14:49 13/05/2022Առաջին եռամսյակում արտասահմանից փոխացնումների ծավալն ավելացել է 38.2%-ով. ՀԲՄ2022թ-ի առաջին եռամսյակում բանկային համակարգն ապահովել է 30.8 մլրդ դրամի շահույթ՝ 2021թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով շուրջ 11.4 մլն դրամով կամ 58.6%-ով։ Այս մասին հայտարարել է...
10:00 13/05/2022Լիլիթ Գալստյան. Սուտը, սուտը, սուտը․․․ և «Հայկական ժամանակը»Դաշնակցական գործիչ, ԱԺ պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Երեկ ֆրանսիայի հրապարակում մտավորականների, մշակույթի մոտ քսան գործիչների հետ քննարկում էինք հոգևոր Հայաստանի խնդիրները, ներազգային...
19:56 12/05/2022Հայ կնոջ իրական կերպարը ախուրյանցի Անոներն ու Ալեն Սիմոնյանի մամաները չեն․ Տաթև Թադևոսյան«Ֆրանսիայի հրապարակը դարձել է մեր տունը։ Պաշտո՞ն ենք ուզնում։ Ծիծաղելի է։ Փո՞ղ ենք։ Ըստ նիկոլականների՝ արդեն մենք փողերի մեջ պետք է լող տայինք։ Չէ, մենք ոչ պաշտոն և ոչ էլ փող ենք ուզում, պարզապես...
18:24 12/05/2022Իրականում, դուք բոլորդ ազատազրկվածներ եք. Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այն որ Հայաստանի բոլոր իշխանություններն իրենց կառավարման տարիներին կտրված են եղել հասարակությունից անվիճելի է։Սակայն, չհաշված պետության առաջին դեմքերին,...
15:01 12/05/2022Վանեցյան. Մենք իրավունք չունենք անել այնպիսի քայլեր, որոնք կհանգեցնեն այս շարժման մարմանըՇատերը մեզանից ակնկալում են այնպիսի գործողություններ, որոնք կբերեն շարժման արագ մարմանը։ Այս մասին ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը «Ժողովուրդ»-ին տված հարցազրույցում։...
10:38 12/05/2022Արսեն Բաբայան. Հաջորդ իշխանությանը չեմ նախանձում«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Այն մարդիկ, որոնք հայտարարում են, թե մեր պայքարն աթոռակռիվ է, պարզապես ոչինչ չեն հասկանում պետական կառավարումից:...
09:21 12/05/2022Լիլիթ Գալստյան. Եկել է որոմը ցորենից զատելու ժամանակըԴաշնակցական գործիչ, հրապարակախոս, թարգմանիչ Լիլիթ Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալոց երեկ Ֆրանսիայի հրապարակում մշակութային գործիչների մասնակցությամբ քննարկմանը, գրում է.
20:12 11/05/202220 տարի անց Սուրբ Գևորգ հայկական եկեղեցում պատարագ է մատուցվելՊոլսո Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը 20 տարի դադարից հետո պատարագ է մատուցել Մարդինի Դերիք գավառում գտնվող 372 ամյա հայկական Սուրբ Գևորգ եկեղեցում։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ, Քալե...
18:17 11/05/2022Հայաստանում ադրբեջանցիները անշարժ գույք են ձեռք բերել. նկարահանում են «ապացուցելու»Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Ադրբեջանում տարիներ մոլեգնում է հայատյացությունը։ Մանկապարտեզից սկսած ադրբեջանցի երեխաների մեջ ներարկվում է հայի, որպես թշնամու կերպարը, ում պետք է սպանել,...
14:48 11/05/2022Ղազինյան. Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը չի կարող հանձնվել ԱդրբեջանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Արդեն սովորական է դարձել մեզ համար այն, որ Հայաստանի ու Արցախի մասին ճակատագրական ու կարևոր որոշումների մասին մենք տեղեկանում Բաքվից...
09:50 11/05/2022Ալվինա Աղաբաբյան. Հայաստանի ԱԳՆ-ից զրո արձագանք, ինչը նշանակում է՝ ասվածը ճշմարտություն էՌազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, ԵՊՀ դասախոս Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Երեկ Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Խալաֆ Խալաֆովը հայտարարել էր, որ ՀՀ իշխանությունները Բրյուսելում համաձայնել...
