14:49 13/05/2022Առաջին եռամսյակում արտասահմանից փոխացնումների ծավալն ավելացել է 38.2%-ով. ՀԲՄ2022թ-ի առաջին եռամսյակում բանկային համակարգն ապահովել է 30.8 մլրդ դրամի շահույթ՝ 2021թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով շուրջ 11.4 մլն դրամով կամ 58.6%-ով։ Այս մասին հայտարարել է...
10:00 13/05/2022Լիլիթ Գալստյան. Սուտը, սուտը, սուտը․․․ և «Հայկական ժամանակը»Դաշնակցական գործիչ, ԱԺ պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Երեկ ֆրանսիայի հրապարակում մտավորականների, մշակույթի մոտ քսան գործիչների հետ քննարկում էինք հոգևոր Հայաստանի խնդիրները, ներազգային...
19:56 12/05/2022Հայ կնոջ իրական կերպարը ախուրյանցի Անոներն ու Ալեն Սիմոնյանի մամաները չեն․ Տաթև Թադևոսյան«Ֆրանսիայի հրապարակը դարձել է մեր տունը։ Պաշտո՞ն ենք ուզնում։ Ծիծաղելի է։ Փո՞ղ ենք։ Ըստ նիկոլականների՝ արդեն մենք փողերի մեջ պետք է լող տայինք։ Չէ, մենք ոչ պաշտոն և ոչ էլ փող ենք ուզում, պարզապես...
18:24 12/05/2022Իրականում, դուք բոլորդ ազատազրկվածներ եք. Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այն որ Հայաստանի բոլոր իշխանություններն իրենց կառավարման տարիներին կտրված են եղել հասարակությունից անվիճելի է։Սակայն, չհաշված պետության առաջին դեմքերին,...
15:01 12/05/2022Վանեցյան. Մենք իրավունք չունենք անել այնպիսի քայլեր, որոնք կհանգեցնեն այս շարժման մարմանըՇատերը մեզանից ակնկալում են այնպիսի գործողություններ, որոնք կբերեն շարժման արագ մարմանը։ Այս մասին ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը «Ժողովուրդ»-ին տված հարցազրույցում։...
10:38 12/05/2022Արսեն Բաբայան. Հաջորդ իշխանությանը չեմ նախանձում«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Այն մարդիկ, որոնք հայտարարում են, թե մեր պայքարն աթոռակռիվ է, պարզապես ոչինչ չեն հասկանում պետական կառավարումից:...
09:21 12/05/2022Լիլիթ Գալստյան. Եկել է որոմը ցորենից զատելու ժամանակըԴաշնակցական գործիչ, հրապարակախոս, թարգմանիչ Լիլիթ Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալոց երեկ Ֆրանսիայի հրապարակում մշակութային գործիչների մասնակցությամբ քննարկմանը, գրում է.
20:12 11/05/202220 տարի անց Սուրբ Գևորգ հայկական եկեղեցում պատարագ է մատուցվելՊոլսո Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը 20 տարի դադարից հետո պատարագ է մատուցել Մարդինի Դերիք գավառում գտնվող 372 ամյա հայկական Սուրբ Գևորգ եկեղեցում։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ, Քալե...
18:17 11/05/2022Հայաստանում ադրբեջանցիները անշարժ գույք են ձեռք բերել. նկարահանում են «ապացուցելու»Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Ադրբեջանում տարիներ մոլեգնում է հայատյացությունը։ Մանկապարտեզից սկսած ադրբեջանցի երեխաների մեջ ներարկվում է հայի, որպես թշնամու կերպարը, ում պետք է սպանել,...
14:48 11/05/2022Ղազինյան. Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը չի կարող հանձնվել ԱդրբեջանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Արդեն սովորական է դարձել մեզ համար այն, որ Հայաստանի ու Արցախի մասին ճակատագրական ու կարևոր որոշումների մասին մենք տեղեկանում Բաքվից...
09:50 11/05/2022Ալվինա Աղաբաբյան. Հայաստանի ԱԳՆ-ից զրո արձագանք, ինչը նշանակում է՝ ասվածը ճշմարտություն էՌազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, ԵՊՀ դասախոս Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Երեկ Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Խալաֆ Խալաֆովը հայտարարել էր, որ ՀՀ իշխանությունները Բրյուսելում համաձայնել...
