14:32 03/09/2021Ադրբեջանցիները նորից փորձել են հրդեհել Սոթքի խոտհարքները. «Փաստինֆո»Ադրբեջանական զինծառայողների սադրած հրդեհների հետևանքով օգոստոսի 29-ից մինչ օրս ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գեղամասար համայնքի Ազատ, Կութ, Նորաբակ և Սոթք գյուղերում այրվել է 270 հա-ից ավելի արոտավայր և...
10:28 03/09/2021Արցախը կարծես թե դարձել է տարածաշրջանի ապագան կանխորոշելու նոր հենասյուն. Արտակ Զաքարյան«Այսօր Արցախի Հանրապետությունը մնացել է փաշինյանական «Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» և ալիևյան «Ղարաբաղը Ադրբեջան է!» տխրահռչակ բառակապակցությունների արանքում»:
09:25 03/09/2021InClassic. Ինչպես ընդամենը երկու ամսում մեկտեղվեցին աշխարհահռչակ երաժիշտներ, նվագախմբեր ողջ աշխարհիցԱրդեն մի քանի օր է Դուբայում տեղի է ունենում InClassica դասական երաժշտության 10-րդ միջազգային փառատոնը, որն իր շուրջ է համախմբել աշխարհահռչակ երաժիշտների։ Մինչև սեպտեմբերի 26-ը փառատոնի շրջանակներում...
09:09 03/09/2021Դերասանուհի Մարիա Շուկշինա. «Մշակույթի բացակայության վիրուսը» շատ ավելի վտանգավոր է, քան ներկայումս նորաձև կորոնավիրուսըՌուսաստանի վաստակավոր արտիստուհին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանը ստանալիս «SOS է հնչեցրել»։
16:07 01/09/2021ՌԴ-ն համաձայնեցնում է ՀՕՊ միասնական համակարգի ստեղծման ծրագրերը Հայաստանի, Ղրղզստանի, Ղազախստանի հետՌուսաստանի և Տաջիկստանի ՀՕՊ միասնական տարածաշրջանային համակարգի ստեղծման համաձայնագիրը վավերացման ընթացակարգի մեջ է, նմանատիպ նախագծեր են քննարկվում Ղրղզստանի, Ղազախստանի և Հայաստանի հետ: Այդ մասին,...
13:15 01/09/2021Հայաստանում ձևավորվում են ձևով ժողովրդավարական, բովանդակությամբ՝ ավտորիտար համակարգ. Սաթիկ Սեյրանյան«Հայաստանում ձևավորվում և հաստատվում է ձևով ժողովրդավարական, բովանդակությամբ՝ ավտորիտար մի համակարգ, որի համար ազատ խոսքն ու մամուլը թշնամիներ են»,-«Ընդդեմ մամուլի սահմանափակումների, հանուն խոսքի...
18:08 31/08/2021Լավրովը շատ ուղիղ մեսիջ տվեց մեզ. եթե ՀՀ-ն հրաժարվի Արցախից, դա բացառապես այսօրվա կապիտուլյանտների մեղքն է լինելու. Աշոտյան«Համաշխարհային դիվանագիտության ալֆա՝ Լավրովի և գործակալալան ցանցի օմեգա՝ Միրզոյանի ասուլիսից մի քանի կարևոր շեշտադրում»:
10:58 31/08/2021Դպրոցները պետք է գործեն և պետք է ավելի պաշտպանված լինեն ՔՈՎԻԴ-19-ից. ԱՀԿ-ի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կոչըՔանի որ միլիոնավոր դպրոցականներ վերադառնում են դպրոց Եվրոպական տարածաշրջանում, որտեղ գերակշռող է վիրուսի բարձր աստիճանի վարակելիությամբ հայտնի SARS-CoV-2 Delta տարբերակը, ԱՀԿ Եվրոպայի տարածաշրջանային...
10:48 31/08/2021Չի բացառվում, որ ԱՄՆ-ը նորից վերադառնա Աֆղանստան. Էնթոնի ԲլինքենԵրբ լրանա Աֆղանստանից ամերիկյան ուժերի դուրսբերման վերջնաժամկետը` օգոստոսի 31-ը, ԱՄՆ-ը կշարունակի այստեղից ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին ու աֆղանստանցի դաշնակիցներին դուրսբերելու գործողությունները: Թալիբանի...
