11:05 04/06/2022Տեսա՝ ինչպես են մի խումբ հայ ոստիկաններ, օղակի մեջ հայտնված կանանց ու աղջիկներին հրմշտելով սեղմում պարեկների մեքենաներին. Զաքարյան«Երեկ այդ ոստիկաններից մեկի հարվածից վնասվեց նաև իմ ողերը, սակայն դա չի ազդելու իմ բաժին պայքարի վրա: Դա ընդամենը դավաճան-կապիտուլյանտից ստացած հերթական վնասն է »։
09:54 04/06/2022Թիմը շատ մոտիվացված է, կփորձենք մեր մարզասերներին ուրախություն պարգևել. Խոակին ԿապառոսԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի առաջին տուրի Հայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքական իր պատմության մեջ առաջին անգամ է խաղալու B խմբում։
18:24 03/06/2022Աշոտյանը հետ է եկել, որ ձեզ թռցնի՝ ձեր սրիկա ղեկավարի հետ միասին․ ԱշոտյանՆրա խոսքով՝ Հայաստանն աշխարհի քարտեզի վրա գոյություն չունի՝ շնորհիվ Նիկոլի։
14:22 03/06/2022Խաչիկ Գալստյան. Պսիխոպատ, հերիք է խաբես հայ ժողովրդին«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանը գրում է. «ՊՍԻԽՈՊԱՏ, ՀԵՐԻՔ Է ԽԱԲԵՍ ՀԱՅ ԺՈՂՈՎՐԴԻՆ Ուրեմն բացում ենք մեկ տարի առաջ ՀՀ ընտրողներին ներկայացված ՔՊ (Քայլող պարազիտներ)...
10:15 03/06/2022«Ինչո՞ւ այսօր գալ Ֆրանսիայի հրապարակ»Ժամը 16։00՝ հանրահավաք Ֆրանսիայի հրապարակում, ԱԺ արտահերթ նիստ
20:12 02/06/2022Դատախազները ամեն կերպ «խրախուսվել են»ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է, որ Արթուր Դավթյանի կողմից այսօր 64 դատախազ արժանացել է տարբեր խրախուսանքների՝ շնորհակալագրերի, դրամական պարգևատրումների արժանանալուց...
14:17 02/06/2022Հիմա ամենաճիշտը կա՛մ չբանակցելն է, կա՛մ բանակցություններում իրական ազգային նախապայմաններ դնելը. Վազգեն Մանուկյան«Այս իշխանությունը ոչ միայն բարոյական իրավունք չունի մնալու իշխանության ղեկին կապիտուլյացիայից հետո, այլև նաև ունակ չէ լուծելու այս հարցերը»։
10:15 02/06/2022«Զարթոնք»-ը սատարում է խորհրդարանական ընդդիմության նախաձեռնությանը«Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության գործադիր մարմինը խստորեն դատապարտում է այս իշխանությունների որդեգրած վտանգավոր արտաքին քաղաքականությունը, հատկապես՝ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման...
13:11 01/06/2022Ալեն Ղևոնդյան. Սա հավանաբար «հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի կնքման» պլան B-ն էՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Ադրբեջանը վերջին մոտ մեկ ամիսը (զուգահեռվում է ՀՀ ընդդիմության փողոցային գործողությունների ժամանակացույցի հետ) հետևողականորեն հաղորդագրություններ է տարածում իբրև...
21:13 31/05/2022Վրաստանում առկա են բոլոր պայմանները ազգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիների համար․ Սալոմե ԶուրաբիշվիլիԱզգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիներն իրենց մշակույթն ու լեզուն պահպանելու համար բոլոր պայմաններն ունեն: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե...
12:23 31/05/2022Ինչու՞ են մեր զինծառայողների վրանները տեղադրված պարզ դիտարկվող վայրումՌազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածում են այս լուսանկարը՝ ներկայացնելով այն որպես մայիսի 28-ին մեր զինծառայողի խոցման...
08:23 31/05/2022Պատկերացրեք պատերազմի օրերին դավաճանն ասեր՝ Շուշին դժբախտ, դժգույն քաղաք է․ Հովհաննես ԻշխանյանՀրապարակախոս, գրող Հովհաննես Իշխանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել և դրան կից գրել․ «Ցույց տվեք էս վիդեոն ձեր ծանոթներին, որոնք դավաճաններին ասածներին դեռ հավատում են կամ նրանց, որ...
