14:12 02/12/2021Սոչիում ընդունված հայտարարությունում հայանպաստ որևէ կետ չեմ գտնում. Թովմասյան«Սոչիում ընդունված հայտարարությունում հայանպաստ, Հայաստանի շահի հետ համադրվող որևէ կետ չեմ գտնում: Փորձում եմ գտնել, չեմ գտնում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...
19:55 01/12/2021Պետական ռեկետի հետքերով. ԶՄՊԿ 75 % բաժնետոմսերի վրա դրված արգելանքը վերացնելու որոշումը բեկանվել է. ՎԴ-ն արձանագրել է՝ թույլ է տրվել դատական սխալՎերաքննիչ քաղաքացիական դատարանն արձանագրել է՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի բաժնետոմսերի 75 %-ի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին որոշմամբ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը...
12:10 01/12/2021«Ինչի՞ համար ադրբեջանցիները պետք է հետ քաշվեին, անհասկանալի կադրային փոփոխություններից հետո մեր ՊՆ-ից վախեցա՞ն»«Ես կարծում եմ, որ երբ այս կառավարությունը փոխվի, մեզ հաջողվի իրենցից ազատվել ու երբ Հայաստանի շահերը կներկայացնեն այն մարդիկ, որոնց իրական բոլոր շարժառիթները բխում է ազգային և պետական շահից, այդ...
10:53 01/12/2021ԱԱԾ. Պետական դավաճանության դեպքով հարուցված քրգործն ուղարկվել է դատախազինԱվարտվել է պետական դավաճանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից մանրամսնում են՝ նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Հայաստանի երկու քաղաքացիները,...
10:17 01/12/2021«Օմիկրոն» շտամի դեմ պատվաստանյութի ուղղությամբ աշխատանքներ են սկսելBioNTech ընկերությունը երկուշաբթի օրը հատնել է, որ աշխատանքներ է սկսել նոր պատվաստանյութի մշակման ուղղությամբ՝ հաշվի առնելով Հարավային Աֆրիկայում հայտնաբերված «Օմիկրոն» շտամի հետ կապված...
09:55 01/12/2021«Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա»՝ Երևանի պատմության թանգարանումԱյսօր Երևանի պատմության թանգարանում կբացվի «Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա» խորագրով ցուցադրությունը: Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում 90 տարիների ընթացքում հավաքվել և պահպանվում են հայ...
16:53 30/11/2021ԵԱԶԲ. Հայաստանը կարող է դառնալ կարևոր տարանցիկ հանգույց Հյուսիս-Հարավ-ին միանալու շնորհիվԵվրասիական զարգացման բանկը գնահատել է Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի ներուժը բացվելիք հնարավորությունների համատեքստում։ «Հյուսիս-Հարավ» մուլտիմոդալ միջանցքը Կովկասի և Կենտրոնական...
16:11 30/11/2021Սոչիում Պուտին-էրդողան և Ալիև-Էրդողան հանդիպում էր. Լարիսա Ալավերդյան«Այս կեղտոտ տեխնոլոգիաները, որոնք գործադրվում են, հստակ բնութագրում են այն կողմին, որն ավելի շատ դաժան է, քան խիզախ, ավելի շուտ անօգնական է, քան խելոք»,- անդրադառնալով Առուշ Առուշանյանի...
13:32 29/11/2021Պատվաստված 23 քաղաքացի մահացել է․ ԱվանեսյանԱյսօրվա դրությամբ իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 1 միլիոն 217 հազար 391 պատվաստում: Առաջին դեղաչափը ստացած քաղաքացիների թիվն է 781 հազար 11, ինչը կազմում է մեծահասակ բնակչության 39 տոկոսը: Երկրորդ...
11:57 29/11/2021Ես հանգիստ չեմ լինի, մինչև տուն չվերադարձնենք գերիներին, մինչև արցախցի փախստականները չվերադառնան տուն. Ադամ Շիֆ«Հայ Դատի ամերիկյան հանձնախումբը եղել է արդարության պայքարի առաջնագծում ԱՄՆ կողմից Հայոց Ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչումից մինչև ազատ և անկախ Արցախին սատարելու ներկա ջանքերը»,- ՀՅԴ Հայ Դատի...
