11:05 04/06/2022Տեսա՝ ինչպես են մի խումբ հայ ոստիկաններ, օղակի մեջ հայտնված կանանց ու աղջիկներին հրմշտելով սեղմում պարեկների մեքենաներին. Զաքարյան«Երեկ այդ ոստիկաններից մեկի հարվածից վնասվեց նաև իմ ողերը, սակայն դա չի ազդելու իմ բաժին պայքարի վրա: Դա ընդամենը դավաճան-կապիտուլյանտից ստացած հերթական վնասն է »։
09:54 04/06/2022Թիմը շատ մոտիվացված է, կփորձենք մեր մարզասերներին ուրախություն պարգևել. Խոակին ԿապառոսԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի առաջին տուրի Հայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքական իր պատմության մեջ առաջին անգամ է խաղալու B խմբում։
18:24 03/06/2022Աշոտյանը հետ է եկել, որ ձեզ թռցնի՝ ձեր սրիկա ղեկավարի հետ միասին․ ԱշոտյանՆրա խոսքով՝ Հայաստանն աշխարհի քարտեզի վրա գոյություն չունի՝ շնորհիվ Նիկոլի։
14:22 03/06/2022Խաչիկ Գալստյան. Պսիխոպատ, հերիք է խաբես հայ ժողովրդին«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանը գրում է. «ՊՍԻԽՈՊԱՏ, ՀԵՐԻՔ Է ԽԱԲԵՍ ՀԱՅ ԺՈՂՈՎՐԴԻՆ Ուրեմն բացում ենք մեկ տարի առաջ ՀՀ ընտրողներին ներկայացված ՔՊ (Քայլող պարազիտներ)...
10:15 03/06/2022«Ինչո՞ւ այսօր գալ Ֆրանսիայի հրապարակ»Ժամը 16։00՝ հանրահավաք Ֆրանսիայի հրապարակում, ԱԺ արտահերթ նիստ
20:12 02/06/2022Դատախազները ամեն կերպ «խրախուսվել են»ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է, որ Արթուր Դավթյանի կողմից այսօր 64 դատախազ արժանացել է տարբեր խրախուսանքների՝ շնորհակալագրերի, դրամական պարգևատրումների արժանանալուց...
14:17 02/06/2022Հիմա ամենաճիշտը կա՛մ չբանակցելն է, կա՛մ բանակցություններում իրական ազգային նախապայմաններ դնելը. Վազգեն Մանուկյան«Այս իշխանությունը ոչ միայն բարոյական իրավունք չունի մնալու իշխանության ղեկին կապիտուլյացիայից հետո, այլև նաև ունակ չէ լուծելու այս հարցերը»։
10:15 02/06/2022«Զարթոնք»-ը սատարում է խորհրդարանական ընդդիմության նախաձեռնությանը«Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության գործադիր մարմինը խստորեն դատապարտում է այս իշխանությունների որդեգրած վտանգավոր արտաքին քաղաքականությունը, հատկապես՝ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման...
13:11 01/06/2022Ալեն Ղևոնդյան. Սա հավանաբար «հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի կնքման» պլան B-ն էՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Ադրբեջանը վերջին մոտ մեկ ամիսը (զուգահեռվում է ՀՀ ընդդիմության փողոցային գործողությունների ժամանակացույցի հետ) հետևողականորեն հաղորդագրություններ է տարածում իբրև...
21:13 31/05/2022Վրաստանում առկա են բոլոր պայմանները ազգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիների համար․ Սալոմե ԶուրաբիշվիլիԱզգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիներն իրենց մշակույթն ու լեզուն պահպանելու համար բոլոր պայմաններն ունեն: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե...
12:23 31/05/2022Ինչու՞ են մեր զինծառայողների վրանները տեղադրված պարզ դիտարկվող վայրումՌազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածում են այս լուսանկարը՝ ներկայացնելով այն որպես մայիսի 28-ին մեր զինծառայողի խոցման...
