10:28 17/11/2021Կանադայի ԱԳ նախարար. Մենք դեէսկալացիայի կոչ ենք անում«Կանադան խորապես մտահոգված է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանային վերջին բախմամբ, ինչի հետևանքով հայկական զինված ուժերը կորուստներ ունի»,- թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարար...
09:50 17/11/2021Պետք է մշտապես պատրաստվենք հաղթական պատերազմի. Վարդան Ոսկանյան«Գաղափարախոսությունը, քաղաքականությունը, տնտեսությունը, կրթությունը, գիտությունը, բժշկությունը, ամեն ինչ առանց բացառության պետք է կառուցվի և զարգանա միմիայն այս տրամաբանությամբ»:
19:29 16/11/2021Բոլոր առողջ ազգային ուժերը պետք է համախմբվեն և սատար կանգնեն մեր ԶՈւ-ին. «Հայրենիք» կուսակցություն«Հայրենիք» կուսակցությունը սատարում է մեր Զինված ուժերին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել կուսակցությունը։ «Հաշվի առնելով թշնամու կողմից սանձազերծված հերթական ագրեսիան Հայաստանի Հանրապետության...
19:01 16/11/2021ԱԽ քարտուղարն ԱՄՆ դեսպանին ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈւ հարձակման հետևանքով սահմանին ստեղծված իրավիճակըՆոյեմբերի 16-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։...
17:14 16/11/2021Հայաստանում չկա իշխանություն, որը կարողանա կենտրոնաձիգ ձևով արձագանքի այս ամենին. Գեղամ Մանուկյան«Թշնամու կողմից ամիսներ շարունակ կատարվող գործողությունները և դրանց հայկական իշխանությունների կրավորական դիրքորոշումներն ունեին բնական, տրամաբանական հակահայկական մի ամբողջ շարան»,- ԱԺ ճեպազրույցների...
17:08 16/11/2021ԵԱՀԿ գործող նախագահ. Անհապաղ թուլացնել լարվածությունըԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի ԱԳ նախարար Անն Լինդեն իր լիակատար աջակցությունն է հայտնում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին, կոչ անում անհապաղ թուլացնել լարվածությունը։ Թվիթերի իր միկրոբլոգում նա գրել է.
15:36 16/11/2021ՀԱՊԿ-ին, ԵԱՀԿ-ին, ԵԽԽՎ-ին ու ԵՄ-ին կոչ ենք անում իրականացնել զսպման անհրաժեշտ գործողություններ. Հռիփսիմե Գրիգորյան«Ցանկանում եմ բոլորի ուշադրությունը հրավիրել ՀՀ արևելյան սահմանի հանդեպ Ադրբեջանի հերթական ռազմական ոտնձգությունների՝ այն է հայկական դիրքերը ռմբակոծելու գործողությունների վրա»,- դիմելով հայաստանյան և...
12:41 16/11/2021Արամ Փախչանյան. Գիտության վերաբերյալ առաջարկվող օրենսդրական փոփոխությունները ծայրահեղ վտանգավոր ենՊետք է ԳԱԱ-ին վերափոխման հնարավորություն տալ։
10:35 16/11/2021Պետք է ամեն կերպ հակազդել իշխանական կաբինետներից հորդացող ստի ալիքներին. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Մեր հասարակությունն այսքան ապակողմնորոշված երբեք չի եղել։ Ոչ էլ այսքան խաբված։ Մարդիկ այլևս չգիտեն՝ ում հավատալ և ում՝ ոչ»:
14:33 15/11/2021Լևոն Քոչարյան. Փաշինյանի ու հայրիկիս միջև հանդիպում երբևէ չի եղելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանը գրում է. «Վերջերս ակտիվ տարածվում է մի սուտ, իբր Նիկոլը հանդիպել է հայրիկիս: Ինչքան էլ դժվար է պատկերացնել, որ սրան հավատացողներ...
10:42 15/11/2021Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Բեկման պահը հասունացել էՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Հայաստանն իր սուբյեկտայնությունը սկսել է կորցնել 2018թ. երկրորդ կեսից։ Ճիշտ օրն էլ է հայտնի՝ 2018թ. սեպտեմբերի...