15:03 10/05/2022Պոլսո Հայոց պատրիարքը հակասական ուղերձներ է տարածում Ապրիլի 24-ի վերաբերյալ. Հարութ ՍասունյանՍահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը 2019 թվականին Պոլսո Հայոց պատրիարք դառնալուց ի վեր, մի շարք կասկածելի հայտարարություններ է արել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ և շռայլորեն գովաբանել Թուրքիայի նախագահ...
11:27 10/05/2022Ջուլֆալակյան. Փաշինյանն իր թիմակիցների նկատմամբ սեռական ու ֆինանսական բնույթի կոմպրոմատներ ունի«Այն մարդիկ, որոնք այսօր որոշումներ են կայացնում, մի քանի հոգուց բաղկացած այդ նեղ խմբակը, իմ կարծիքով ատում է այն ամենը, ինչ հայկական է։ Դրա մասին երկրի վարչապետն իր գրքում ժամանակին գրել է, ուղղակի...
20:29 09/05/2022Արթուր Վանեցյան. Եռատոն կերտած ագը չի կարող ծնկել«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով երթի դուրս եկած քաղաքացիներին շնորհավորեց եռատոնի կապակցությամբ։ «Ժողովուրդ, եռատոն կերտած ագը չի կարող ծնկել։...
19:46 09/05/2022«Ի՞նչ է լինելու Նիկոլից հետո». Իշխան Սաղաթելյան«Շատ են խոսում, թե ի՞նչ է լինելու Նիկոլից հետո, թե նոր կառավարությունն ինչպե՞ս է երկիրը դուրս բերելու այս վիճակից»,-Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց «Դիմադրության» շարժման ներկայացուցիչ, ԱԺ...
12:07 09/05/2022Հարգանքի տուրք՝ Հայրենական Մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակինՀայրենական Մեծ պատերազմի մասնակիցները, քաղաքացիները, քաղաքական գործիչները Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով այցելել են Մայր Հայաստան հուշահամալիր՝ ծաղիկներ խոնարհելու Անմար կրակի մոտ, հարգանքի...
09:15 09/05/2022Շուշին ադրբեջանական օկուպացիայի ներքո է, որ տեղի է ունեցել պատերազմական ու մարդկության դեմ ուղղված հանցանքներով. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում . «Հայոց բերդաքաղաք Շուշին ազատագրվել է 30 տարի առաջ` 1992թ. մայիսի 8-ին: Շուշին ներկայում ադրբեջանական օկուպացիայի ներքո է, որ տեղի է...
16:14 07/05/2022«Աննային փափմուշտներից ձուլված զարդերն ենք բերել»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը, որն այսօր մասնակցում էր «Դիմադրություն» շարժման կազմակերպած ակցիային, հրապարակել է լուսանկարներ, որոնցում ակցիայի մասակիցները փամփուշտներից...
14:34 07/05/2022Նիկոլ, դուրս արի և մեր աչքերի մեջ նայելով ասա՝ ինչու մեզ զրկեցիր մեր բալեքին գրկելուց. զոհվածի մայր«Դիմադրություն» շարժման երթի ժամանակ կանայք Պռոշյան փողոցում կանգ առան կառավարական ամառանոցների մոտ, որտեղ բնակվում է Փաշինյանի ընտանիքը և սկսեցին վանկարկել՝ «Առանց Նիկոլ Հայաստան»։ Կանանցից մեկն...
12:40 07/05/2022Դատավոր Բորիս Բախշիյանն ազատության մեջ է«Պնդում եմ, որ սա ուղղակի միջամտություն էր դատավորի իմ գործունեությանը, ընդ որում՝ բիրտ»։

19:57 19/11/2020В Госдуме призвали Азербайджан обеспечить доступ к религиозным святыням КарабахаПредседатель комитета Госдумы по развитию гражданского общества, вопросам общественных и религиозных объединений Сергей Гаврилов призвал Азербайджан сохранить религиозные святыни на территории...
15:43 19/11/2020М.Акопян: Армия учит искусству победы, а не хорошо питаться и хорошо жить«В министерстве обороны действует информационный центр, одной из задач которого является введение противника в заблуждение, то есть распространение в том числе и ложной информации.
15:07 19/11/2020Мовсес Акопян: Принял окончательное решение подать рапорт после ночной записи премьера Армении«Опубликованный приказ о моем освобождении не соответствует сути моего рапорта. Это отдельная тема», – заявил на встрече с журналистами Мовсес Акопян, освобожденный вчера от должности главы военной...