15:03 10/05/2022Պոլսո Հայոց պատրիարքը հակասական ուղերձներ է տարածում Ապրիլի 24-ի վերաբերյալ. Հարութ ՍասունյանՍահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը 2019 թվականին Պոլսո Հայոց պատրիարք դառնալուց ի վեր, մի շարք կասկածելի հայտարարություններ է արել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ և շռայլորեն գովաբանել Թուրքիայի նախագահ...
11:27 10/05/2022Ջուլֆալակյան. Փաշինյանն իր թիմակիցների նկատմամբ սեռական ու ֆինանսական բնույթի կոմպրոմատներ ունի«Այն մարդիկ, որոնք այսօր որոշումներ են կայացնում, մի քանի հոգուց բաղկացած այդ նեղ խմբակը, իմ կարծիքով ատում է այն ամենը, ինչ հայկական է։ Դրա մասին երկրի վարչապետն իր գրքում ժամանակին գրել է, ուղղակի...
20:29 09/05/2022Արթուր Վանեցյան. Եռատոն կերտած ագը չի կարող ծնկել«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով երթի դուրս եկած քաղաքացիներին շնորհավորեց եռատոնի կապակցությամբ։ «Ժողովուրդ, եռատոն կերտած ագը չի կարող ծնկել։...
19:46 09/05/2022«Ի՞նչ է լինելու Նիկոլից հետո». Իշխան Սաղաթելյան«Շատ են խոսում, թե ի՞նչ է լինելու Նիկոլից հետո, թե նոր կառավարությունն ինչպե՞ս է երկիրը դուրս բերելու այս վիճակից»,-Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց «Դիմադրության» շարժման ներկայացուցիչ, ԱԺ...
12:07 09/05/2022Հարգանքի տուրք՝ Հայրենական Մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակինՀայրենական Մեծ պատերազմի մասնակիցները, քաղաքացիները, քաղաքական գործիչները Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով այցելել են Մայր Հայաստան հուշահամալիր՝ ծաղիկներ խոնարհելու Անմար կրակի մոտ, հարգանքի...
09:15 09/05/2022Շուշին ադրբեջանական օկուպացիայի ներքո է, որ տեղի է ունեցել պատերազմական ու մարդկության դեմ ուղղված հանցանքներով. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում . «Հայոց բերդաքաղաք Շուշին ազատագրվել է 30 տարի առաջ` 1992թ. մայիսի 8-ին: Շուշին ներկայում ադրբեջանական օկուպացիայի ներքո է, որ տեղի է...
16:14 07/05/2022«Աննային փափմուշտներից ձուլված զարդերն ենք բերել»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը, որն այսօր մասնակցում էր «Դիմադրություն» շարժման կազմակերպած ակցիային, հրապարակել է լուսանկարներ, որոնցում ակցիայի մասակիցները փամփուշտներից...
14:34 07/05/2022Նիկոլ, դուրս արի և մեր աչքերի մեջ նայելով ասա՝ ինչու մեզ զրկեցիր մեր բալեքին գրկելուց. զոհվածի մայր«Դիմադրություն» շարժման երթի ժամանակ կանայք Պռոշյան փողոցում կանգ առան կառավարական ամառանոցների մոտ, որտեղ բնակվում է Փաշինյանի ընտանիքը և սկսեցին վանկարկել՝ «Առանց Նիկոլ Հայաստան»։ Կանանցից մեկն...
12:40 07/05/2022Դատավոր Բորիս Բախշիյանն ազատության մեջ է«Պնդում եմ, որ սա ուղղակի միջամտություն էր դատավորի իմ գործունեությանը, ընդ որում՝ բիրտ»։

13:58 07/08/2019Analyst comments on Pashinyan’s Artsakh remarks, Azerbaijan’s responseArmenian analyst Karen Bekaryan has commented on Prime Minister Nikol Pashinyan’s statement that “Artsakh is Armenia” made on Monday during a rally in Stepanakert, the Azerbaijani Foreign Ministry’s...
13:59 05/08/2019Artsakh parliament speaker: Armenia-Artsakh-Diaspora trinity neutralizes both internal and external challengesArtsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan has hailed the initiative to hold the 7th Pan-Armenian Games in the country.
13:31 02/08/2019Sanitek Armenia under ‘aggressive administrative pressure’, director claimsSanitek Armenia CEO Nicholas Tawil decried the criminal case launched against the waste disposal company as ‘illegal’, accusing the authorities of intending to seize the company’s property.
