10:28 17/11/2021Կանադայի ԱԳ նախարար. Մենք դեէսկալացիայի կոչ ենք անում«Կանադան խորապես մտահոգված է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանային վերջին բախմամբ, ինչի հետևանքով հայկական զինված ուժերը կորուստներ ունի»,- թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարար...
09:50 17/11/2021Պետք է մշտապես պատրաստվենք հաղթական պատերազմի. Վարդան Ոսկանյան«Գաղափարախոսությունը, քաղաքականությունը, տնտեսությունը, կրթությունը, գիտությունը, բժշկությունը, ամեն ինչ առանց բացառության պետք է կառուցվի և զարգանա միմիայն այս տրամաբանությամբ»:
19:29 16/11/2021Բոլոր առողջ ազգային ուժերը պետք է համախմբվեն և սատար կանգնեն մեր ԶՈւ-ին. «Հայրենիք» կուսակցություն«Հայրենիք» կուսակցությունը սատարում է մեր Զինված ուժերին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել կուսակցությունը։ «Հաշվի առնելով թշնամու կողմից սանձազերծված հերթական ագրեսիան Հայաստանի Հանրապետության...
19:01 16/11/2021ԱԽ քարտուղարն ԱՄՆ դեսպանին ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈւ հարձակման հետևանքով սահմանին ստեղծված իրավիճակըՆոյեմբերի 16-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։...
17:14 16/11/2021Հայաստանում չկա իշխանություն, որը կարողանա կենտրոնաձիգ ձևով արձագանքի այս ամենին. Գեղամ Մանուկյան«Թշնամու կողմից ամիսներ շարունակ կատարվող գործողությունները և դրանց հայկական իշխանությունների կրավորական դիրքորոշումներն ունեին բնական, տրամաբանական հակահայկական մի ամբողջ շարան»,- ԱԺ ճեպազրույցների...
17:08 16/11/2021ԵԱՀԿ գործող նախագահ. Անհապաղ թուլացնել լարվածությունըԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի ԱԳ նախարար Անն Լինդեն իր լիակատար աջակցությունն է հայտնում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին, կոչ անում անհապաղ թուլացնել լարվածությունը։ Թվիթերի իր միկրոբլոգում նա գրել է.
15:36 16/11/2021ՀԱՊԿ-ին, ԵԱՀԿ-ին, ԵԽԽՎ-ին ու ԵՄ-ին կոչ ենք անում իրականացնել զսպման անհրաժեշտ գործողություններ. Հռիփսիմե Գրիգորյան«Ցանկանում եմ բոլորի ուշադրությունը հրավիրել ՀՀ արևելյան սահմանի հանդեպ Ադրբեջանի հերթական ռազմական ոտնձգությունների՝ այն է հայկական դիրքերը ռմբակոծելու գործողությունների վրա»,- դիմելով հայաստանյան և...
12:41 16/11/2021Արամ Փախչանյան. Գիտության վերաբերյալ առաջարկվող օրենսդրական փոփոխությունները ծայրահեղ վտանգավոր ենՊետք է ԳԱԱ-ին վերափոխման հնարավորություն տալ։
10:35 16/11/2021Պետք է ամեն կերպ հակազդել իշխանական կաբինետներից հորդացող ստի ալիքներին. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Մեր հասարակությունն այսքան ապակողմնորոշված երբեք չի եղել։ Ոչ էլ այսքան խաբված։ Մարդիկ այլևս չգիտեն՝ ում հավատալ և ում՝ ոչ»:
14:33 15/11/2021Լևոն Քոչարյան. Փաշինյանի ու հայրիկիս միջև հանդիպում երբևէ չի եղելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանը գրում է. «Վերջերս ակտիվ տարածվում է մի սուտ, իբր Նիկոլը հանդիպել է հայրիկիս: Ինչքան էլ դժվար է պատկերացնել, որ սրան հավատացողներ...
