11:25 24/05/2022Նիկոլն այլևս չկա, դրա համար էլ երեսփոխանները վախեցել են․ Մամիջանյան«Սա լավագույն ցուցիչն է հաղթանակի, երբ կուսակցության տեղական մարմինների առաջնորդների տանը փորձում են անհեթեթ, բացարձակ որևէ հիմք չունցեցղ խուզարկություններ իրականացնել»,- այս մասին Արտաքին գործերի...
15:42 23/05/2022Զոհված զինծառայողների հարազատները չեն ուզում Փաշինյանի կողմից պետական դավաճանություն կատարելու բողոքը քննի դատավոր ԲիշարյանըՆիկոլ Փաշինյանի կողմից կատարված առերևույթ պետական դավաճանության փաստի առթիվ քրեական գործ հարուցելու պահանջով Հակոբ Մարտիրոսյանի և Արծվիկ Մինասյանի բողոքի քննության շրջանակներում Վերաքննիչ քրեական...
09:30 23/05/2022Ստեփան Դանիելյան. Գաղափարները վերջացել ենՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Մինչև 2018 թվականն իշխանություն-ընդդիմություն պայքարը խորքային դեֆորմացիայի էր ենթարկվել։ Հայաստանում քաղաքական պայքարն, առհասարակ, մի պարզ սխեմայով էր ընթանում։...
16:29 22/05/20222020 թ. նոյեմբերի 10-ով պատերազմը չի ավարտվել, մեր իրավիճակը գնալով վատանում է. Կարեն Վրթանեսյան«Պարտությունը չի ավարտվել, ըստ էության պատերազմն էլ չի ավարտվել։ Մենք այդ փուլն անվանում ենք 44-օրյա պատերազմ, բայց գլոբալ հայ-ադրբեջանական պատերազմը չի կանգնել»,- Ֆրանսիայի հրապարակում «Հայաստանի...
19:03 21/05/2022Ես չեմ եկել Հայաստան, որ տղաս թուրքի հետ ամուսնանա. իրանահայ հայրենադարձ«Հայրենիքն ու ազգը դրված են զոհասեղանին»,- Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց սոցիոլոգ, իրանահայ հայրենադարձ Սարգիս Մկրտչյանը։ Նա նշեց, որ չի եկել Հայաստան, որ տղան թուրքի հետ ամուսնանա։...
19:58 20/05/2022Շատ ժողովրդավար երկրներ կարծես թե հետընթաց են ապրում․ ԵՄ դեսպանԺողովրդավարության մասին իր պատկերացումներն է ներկայացրել Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը՝ Երևանում կայացած «Ժողովրդավարության հայկական ֆորումի» ժամանակ։ Նրա կարծիքով ՝ժողովրդավարությունը,...
18:30 20/05/2022Հայաստանի վերջին 4 տարիները ցույց տվեցին, որ ես կոպիտ կերպով սխալվել եմ․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «2005թ․ մեր կազմակերպությունը՝ «Հայաստանի հելսինկյան կոմիտեն» անցկացրել է տասնյակ դասընթացներ մարդու իրավունքների վերաբերյալ։ Լսարանին ներկայացրել եմ, թե տվյալ...
09:51 20/05/2022Արտակ Զաքարյան. Թուրքն իր հայատյացությունը չի թարգելուՀՀԿ-ական գործիչ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Ինչպես արյունը ջուր չի դառնալու, այնպես էլ թուրքն իր հայատյացությունը չի թարգելու: Նիկոլի վառ օրինակը բավարար է, որպեսզի...
17:15 19/05/2022Պահանջում ենք հավաստիացում՝ դատական նիստը չի ընդհատվի, դատավորը չի փախչի դահլիճից. Կարին Տոնոյան44-օրյա պատերազմի ժամանակ նահատակված զինծառայողների հարազատները վերաքննիչ դատարանի նախագահի անունով դիմում ներկայացրեցին, որպեսզի մայիսի 23-ին նշանակված Նիկոլ Փաշինյանի կողմից պետական դավաճանության...
10:08 19/05/2022Մենուա Սողոմոնյանը՝ ԱՄՆ դեսպանին. Հայ ժողովուրդը քաջատեղյակ է մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հիմնարար ակտերիցԵՊՀ դասախոս, 5165 շարժման համահիմնադիր Մենուա Սողոմոնյանն արձագանքել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի հայտարարություններին.