19:55 30/05/2022Բռնապետիկի ցուցումով, բութ դեմքերով, բայց լիքը քսակով ոստիկան-ենիչերիները, կատարեցին հերթական վայրենություններըԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այսօր, բռնապետիկի ցուցումով, բութ դեմքերով, բայց լիքը քսակով ոստիկան-ենիչերիները, կատարեցին հերթական վայրենությունները՝ խաղաղ ցուցարարներին հարվածելով,...
12:32 30/05/2022Քաղաքական դաշտը պետք է «պարզաջրվի». Տիգրան Աբրահամյան«Իրավիճակն այնպիսին է, որ քաղաքական դաշտում չեզոք կողմերի որևէ ձևի առկայությունն արդեն տրամաբանական չէ»,- այսօր երթի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
19:16 27/05/2022Երբ իշխանական մեկ խայծը դարձել է ամբողջ օրվա քննարկման նյութ«Չկողմնորշված քաղաքացիների դեպքում ընտրությունը հեշտ է, քանի որ ոչ թե ընտրություններ են ՝ երկու տարբեր քաղաքական ուժերի միջև, այլ պետք է ընտրություն կատարեն հայրենիքի, մեր ժողովրդի տասնամյակների...
10:50 27/05/2022Ջորջ Տաբակյան. Արբանյակի հաջողության մասին կարելի է խոսալ, երբ առաջին նկարները հասանելի լինեն«Սահմանի հետախուզության համար 2մ-ը ոչ մի բան չի տալու, նույնիսկ թշնամու զինտեխնիկա չի կարելի հաշվել»։
12:27 26/05/2022ՔՊ-ն՝ ժամանակի գող«Լրագրողների խախտումների վերաբերյալ նկատողություն տրվել է մինչ այս օրենսդրական նախաձեռնությունը և ոչ թե քաղաքական մարմինների կողմից է տրվել, այլ՝ ԱԺ աշխատակազմի, անկախ նրանից, թե ինչ խմբակցություններ...
21:36 25/05/2022Մոսկվան տեսնում է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև պայմանավորվածություններին միջամտելու փորձերՄոսկվան տեսնում է ԵՄ-ի կողմից ամենաբարձր մակարդակով համառ փորձեր՝ միջամտելու Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի եռակողմ համաձայնագրերի գործընթացին: Այս մասին այսօր կայացած ճեպազրույցին հայտարարել է ՌԴ...
09:55 25/05/2022Մարդիկ, մի փոր կուշտ հացի համար կատարելով Նիկոլի հրահանգները, նրա հետ միասին վաճառում են մեր հայրենիքը․ ԱշոտյանԾագումով արցախցի ԱԽ քարտուղարը լծվել է Արցախի վաճառքի գործընթացին։
18:55 24/05/2022Րաֆֆի Հովհաննիսյանին՝ տեսախցիկին գերի ու առանց խոսքիՀայաստանի Հանրապետության առաջին արտգործնախարար, «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանը ուղերձ է հղել, որում ասվում է․ «Խորհրդային վերջին տարիները հիշեցնող՝ «Ժողովրդավարության...

12:42 05/12/2020Тигран Абрамян-Пашиняну: Или же кресло – столь сладкая штука, что наслаждаешься ценой нашей государственности?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Если коротко, месседжем утреннего прямого эфира Никола Пашиняна было...
12:16 05/12/2020Сурен Саркисян: Недееспособная, немощная, потерпевшая крах и проигравшая «власть» должна уйтиПолитолог Сурен Саркисян на своей странице в Facebook пишет: «Мы все еще стоим перед серьезными угрозами: 1.
11:59 05/12/2020Второй президент Армении Роберт Кочарян: Да, мы были в состоянии в этой войне не проигратьПервый президент Республики Арцах (НКР) и второй президент Армении Роберт Кочарян дал интервью телекомпании «5-ый канал».
00:10 05/12/2020Роберт Кочарян: Наши власти легитимизировали агрессию Азербайджана против Арцаха«После капитуляции все очень активно заговорили о том, о чем очень немногие, в том числе и я, говорили два с половиной года.
17:41 04/12/2020Артур Хачатрян: Вазген Манукян путем переговоров смог обеспечить как экономическую, так и военную поддержкуКак сайт Panorama.am уже сообщал, 17 оппозиционных сил на пост главы переходного правительства – премьер-министр Армении – выдвинули кандидатуру Вазгена Манукяна.