08:23 31/05/2022Պատկերացրեք պատերազմի օրերին դավաճանն ասեր՝ Շուշին դժբախտ, դժգույն քաղաք է․ Հովհաննես ԻշխանյանՀրապարակախոս, գրող Հովհաննես Իշխանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել և դրան կից գրել․ «Ցույց տվեք էս վիդեոն ձեր ծանոթներին, որոնք դավաճաններին ասածներին դեռ հավատում են կամ նրանց, որ...
19:55 30/05/2022Բռնապետիկի ցուցումով, բութ դեմքերով, բայց լիքը քսակով ոստիկան-ենիչերիները, կատարեցին հերթական վայրենություններըԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այսօր, բռնապետիկի ցուցումով, բութ դեմքերով, բայց լիքը քսակով ոստիկան-ենիչերիները, կատարեցին հերթական վայրենությունները՝ խաղաղ ցուցարարներին հարվածելով,...
12:32 30/05/2022Քաղաքական դաշտը պետք է «պարզաջրվի». Տիգրան Աբրահամյան«Իրավիճակն այնպիսին է, որ քաղաքական դաշտում չեզոք կողմերի որևէ ձևի առկայությունն արդեն տրամաբանական չէ»,- այսօր երթի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
19:16 27/05/2022Երբ իշխանական մեկ խայծը դարձել է ամբողջ օրվա քննարկման նյութ«Չկողմնորշված քաղաքացիների դեպքում ընտրությունը հեշտ է, քանի որ ոչ թե ընտրություններ են ՝ երկու տարբեր քաղաքական ուժերի միջև, այլ պետք է ընտրություն կատարեն հայրենիքի, մեր ժողովրդի տասնամյակների...
10:50 27/05/2022Ջորջ Տաբակյան. Արբանյակի հաջողության մասին կարելի է խոսալ, երբ առաջին նկարները հասանելի լինեն«Սահմանի հետախուզության համար 2մ-ը ոչ մի բան չի տալու, նույնիսկ թշնամու զինտեխնիկա չի կարելի հաշվել»։
12:27 26/05/2022ՔՊ-ն՝ ժամանակի գող«Լրագրողների խախտումների վերաբերյալ նկատողություն տրվել է մինչ այս օրենսդրական նախաձեռնությունը և ոչ թե քաղաքական մարմինների կողմից է տրվել, այլ՝ ԱԺ աշխատակազմի, անկախ նրանից, թե ինչ խմբակցություններ...
21:36 25/05/2022Մոսկվան տեսնում է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև պայմանավորվածություններին միջամտելու փորձերՄոսկվան տեսնում է ԵՄ-ի կողմից ամենաբարձր մակարդակով համառ փորձեր՝ միջամտելու Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի եռակողմ համաձայնագրերի գործընթացին: Այս մասին այսօր կայացած ճեպազրույցին հայտարարել է ՌԴ...
09:55 25/05/2022Մարդիկ, մի փոր կուշտ հացի համար կատարելով Նիկոլի հրահանգները, նրա հետ միասին վաճառում են մեր հայրենիքը․ ԱշոտյանԾագումով արցախցի ԱԽ քարտուղարը լծվել է Արցախի վաճառքի գործընթացին։
18:55 24/05/2022Րաֆֆի Հովհաննիսյանին՝ տեսախցիկին գերի ու առանց խոսքիՀայաստանի Հանրապետության առաջին արտգործնախարար, «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանը ուղերձ է հղել, որում ասվում է․ «Խորհրդային վերջին տարիները հիշեցնող՝ «Ժողովրդավարության...

09:51 10/10/2019Armenia condemns military invasion by Turkey in north-eastern SyriaThe Armenian Foreign Ministry has issued a statement condemning the military invasion by Turkey in the north-eastern Syria.
14:31 09/10/2019Pashinyan's spokesman refutes reports on defense minister’s dismissalPrime Minister Nikol Pashinyan's spokesperson Vladimir Karapetyan refutes media reports alleging Defense Minister Davit Tonoyan has been sacked.