21:44 14/11/2020Политтехнолог: Никол Пашинян в этом мире больше всего боится Анну Акопян и Артура Ванецяна«Никол Пашинян в этом мире больше всего боится двух людей: Анны Акопян и Артура Ванецяна. Поэтому после подписания унизительного соглашения одну отправил на фальшивую передовую, а другого задержал по...
12:16 14/11/2020Тигран Абрамян: Никол, перед тем, как призывать вернуться, ты должен был уже организованно найти соответствующие средстваУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Я желаю, мечтаю, чтобы мои друзья, окружение, соотечественники имели...
12:00 14/11/2020Микаел Минасян: Премьер-министру РА доложили, что у нас 4750 подтвержденных смертейБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «4750.
21:57 13/11/2020Тигран Абрамян: Прошу, не вступайте во внутриполитическую игру премьер-министра АрменииСейчас этот премьер-министр пытается оправдаться. Президент Арцаха и премьер-министр РА пытаются свалить вину на Вооруженные силы.
15:47 13/11/2020Сарат Петросян: Призывающие к консолидации вокруг действующей власти в Армении люди пребывают в счастливом неведенииАрхитектор, градостроитель, бывший руководитель Комитета кадастра Армении Сарат Петросян написал: «Во вчерашнем обращении премьер-министра Армении Никола Пашиняна лично я не увидел месседжа о подаче...
14:22 13/11/2020Международная пресса о новой ситуации, сложившейся вокруг Нагорного Карабаха: Выигрывают все, кроме АрменииРяд американских, европейских и российских изданий обратились к развязке второй войны в Нагорном Карабахе.
10:50 13/11/2020Омбудсмен Армении: Эта политика геноцида Азербайджана сопровождалась глубокой ненавистью по отношению к этническим армянамЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook пишет: «Вооруженные силы Азербайджана во время войны в Арцахе совершили военные преступления.
10:08 13/11/2020Омбудсмен Арцаха: ВС Азербайджана во время войны удары наносили также по объектам, предназначенным для детейЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Артак Бегларян опубликовал специальный доклад с оценкой нарушения прав детей вследствие агрессии Азербайджана против Республики Арцах.
20:22 12/11/2020Тарон Тоноян: Сдали страну, но наш премьер-министр до сих пор не подает в отставку, мы живем в фарсеМне не нужен премьер-министр-лжец, я не хочу, чтобы премьером нашей страны был человек, над которым издевается президент Азербайджана Ильхам Алиев, заявил сегодня на митинге с требованием отставки...
15:01 12/11/2020А. Ванецян: Бескомпромиссна борьба против этого предательского документа и лица, подписавшего его исподтишкаЭтими политическими и предательскими арестами невозможно заглушить наш голос, и предатель должен уйти.
13:06 11/11/2020Микаел Минасян: У нас всего 4 дня, чтобы исправить навязанную нам ситуациюБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «96 ЧАСОВ ДО...
11:17 09/11/2020Зариф: Иран протягивает руку соседям для диалога ради разрешения разногласий«Через 70 дней Трамп уйдет, но мы с нашими соседями остаёмся здесь навсегда», – написал министр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф в своем микроблоге в Twitter, добавив, что ставки на...
22:20 08/11/2020Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе «Ромы» армянскому народуКапитан сборной Армении по футболу, полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе итальянского клуба в матче седьмого тура итальянской серии А армянскому народу.
12:33 08/11/2020Г. Петросян: Имущество археологического лагеря Тигранакерта в Арцахе перенесено в надежное место«В это тяжелое военное время имущество практически не представляет материальной ценности. Но даже поврежденное – оно символизирует Тигранакерт, нашу культуру. Мы победим», – отметил Г. Петросян.
11:21 07/11/202011-летний Ашот из-под азербайджанских обстрелов в Арцахе вывез в Армению на машине 4 взрослых и 9 детей27 сентября Азербайджан, при непосредственном участии Турции и привлечении иностранных боевиков-террористов, развязал широкомасштабную войну против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики...
17:02 06/11/2020Каталонский город Берга признал независимость Республики АрцахГородской совет каталонского города Берга признал независимость Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
13:33 06/11/2020«Это печально, но символично»: полицейские во Франции обеспечивают безопасность армянских структурРуководство региона Овернь-Рон-Альп во Франции, административный центр город Лион, приняло решение об обеспечении безопасности армянских структур.