11:20 20/08/2021Հայաստանի ազգային գրադարանի Գրատպության թանգարանը izi.TRAVEL ծրագրումՍա գլոբալ, բաց և անվճար հարթակ Է։
11:06 20/08/2021Բետոնե անապատ` կանաչի փոխարենԵրգիչ, երգերի հեղինակ Լիլիթ Բլեյանը, անդրադառնալով Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում բետոնապատման աշխատանքներին, գրում է.
11:00 20/08/2021Միշուստինը հորդորում է արագացնել ԵԱՏՄ երկրների տնտեսությունների անցումը թվային ձևաչափիՌուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կոչ է արել արագացնել Եվրասիական տնտեսական միության երկրների տնտեսությունների թվայնացումը: Այս մասին գրում է Ria-ն։ Միշուստինը նշել է, որ մեկ թվային տարածքի...
10:41 20/08/2021Ինչպես է COVID-19- ը ազդում տեսողության վրա. ակնաբույժ Արփինե ԱդամյանCOVID-19-ի վաղ փուլերում շատ վարակվածներ նկատում են տեսողական խնդիրներ: Կորոնավիրուսը վտանգավոր է աչքերի համար այն առումով, որ կարող է վարակել արյան անոթները՝ առաջացնելով տրոմբի վտանգ: Ամենից հաճախ...
18:17 19/08/2021Ռուսաստանի կողմից զենքի մատակարարումը մեր ինքնիշխան իրավունքն է․ ԶախարովաՌուսաստանի կողմից զենքի մատակարարումը նրա ինքնիշխան իրավունքն է։ Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով Ադրբեջանի...
14:51 19/08/2021Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ՝ ՀՀ մի շարք շրջաններումՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 1-2 աստիճանով:
13:27 19/08/2021Սոս Հակոբյան. Այս ինչ գավառական վալս է պարում պետական պաշտոններ նշանակելիս«Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանը, անդրադառնալով ԱԳ նախարարի պաշտոնում Արարատ Միրզոյանի նշանակմանը, գրում է.
12:35 18/08/2021Գեղամ Նազարյան. Ուշքի եկեք«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը գրում է. «Ադրբեջանցիները կրակում են ոչ միայն այն գյուղերի ուղղությամբ, որոնք հունիսի 20_ին ընտրել են պարտության դեմքին, այլ նաև այն...
11:29 18/08/2021«Կինոտավրի» մրցութային ծրագրում է Սերգեյ Օսիպյանի ֆիլմըՌուսական «Կինոտավր» կինոփառատոնի ընտրական հանձնաժողովը կինոստեղծողներից ստացել է 104 դիմում: ՏԱՍՍ-ին փառատոնի նախագահ Ալեքսանդր Ռոդնյանսկին հայտնել է, որ սա ռեկորդային թիվ է: Նա նշել է, որ փառատոնի...
10:47 18/08/2021«Էրեբունի-Երևան» տոնակատարություններ չեն լինիՀոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունները չեն անցկացվի։ Նման որոշում է կայացրել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։ Երևան քաղաքի 2021թ.
09:00 18/08/2021ՄԻՊ-ն ահազանգում է. Բուժօգնության կոպիտ խախտումներ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ումԱնթույլատրելի վիճակ է Արդարադատության նախարարության «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում։ Այս մասին ահազանգում է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ու հրապարակել փաստեր.
17:40 17/08/2021«Ալեն Սիմոնյանը մոռանու՞մ է՝ հարյուրավոր զինծառայողների մասունքները գտնվում են մարտի դաշտերում»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը գրում է. ««Ազգային ժողովում նիստը սկսեց մեկ րոպե լռությամբ. Պատգամավորները հարգեցին օգոստոսի 16-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված ՀՀ զինված...
