14:12 02/12/2021Սոչիում ընդունված հայտարարությունում հայանպաստ որևէ կետ չեմ գտնում. Թովմասյան«Սոչիում ընդունված հայտարարությունում հայանպաստ, Հայաստանի շահի հետ համադրվող որևէ կետ չեմ գտնում: Փորձում եմ գտնել, չեմ գտնում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...
19:55 01/12/2021Պետական ռեկետի հետքերով. ԶՄՊԿ 75 % բաժնետոմսերի վրա դրված արգելանքը վերացնելու որոշումը բեկանվել է. ՎԴ-ն արձանագրել է՝ թույլ է տրվել դատական սխալՎերաքննիչ քաղաքացիական դատարանն արձանագրել է՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի բաժնետոմսերի 75 %-ի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին որոշմամբ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը...
12:10 01/12/2021«Ինչի՞ համար ադրբեջանցիները պետք է հետ քաշվեին, անհասկանալի կադրային փոփոխություններից հետո մեր ՊՆ-ից վախեցա՞ն»«Ես կարծում եմ, որ երբ այս կառավարությունը փոխվի, մեզ հաջողվի իրենցից ազատվել ու երբ Հայաստանի շահերը կներկայացնեն այն մարդիկ, որոնց իրական բոլոր շարժառիթները բխում է ազգային և պետական շահից, այդ...
10:53 01/12/2021ԱԱԾ. Պետական դավաճանության դեպքով հարուցված քրգործն ուղարկվել է դատախազինԱվարտվել է պետական դավաճանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից մանրամսնում են՝ նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Հայաստանի երկու քաղաքացիները,...
10:17 01/12/2021«Օմիկրոն» շտամի դեմ պատվաստանյութի ուղղությամբ աշխատանքներ են սկսելBioNTech ընկերությունը երկուշաբթի օրը հատնել է, որ աշխատանքներ է սկսել նոր պատվաստանյութի մշակման ուղղությամբ՝ հաշվի առնելով Հարավային Աֆրիկայում հայտնաբերված «Օմիկրոն» շտամի հետ կապված...
09:55 01/12/2021«Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա»՝ Երևանի պատմության թանգարանումԱյսօր Երևանի պատմության թանգարանում կբացվի «Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա» խորագրով ցուցադրությունը: Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում 90 տարիների ընթացքում հավաքվել և պահպանվում են հայ...
16:53 30/11/2021ԵԱԶԲ. Հայաստանը կարող է դառնալ կարևոր տարանցիկ հանգույց Հյուսիս-Հարավ-ին միանալու շնորհիվԵվրասիական զարգացման բանկը գնահատել է Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի ներուժը բացվելիք հնարավորությունների համատեքստում։ «Հյուսիս-Հարավ» մուլտիմոդալ միջանցքը Կովկասի և Կենտրոնական...
16:11 30/11/2021Սոչիում Պուտին-էրդողան և Ալիև-Էրդողան հանդիպում էր. Լարիսա Ալավերդյան«Այս կեղտոտ տեխնոլոգիաները, որոնք գործադրվում են, հստակ բնութագրում են այն կողմին, որն ավելի շատ դաժան է, քան խիզախ, ավելի շուտ անօգնական է, քան խելոք»,- անդրադառնալով Առուշ Առուշանյանի...
13:32 29/11/2021Պատվաստված 23 քաղաքացի մահացել է․ ԱվանեսյանԱյսօրվա դրությամբ իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 1 միլիոն 217 հազար 391 պատվաստում: Առաջին դեղաչափը ստացած քաղաքացիների թիվն է 781 հազար 11, ինչը կազմում է մեծահասակ բնակչության 39 տոկոսը: Երկրորդ...
11:57 29/11/2021Ես հանգիստ չեմ լինի, մինչև տուն չվերադարձնենք գերիներին, մինչև արցախցի փախստականները չվերադառնան տուն. Ադամ Շիֆ«Հայ Դատի ամերիկյան հանձնախումբը եղել է արդարության պայքարի առաջնագծում ԱՄՆ կողմից Հայոց Ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչումից մինչև ազատ և անկախ Արցախին սատարելու ներկա ջանքերը»,- ՀՅԴ Հայ Դատի...