09:53 15/11/2021«Կապանի հաղթական մթնոլորտը պետք է բերել Հանրապետության հրապարակ»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը, արձագանքելով Կապանում Գևորգ Փարսյանի տարած հաղթանակին, գրում է.
09:00 15/11/2021Արսեն Բաբայան. Անհրաժեշտ է, որ ընդդիմությունն իր մեջ ուժ գտնի և խոստովանի այդ սխալները«Պատիվ ունեմ» դաշինքի մաս կազմող «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ բոլոր օբյեկտիվ հարցումներն ու հետազոտությունները փաստում էին,...
23:06 14/11/2021Ավետիք Իշխանյան. Արդյոք բռնապետիկը կհանդուրժի՞ այս պարտությունըԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը, արձագանքելով Կապանում ՔՊ-ական թեկնածուի պարտությանը, գրում է. «Կապանում ՔՊ-ն պարտվում է։ Սակայն, չնայած ընդդիմության մեծ առավելությանը, այնուամենայնիվ հարյուրավոր...
16:05 13/11/2021Լիլիթ Գալստյան. Երբ նախագահը ոլոնտյոր է, իսկ վարչապետդ նաև թյուրքական աշխարհի դեսպանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Երբ քո երկրի նախագահը մի քանի երկրներում արտահաստիքային տնօրեն է աշխատում կամ վոլոնտյոր, և բավարարվում է տարածքային ամբողջականության...
15:58 13/11/2021Գյուղացուն ջրից զրկողները դեռևս անպատիժ են«Մենք ոչ թե սպասում, այլ պահանջում ենք Նիկոլ Փաշինյանից, որ այսօր ոռոգման համակարգի մեղավորները պատժվեն»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ Բերբերյանն՝...
13:12 13/11/2021Արցախում անվտանգային նոր մեխանիզմներ ներդնելու անհրաժեշտություն կա. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Արցախի ԱԱԾ-ն պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել, որում դեպքի վերաբերյալ, արդեն իսկ հայտնի իրողություններից...
11:56 13/11/2021Կա Հայ մարդ և կան նիկոլներ. կամ նիկոլ ես, կամ Հայ մարդ. ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրել է. «Հայկական Շուշիի տակ Ադրբեջանական հենակետի վրա նռնակը նետել է Հայ մարդը, ով ունի արժանապատվություն, վրեժ և հատուցման պահանջ: Նա համոզված...
11:06 13/11/2021Վարդան Ոսկանյան. Գրեթե համոզված եմ, որ բարբարոսները սրանից հետո ավելի զուսպ կլինենԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Շուշիի մոտ Բաքվի բռնապետի բաշիբոզուկների կողմից խաղաղ պայմաններում սպանված հայորդու եղբայրը նռնակ է նետել դրանց վրա։ Գրեթե համոզված եմ, որ...
10:14 13/11/2021ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են Միրզոյան-Բայրամով հնարավոր հանդիպումների հարցըԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են առաջիկայում տարածաշրջան այցելելու հարցը։ Այս մասին ասված է Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարության մեջ։ Հիշեցնենք, որ Մինսկի խմբի համանախագահները...

12:43 27/10/2016Head of the General Department of the Civil Aviation on cheap airline tickets“You can visit the official website of Pobeda Airlines and see that the prices of the tickets start from 999 roubles.
13:14 26/10/2016Armenia, EU intensively negotiate over including economic element into the new cooperation document, expert says“The regular session of Armenia-EU talks were held aimed at clarifying the last provisions of a new legal comprehensive document, political scientist Sergey Minasyan told a press conference on...
12:36 21/10/2016Azerbaijan disrupts the Vienna and Saint Petersburg agreements, Sharmazanov saysAzerbaijan shows its actual face, Deputy Speaker of Armenia’s National Assembly Eduard Sharmazanov told reporters at a briefing while speaking of the Azerbaijani sabotage penetration attempts...