10:42 15/11/2021Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Բեկման պահը հասունացել էՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Հայաստանն իր սուբյեկտայնությունը սկսել է կորցնել 2018թ. երկրորդ կեսից։ Ճիշտ օրն էլ է հայտնի՝ 2018թ. սեպտեմբերի...
09:53 15/11/2021«Կապանի հաղթական մթնոլորտը պետք է բերել Հանրապետության հրապարակ»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը, արձագանքելով Կապանում Գևորգ Փարսյանի տարած հաղթանակին, գրում է.
09:00 15/11/2021Արսեն Բաբայան. Անհրաժեշտ է, որ ընդդիմությունն իր մեջ ուժ գտնի և խոստովանի այդ սխալները«Պատիվ ունեմ» դաշինքի մաս կազմող «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ բոլոր օբյեկտիվ հարցումներն ու հետազոտությունները փաստում էին,...
23:06 14/11/2021Ավետիք Իշխանյան. Արդյոք բռնապետիկը կհանդուրժի՞ այս պարտությունըԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը, արձագանքելով Կապանում ՔՊ-ական թեկնածուի պարտությանը, գրում է. «Կապանում ՔՊ-ն պարտվում է։ Սակայն, չնայած ընդդիմության մեծ առավելությանը, այնուամենայնիվ հարյուրավոր...
16:05 13/11/2021Լիլիթ Գալստյան. Երբ նախագահը ոլոնտյոր է, իսկ վարչապետդ նաև թյուրքական աշխարհի դեսպանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Երբ քո երկրի նախագահը մի քանի երկրներում արտահաստիքային տնօրեն է աշխատում կամ վոլոնտյոր, և բավարարվում է տարածքային ամբողջականության...
15:58 13/11/2021Գյուղացուն ջրից զրկողները դեռևս անպատիժ են«Մենք ոչ թե սպասում, այլ պահանջում ենք Նիկոլ Փաշինյանից, որ այսօր ոռոգման համակարգի մեղավորները պատժվեն»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ Բերբերյանն՝...
13:12 13/11/2021Արցախում անվտանգային նոր մեխանիզմներ ներդնելու անհրաժեշտություն կա. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Արցախի ԱԱԾ-ն պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել, որում դեպքի վերաբերյալ, արդեն իսկ հայտնի իրողություններից...
11:56 13/11/2021Կա Հայ մարդ և կան նիկոլներ. կամ նիկոլ ես, կամ Հայ մարդ. ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրել է. «Հայկական Շուշիի տակ Ադրբեջանական հենակետի վրա նռնակը նետել է Հայ մարդը, ով ունի արժանապատվություն, վրեժ և հատուցման պահանջ: Նա համոզված...
11:06 13/11/2021Վարդան Ոսկանյան. Գրեթե համոզված եմ, որ բարբարոսները սրանից հետո ավելի զուսպ կլինենԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Շուշիի մոտ Բաքվի բռնապետի բաշիբոզուկների կողմից խաղաղ պայմաններում սպանված հայորդու եղբայրը նռնակ է նետել դրանց վրա։ Գրեթե համոզված եմ, որ...
10:14 13/11/2021ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են Միրզոյան-Բայրամով հնարավոր հանդիպումների հարցըԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են առաջիկայում տարածաշրջան այցելելու հարցը։ Այս մասին ասված է Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարության մեջ։ Հիշեցնենք, որ Մինսկի խմբի համանախագահները...

13:20 19/06/2020Адвокат: Нет необходимости в применении какой-либо меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна«Мы не можем сказать много о вчерашнем судебном акте, поскольку не знакомы с содержанием, судебный акт пока нам не предоставлен», – заявил на сегодняшнем брифинге адвокат второго президента Армении...
11:36 19/06/2020Венецианская комиссия обнародовала консультативное мнение о правомерности статьи 300.1 УК РАНакануне вечером Венецианская комиссия Совета Европы обнародовала свое консультативное мнение о правомерности статьи 300.1 Уголовного кодекса.