20:48 18/05/2022Մենք ենք քաղելու այն բերքը, որոնց սերմերը ցանվում են այսօր․ Կաքավիկ«Ես Կաքավիկն եմ , ոչ ոքից չտարբերվող ավագ դպրոցի աշակերտուհի։ Գուցե շատերիդ մոտ հարց առաջանա, ի՞նչ եմ ես անում այստեղ՝ պատասխանները շատ-շատ են»,- Ֆրանսիայի հրապարակում իր ելույթում ասաց ավագ դպրոցի...
12:48 18/05/2022Գեղամ Նազարյան. «Մնում է հասկանալ, այս այլանդակությունը Նիկոլն է ղեկավարում, թե Խաչատուր Սուքիասյանը»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, ում կրտսեր որդին՝ Աբգար Նազարյանը զոհվեց արցախյան 44-օրյա պատերազմում, գրում է.
20:26 17/05/2022Մենք այսպիսի խայտառակ վիճակ երբեք չենք ունեցել․ Հրանտ Բագրատյանը՝ տնտեսության վիճակի մասինՖրանսիայի հրաարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանն իր ելույթում անդրադարձավ երկրի տնտեսական վիճակին ՝ համեմատելով այն 2017 թ․-ի հետ։ Նրա փոխանցմամբ՝ երկրի մշտական...
09:46 17/05/2022Նիկոլ Փաշինյանը վախերի մեջ է, պախկված է ոստիկանության հետևում. Շարմազանով«Նիկոլով Հայաստանում ապագա չկա»,- ասաց ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, որը ևս մասնակցում է ընդդիմության խաղաղ անհանզանդության ակցիաներին։ Նրա խոսքով՝ իրենց ակցիաներին...
15:32 16/05/2022Թագուհի Թովմասյան. Պատրաստում եմ նաև օպերատիվ զեկույցներ՝ միջազգային կառույցներին ուղարկելու համարՆիդերլանդներից վերադարձած Փաշինյանը հրահանգել է ոստիկաններին գործել ագրեսիվ
10:50 16/05/2022Ոստիկանությունը չարաշահում է իր լիազորությունները և անցել է ակնհայտ ապօրինի գործողությունների. Զաքարյան«Ոստիկանությունն իրավունք չունի խառնվել քաղաքական գործողություններին, առավել ևս` խոչընդոտել նրա օրինական ընթացքը»։
19:25 15/05/2022Ասում եք, որ ժողովրդավար եք, արդյոք ժողովրդավարությունը կարմիր, սև բերետավորներն են. Սերժ Սրապիոնյան«Այս մարդիկ եկան խաբելով մեզ, ամենաստոր, ամենացինիկ, ամենալկտի, մարդկային ուղեղի համար անհասանելի ձևերով՝ սկսած մարդականց դռների առաջ դագաղներ տանելուց մինչև հողի աշխատավոր գյուղացուն խաբելուց», -...
13:57 14/05/2022Հայաստանի ներկայացրած «6 սկզբունքները» կատարյալ խայտառակություն են. Արմեն ԱշոտյանԱդրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի ներկայացրած առաջարկները, որոնք ամփոփված են 6 կետերի մեջ, կատարյալ խայտառակություն են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով հայտարարեց...
11:22 14/05/2022Չպետք է թույլ տալ, որ կրկնվեն պատմության սխալները. Արման ԹաթոյանՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախկինում եղած տարածքային վեճերին: Նա, մասնավորախես, գրել է.
15:59 13/05/2022Գևորգ Դանիելյան. Մասնավոր անձի գաղտնի ձայնագրությունները քրեական մեղադրանքի գործերով դատական պրակտիկան մերժում էԻրավագիտության դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Վերջին շրջանում խիստ տարածում է ստացել մասնավոր անձի կողմից կատարվող գաղտնի ձայնագրությունները որպես ապացույց ընդունելու պրակտիկան, ուստի հիմնական...

13:02 27/11/2020Экономист: Под угрозой деятельность четвертого крупного налогоплательщика АрменииЭкономист Сурен Парсян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Даже после стольких потерь, по меньшей мере, странно видеть беспечность действующих властей Армении и их беспрерывные попытки...
12:04 27/11/2020Омбудсмен Армении: Азербайджан искусственно затягивает процесс обмена пленными и телами погибших и продолжает жестокое обращениеЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян выступил со срочным обращением к международному сообществу: «Защитник прав человека Армении обращается к международному сообществу и...
11:16 27/11/2020МИД Франции заявил, что не признает Нагорно-Карабахскую РеспубликуФранция не признает Нагорно-Карабахскую Республику, заявил представитель французского МИД. Информацию передает РИА Новости. Сенат Франции в среду вечером абсолютным большинством голосов принял...
09:54 26/11/2020Президент Арцаха: Выражаем надежду, что данное решение Сената Франции вдохновит на принятие резолюций подобного содержанияПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступил с заявлением по поводу принятия Сенатом Франции резолюции.