13:01 01/08/2019109 Armenian citizens stranded in Hurghada to be flown to Yerevan today109 Armenian citizens stuck in Egypt’s beach resort city of Hurghada will today be flown to Yerevan, Deputy Prime Minister Tigran Avinyan told a cabinet meeting on Thursday.
12:29 01/08/2019Temperatures to drop by up to 10 degrees in ArmeniaTemperatures are expected to drop by up to 10 degrees in Armenia as cold air masses are about to take over the country on Friday and Saturday.
14:35 31/07/2019'One village doesn't cost as much as fish?’: Hayanist residents again voicing about water problemThe residents of Getashen neighborhood in Hayanist Community of Armenia's Ararat Province, around 171 households have been experiencing serious problems with drinking water for over 30 years.
12:59 31/07/2019Zarif: Iran to reduce nuclear deal commitments more unless Europe protects itIran is set to further cut its commitments to its international nuclear deal unless its European partners move to protect it from U.S.
11:10 31/07/2019Analyst: U.S. government plans to cut financial assistance to ArtsakhThe government of the United States plans to cut the financial assistance for mine clearance in Artsakh, political analyst Suren Sargsyan said in a Facebook post.
13:23 29/07/2019Around 50 lawyers ready to defend judge Davit Grigoryan, advocate saysJudge Davit Grigoryan is being punished for making a decision ‘unacceptable’ by the authorities, advocate Yervand Varosyan said on Facebook.
11:02 29/07/2019Embassy: Another Hurghada-Yerevan flight set for ThursdayAnother special flight en route from Egypt’s beach resort city of Hurghada to Yerevan, Armenia’s capital, will be operated on Thursday, 1 August for all citizens who have Orange2Fly (A & R Tour...
12:12 27/07/2019Armenia’s Garni Museum-Reserve offers free entry on VardavarGarni Historical-Cultural Museum-Reserve located 28 km east of the Armenian capital of Yerevan offers a free entry to all Armenians and foreigners on 28 July marking Vardavar, a traditional holiday...
14:37 25/07/2019No major issues in Bagratashen border crossing functioning, Armenia’s tax chief saysNo major problems are observed in the functioning of Bagratashen border crossing, Chairman of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) Davit Ananyan told reporters after a cabinet meeting on Thursday.
14:58 24/07/2019Without Israel, Middle East would fall to ‘Islamic extremism,’ says NetanyahuPrime Minister Benjamin Netanyahu declared that Israel is the sole force fending off a radical Islamic takeover of the Middle East, arguing Tel Aviv is an indispensable defender of the entire region.
12:49 23/07/2019Why should UNESCO list Armenia’s Vordan Karmir as intangible cultural heritageThere are no plans to submit an application to UNESCO to include Armenia’s Vordan Karmir dye in its list of Intangible Cultural Heritage, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport said in...
10:53 23/07/2019Karasin: Armenians are part of multiethnic RussiaArmenia’s High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan met on Monday with State Secretary, Deputy Minister of Russia Grigory Karasin during his working visit to Russia.
17:56 22/07/2019Diplomat: EU ready to provide financial support for Armenia’s judicial reformsThe European Union has expressed a strong support for Armenia’s reform efforts in the field of judiciary, which has been communicated to Armenia at different levels, outgoing EU Ambassador to Armenia...
14:33 22/07/2019Ambassador: EU’s position on Karabakh settlement remains unchangedThe position of the European Union on the settlement of the Nagorno-Karabakh (Artskah) conflict has not changed, Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski told a news...
14:02 12/07/2019Armenian official launches petition to reject Istanbul ConventionChairman of Armenia’s Chamber of Advocates Ara Zohrabyan has launched a petition on Change.org to reject the Istanbul Convention, after elaborating on the potential threats posed by the document in...
11:11 12/07/2019Artsakh welcomes adoption of U.S. congresswoman's amendment to strengthen ceasefireThe Artsakh Foreign Ministry applauds the adoption of an amendment to the National Defense Authorization Act (NDAA) of the U.S.
14:40 11/07/2019Tusk: Collapse of Soviet Union was a ‘blessing’President of the European Council Donald Tusk, who is in Tbilisi to attend a conference marking the 10th anniversary of the Eastern Partnership, took to Twitter to call the collapse of the Soviet...