է.
09:00 17/08/2022Ստեփան Դանիելյան. Երբ այդ ամենը սկսեցինք հասկանալ, պարզվեց, որ արդեն չունենք բանակ, արժանապատվությունՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Երբ իրենք Սերժին էին մերժում, մենք կարծում էինք, որ իրենք ընդամենը Սերժ Սարգսյանին են մերժում, սակայն պարզվեց, որ դա ավելի լայնամասշտաբ մերժում է։ Երբ իրենք...
09:48 16/08/2022Տիգրան Աբրահամյան. Ողբերգություն է, 15 օրում 5 ոչ մարտական զոհԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Զինված ուժերի օգոստոս ամսվա առաջին 15-օրյակի ոչ մարտական կորուստների վիճակագրությունն եմ նայում, որը ևս տեղով ողբերգություն է...
12:45 15/08/2022Պայթյունից մեկ օր անց. Ի՞նչ է կատարվում ՍուրմալուումՍուրմալու առևտրի կենտրունում տեղի ունեցած պայթյունից մեկ օր անց փլատակներում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Աշխատանքներին մասնակցում են բազմաթիվ կամավորներ։ Հիշեցնենք, որ...
09:48 15/08/2022Տիգրան Աբրահամյան. Պայթյունից հետո աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար պետք է շտաբ ձևավորվիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. ««Սուրմալու»-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին Առաջին խնդիրը, որը պետք է իշխանությունը լուծեր՝ համակարգող շտաբի ստեղծումն էր, որում...
12:08 08/08/2022Դավիթ Շահնազարյան. Պատմության մեջ առաջին անգամ «հայկական» իշխանությունը բռնի տեղահանում է հայերին. Aravot.amAravot.am-ը գրում է. «Aravot.am-ը արտակարգ լիազոր դեսպան, ՀՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով նախկին դեսպան Դավիթ Շահնազարյանից ցանկացավ նրա դիրքորոշումը պարզել վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում...
10:53 08/08/2022Բարդարցրել է Բաքվի բռնապետի վիճակը ոչ միայն երկրի ներսում, այլ նաև արտերկրում. Վարդան Ոսկանյան«Ադրբեջան հորջորջվող քաղցկեղային գոյացության ներսում և դրա շուրջ բավական լուրջ զարգացումներ են ընթանում շիայական զարթոնքի համատեքստում»։
15:05 06/08/2022Քաջարանի ընտրություններին Մանվել Փարամազյանը կգլխավորի «Դեպի միասնություն» դաշինքի նախընտրական ցուցակըՔաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը տեղեկացնում է. «Հարգարժան քաջարանցիներ, համայնքի սիրելի բնակիչներ` «Դեմոկրատական այլընտրանք» և «Արդարություն» կուսակցությունների միջև ստորագրվեց հուշագիր, և...
18:29 04/08/2022Էրի՛կ ջան, մենք քեզ պարտք ենք քո երազած զարգացող, մրցունակ, գիտահեն հայրենիքը․ Արմինե ՊետրոսյանԿոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում տեղի է ունեցել 44-օրյա պատերազմի հերոս Էրիկ Գևորգյանի ծննդյան 25-ամյակի առթիվ կազմակերպված հուշ-երեկո։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամի...
11:51 30/07/2022Ձուլարանը իր բացասական ազդեցություն կունենա Ավանի օդային ավազանի, նաև Բուսաբանական այգու էկոհամակարգի վրա. Բուսաբանության ինստիտուտ«Արդյունքում մթնոլորտի աղտոտվածությունը Ավան համայնքում կբարձրանա, բայց արդեն ավելի վտանգավոր միացություններով»։
14:27 29/07/2022Թունավոր արտանետումներով ձուլարան Ավանում. «Անընդունելի է և խայտառակություն»Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյանի 2 փակուղի հասցեում, «Քոփփեռ» ՍՊԸ-ն նախատեսում է պղնձի ու ալյումին ջարդոների ձուլարան հիմնել։ Ավանի թաղապետարանում երեկ կազմակերպած հանրային լսումների ժամանակ...
