11:25 24/05/2022Նիկոլն այլևս չկա, դրա համար էլ երեսփոխանները վախեցել են․ Մամիջանյան«Սա լավագույն ցուցիչն է հաղթանակի, երբ կուսակցության տեղական մարմինների առաջնորդների տանը փորձում են անհեթեթ, բացարձակ որևէ հիմք չունցեցղ խուզարկություններ իրականացնել»,- այս մասին Արտաքին գործերի...
15:42 23/05/2022Զոհված զինծառայողների հարազատները չեն ուզում Փաշինյանի կողմից պետական դավաճանություն կատարելու բողոքը քննի դատավոր ԲիշարյանըՆիկոլ Փաշինյանի կողմից կատարված առերևույթ պետական դավաճանության փաստի առթիվ քրեական գործ հարուցելու պահանջով Հակոբ Մարտիրոսյանի և Արծվիկ Մինասյանի բողոքի քննության շրջանակներում Վերաքննիչ քրեական...
09:30 23/05/2022Ստեփան Դանիելյան. Գաղափարները վերջացել ենՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Մինչև 2018 թվականն իշխանություն-ընդդիմություն պայքարը խորքային դեֆորմացիայի էր ենթարկվել։ Հայաստանում քաղաքական պայքարն, առհասարակ, մի պարզ սխեմայով էր ընթանում։...
16:29 22/05/20222020 թ. նոյեմբերի 10-ով պատերազմը չի ավարտվել, մեր իրավիճակը գնալով վատանում է. Կարեն Վրթանեսյան«Պարտությունը չի ավարտվել, ըստ էության պատերազմն էլ չի ավարտվել։ Մենք այդ փուլն անվանում ենք 44-օրյա պատերազմ, բայց գլոբալ հայ-ադրբեջանական պատերազմը չի կանգնել»,- Ֆրանսիայի հրապարակում «Հայաստանի...
19:03 21/05/2022Ես չեմ եկել Հայաստան, որ տղաս թուրքի հետ ամուսնանա. իրանահայ հայրենադարձ«Հայրենիքն ու ազգը դրված են զոհասեղանին»,- Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց սոցիոլոգ, իրանահայ հայրենադարձ Սարգիս Մկրտչյանը։ Նա նշեց, որ չի եկել Հայաստան, որ տղան թուրքի հետ ամուսնանա։...
19:58 20/05/2022Շատ ժողովրդավար երկրներ կարծես թե հետընթաց են ապրում․ ԵՄ դեսպանԺողովրդավարության մասին իր պատկերացումներն է ներկայացրել Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը՝ Երևանում կայացած «Ժողովրդավարության հայկական ֆորումի» ժամանակ։ Նրա կարծիքով ՝ժողովրդավարությունը,...
18:30 20/05/2022Հայաստանի վերջին 4 տարիները ցույց տվեցին, որ ես կոպիտ կերպով սխալվել եմ․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «2005թ․ մեր կազմակերպությունը՝ «Հայաստանի հելսինկյան կոմիտեն» անցկացրել է տասնյակ դասընթացներ մարդու իրավունքների վերաբերյալ։ Լսարանին ներկայացրել եմ, թե տվյալ...
09:51 20/05/2022Արտակ Զաքարյան. Թուրքն իր հայատյացությունը չի թարգելուՀՀԿ-ական գործիչ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Ինչպես արյունը ջուր չի դառնալու, այնպես էլ թուրքն իր հայատյացությունը չի թարգելու: Նիկոլի վառ օրինակը բավարար է, որպեսզի...
17:15 19/05/2022Պահանջում ենք հավաստիացում՝ դատական նիստը չի ընդհատվի, դատավորը չի փախչի դահլիճից. Կարին Տոնոյան44-օրյա պատերազմի ժամանակ նահատակված զինծառայողների հարազատները վերաքննիչ դատարանի նախագահի անունով դիմում ներկայացրեցին, որպեսզի մայիսի 23-ին նշանակված Նիկոլ Փաշինյանի կողմից պետական դավաճանության...
10:08 19/05/2022Մենուա Սողոմոնյանը՝ ԱՄՆ դեսպանին. Հայ ժողովուրդը քաջատեղյակ է մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հիմնարար ակտերիցԵՊՀ դասախոս, 5165 շարժման համահիմնադիր Մենուա Սողոմոնյանն արձագանքել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի հայտարարություններին.