10:28 31/08/2021Ներսի և դրսի բորենիների խրախճանքը հավերժ չի տևելու. Էդգար Էլբակյան«Ընդամենը 2 տարի առաջ այս օրը մենք Որոտանում էինք և նշում էինք քաղաքի տոնը։ Իսկ այսօր ինչ-որ թյուրիմացություններ հեգնում են քաղաքը հայկական անունով կոչելը»։
09:33 31/08/2021Թուրքիայի հետ փոխանակվող «դրական ազդակները» նոր ծուղակ են Հայաստանի համար. Տիգրան Աբրահամյան«Այս պարագայում խոսել հայ-թուրքական հարաբերությունների հնարավոր կարգավորման կամ ստացվող դրական ազդակների մասին, լրիվ անտրամաբանական է»:
09:16 31/08/2021Ադրբեջանցի զինծառայողները Վայոց ձորից հափշտակել են վարկով գնած խոշոր եղջերավորներԲնակիչներն ահազանգել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին
09:08 31/08/2021Տպավորություն ունեմ, որ մեր Երկիրն աստիճանաբար Հայրենիքից վեր է ածվում անտեր ու անապագա տարածքի. Սենոր ՀասրաթյանԻ«սկ այդ հիմարությունների դրդապատճառը, ինչպես միշտ, եղել է հային գայթակղող նեղանձնական ու այսրոպեական շահը...»։
14:19 30/08/2021Կանխատեսում ենք Հայաստանի տնտեսության 6.5-7 % աճ, որը չի կոմպենսացնի անցած տարվա 8 % անկումը. Մանասերյան«Ներքաղաքական զարգացումները և արտահերթ ընտրությունները ևս իրենց ազդեցությունը թողեցին մեր երկրի տնտեսության վրա»,- ասուլիսում հայտնեց տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Եվրասիական փորձագիտական ակումբի...
10:05 30/08/2021Կապիտուլյանտները անցնում են ընդդիմախոսների դեմ նոր գործեր կարելուն. Ռոբերտ ՀայրապետյանՈւժի մեջ է մտնում Քրեական օրենսգրքի՝ ծանր վիրավորանքի համար քրեական պատասխանատվություն սահմանող նոր հոդվածը:
09:00 30/08/2021Իմ տպավորությամբ Հայաստանի պաշտպանության նախարարը լրիվ այլ իրականության մեջ է ապրում. Աբրահամյան«Նախարարի վարքագիծը ցավոք ստիպում է վերջինիս հիշեցնել, որ «մկաններ պետք է ցուցադրել» սահմանագծին թշնամուն զսպելուց և անհրաժեշտ հարվածներ հասցնելուց»։
13:03 27/08/2021Ադրբեջանի ագրեսիայի հիմնական նպատակը Հայաստանից միջանցք ստանալն է, ընդ որում՝ ոչ մեկ ուղղությամբ. Տիգրան Աբրահամյան«Իրականում Ադրբեջանն այս պահին մարտավարական հնարքների մեջ է»:
12:03 27/08/2021Classic Piano մրցույթի մասնակիցները Դուբայում հանդես են գալիս Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետԴուբայում անցկացվող InClassica 10-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունենում երիտասարդ դաշնակահարների Classic Piano 2-րդ միջազգային մրցույթը։ Մրցույթի երրորդ և չորրորդ փուլերում...
10:03 27/08/2021Շա˜տ ենք ուշացել, բայց անդառնալի չէ. Մետաքսե Հակոբյան«Դա Նիկոլի ու թուրքի համատեղ «մեծ բեմադրության» նախերգանքն էր»։
16:42 26/08/2021Մարությանը կարող է աչք փակել ակնհայտ ապօրինությունների վրա, ինչի՞ դիմացԱզատության հրապարակում աջ ու ձախ մեծ արագությամբ ընթացող հեծանիվների, մոտոցիկլետների, ավտոմեքենաների, ինքնագլորների վարձույթը շարունակվում է՝ չնայած խնդրի մասին բարձրաձայնմանն ու դրան հետևած...