10:08 29/11/2021Ադրբեջանի նոր ագրեսիայի հավանականությունը պահպանվում է. Աբրահամյան«Իսկ կարմիր գծերի հատումը նույն միջազգային հանրության համար կդիտվի այն ժամանակ, երբ ռազմական գործողությունները լայնամասշտաբ բնույթ կկրեն»։
09:20 29/11/2021Կատարվել է գեներալ-մայոր Նորայր Միրզոյանի հիշատակին տրված խոստումըՆոյեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Շոշկավանքի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մատուցվել է ուխտի սուրբ և անմահ պատարագ՝ ձեռամբ Արցախի Թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի։ Այս...
17:03 28/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. ՌԴ-Չինաստան հարաբերությունների նոր որակի բարձրացումը չի կարող ազդեցությունը չթողել նաև ՀՀ-ի վրաԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ռուսաստանն ու Չինաստանը ռազմական ոլորտում համագործակցության խորացման ուղղված նոր ճանապարհային քարտեզ են նախապատրաստել, որն...
15:06 27/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Նոր քարոզչական փուչիկներ, նոր տարածքային կորուստներԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարար գլխավորությամբ, անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ, որում «նախարարը...
12:44 27/11/2021Որպես հայ ցավ եմ ապրում «Հայաստան» հիմնադրամի վերաբերյալ անվստահության խոսակցությունների համար. Արմեն Սարգսյան«Որպես «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ նախագահ, որպես նվիրատու և հայ մարդ, ցավ եմ ապրում անվստահության խոսակցությունների և արձագանքների համար և ակնկալում եմ, որ...
09:57 27/11/2021Ժաննա Անդրեասյան. Նախագծով փոփոխվում են տարակարգին վերաբերող դրույթներըԿԳՄՍ փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը գրում է. «Հանրակրթության օրենքի փոփոխության նախագծով փոփոխվում են նաև տարակարգին վերաբերող դրույթները։ . Մասնավորապես, փոխվում է տարակարգի սահմանումը՝ որպես ուսուցչի...
09:46 27/11/2021Ռոբերտ Հայրապետյան. Քաղաքական բնույթի միջազգային պայմանագրերի վավերացման համար պարտադիր է սահմանադրական գործընթացների պահպանումըԻրավաբն Ռոբերտ Հայրապետյանը, արձագանքելով երեկ Սոչիում եռակողմ հանդիպման արդյունքում ստորագրված հայտարարությանը, գրում է.
18:00 26/11/2021Արտակ Զաքարյան. Սա էր Ալիևի հակիրճ մեսիջըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է, «Այսօր, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպման ընթացքում, Ալիևը նշել է, որ վերջին շրջանում, Արցախում հնչած...
17:23 26/11/2021Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել դատախազին, ոնց որ հոբելյանական երեկո լիներ. Վազգեն Մանուկյան«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել դատախազին, ոնց որ հոբելյանական երեկո լիներ»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում հայտարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել...
15:57 26/11/2021Անընդհատ խաղաղության մասին խոսելով` Փաշիանյանը Հայաստանը տանում է կործանարար պատերազմի. Վազգեն Մանուկյան«Հայաստանի սահմանների վերաբերյալ նախկինում իմ տված բոլոր գնահատակնները մնում են ուժի մեջ»,- այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ հայտնեց ՀՀ նախկին...

15:44 01/04/2017Boleslav Pirshtuk says all conditions created to conduct transparent elections in ArmeniaArmenia’s new Electoral Code is a valuable and well-formed document that considers the interests of all stakeholders, Boleslav Pirshtuk, Deputy Chairman of the House of Representatives of the...
14:17 01/04/2017Artsakh can never be part of Azerbaijan under any status – Armenia’s MFAThe Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia (MFA) has released a statement on the anniversary of the Four-Day April War.
15:54 31/03/2017Hayk Kotanjian: Legal security issues are in the spotlight in ArmeniaToday, in the roundtable discussion on the subject “The Election Campaign of the National Assembly of the RA in the Context of Security and Foreign Policy Issues”, the Head of the National Defense...
