14:32 03/09/2021Ադրբեջանցիները նորից փորձել են հրդեհել Սոթքի խոտհարքները. «Փաստինֆո»Ադրբեջանական զինծառայողների սադրած հրդեհների հետևանքով օգոստոսի 29-ից մինչ օրս ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գեղամասար համայնքի Ազատ, Կութ, Նորաբակ և Սոթք գյուղերում այրվել է 270 հա-ից ավելի արոտավայր և...
10:28 03/09/2021Արցախը կարծես թե դարձել է տարածաշրջանի ապագան կանխորոշելու նոր հենասյուն. Արտակ Զաքարյան«Այսօր Արցախի Հանրապետությունը մնացել է փաշինյանական «Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» և ալիևյան «Ղարաբաղը Ադրբեջան է!» տխրահռչակ բառակապակցությունների արանքում»:
09:25 03/09/2021InClassic. Ինչպես ընդամենը երկու ամսում մեկտեղվեցին աշխարհահռչակ երաժիշտներ, նվագախմբեր ողջ աշխարհիցԱրդեն մի քանի օր է Դուբայում տեղի է ունենում InClassica դասական երաժշտության 10-րդ միջազգային փառատոնը, որն իր շուրջ է համախմբել աշխարհահռչակ երաժիշտների։ Մինչև սեպտեմբերի 26-ը փառատոնի շրջանակներում...
09:09 03/09/2021Դերասանուհի Մարիա Շուկշինա. «Մշակույթի բացակայության վիրուսը» շատ ավելի վտանգավոր է, քան ներկայումս նորաձև կորոնավիրուսըՌուսաստանի վաստակավոր արտիստուհին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանը ստանալիս «SOS է հնչեցրել»։
16:07 01/09/2021ՌԴ-ն համաձայնեցնում է ՀՕՊ միասնական համակարգի ստեղծման ծրագրերը Հայաստանի, Ղրղզստանի, Ղազախստանի հետՌուսաստանի և Տաջիկստանի ՀՕՊ միասնական տարածաշրջանային համակարգի ստեղծման համաձայնագիրը վավերացման ընթացակարգի մեջ է, նմանատիպ նախագծեր են քննարկվում Ղրղզստանի, Ղազախստանի և Հայաստանի հետ: Այդ մասին,...
13:15 01/09/2021Հայաստանում ձևավորվում են ձևով ժողովրդավարական, բովանդակությամբ՝ ավտորիտար համակարգ. Սաթիկ Սեյրանյան«Հայաստանում ձևավորվում և հաստատվում է ձևով ժողովրդավարական, բովանդակությամբ՝ ավտորիտար մի համակարգ, որի համար ազատ խոսքն ու մամուլը թշնամիներ են»,-«Ընդդեմ մամուլի սահմանափակումների, հանուն խոսքի...
18:08 31/08/2021Լավրովը շատ ուղիղ մեսիջ տվեց մեզ. եթե ՀՀ-ն հրաժարվի Արցախից, դա բացառապես այսօրվա կապիտուլյանտների մեղքն է լինելու. Աշոտյան«Համաշխարհային դիվանագիտության ալֆա՝ Լավրովի և գործակալալան ցանցի օմեգա՝ Միրզոյանի ասուլիսից մի քանի կարևոր շեշտադրում»:
10:58 31/08/2021Դպրոցները պետք է գործեն և պետք է ավելի պաշտպանված լինեն ՔՈՎԻԴ-19-ից. ԱՀԿ-ի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կոչըՔանի որ միլիոնավոր դպրոցականներ վերադառնում են դպրոց Եվրոպական տարածաշրջանում, որտեղ գերակշռող է վիրուսի բարձր աստիճանի վարակելիությամբ հայտնի SARS-CoV-2 Delta տարբերակը, ԱՀԿ Եվրոպայի տարածաշրջանային...
10:48 31/08/2021Չի բացառվում, որ ԱՄՆ-ը նորից վերադառնա Աֆղանստան. Էնթոնի ԲլինքենԵրբ լրանա Աֆղանստանից ամերիկյան ուժերի դուրսբերման վերջնաժամկետը` օգոստոսի 31-ը, ԱՄՆ-ը կշարունակի այստեղից ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին ու աֆղանստանցի դաշնակիցներին դուրսբերելու գործողությունները: Թալիբանի...