11:50 17/08/2021Անդրանիկ Թևանյան. Ալիևը Երևանի լուռ պահվածքը թերևս գնահատել է թուլության նշան ու անցել գրոհի«Ոգևորվելով Հայաստանի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներից՝ Ալիևը կոշտացրել է իր դիրքորոշումն այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրի, սահմանազատման ու սահմանգծման հարցերում»,-ԱԺ-ում հայտարարեց...
11:18 17/08/2021«Հայաստան» դաշինքն առաջարկում է սահմանի իրավիճակի վերաբերյալ ԱԺ քննարկում կազմակերպել«Ելնելով ՀՀ շուրջը և սահմանին առկա լարվածությունից՝ «Հայաստան» դաշինքն առաջարակում է օրակարգում ընդգրկված օրինագծի երկու ընթերցումների միջև եղած ժամանակահատվածում փակ, կամ բաց, ինչպես որոշենք,...
18:05 16/08/2021Այն, ինչ Աֆղանստանում է կատարվում, ուղղակիորեն մեզ հետ կապ ունի. Ստեփան ԴանիելյանՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Աֆղանստանում Իսլամը հաղթեց Արևմտյան աշխարհայացքին Այն, ինչ Աֆղանստանում է կատարվում, ուղղակիորեն մեզ հետ կապ ունի, սակայն դրա համար պետք է...
14:19 16/08/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ով և ինչպես կպատասխանի ԱլիևինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
09:47 16/08/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Մենք կանգնած ենք նոր պատերազմի, կամ նվազագույնը՝ սահմանային լուրջ էսկալացիայի շեմինԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:38 16/08/2021Առանց ջրի մնացած ստեփանակերտցիներին օգնության է հասնում Կարմիր Խաչը«Ստեփանակերտի ջրազուրկ թաղամասերի բնակիչներին խմելու ջրով ապահովելու գործին իր նպաստն է բերում նաև Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելությունը»։ Այս մասին հայտնում է...
09:31 16/08/2021Գեղամ Նազարյան. Սա Ադրբեջանի ու Գուգլի համատեղ հանցագործությունն է մեր պետության հանդեպ«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, որ Տավուշի Կիրանց գյուղից է ու Արցախի վերջին պատերազմում զոհված որդին հուղարկավորված է այդ գյուղում, ահազանգում է.
09:14 14/08/2021Եղել է արդյո՞ք բանավոր կամ գրավոր պայմանավորվածություն թշնամու հետ«Սույն թվականի մայիսի 20-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում էր, որ սահմանի ամբողջ երկայնքով տեղի Է ունեցել զանգվածային ծեծկռտուքներ։ Թեմայի վերաբերյալ պաշտոնական հստակ պարզաբանում մինչ օրս չի տրվել, եւ...

13:23 06/01/2020Левон Кочарян прокомментировал видеозапись СНБ: В следующих скетчах дайте им в руку кусок пиццыСын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян – прокомментировал на своей странице в соцсети Facebook сообщение и видеозапись, распространенные на странице Службы национальной...
17:00 03/01/2020Армен Петросян: Ответ Тегерана на убийство иранского генерала Касема Сулеймани также будет в военной плоскостиНачало 2020 года обещает, что год для Ближнего Востока будет весьма «горячим» и богатым на беспрецедентные развития, отметил он.
13:20 03/01/2020В МИД России прокомментировали убийство иранского генерала Сулеймани«Выражаем искренние соболезнования иранскому народу», – подчеркнули в МИД РФ.
11:00 31/12/2019В преддверии Нового года специалист предупреждает: Воздействие алкоголя усиливается при сочетании с содержащими сахар напиткамиДавид Пипоян напоминает: в новогодние праздники, кроме сервировки красивых и пышных столов, необходимо соблюдать правила безопасности при хранении, переработке продуктов, а также следить за рационом.
10:56 30/12/2019Улететь в другую страну со $100 и стать спонтанными: туристы рассказали, как планируют экспериментировать в путешествияхСпециалисты компании провели исследование среди 18 тысяч пользователей и выяснили, что 61 процент из них в 2020 году запланировали поездки в места, которые не успели посетить в этом.