12:00 28/03/2017Yuan appreciation to leave direct impact on world prices, Armenian economist saysAs reported earlier, the People's Bank of China strengthened the position of yuan by 144 basis points against the U.S.
14:17 27/03/2017Azerbaijan must recognize complete exercise of Karabakh people’s right to self-determination – Eduard SharmazanovEach of the CSTO member states must do everything that depends on them for the establishment of stability in the (Caucasus) region.
11:55 24/03/2017First female fighters in Karabakh depicted in Lena Mucha’s photosThe Washington Post has published photos of female militaries who have decided to challenge the traditional gender roles and pick up arms following the last year clashes around the Nagorno Karabakh...
14:41 22/03/2017Ambassador Toganyan: Securing Russian investment in Armenia important aspect of our workA delegation of CEOs at number of Russian medium-size companies will arrive in Armenia on March 23, Armenian Ambassador to Russia Vardan Toganyan told a press conference, speaking of the perspectives...
12:53 16/03/2017Armenian political scientist comments on the importance of President Sargsyan’s visit to Russia“The visit of the [Armenian] republic’s president to the Russian Federation was highly significant and expected both in terms of the content of the meetings, the statements and the highlights made...
10:50 10/03/2017Henrikh Mkhitaryan: We have played as good as we could on this pitchArmenian national captain and Manchester United goalscorer Henrikh Mkhitaryan refused to blame the poor pitch conditions on his side's failure to beat Rostov on Thursday.
15:55 07/03/2017Ambassador of Armenia to Spain: After Sumgait pogroms Azerbaijan established tradition of glorifying people for murdering ArmeniansThis year marks the 29th anniversary of the pogroms of the Armenians in Sumgait. During the USSR collapse, in terms of actual complicity of the Azerbaijani authorities, there were pogroms and ethnic...
13:47 04/03/2017Romanian media reports: Pogroms of Armenians in Sumgait were embodiment of Azerbaijani leadership's policy of xenophobia and ethnic cleansingIt is endemic for the leadership of Azerbaijan to voice only their own interpretation of history in a way that easily resembles to the Goebbels-like ideology: “if you tell a lie big enough and keep...
15:20 02/03/2017Garo Paylan to appeal to ECHRArmenian Deputy of the Turkish Parliament Garo Paylan has decided to appeal to the European Court of Human Rights (ECHR).
14:58 01/03/2017Armenian church to turn into library in TurkeyThe Armenian Saint Holy Mather of God Church located in Kayseri city of Turkey is planned to serve as library.
14:42 21/02/2017Artsakh recognition a matter of time, Sharmazanov saysThe NKR Constitutional referendum on 20 February and the assessments of the international observers came to show that Karabakh is moving towards the way of building a democratic state.
14:14 06/02/2017MP Zaruhi Postanjyan suggests to invite Garo Palyan to ArmeniaDeputy at Armenian National Assembly (NA) Zaruhi Postanjyan has come up with a suggestion to invite Turkish MP of Armenian origin Garo Palyan, who represents the Kurdish Peoples' Democratic Party...
14:11 02/02/2017Sergey Minasyan comments on Azerbaijani sabotage infiltration attempt“The serviceman’s identity and the conditions under which sabotage infiltration was attempted show that we are dealing with a serviceman of the Azerbaijani special units,” Political scientist Sergey...
15:48 01/02/2017Minsk Group Co-Chairs to hold separate meetings with Armenian, Azerbaijani FMsThe Co-Chairs of the OSCE Minsk Group propose to organize a meeting between foreign ministers of Armenia and Azerbaijan over the Karabakh conflict settlement within the Munich Security Conference in...
13:32 31/01/2017Vigen Sargsyan: Armenia seeks to expand defense cooperation with IranThe settlement of the regional disputes by means of the use of force is considered unacceptable by Iran.
16:31 27/01/2017Agenda for new round of talks on NKR conflict settlement not set yet, Maria Zakharova saysThe agenda on organizing new round of talks over the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict is not set yet.