20:48 18/05/2022Մենք ենք քաղելու այն բերքը, որոնց սերմերը ցանվում են այսօր․ Կաքավիկ«Ես Կաքավիկն եմ , ոչ ոքից չտարբերվող ավագ դպրոցի աշակերտուհի։ Գուցե շատերիդ մոտ հարց առաջանա, ի՞նչ եմ ես անում այստեղ՝ պատասխանները շատ-շատ են»,- Ֆրանսիայի հրապարակում իր ելույթում ասաց ավագ դպրոցի...
12:48 18/05/2022Գեղամ Նազարյան. «Մնում է հասկանալ, այս այլանդակությունը Նիկոլն է ղեկավարում, թե Խաչատուր Սուքիասյանը»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, ում կրտսեր որդին՝ Աբգար Նազարյանը զոհվեց արցախյան 44-օրյա պատերազմում, գրում է.
20:26 17/05/2022Մենք այսպիսի խայտառակ վիճակ երբեք չենք ունեցել․ Հրանտ Բագրատյանը՝ տնտեսության վիճակի մասինՖրանսիայի հրաարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանն իր ելույթում անդրադարձավ երկրի տնտեսական վիճակին ՝ համեմատելով այն 2017 թ․-ի հետ։ Նրա փոխանցմամբ՝ երկրի մշտական...
09:46 17/05/2022Նիկոլ Փաշինյանը վախերի մեջ է, պախկված է ոստիկանության հետևում. Շարմազանով«Նիկոլով Հայաստանում ապագա չկա»,- ասաց ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, որը ևս մասնակցում է ընդդիմության խաղաղ անհանզանդության ակցիաներին։ Նրա խոսքով՝ իրենց ակցիաներին...
15:32 16/05/2022Թագուհի Թովմասյան. Պատրաստում եմ նաև օպերատիվ զեկույցներ՝ միջազգային կառույցներին ուղարկելու համարՆիդերլանդներից վերադարձած Փաշինյանը հրահանգել է ոստիկաններին գործել ագրեսիվ
10:50 16/05/2022Ոստիկանությունը չարաշահում է իր լիազորությունները և անցել է ակնհայտ ապօրինի գործողությունների. Զաքարյան«Ոստիկանությունն իրավունք չունի խառնվել քաղաքական գործողություններին, առավել ևս` խոչընդոտել նրա օրինական ընթացքը»։
19:25 15/05/2022Ասում եք, որ ժողովրդավար եք, արդյոք ժողովրդավարությունը կարմիր, սև բերետավորներն են. Սերժ Սրապիոնյան«Այս մարդիկ եկան խաբելով մեզ, ամենաստոր, ամենացինիկ, ամենալկտի, մարդկային ուղեղի համար անհասանելի ձևերով՝ սկսած մարդականց դռների առաջ դագաղներ տանելուց մինչև հողի աշխատավոր գյուղացուն խաբելուց», -...
13:57 14/05/2022Հայաստանի ներկայացրած «6 սկզբունքները» կատարյալ խայտառակություն են. Արմեն ԱշոտյանԱդրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի ներկայացրած առաջարկները, որոնք ամփոփված են 6 կետերի մեջ, կատարյալ խայտառակություն են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով հայտարարեց...
11:22 14/05/2022Չպետք է թույլ տալ, որ կրկնվեն պատմության սխալները. Արման ԹաթոյանՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախկինում եղած տարածքային վեճերին: Նա, մասնավորախես, գրել է.
15:59 13/05/2022Գևորգ Դանիելյան. Մասնավոր անձի գաղտնի ձայնագրությունները քրեական մեղադրանքի գործերով դատական պրակտիկան մերժում էԻրավագիտության դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Վերջին շրջանում խիստ տարածում է ստացել մասնավոր անձի կողմից կատարվող գաղտնի ձայնագրությունները որպես ապացույց ընդունելու պրակտիկան, ուստի հիմնական...

16:25 07/09/2019Defense team files motion to change detention measure, suspend criminal prosecution against ex-president KocharyanThe defense team of Armenia’s ex-President Robert Kocharyan filed motion on Saturday to the Yerevan court of general Jurisdiction to lift the arrest as the preventive detention measure and suspend...