14:15 28/12/2019Католикос всех армян Гарегин Второй выразил соболезнования президенту КазахстанаВерховный Патриарх и Католикос Всех Армян, направил президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву телеграмму с выражением соболезнований в связи с трагическими последствиями авиакатастрофы.
11:32 28/12/2019Группа сотрудников Общественного совета Армении представили заявления об увольненииПресс-секретарь Общественного совета (ОС) Армении Ани Гаспарян также представила заявление об увольнении.
14:07 27/12/2019Рубен Меликян: Имеются серьезные основания с большим сомнением относиться к выдвинутому Грайру Товмасяну обвинениюПо его словам, в связи с выдвижением обвинения Товмасяну появляются сразу несколько правовых вопросов, связанных с функциональной неприкосновенностью.
13:18 27/12/2019Грайр Товмасян: Если вы ищете героев в мирное время, то они находятся в здании КС АрменииНа вопрос, не входит ли Ваге Григорян в данный список, Товмасян ответил лаконично: «Нет».
13:03 27/12/2019Глава КС Армении: Меня предупреждали, что за невыполнение некоторых шагов однажды будет предъявлено обвинение«Следователь сказал, что никогда в своей жизни ещё не видел обвиняемого в таком приподнятом настроении.
11:41 27/12/2019Арсен Бабаян: Власти демонстрируют, что действия в отношении судей КС Армении будут более незаконными«Нахожусь здесь, чтобы в рамках своих возможностей защитить независимость судебной власти, поскольку, как мы видим, политическая власть пытается также забрать судебную власть, чтобы суметь установить...
11:07 27/12/2019Давид Арутюнян: Предлагают не досрочный выход судей КС на пенсию, а взятку«Сегодня мы станем очевидцами следующего действия очередной постановки», – заявил в беседе с журналистами у здания Конституционного суда Армении бывший министр юстиции РА Давид Арутюнян.
14:15 26/12/2019«Не делайте так, просто не делайте»: советы от премьера Армении, как правильно питаться в новогодние праздникиДорогие граждане, готовьте столько, сколько реально сесть, не нужно проводить 31декабря, весь этот праздничный день, за депрессивными столами с едой, сказал Пашинян.
12:04 26/12/2019Ованнес Худоян: Ходатайство Спецследственной службы Армении об аресте Армена Тавадяна не имеет связи с юриспруденциейСпециальная следственная служба (ССС) Армении представила ходатайство об аресте владельца телекомпании «5-й канал» Армена Тавадяна.
12:17 25/12/2019Студенческий союз «Никол Агбалян»: Цель произошедшего в ЕГУ – создание атмосферы страхаСтуденческий союз распространил заявление, которым осудил действия полиции в отношении главы студенческого совета Ереванского государственного университета (ЕГУ) Давида Апояна.
17:58 24/12/2019Посол РФ в Армении: Не стоит политизировать вопрос выдачи бывших должностных лицНа уточняющий вопрос, «защищает ли он второго президента РА Роберта Кочаряна», посол ответил: «Я не адвокат».
13:21 24/12/2019Комиссия по предупреждению коррупции возбудила производство в отношении Айка МарутянаВ рамках возбужденного 9 декабря производства сейчас проводятся проверки.
11:56 24/12/2019Адвокат: Уголовное дело в отношении экс-спикера НС Армении Ара Баблояна вернули следователюПринято решение не утверждать обвинительное заключение и вернуть уголовное дело для производства дополнительного расследования.
12:57 23/12/2019Давид Хажакян: Сегодня был приглашен в ПолициюНе тороплюсь давать оценки касательно хода дела, и вообще – не тороплюсь…
16:42 20/12/2019Азербайджанское «воображаемое сообщество» Нагорного КарабахаВ 80-ые годы минувшего века британский ученый Бенедикт Андерсон в рамках разработанной им теории нации предложил довольно противоречивую концепцию «Воображаемые сообщества» (imagined community).