10:28 31/08/2021Ներսի և դրսի բորենիների խրախճանքը հավերժ չի տևելու. Էդգար Էլբակյան«Ընդամենը 2 տարի առաջ այս օրը մենք Որոտանում էինք և նշում էինք քաղաքի տոնը։ Իսկ այսօր ինչ-որ թյուրիմացություններ հեգնում են քաղաքը հայկական անունով կոչելը»։
09:33 31/08/2021Թուրքիայի հետ փոխանակվող «դրական ազդակները» նոր ծուղակ են Հայաստանի համար. Տիգրան Աբրահամյան«Այս պարագայում խոսել հայ-թուրքական հարաբերությունների հնարավոր կարգավորման կամ ստացվող դրական ազդակների մասին, լրիվ անտրամաբանական է»:
09:16 31/08/2021Ադրբեջանցի զինծառայողները Վայոց ձորից հափշտակել են վարկով գնած խոշոր եղջերավորներԲնակիչներն ահազանգել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին
09:08 31/08/2021Տպավորություն ունեմ, որ մեր Երկիրն աստիճանաբար Հայրենիքից վեր է ածվում անտեր ու անապագա տարածքի. Սենոր ՀասրաթյանԻ«սկ այդ հիմարությունների դրդապատճառը, ինչպես միշտ, եղել է հային գայթակղող նեղանձնական ու այսրոպեական շահը...»։
14:19 30/08/2021Կանխատեսում ենք Հայաստանի տնտեսության 6.5-7 % աճ, որը չի կոմպենսացնի անցած տարվա 8 % անկումը. Մանասերյան«Ներքաղաքական զարգացումները և արտահերթ ընտրությունները ևս իրենց ազդեցությունը թողեցին մեր երկրի տնտեսության վրա»,- ասուլիսում հայտնեց տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Եվրասիական փորձագիտական ակումբի...
10:05 30/08/2021Կապիտուլյանտները անցնում են ընդդիմախոսների դեմ նոր գործեր կարելուն. Ռոբերտ ՀայրապետյանՈւժի մեջ է մտնում Քրեական օրենսգրքի՝ ծանր վիրավորանքի համար քրեական պատասխանատվություն սահմանող նոր հոդվածը:
09:00 30/08/2021Իմ տպավորությամբ Հայաստանի պաշտպանության նախարարը լրիվ այլ իրականության մեջ է ապրում. Աբրահամյան«Նախարարի վարքագիծը ցավոք ստիպում է վերջինիս հիշեցնել, որ «մկաններ պետք է ցուցադրել» սահմանագծին թշնամուն զսպելուց և անհրաժեշտ հարվածներ հասցնելուց»։
13:03 27/08/2021Ադրբեջանի ագրեսիայի հիմնական նպատակը Հայաստանից միջանցք ստանալն է, ընդ որում՝ ոչ մեկ ուղղությամբ. Տիգրան Աբրահամյան«Իրականում Ադրբեջանն այս պահին մարտավարական հնարքների մեջ է»:
12:03 27/08/2021Classic Piano մրցույթի մասնակիցները Դուբայում հանդես են գալիս Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետԴուբայում անցկացվող InClassica 10-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունենում երիտասարդ դաշնակահարների Classic Piano 2-րդ միջազգային մրցույթը։ Մրցույթի երրորդ և չորրորդ փուլերում...
10:03 27/08/2021Շա˜տ ենք ուշացել, բայց անդառնալի չէ. Մետաքսե Հակոբյան«Դա Նիկոլի ու թուրքի համատեղ «մեծ բեմադրության» նախերգանքն էր»։
16:42 26/08/2021Մարությանը կարող է աչք փակել ակնհայտ ապօրինությունների վրա, ինչի՞ դիմացԱզատության հրապարակում աջ ու ձախ մեծ արագությամբ ընթացող հեծանիվների, մոտոցիկլետների, ավտոմեքենաների, ինքնագլորների վարձույթը շարունակվում է՝ չնայած խնդրի մասին բարձրաձայնմանն ու դրան հետևած...

18:59 29/02/2020О. Худоян: Стоящие в первых рядах Полиции были оснащены исключительно защитными средствами и дубинками«Основная задача уголовного дела о событиях “1 марта” заключается в установлении обстоятельств гибели 10 жертв, которые на протяжении свыше 10 лет представляют обществу в различных форматах, причем –...
13:28 11/02/2020Марукян: Сформировать лагерь «Нет» к референдуму в Армении – означает дать властям шанс продолжать генерировать ненавистьУ фракции Национального Собрания «Просвещенная Армения» нет достаточного числа голосов для обращения в Конституционный суд по вопросу референдума, сказал он.