12:33 29/07/2022Սենատի հատկացումների օրինագծով առաջարկվում է 2 մլն դոլար հատկացնել Արցախին հումանիտար աջակցության և ականազերծման համար907 Բանաձևը վերահաստատվել է 2023թ.-ի Սենատի հատկացումների օրինագծում
20:04 28/07/2022Վերադարձ ստալինյան ժամանակներ․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Երբեք չէի կարող պատկերացնել, որ ԽՍՀՄ ստալինյան շրջանի մասին ծնողներիս պատմած «ժողովրդի թշնամիներ»-ի պատմությունները անկախ կոչված Հայաստանում նորից...
15:56 28/07/2022Թյուրքերը սպառնում են հայաստանյան ընդդիմությանը«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի հիմնադիր, քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Թյուրքալեզու պետությունների հատուկ ծառայությունների ղեկավարները հավաքվում են Ղրղզստանում և այնտեղից սպառնում…...
13:01 28/07/2022ՌԴ-ից ուղարկած Կապիկի ծաղիկի թեստերի օգտագործումից ստացել ենք միայն բացասական արդյունքներ. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք ՌԴ-ից ստացել ենք Կապիկի ծաղիկի թեստավորման հավաքածուները և կասկածելի ցանկացած դեպքի պարագայում միանշանակ օգտագործում ենք»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտարարեց առողջապահության...
17:49 27/07/2022Այս վիճակում խաբված ժողովուդը չի վերադառնա սայլին, հանգիստ թողեք նրան. Վազգեն Պետրոսյան«Իշխանափոխությունը նման է բերքին՝ մի հոգի երկու ցուլ է վեցնում և գութանով վարում է հողը, մի քանի հոգով սերմն են ցանում, ավելի շատ մարդկանցով բերքն են հավաքում և բերքի բարիքներն օգտագործում է ամբողջ...
14:21 27/07/2022Ներկայիս տնտեսական ակտիվության 11,8% աճն իր մեջ ունի էական ռիսկեր. Վարդան ԱրամյանԱշխարհի տնտեսական աճը 2022 և 2023թթ-ին վատացրել է -0,4 և -0,7 տոկոսային կետերով, սահմանելով 3,2% և 2,9%: Այս մասին գրել ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանը՝ ներկայացնելով Արժույթի Միջազգային...
09:00 27/07/2022Եվ ոչ ոք չի փախչի նորին մեծություն պատմությունից․ Դեմոյան«Ապագա սերունդներին բազմաթիվ գլուխկոտրուկներ չթողնելու համար, ընթացիկ պատմությունը պարտադիր պետք է արձանագրվի ամենայն մանրամասնությամբ»։
14:30 26/07/2022Հայաստանում կտրուկ աճել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հանդեպ ֆիզիկական բռնության դեպքերի քանակը. Զեկույց2022 թվականի երկրորդ եռամսյակի ընթացքում կտրուկ աճել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հանդեպ ֆիզիկական բռնության դեպքերի քանակը․ Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեն գրանցել է 11 դեպք՝ 12 տուժողով,...

14:00 12/01/2021Замминистра: «К всеобщей радости должен сказать, что мы завершили год с достаточно высокой, впечатляющей налоговой дисциплиной»В Армении после осенней 44-дневной войны нет проблем с выплатой зарплат, пенсий. Об этом заявил 12 января в беседе с журналистами в Национальном Собрании РА заместитель министра финансов Арман...
10:50 12/01/2021Как Овсеп Орбели предотвратил продажу сокровищ Эрмитажа? Мультимедийная выставка в ЦахкадзореВ армянском курортном городе Цахкадзор, в Доме-музее братьев Орбели, открылась мультимедийная выставка «Спасение сокровищ Эрмитажа».
10:15 12/01/2021Тигран Абрамян: Азербайджан и Россия получили от московской встречи то, что хотели, а вопросы Армении остались нерешеннымиУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян, на своей странице в соцсети Facebook коснувшись состоявшихся 11 января в...
19:57 11/01/2021Пашинян по итогам встречи в Москве: «К сожалению, сегодня нам не удалось решить вопрос военнопленных»Премьер-министр Армении Никол Пашинян в понедельник по итогам прошедших в Москве переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и российским лидером Владимиром Путиным поблагодарил...
