12:09 29/07/2021Այլ քաղաքների հեղեղներից դասեր քաղե՞լ է ԵրևանըԵվրոպայի մի շարք քաղաքներում ջրհեղեղներ են։Կան մեծաքանակ զոհեր։Արդյո՞ք Երևանը քաղել է դասեր։Panorama.am-ն այս հարցերի շուրջ զրուցել է Քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանի հետ։ Panorama.am-...
15:45 28/07/2021Զոհրաբյանը՝ Ջհանգիրյանին. Ի՞նչ հիմքերով են առգրավվել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի համակարգիչներըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը դիմել է ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին վերաքննիչ քրեական դատարանի շենքից համակարգիչների առգրավման հարցով:...
09:44 28/07/2021«Բանակցությունների սեղանին կա դրված փաստաթուղթ և իր ցանկալի արդյունքին հասնելու համար Ադրբեջանը դիմել է իր հայտնի գործիքակազմին»Անվտանգային հարցերի փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ» ունեմ» դաշինքի պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
17:15 27/07/2021Արթուր Վանեցյան. Ճիշտ եմ համարում, որ ստեղծվի Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով«Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր ընտրված Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հաշվի առնելով հետընտրական շրջանում Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, Արցախին առնչվող բազմաթիվ նոր...
14:02 27/07/2021Սենոր Հասրաթյան. Հիշեք, Արցախը մեր ազգի ՈԳԻՆ էԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
12:25 27/07/2021Բաքվից հնչող հայտարարություններն անուղղակի ձևով ցույց են տալիս, որ սահմանային լարվածությամբ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ-ի վրա. Աբրահամյան«Հայաստանի իշխանությունները սահմանների դեմարկացիայի մասին խոսել են, բայց Ադրբեջանի առաջարկի՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին ոչինչ չեն ասում»:
19:31 26/07/2021Օր առաջ պետք է լուծվի Արաքս գետի ավազանից ավազի ապօրինի արդյունահանման խնդիրը․ՇՄՆԱյսօր շրջակա միջավայրի նախարարի պաշտոնակատար Ռոմանոս Պետրոսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում Արաքս գետի ավազանից ավազի արդյունահանման խնդիրների վերաբերյալ։ Այս մասին...
13:55 26/07/2021Հայաստանում էլ շրջանառվում է «դելտա» շտամ. Ավանեսյան«Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության թվերի աճ կա: Այն կտրուկ չէ, աստիճանական է, բայց, այնուամենայնիվ, հասկանում ենք, որ առաջիկայում, հատկապես աշնան առաջին կեսին, ունենք նոր ալիքի գալու...
09:00 26/07/2021Ցանկացած իշխանության ցանկացած ընդդիմություն նրա հետ գործարքի մեջ էԻնչու «երրորդ ուժի» պահանջը միշտ կա։ Ինչ է տեղի ունենում ի վերջո իշխանության ու ընդդիմության միջև, որ ընդհանուր թափի տակ վազողները կանգ են առնում, մտածում ու ափսոսում՝ երրորդ ուժ է պետք ուրեմն։...
20:40 23/07/2021ՀՀ ԱԳՆ-ն պատասխանում է Ալիևին ու նրա հավակնություններինԱդրբեջանի նախագահն իր հարցազրույցում հանդես է եկել մի շարք մեկնաբանություններով, որոնցից կանդրադառնանք մի քանիսին, որոնք ակնառու ցույց են տալիս ուժի կիրառումը տարածաշրջանային քաղաքականության գործիք...
13:05 23/07/2021Իլհամ Ալիևը մարդու և թյուրքի վատագույն տեսակն է. Արմեն Պետրոսյան«Սա կարևոր իրողություն է, որ չպետք է անտեսվի հարևանի հետ թշնամական հարաբերությունները վերանայելու հարցում»։
12:23 23/07/2021Լավրով․ Մեր արևմտյան գործընկերները փորձում են ընդլայնել իրենց ներկայությունը մեր սահմաններով՝ ներառյալ ԱնդրկովկասումՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է Ռուսաստանի շուրջ անկայունության գոտի ստեղծելու Արևմուտքի փորձերի մասին։ Այս մասին գրում է Ria-ն։ «Արևմուտքը ցանկանում է...