18:12 20/10/2016Amendments to the Electoral Code are called to silence us, human rights defender saysThe amendments and supplements to Armenia’s Electoral Code along with the enclosed legislative package adopted today by the National Assembly are aimed at silencing people in order to prevent them...
17:32 19/10/2016Armenia’s amended Electoral Code envisages imprisonment for intentionally false report about electoral fraudFive political fractions represented in Armenia’s National Assembly came to a compromise over the country’s Electoral Code, Davit Harutyunyan, Chief of RA Government Staff stated, who acted as the...
14:09 19/10/2016New Government Program to grant Women more Opportunities to Serve the Military ServiceThe new draft government program, which is to be submitted to the National Assembly during the extraordinary session convened on 20 October by the RA Government, prescribes innovations in the defense...
15:36 08/10/2016Bordyuzha welcomes Armenia’s decision on sending humanitarian aid to SyriaSecretary-General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Nikolai Bordyuzha welcomed the participation of Armenia and Belarus in the international initiative of providing the Syrian...
16:27 03/10/2016Pope Francis in Azerbaijan: I am confident that, with help of God, through dialogue and negotiation, Karabakh conflict will be resolvedDuring his Sunday meeting with the representatives of the Azerbaijani government, public organizations and diplomatic corps in Baku, Pope Francis said he hoped the international community might be...
18:54 30/09/2016Sculptor Nune Tumanyan's accidental discovery and “personal investigation”A year ago, sculptor Nune Tumanyan's casually discovered a sculpture similar to her “Serenity” (2005) on Facebook.
14:39 29/09/2016Armen Amiryan: I told my wife I'm going to devote most of my time to someone elseBefore the start of the Cabinet meeting, newly appointed RA Minister of Culture, Armen Amiryan told the reporters that his work will be open and very transparent.
11:45 24/09/2016Edward Nalbandian: Unilateral land blockade of Armenia by Turkey is a gross violation of international lawActing Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Edward Nalbandian made a statement at the 71st Session of the United Nations General Assembly General Debate, information and public...
16:34 12/09/2016No problems between Georgia, Armenia in the political arena, Maya Panjikidze says“Both Armenia and Azerbaijan are our neighbors, and I would never say Azerbaijan is more valuable for us than Armenia.
19:56 08/09/2016Artsakh official welcomes Minsk Group Co-chairs meeting in MoscowDavit Babayan, press secretary to the President of the Nagorno Karabakh Republic welcomes the Moscow meeting of the OSCE Minsk Group Co-chairs held in Moscow today, saying such discussions positively...
17:51 06/09/2016Deputy Minister of Culture: Independence generation is the best to present cultural achievements of 25 yearsAbout 300 various project are planned in Yerevan and the provinces dedicated to the 25th Anniversary of the Independence of Armenia, Deputy Minister of Culture of Armenia, Arthur Poghosyan told...
17:21 12/08/2016Cavusoglu on Iran’s role in establishing ceasefire in SyriaTurkey views Iran’s security like its own, Turkish Foreign Minister said, according to Iranian FARS news agency.
15:03 11/08/2016Azerbaijan once again refused to open his doors for IraniansDespite Iran’s efforts, Azerbaijan doesn’t want to cancel the visa regime for the citizens of Iran, an article published on Qafqaz.ir reads.
12:31 05/08/2016Member of “Daredevils of Sassoun”, Ashot Petrosyan goes on hunger strike, his lawyer saysAshot Petrosyan, a member of “Daredevils of Sassoun” group, who is currently in the hospital for inmates has gone on a hunger strike and refuses medical treatment,” Petrosyan’s lawyer, Arayik...
18:06 02/08/2016Charges brought against Arayik Khandoyan, member of Daredevils of Sassoun groupCharges under Part 3 of the Article 218 (Taking hostages) and Part 3 of the Article 235 (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) of...
12:52 01/08/2016“Daredevils of Sassoun” member, Arayik Khandoyan refuses medical aid, his lawyer saysArayik Papikyan, lawyer of member of “Daredevils of Sassoun” armed group, Arayik Khandoyan told reporters that no charges have been pressed against Khandoyan, yet he also informed that the...