12:38 04/12/2020С. Лавров и А. Гутерреш обсудили возможность решения гуманитарных вопросов в Арцахе3 декабря Министр иностранных дел Российской Федерации С.В.Лавров провел телефонный разговор с Генеральным секретарем ООН А.Гутеррешем.
11:55 04/12/2020Полиция подвергла насильственному приводу доктора ГаянеГаяне Саакова, врач, находившаяся на протяжении всей войны рядом с солдатами Добровольческой роты АРФД, была подвергнута полицейскими насильственному приводу вчера на акции протеста с требованием...
20:15 03/12/20205 декабря на Площади Свободы единый кандидат на пост премьер-министра представит антикризисные мерыСовет Движения за спасение Отечества распространил заявление, в котором говорится: «Никол Пашинян и его режим, по сути, привели страну к капитуляции, поставив весь армянский народ перед лицом...
13:12 03/12/2020Яков Кедми: Власти Армении могли предотвратить войну, они не в состоянии решать серьезные проблемыВиновато правительство Армении, действия которого привели к войне, подобной войне в Арцахе (НКР). Об этом в интервью программе 24TV «Позиция» заявил израильский политолог, бывший глава одной из...
11:41 02/12/2020Артур Казинян: Еще столько грязи выйдет на поверхностьУчредитель партии «Единая Армения» Артур Казинян на своей странице в соцсети Facebook пишет: 26 сентября 2020 года, за день до войны, произошли очень странные, но пока необъяснимые события.
18:07 30/11/2020Анжела Элибегова: Надеюсь, мы понимаем, что Азербайджан не позволит Армении развивать свою экономику за его счет?Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова, коснувшись заявлений должностных лиц, связывающих надежды с развитием экономики Армении в результате разблокирования транспортных коммуникаций...
12:10 30/11/2020Виктор Согомонян: Ложь и подтасовки неотделимы от НиколаРуководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян распространил сообщение, в котором сказано: "Я думал не отвечать или просто сказать: «Посмотрите, что я сказал вчера».
10:18 30/11/2020Тигран Абрамян: Почему нет установлены сроки возвращения военнопленных и тел погибших?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «В восьмом пункте трехстороннего соглашения о прекращении огня, подписанного 9 ноября лидерами Армении...
20:19 28/11/2020Омбудсмен Армении: Вопрос о возвращении военнопленных и обмене телами погибших требует безотлагательного решенияЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении АрманТатоян 27 ноября провел рабочую беседу с заместителем регионального директора Human Rights Watch по Европе и Центральной Азии Таней Локшиной.
19:56 28/11/2020Ненавижу революции – Давид Акопян«Я не переношу революции, ненавижу революции, поскольку глубоко убежден, что Фёдор Михайлович Достоевский был прав, когда говорил: ни одна, даже самая прогрессивная революция не стоит единой...
15:18 28/11/2020Эдмон Марукян: В результате беседы с Артаком Зейналяном родилось новое предложениеГлава фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян пишет: «После моего вчерашнего обращения к президенту России Владимиру Путину по вопросу армянских военнопленных, сегодня, в результате беседы с...
14:46 28/11/2020Элинар Варданян: Военное положение должно быть отмененоЭксперт «Группа Альтернативные проекты» Элинар Варданян в своей статье пишет: «В Армении продолжает действовать военное положение, ограничивающее права на свободу слова, свободу передвижения и ряд...
11:24 28/11/2020Ара Айвазян на встрече с Жан-Батистом Лемуаном заявил о важности вывода из региона переброшенных Турцией террористовМинистр иностранных дел Армении Ара Айвазян 27 ноября встретился с Госсекретарем МИД Франции Жан-Батистом Лемуаном, возглавляющего делегацию, сопровождавшую рейс с гуманитарной помощью, отправленной...
14:47 27/11/2020Сельская община Тех осталась без пастбищ, 70% поголовья скота было проданоПосле сдачи врагу территорий от Арцаха, 6 из 7 сельских населенных пунктов укрупненной общины Тех Сюникской области стали приграничными.
13:45 27/11/2020Ваграм Миракян: На новой 500км границе Армении с Азербайджаном мы столкнемся со множеством подобных проблемПредприниматель Ваграм Миракян , обратившись к проникновению азербайджанцев на золотоносное месторождение Сотка (Сотк — село в Армении, в Гехаркуникской области.