10:00 23/07/2021Ադրբեջանի իշխանությունները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն ու հատուցեն մեր գյուղացիներին պատճառած վնասները. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է փաստաթղթեր ու գրել. «Այս փաստաթղթերից մեկը Կապանի Դավիթ Բեկ գյուղի բնակչի ոչնչացած այգու վնասների հաշվարկն է, իսկ մյուսը Վարդենիսի բնակչի...
09:53 23/07/2021ՀՀ-ն շարունակում է հեռանալ մեր երկրին վերաբերվող առանցքային հարցերի քննարկման մասնակցությունից. Աբրահամյան«Նիկոլ Փաշինյան-Վլադիմիր Պուտին հեռախոսազրույցի վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրությունում ոչինչ չկա Հայաստանի սահմաններին ստեղծված իրավիճակի մասին»։
13:12 22/07/2021Թատրոնների միավորման քայլն այս պահի դրությամբ խիստ հիմնավոր է ու բխում է ոլորտի շահերից. Դումանյան«Բացարձակ օպտիմալացում չէ: Դեռևս միացված չեն, բայց նման գաղափար կա, լիովին տեղավորվում է նախարարության կողմից վարվող ոլորտային քաղաքականության մեջ»,- կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ...
12:57 22/07/2021Դուբայի օդանավակայանում բախվել են երկու ինքնաթիռներԱյսօր առավոտյան ԱՄԷ-ում Flydubai ավիաընկերության ինքնաթիռը, որը Դուբայից ուղևորվում էր Բիշքեկ, բախվել է ճանապարհին Բահրեյնի «Gulf Air» ավիաընկերության ինքնաթիռին։ Բախման արդյունքում ոչ ոք չի տուժել,...
11:27 22/07/2021«Հայաստանը պարզապես վերածվել է ազգային շահեր, արժանապատվություն և գաղափարախոսություն չունեցող պետության»«Հայաստանը չկա՞»
23:15 21/07/2021Այսպես պետք է ասենք՝ բարի գալուստ դեպի Սադամ Հուսեյնի Իրաք. ՀՀ երկրորդ նախագահՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի կարծիքով՝ այս շրջանում քաղաքական ռեպրեսիաները մի կողմից ճնշում էր Սահմանադրական դատարանի վրա, մյուս կողմից մեսիջ տեղական...
22:31 21/07/2021Տպավորություն է, որ բանակի մարտունակության բարձրացումն առաջնահերթություն չէ այս իշխանության համար. ՀՀ երկրորդ նախագահ«Չեմ տեսնում իշխանության կողմից որևէ քայլ, որ ուղղված է բանակի մարտունակության բարձրացմանը, չկան այդ քայլերը։ Տպավորությունն այնպիսին է, որ սա առաջնահերթություն չէ իշխանությունների համար»,- «Երկիր...
17:15 21/07/2021Իմ պատկերացմամբ հիմա ՀՀ-ն կանգնած է կործանման վերջին էտապում. Էդգար Ղազարյան«Մեզ թշնամական վերաբերմունք ունեցող երկրները օգտվում են մեր այսօրվա անպաշտպան, անօգնական վիճակից»,- ասուլիսում ասաց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար էդգար Ղազարյանը: Նա նշեց, որ Երասխավանը Երևան-Մեղրի...

14:53 18/11/2019Представители молодежного крыла АРФД и студенты вновь проводят сидячий пикетУ здания министерства образования, науки, культуры и спорта Армении вновь возобновился сидячий пикет представителей молодежного крыла АРФД и студентов.
12:49 16/11/2019Минобороны Арцаха: За минувшую неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 210 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2300 выстрелов.
12:24 16/11/2019Роберт Абаджян – имя, которое будут всегда помнить нынешнее и будущее поколенияСегодня, 16 ноября, день рождения Героя Арцаха, кавалера ордена «Золотой орел» Роберта Абаджяна, доблестно погибшего в ходе войны, инициированной Азербайджаном в начале апреля 2016 года.
11:28 15/11/2019Агван Варданян: Зашедшие в тупик переговоры по карабахскому урегулированию могут увеличить угрозу войныНа сегодняшний день необходимо сформировать в Армении 1-2 особые повестки, вокруг которых объединится общественность.