10:08 29/11/2021Ադրբեջանի նոր ագրեսիայի հավանականությունը պահպանվում է. Աբրահամյան«Իսկ կարմիր գծերի հատումը նույն միջազգային հանրության համար կդիտվի այն ժամանակ, երբ ռազմական գործողությունները լայնամասշտաբ բնույթ կկրեն»։
09:20 29/11/2021Կատարվել է գեներալ-մայոր Նորայր Միրզոյանի հիշատակին տրված խոստումըՆոյեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Շոշկավանքի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մատուցվել է ուխտի սուրբ և անմահ պատարագ՝ ձեռամբ Արցախի Թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի։ Այս...
17:03 28/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. ՌԴ-Չինաստան հարաբերությունների նոր որակի բարձրացումը չի կարող ազդեցությունը չթողել նաև ՀՀ-ի վրաԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ռուսաստանն ու Չինաստանը ռազմական ոլորտում համագործակցության խորացման ուղղված նոր ճանապարհային քարտեզ են նախապատրաստել, որն...
15:06 27/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Նոր քարոզչական փուչիկներ, նոր տարածքային կորուստներԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության նախարար գլխավորությամբ, անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ, որում «նախարարը...
12:44 27/11/2021Որպես հայ ցավ եմ ապրում «Հայաստան» հիմնադրամի վերաբերյալ անվստահության խոսակցությունների համար. Արմեն Սարգսյան«Որպես «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ նախագահ, որպես նվիրատու և հայ մարդ, ցավ եմ ապրում անվստահության խոսակցությունների և արձագանքների համար և ակնկալում եմ, որ...
09:57 27/11/2021Ժաննա Անդրեասյան. Նախագծով փոփոխվում են տարակարգին վերաբերող դրույթներըԿԳՄՍ փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը գրում է. «Հանրակրթության օրենքի փոփոխության նախագծով փոփոխվում են նաև տարակարգին վերաբերող դրույթները։ . Մասնավորապես, փոխվում է տարակարգի սահմանումը՝ որպես ուսուցչի...
09:46 27/11/2021Ռոբերտ Հայրապետյան. Քաղաքական բնույթի միջազգային պայմանագրերի վավերացման համար պարտադիր է սահմանադրական գործընթացների պահպանումըԻրավաբն Ռոբերտ Հայրապետյանը, արձագանքելով երեկ Սոչիում եռակողմ հանդիպման արդյունքում ստորագրված հայտարարությանը, գրում է.
18:00 26/11/2021Արտակ Զաքարյան. Սա էր Ալիևի հակիրճ մեսիջըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է, «Այսօր, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպման ընթացքում, Ալիևը նշել է, որ վերջին շրջանում, Արցախում հնչած...
17:23 26/11/2021Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել դատախազին, ոնց որ հոբելյանական երեկո լիներ. Վազգեն Մանուկյան«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել դատախազին, ոնց որ հոբելյանական երեկո լիներ»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում հայտարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել...
15:57 26/11/2021Անընդհատ խաղաղության մասին խոսելով` Փաշիանյանը Հայաստանը տանում է կործանարար պատերազմի. Վազգեն Մանուկյան«Հայաստանի սահմանների վերաբերյալ նախկինում իմ տված բոլոր գնահատակնները մնում են ուժի մեջ»,- այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ հայտնեց ՀՀ նախկին...

11:40 30/06/2020Арсен Бабаян: На сегодняшнем заседании НС они должны попытаться подкорректировать свою неряшливую работуТри оппозиционные партии представили в Генпрокуратуру Армении заявление о преступлении.
11:02 30/06/2020Проходящий лечение в больнице Арташата пациент с Covid-19 выбросился из окна палатыПациент немедленно был переведен в ереванский МЦ «Сурб Григор Лусаворич» (Святой Григорий Просветитель) – с множественными переломами нижних конечностей и ребер.
10:08 30/06/2020Ученые в Китае обнаружили опасный вирус, грозящий новой пандемиейИсследователей беспокоит, что вирус может мутировать дальше, что позволит ему с легкостью передаваться от человека к человеку, вызвав новую глобальную эпидемию.
20:45 29/06/2020Н. Саркисянц: В 40% случаев вирус сопровождается пневмониейНарина Саркисянц посоветовала также избегать самолечения, доверять рекомендациям врачей, осознавать, что это заразная болезнь, вопрос общественного здравоохранения.