16:42 13/10/2015International Association of Genocide Scholars urges German authorities to recognize Armenian GenocideThe International Association of Genocide Scholars (IAGS) sent letters to the president of the German Bundestag, the chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Bundestag , and the leaders of...
14:34 13/10/2015Armenia expects ECHR to deliver fair judgment in case of Perincek v. Switzerland‘The aim is to prevent judgment of ECHR from becoming a tool in the hands of those who deny the Armenian Genocide’
17:42 12/10/2015Head coach of Armenian football team: We’ve never played so badlyThe head coach of Armenia’s national football team Sargis Hovsepyan provided comments on the poor performance after the Armenian team lost to Albania – 0-3.
13:41 12/10/2015Armenian PM: ArmTech Congress is important platform for dissemination of innovative technologies‘About 50 startup companies and over 200 new jobs were created in the sector within a few months’
19:08 10/10/2015Constitutional reform referendum to be held in compliance with letter of the law, Armenia CEC head daysIt is early to speak about the number of polling stations, Mukuchyan said
15:00 10/10/2015Edward Nalbandyan reaffirms Armenia’s commitment to La Francophonie valuesArmenia expresses its deep commitment to the International Organization of La Francophonie and its values, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan said at opening of the 31st session of the...
12:43 10/10/2015Serzh Sargsyan: Crimes against humanity are possible to prevent only through concerted efforts‘The conference is a wonderful chance to once again honor the Francophone culture’
16:35 09/10/2015Aghvan Vardanyan: Constitutional reform referendum in Armenia should be as transparent and fair as possibleIn any case some people will voice criticism and declare the referendum was not free and fair, ARFD member said
20:38 07/10/2015Nerses Yeritsyan: Central Bank of Armenia does not artificially curb currency rateThe interventions are only aimed at overcoming the temporary fluctuations
20:02 07/10/2015Parliament speaker Galust Sahakyan: Statement of ex-president Robert Kocharyan is hastily presented textReporters asked Galust Sahakyan if he expected such a ‘blow’ from Robert Kocharyan
15:36 07/10/2015Warlick backs bipartisan congressional calls to withdraw snipers, add observers, deploy gunfire locators‘Confidence building measures and people-to-people programs reduce tensions and lay basis for a lasting peace’
18:23 06/10/2015Ex-president R. Kocharyan’s interview on constitutional reform makes NA vice speaker ask a slew of questions'A key point obviously recurs in the second president’s interview
14:56 06/10/2015Expert explains why Azerbaijani users migrate to Armenian news websitesSamvel Martirosyan also discussed the creation of pseudo-Armenian websites by Azerbaijan
18:15 05/10/2015Sale of ENA to Tashir Group to be benefit both people and businesses: Head of Union of Armenian Employers‘Investments of the new owner will help develop the system and improve the quality of services of ENA’
16:52 05/10/2015Scientific publication of Russian Empire about Armenian village Karintak in ArtsakhIn the 25th issue for the year 1898 of the project “Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,” V.
12:06 03/10/2015E. Sharmazanov: Draft amendments to Armenia’s Constitution being finalizedSeveral changes have been made to the text of the draft.
15:00 02/10/2015Thomas de Waal: Azerbaijan’s military potential will hardly allow Baku to start warResumption of large-scale hostilities in Karabakh conflict zone poses a huge risk to Azerbaijani regime.
18:17 01/10/2015Armenian Deputy FM: Azerbaijan’s behavior differs in no way from that of terrorist organizations, style is the same‘So it turns out that international law means nothing to Azerbaijan’
14:14 01/10/2015Your role in recognition and condemnation of our national tragedy is undeniable: President Sargsyan thanks US Congressmen‘I am certain that the work you have done shall culminate in its logical conclusion’
18:47 30/09/2015G. Kostanyan: Website of Armenian representation to ECHR is unique project to enhance human rights protectionWebsite of Armenian representation to ECHR is the only one in territory of Council of Europe states