16:12 08/02/2020В армянском Чаренцаване «обновили» памятник поэту Егише ЧаренцуПамятник выдающемуся армянскому поэту Егише Чаренцу, установленный в городском парке Чаренцавана, возле музея, выкрасили в розовый цвет.
15:46 08/02/2020Юзеры бьют тревогу: в Ереване выброшены туши свинейОтметим, что корреспондент Panorama.am попытался позвонить на горячую линию Службы безопасности пищевых продуктов, но звонки остались без ответа.
12:52 08/02/2020Невероятные внешнеполитические приключения президента Турции Эрдогана в Сирии, Ливии и повсюдуВ ходе официального визита в Киев 3 февраля президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сделал ряд ласкающих слух украинцев заявлений.
20:26 05/02/2020Лилит Макунц: Завтра состоится внеочередное заседание НС АрменииРуководитель фракции Национального Собрания Армении «Мой шаг» Лилит Макунц после заседания Совета Национального Собрания в беседе с журналистами сообщила, что 6 февраля в 11:00 по местному времени...
11:01 04/02/2020Сколько наличных денег можно провозить через границу Армении?В странах ЕАЭС вступили в силу новые правила
13:54 03/02/2020Адвокаты: Состояние здоровья Гагика Хачатряна ухудшилосьОн нуждается в специальном профессиональном уходе и в условиях отсутствия медпомощи это может обернуться необратимыми последствиями.
19:36 31/01/2020Мэр Еревана отклонил заявку на эксплуатацию нового месторождения туфа и базальта в АчапнякеОб этом Марутян написал на своей странице в социальной сети Facebook.
15:45 30/01/2020Отказывающимся от досрочного выхода на пенсию судьям КС Армении Бадасян «поможет» новыми конституционными изменениямиМинистр юстиции Армении Рустам Бадасян на брифинге после заседания правительства коснулся состава занимающейся конституционными реформами комиссии, заявки экс-главы Минюста РА А. Ованнисян.
13:04 30/01/2020Директор БДИПЧ/ОБСЕ – о важнейших достижениях Армении в 2019 годуВ минувшем, 2019 году Армения зарегистрировала серьезные успехи в сфере демократии, заявила Ингибьёрг Сольрун Гисладоттир.
11:45 30/01/2020Агаси Енокян: Нужно пресечь это хулиганство!Почему Никол подставляет эту большую группу журналистов, толкая их на беззаконие? - сказал он.
11:20 29/01/2020Грайр Товмасян: Некоторые люди путают правила вежливости с подхалимажемПосле записи Пашиняна председатель Конституционного суда РА Грайр Товмасян попытался вспомнить, когда говорил с ним о том, что он «зять инджеванца».
18:28 28/01/2020Директор ЗАО «Скорая медицинская помощь»: Артур Даниелян пожаловался на боль в спинеВыехавшие по вызову в «6-е управление» Полиции врачи службы «Скорой помощи» не обнаружили у Артура Даниеляна переломов рук и ног.
11:33 28/01/2020Артур Ванецян: Мы были сильны вчера, мы сильны сегодня, мы будем гораздо сильнее завтраЭкс-директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении генерал-лейтенант Артур Ванецян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого 28 января Дня Армянской Армии.
12:09 27/01/2020Омбудсмен Армении строго осудил скандальную запись Генрика Артеняна о дочери Грайра ТовмасянаВ свою очередь фракция Совета старейшин Еревана «Мой шаг» выступила с заявлением, где, в частности, отмечается: «Приносим свои извинения по поводу случившегося».
10:02 27/01/2020МИД: Пока нет данных о заражении граждан Армении новым коронавирусом в КитаеМИД призывает всех граждан Армении, проживающих в Китае, отправить свои номера телефонов и адреса проживания на электронную почту посольства Армении по адресу [email protected].
16:50 25/01/2020Никол Пашинян о Грайре Товмасяне и Ваге ГригорянеЖурналисты задали вопросы по теме КС.
13:46 25/01/2020Пашинян посетил Спецследственную службу Армении для участия в следственном действии – Марина ОганджанянОтвет на публикацию на новостном сайте Hraparak.am 24.01.2020 г. под заголовком "Никол Пашинян тайно посетил Специальную следственную службу" .
13:05 25/01/2020Глава Минобороны Армении об инциденте с ранением 2 военных: Один из них выстрелил в себя самКоснувшись ситуации на границе, глава Минобороны Армении Давид Тоноян отметил, что ситуация – относительно стабильная.