13:07 29/06/2020«Медиа адвокат»: Требуем возбуждения дела в отношении участвовавших в заседаниях НС депутатов с COVID-19Инициатива «Медиа адвокат» во главе с Агаси Енокяном требует возбудить уголовные дела в отношении депутатов Национального Собрания Армении, инфицированных COVID-19, которые знали об этом, но, тем не...
16:24 27/06/2020Элинар Варданян: Ошибки признали, ошибки продолжают совершатьПредставитель «Группы альтернативных проектов» Элинар Варданян в своей статье пишет:
12:22 27/06/2020США потребовали от властей Турции оставить Святую Софию музеемСобор Святой Софии имеет огромное духовное и культурное значение для миллиардов верующих различных конфессий по всему миру, отметил посол США по вопросам международной религиозной свободы.
17:06 26/06/2020Серж Саргсян: Язык Алиева стал длиннее из-за наших бездарных и антинациональных горе-правителейСерж Саргсян ответил на публично озвученное сегодня президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым заявление о Республике Армения.
12:32 26/06/2020Армения не вошла в список стран, граждане которых могут посетить ЕС после открытия границДолжностные лица в Брюсселе обсуждают, туристам из каких стран разрешат посетить Европейский союз уже с 1 июля.
12:05 26/06/2020Рубен Меликян: Премьер-министр не имеет права толковать Конституцию«Сегодня важный день, как для Конституционного суда, так и института Конституции в целом, просто посчитал нужным присутствовать здесь», – заявил в беседе с журналистами у здания КС правозащитник...
11:36 26/06/2020ВОЗ: Армения – в числе 11 стран, где растет число новых случаев коронавирусаВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) заявила, что в Европе наблюдается рост числа новых случаев коронавируса – параллельно с ослаблением ограничений.
11:08 26/06/2020Судья КС Ваге Григорян рассказал, почему не отказался от зарплаты«Я не выполнял свои трудовые обязанности в течение года по двум причинам: во-первых, конституционность состава КС была под вопросом, и, во-вторых, у Конституционного суда был значительный пробел в...
10:42 26/06/2020Наира Зограбян: В течение 15 дней КС должен решить – принять к производству заявление ППА или нет«Вчера мы направили электронный вариант нашего заявления в Конституционный суд, чтобы оспорить в КС изменения в Конституцию», – заявила в беседе с журналистами у здания КС депутат от фракции...
09:59 26/06/2020Никол Пашинян: Грайр Товмасян отныне не является председателем КСПремьер-министр Армении Никол Пашинян в полночь на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что изменения в Конституцию вступили в силу.
20:08 25/06/2020Глава ЦИК Армении: На подготовку несостоявшегося референдума потрачено 125 млн драмов«Сколько выборов в органы местного самоуправления отложено в 2019 году?» – подобный вопрос озвучила депутат от фракции Национального Собрания Армении «Просвещенная Армения» Ани Самсонян, обратившись...
17:13 25/06/2020АРФД ещё ожидает, что «Просвещенная Армения» присоединится к инициативе ППАПартия АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) ожидает, что партия «Просвещенная Армения» присоединится к инициативе партии «Процветающая Армения» по вопросу обращения в Конституционный суд РА.
16:57 25/06/2020Рубен Меликян – Эдмону Марукяну: Причина устранена, изменится ли позиция или нет?Правозащитник, соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян назвал отзыв заявлений из Конституционного суда, поданных вторым президентом Армении Робертом Кочаряном и его...
13:25 25/06/2020Фильм Тамары Степанян «Деревня женщин» удостоилась звезды в рамках La Scam 2020Фильм «Деревня женщин» рассказывает об армянском селе Личк. Основное население здесь – женщины, дети и старики.
11:06 25/06/2020Создается рабочая группа с участием представителей партий «Процветающая Армения», «Родина» и АРФДОбщественность периодически будет получать информацию о решениях, принимаемых совместной рабочей группой, говорится в сообщении.
16:59 24/06/2020Семь судей КС Армении выступили с заявлениемСемь судей Конституционного суда Армении выступили с совместным заявлением. В заявлении, в частности, говорится: «Подписавшиеся под заявлением судьи КС крайне обеспокоены в связи с последними...