15:55 08/10/2019Kim Kardashian plans to launch new fragrance with Armenian flowersReality television star, activist, entrepreneur, beauty mogul and producer Kim Kardashian has revealed plans to launch a new line of perfume with Armenian flowers.
15:03 08/10/2019Kim Kardashian at WCIT 2019: I am so excited to be in ArmeniaReality television star, activist, entrepreneur, beauty mogul and producer Kim Kardashian addressed on Tuesday a plenary session at the 23rd World Congress on Information Technology (WCIT) being held...
15:08 04/10/2019Pashinyan’s spokesman not commenting on reports about Valery Osipyan's resignationThe Armenian government neither confirms nor denies some media reports alleging Prime Minister Nikol Pashinyan’s top advisor Valery Osipyan has submitted resignation.
11:10 03/10/2019Yerevan mayor ‘fully and unilaterally’ terminates contracts with SanitekYerevan Mayor Hayk Marutyan has terminated all contracts with Sanitek waste management company. “I fully and unilaterally terminate the contracts with Sanitek company,” he said in a video message on...
14:55 02/10/2019Tsarukyan: It’s not for parliament to decide whether Constitutional Court head should stay or resignIt is not for the Armenian parliament to decide whether Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan should remain in office or resign, head of the Prosperous Armenia’s (BHK) parliamentary faction...
11:27 01/10/2019U.S. Congress members ask for ‘immediately’ half of military aid to AzerbaijanThe Congressional Caucus on Armenian Issues on 27 September addressed a letter to U.S. Secretary of State Mike Pompeo and Secretary of Defense Mark Esper, Voice of America’s Armenian service reports....
11:27 30/09/2019Armenia’s crisis management center handles 500 calls in one weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 500 calls from 23 to 29 September, of which 308 were emergency cases.
19:45 27/09/2019Mansurian’s Concerto No.4 for cello to be played in Armenia for the forst timeCello Concerto “Ubi est Abel frater tuus?” (Where is Your Brother, Abel?) by Armenian composer Tigran Mansurian will be performed in Armenia for the first time.
14:33 26/09/2019April War hero Norik Sargsyan would turn 23 todaySeptember 26 marks the birthday of Armenian soldier Norik Sargsyan, who fell heroically during the 2016 April War unleashed against Artsakh by Azerbaijan.
11:59 24/09/2019UN Climate Summit: Greta Thunberg’s emotional remarks over climate crisisSwedish youth activist Greta Thunberg had a strong message for world leaders at the UN's climate change summit on Monday, telling them they had stolen her childhood with "empty words", Euronews...
13:19 23/09/2019Pashinyan says Soros wanted to meet himGeorge Soros, the founder of Open Society Foundations, had expressed a desire to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan before the latter was to about leave for the World Economic Forum in...
12:24 23/09/2019Wounded Armenian soldier Hayk Khachatryan in grave condition – spoxArmenian soldier Hayk Khachatryan who was wounded in Artsakh on Monday in still unclear circumstances is in grave condition, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
11:56 18/09/2019Artur Aleksanyan thanks all for support, promises new victoriesArmenian Greco-Roman wrestler, four-time European, three-time world and Olympic champion Artur Aleksanyan expressed gratitude to everyone for support after the World Wrestling Championships in...
13:38 11/09/2019Mkhitaryan admits he had to leave Arsenal to 'get pleasure playing football again'Henrikh Mkhitaryan insists he had to leave Arsenal to "get pleasure playing football again" after admitting that he wasn’t happy with life in English football, Daily Star reported.
16:00 10/09/2019Sanitek employees protest outside Yerevan Municipality, demand due salariesSanitek waste management company’s employees are staging a protest outside the Yerevan Municipality demanding their due salaries.
15:55 09/09/2019Tsarukyan says people should decide on AmulsarWhile making a decision on mining operations at Amulsar people’s opinion should be taken into account, leader of the Prosperous Armenia Party (PAP) Gagik Tsarukyan told reporters on Monday.
12:31 09/09/2019Armenian PM invites all to Gyumri to mark Independence DayArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan urges everyone to travel to the second largest city of Gyumri on 21 September marking the country’s Independence Day.