21:49 25/11/2020«Бердзор сдаем Азербайджану или нет?» Жители города ждут четкого ответа должностных лицВ городе Бердзор Кашатагского района с утра жители встревожены и озадачены, первый вопрос при встрече – следующий: Бердзор тоже сдают Азербайджану?
11:09 25/11/2020Пашинян: Позиция Армении по статусу Нагорного Карабаха не измениласьПремьер-министр Армении Никол Пашинян дал интервью ТАСС, которое приводим ниже: — В первую очередь, господин премьер-министр, хотел бы вас поблагодарить за то, что нашли время для интервью...
20:30 24/11/2020Письмо родителей без вести пропавших армянских военнослужащих сегодня будет передано в Москву, заявили в посольстве РФСобравшиеся сегодня перед посольством Российской Федерации в Армении родственники пропавших без вести в ходе 44-дневной Арцахской войны военнослужащих передали свое письмо-просьбу представителю...
19:55 24/11/2020Артак Закарян: Это катастрофа, катастрофа об отсутствии государстваБывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Нет такой истории, моральной нормы, политической логики, хотя бы одного силлогизма о том, когда:...
19:24 24/11/2020Варужан Гегамян: Армения и оставшаяся от Арцаха часть окружаются новыми тюрками, которым покровительствует АнкараРеферент президента Армении, тюрколог Варужан Гегамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «По данным арабской службы Sky News, Турция с завоеванных ею территорий на северо-западе Сирии начала...
17:40 24/11/2020Сурен Саркисян: Поцелуйчики, шарики, вязаные носочки не работают во внешней политике«Кадровые изменения - не что иное, как попытки отвлечь внимание общественности в другом направлении.
16:01 24/11/2020Вардан Восканян: В демаркации границ Арцаха важно учитывать каждый камешек и кустВардан Восканян: В демаркации границ Арцаха важно учитывать каждый камешек и куст Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян на своей странице в...
13:14 24/11/2020Присоединившийся к голодовке Ким Балаян: Мое единственное требование – привлечь к уголовной ответственности Никола ПашинянаК голодовке у здания правительства Армении присоединился бывший член Конституционного суда Ким Балаян.
11:18 24/11/2020«Больно фиксировать лишение людей Родины»: омбудсмен Арцаха побывал в КарвачареЗащитник прав человека (омбудсмен) Арцаха (НКР) Артак Бегларян на своей странице в Facebook написал: «Вчера посетили Карвачар и ряд сел Шаумянского района, чтобы на месте ознакомиться с ситуацией.
10:41 24/11/2020Тигран Абрамян: Для этих властей человек – вовсе не ценность, в том числе по этой причине мы дошли до такого состоянияУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «На данный момент одним из приоритетных вопросов нашей повестки дня является скорейшее возвращение на Родину...
10:02 24/11/2020Глава МККК рассказал о сложностях с поиском тел в зоне карабахского конфликтаВ районе нагорнокарабахского конфликта необходимо как можно скорее начать работу по поиску и идентификации тел, заявил РБК президент Международного комитета Красного Креста.
09:58 24/11/2020Fitch отозвало рейтинги города ЕреванFitch Ratings отозвало долгосрочные рейтинги дефолта эмитента («РДЭ») города Еревана, Армения, в иностранной и национальной валюте «В+», поскольку эмитент принял решение прекратить участвовать в...
16:19 23/11/2020Арман Татоян. Наше личное достоинство - основа прав и свобод каждого из нас«Наше личное достоинство - основа прав и свобод каждого из нас. Но основа личного достоинства — это достоинство нашей государственности и народа, а удары, нанесенные по ним, невыносимо тяжелые. Мы...
14:07 23/11/2020Теван Погосян: Не лишайте имеющейся возможности Армянский народ, уходитеПолитолог, политический и общественный деятель, уроженец Арцаха Теван Погосян пишет: «Арцах: мое заключение за прошедшие три дня, столкновение с реальностью, нет сомнений в том, что на самом деле...
09:56 23/11/2020Эдмон Марукян: Почему выселены жители 7 армянонаселенных сел Мартакертского района?Руководитель фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания РА Эдмон Марукян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «7-й пункт подписанного премьер-министром Армении Николом Пашиняном...
10:00 20/11/2020МИД Армении: В эти дни основой зверств азербайджанской стороны является политика армянофобииЗаявление МИД РА относительно проявлений варварства со стороны ВС Азербайджана: После заявления 9 ноября о прекращении огня азербайджанские вооруженные силы продолжают свойственную им своеобразную...