14:32 11/01/2021В январе-ноябре 2020 года активность экономики Армении снизилась на 7,2%Согласно данным, опубликованным Статистическим комитетом РА, в январе-ноябре 2020 года по сравнению с тем же периодом 2019 года экономическая активность снизилась на 7,2%.
12:51 11/01/2021Микаел Минасян: Никол полон решимости стать пятикратным героем АзербайджанаБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян в своем Telegram-канале пишет: 2,5 года Никол готовил наше...
16:49 09/01/2021Демоян: Мы не должны допустить, чтобы наше будущее, судьба решались совсем в другом месте, на других бумагахДемоян: Мы не должны допустить, чтобы наше будущее, судьба решались совсем в другом месте, на других бумагах «Я не приемлю понятия поражение армии, государства, народа; на данном этапе времени я...
15:49 09/01/2021Кинорежиссер: К сожалению, Армения – игрушка для других и для нашего внутреннего подонкаЛитературный критик Серж Срапионян, член инициативы «Глас Отечества», считает распространяемую в правительстве фразу «бывшие вернутся», одним из величайших успешных мифов.
13:47 08/01/2021Тигран Абрамян: Люди на своей коже ощущают отсутствие государстваУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Я понимаю родителей, чьи сыновья призываются в армию и у которых есть...
17:04 06/01/2021Габрелянов: Как шутят ребята из охраны премьера Армении, Никол самоизолировался с бутылкойИзвестный армянский медиамагнат в России Арам Габрелянов со ссылкой на свои источники рассказал в своем телеграм-канале, что предшествовало неучастию Никола Пашиняна в рождественской литургии.
11:21 06/01/2021Вардан Восканян: В этот момент даже сам Алиев не может добраться до «своей столицы»Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), кандидат наук Вардан Восканян пишет: Нет, я понимаю, что бакинский диктатор может объявить Шуши не только «культурной...
15:31 05/01/2021Королевство кривых зеркал: психолог о преднамеренном ослаблении Армении изнутри марионеточным режимом«Многочисленны люди, которые не могут слушать Никола Пашиняна, они просто не в состоянии видеть его изображение.
13:21 05/01/2021Политолог: «Жаль только, что не присутствовали те сотни тысяч, которые пали…»Политический аналитик Вардан Балян пишет: «Никол Пашинян в своей статье «Истоки 44-дневной войны» четко признается, что возвращение территорий считал неизбежным, и война была лишь игровым сценарием.
18:42 04/01/2021Тигран Абрамян: Никакое оправдание тебе не поможет, Никол?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Никакие извинения в виде статьи, прямой трансляции или интервью, тебе не помогут, Никол.
10:44 04/01/2021Абрамян: Необходимо срочно пересмотреть подходы к ведению боевого дежурстваУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Мы должны внести коренные изменения в вопросе выполнения боевого дежурства в Армении и Арцахе.
19:32 02/01/2021Ишхан Сагателян: Новый Год начинаем с новыми потерямиЧлен Верховного Совета АРФД, член Координационного совета Движения за спасение Родины Ишхан Сагателян пишет: «Новый год мы начинаем с новыми потерями.
16:57 01/01/2021Тигран Абрамян: Будем мы жить на своей Родине или там, куда мы сможем сбежать или спастись от геноцида?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Очень быстро мы должны решить для себя, является ли наше поражение...
15:18 01/01/2021Светлана Кульчицкая: «Арцах был брошен как своими, так и теми, кто 30 лет играл в друзей...»Российская журналистка, автор документальных фильмов о первой карабахской войне Светлана Кульчицкая, встретившая 2021 год в арцахской столице Степанакерте, на своей странице Facebook опубликовала...
17:13 31/12/2020Теванян: В 2021-ом мы должны поднять на ноги государство, вставшее на колени совместными усилиями Никола, турок и азербайджанцевДиректор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян пишет: «Праздничные дни, но нет праздничного настроения.
12:54 30/12/2020Сурен Саркисян: Армянский национальный комитет в Вашингтоне больше ничего не сделает для властей АрменииПолитолог Сурен Саркисян пишет: «По крайней мере, наивно предполагать, что как только придет режим Байдена, он оставит все дела и приступит к вопросу оказания финансовой помощи Армении.