13:10 07/09/2019US interested in strong and prosperous Armenia - George Kent“The United States want to see a strong and prosperous Armenia,” George Kent, Deputy Assistant Secretary in the European and Eurasian Bureau at the US Department of State has told the Armenian...
15:19 06/09/2019Armenian, Azerbaijani FMs to meet soonA meeting of Armenian and Azerbaijani foreign ministers is scheduled to take place soon, FM Zohrab Mnatsakanyan told a news conference on Friday.
13:36 04/09/2019Armenian judicial watchdog head ready to be vetted firstChairman of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) Ruben Vardazaryan expressed readiness to undergo mandatory vetting first.
11:58 23/08/2019PM Pashinyan is in JermukArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Jermuk - a resort town in Vayots Dzor Province.
17:21 22/08/2019Venice Commission agrees to provide consultative opinion on ex-President Kocharyan’s caseThe Venice Commissions has agreed to provide a consultative opinion on the case involving Armenian ex-president Robert Kocharyan charged with overthrowing the constitutional order of Armenia during...
16:33 22/08/2019Armenian Cultural Union of Argentina protests Erdogan's policiesThe Armenian Cultural Union (UCA) of Argentina condemned the order issued today by the Turkish government to replace three HDP co-mayors with state-appointed trustees In a statement on its website...
13:03 21/08/2019Less water volumes taken from Lake Sevan this year – PashinyanAs of August 12 this year, water volumes taken up from Lake Sevan are 51 million cubic meters less to compare with the same period last year, Armenian PM Nikol Pashinyan wrote on his Facebook.
10:29 21/08/2019Shant Khachatryan: I’m sure my next medal will be goldWrestler Shant Khachatryan at 67 kg became a silver medalist at the World Wrestling Junior Championship.
14:00 20/08/2019Artsakh Ombudsman hopes ICRC Mission will defend the rights of Armenian serviceman in AzerbaijanArtsakh Republic Ombudsman Artak Beglaryan has welcomed the report that the representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) mission have visited the Armenian serviceman in...
14:26 17/08/2019Pashinyan: Government views Armenia as industrial countryArmenia’s Kotayk Province has a great industrial potential, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the My Step for Kotayk Province business forum taking place in Tsakhkadzor spa town on Saturday.
16:49 16/08/2019MP: Government’s further decisions on Amulsar should be based on PM’s position expressed last yearThe Armenian government’s further decision on Amulsar gold mine, owned and operated by Lydian Armenia, should be based on a statement of Prime Minister Nikol Pashinyan made last year, lawmaker Ruben...
16:41 15/08/2019Armenia's justice minister says he is under no obligation to have Istanbul Convention ratifiedArmenia’s Justice Minister Rustam Badasyan claims there is no obligation upon him to have the Istanbul Convention ratified by all means.
10:36 15/08/2019Armenia's Aronian wins Saint Louis Rapid & BlitzArmenian grandmaster Levon Aronian was crowned the winner of the Saint Louis Rapid & Blitz, the 4th leg of the Grand Chess Tour.
16:55 14/08/2019Armenian military spox denounces Azerbaijan’s another 'information bait'The Azerbaijani border service has disseminated another information bait, presenting the movements of the combat positions on its territory as an exceptional achievement, to which, regrettably, the...
12:28 13/08/2019Artsakh slams Azerbaijani propaganda machine’s ‘distortion of reality’The Artsakh Defense Ministry has strongly condemned the attempts of Azerbaijan to misrepresent the situation surrounding Armenian soldier Arayik Ghazaryan, who ended up in the territory of Azerbaijan...
11:27 12/08/2019Artsakh president congratulates retired Russian diplomat Vladimir Kazimirov on 90th birthdayArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Monday sent a congratulatory message to Russian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vladimir Kazimirov on his 90th birthday.
10:26 10/08/2019Armenian Church commemorates 200 pontiffs of Ecumenical Council of EphesusThe Armenian Apostolic Church on Saturday, 10 August, honors the memory of the 200 pontiffs participating in the Ecumenical Council of Ephesus, Qahana.am reports.
13:12 08/08/2019Tourist arrivals in Armenia soar, PM saysArmenia saw a strong growth in tourist arrivals during the first six months of 2019, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post.