18:25 18/06/2020Г. Царукян: Держу руку на пульсеЛидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян вышел из здания суда общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите).
15:06 17/06/2020Никол Пашинян: Призывайте в беседках соблюдать противоэпидемические правилаСтаньте активистом противоэпидемического движения, призвал он.
14:19 17/06/2020Глава НКТР: Требование об обязательной трансляции гимна Армении в полночь должно быть изъято из закона«Не предусмотрено даже выговора, если гимн не будет транслироваться в эфире в полночь и в 6 утра», – заявил он.
14:02 17/06/2020Микаел Мелкумян: При сохранении таких темпов Армению в августе ждет коллапсРешение проблемы он видит в мобилизации потенциала профессиональных сил.
13:22 17/06/2020«Процветающая Армения» обратится в КС, а также инициирует создание следственной комиссии – ТоноянОна призвала коллег из фракции «Просвещенная Армения» присоединиться к ним, чтобы собрать необходимое количество подписей.
10:57 17/06/2020ВОЗ приветствует прорыв в лечении тяжелых пациентов с COVID-19 дексаметазономПо словам исследователей, применение дексаметазона сокращает смертность у больных, находящихся на ИВЛ, на 35%, а у пациентов на кислородном лечении - на 20%.
10:53 17/06/2020В Армении доля подвергшихся атакам банковских зловредов более чем удвоилась – «Лаборатория Касперского»В январе-марте 2020 года 1,1% пользователей компьютеров в Армении подверглись атакам банковских вредоносных программ, когда как этот показатель в Грузии составил 0,9%, а в Азербайджане - 1,4%.
10:42 17/06/2020Госдеп США: Армения обеспечила минимальные требования прозрачности в бюджетно-налоговой сфереВ целом, согласно оценкам Госдепартамента, ситуация в 76 из 141 страны, которую рассматривал Госдеп, соответствует минимальным требованиям прозрачности в бюджетно-налоговой сфере.
10:06 17/06/2020СМИ: Генеральный штаб вооруженных сил Турции разрабатывал план вторжения в Грецию и АрмениюСоответствующий секретный документ был найден в материалах судебного дела по попытке военного переворота в Турции в 2016 году, куда его по ошибке включил следователь.
10:01 17/06/2020Поручение главы Полиции Армении – относительно инцидента с журналистами у здания СНБПо поручению начальника Полиции инцидент, вызвавший обеспокоенность, будет изучен.
09:50 17/06/2020Власти Армении используют Полицию, чтобы заставить журналистов замолчать. Заявление инициативы «Медиа адвокат»Инициатива «Медиа адвокат» считает все это проявлением беспомощности властей и призывает общественность поддержать медиасообщество.
18:33 16/06/2020Для граждан Армении становится обязательным иметь при себе удостоверяющий личность документпаспорт, водительское удостоверение или ID-карта.
17:31 16/06/2020Наира Зограбян в зале НС Армении представила генпрокурору сообщение о преступленииМы инициируем процедуру вынесения вотума недоверия генеральному прокурору, заявила также Зограбян.
16:11 16/06/2020Тоноян – генпрокурору: Когда Вас ждать по вопросу лишения неприкосновенности участвовавших в контрабанде депутатов?«Новая Армения, старые порядки», – заявила депутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
12:25 16/06/2020Генпрокурор Армении представил в НС ходатайство о предъявлении обвинения Гагику Царукяну«Ходатайствую о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении лидера фракции НС “Процветающая Армения” Гагика Царукяна, привлечения последнего в качестве обвиняемого и...
15:23 15/06/2020СНБ – о деятельности «Онира Клаб» и «Шангри Ла»В результате предпринятых подразделениями Службы Национальной безопасности (СНБ) Армении комплексных оперативно-розыскных эффективных мероприятий, а также широкомасштабных следственных и...
14:16 15/06/2020Мартин Галстян: Приложим все усилия, чтобы обеспечить в стране макростабильностьПо словам М. Галстяна, эта команда способна решать поставленные перед ней задачи.