10:12 15/11/2019Политолог: Несмотря на наложенное «вето», у резолюции о Геноциде армян ещё есть шансы в Сенате СШАНесмотря на наложенное «вето», у резолюции о признании Геноцида армян в Османской империи 1915 года ещё есть шансы в Сенате США.
11:11 14/11/2019Сенатор Линдси Грэм после встречи с Эрдоганом заблокировал резолюцию о Геноциде армянЯ надеюсь, что Турция и Армения могут вместе решить эту проблему, заявил Грэм в ходе заседания Сената.
12:18 13/11/2019«Неуважение к усопшим армянам»: Каро Пайлан о построении парка на территории армянского кладбища в ТурцииОн напомнил, что ранее по приказу турецкого мэра в провинции Ван на армянском кладбище был построен туалет.
11:31 13/11/2019Папа Римский Франциск: Я мыслями с армянскими католиками КамышлыАрмянский католический священник и его отец были убиты в Сирии, на востоке от Дейр-эз-Зора. Ответственность за обстрел взяло на себя «Исламское государство».
17:26 12/11/2019Беззаконие в отношении Арсена Бабаяна устранено не полностью – адвокат Ерванд ВаросянПо словам адвоката, для него было ожидаемо, что попытаются найти промежуточное решение, поскольку содержание Бабаяна под стражей было очень серьезной проблемой для Армении.
19:03 11/11/2019Давид Апонян: Студенты говорят, что не изменили свою позицию даже после беседы с премьеромАпоян отметил, что студенты настроены решительно.
12:32 11/11/2019Айк Ованнисян подал в отставкуЧлен Высшего судебного совета (ВСС) Айк Ованнисян подал в отставку. Причины он представил на своей странице в социальной сети Facebook.
18:46 08/11/2019Представитель АРФ «Дашнакцутюн»: Если Араик Арутюнян настолько воспитанный, пусть извинитсяАрцвик Минасян в свою очередь назвал поведение Араика Арутюняна высокомерным, заявив, что он не кто иной, как «троянский конь для Армении».
14:09 08/11/2019Арам Орбелян: Мы не говорим о необходимости арестовать других, подчеркиваем необходимость освобождения КочарянаОн обратил внимание журналистов на тот факт, что залог должен применяться всегда, если обратное не удается доказать.
12:34 07/11/2019Сын второго президента Армении Левон Кочарян: «Это очередное незаконное решение»«Мне кажется, уже давно было ясно, что было бы, наверное, наивно ожидать правосудия от судьи Данибекян. Это очередное незаконное решение», – сказал младший сын Роберта Кочаряна.
12:33 06/11/2019Известны подробности о состоянии здоровья двух мужчин из Армении, упавших в шахту лифта в ПетербургеСостояние пострадавших продолжает оставаться тяжелым, у них многочисленные открытые и закрытые переломы, повреждения внутренних органов.
12:50 04/11/2019Феликс Цолакян назвал главную причину увольнения начальника Спасательной службы МЧС АрменииОн проявил безразличие во время летних пожаров, это одна из главных причин, отметил глава МЧС Армении.
11:31 04/11/2019Никол Пашинян: Представления властей Армении и Арцаха касательно урегулирования карабахской проблемы идентичныПремьер-министр Армении Никол Пашинян в прямом эфире в Facebook обратился к «спекуляциям», связанным с карабахской проблемой, за последние 1,5 года.
11:50 02/11/2019Осень в Армении отвоевывает свои позиции у зимы: с завтрашнего дня осадки прекратятся, потеплеетУже 8 ноября в равнинных зонах республики, в том числе в Ереване, в дневное время столбики термометров поднимутся до +18․․․+20°C.
15:48 01/11/2019«Я пошел на это сознательно». Глава МИД Армении о своем участии в программе «Hard Talk» на BBCМеня критикуют. Есть разные подходы и интерпретации касательно интервью, отметил он.
13:19 31/10/2019Никол Пашинян: Резолюция Палаты представителей США по Геноциду армян стала кульминацией длящегося годами процессаПо его словам, резолюция является важным событием в деле международного признания Геноцида армян и, безусловно, придаст новый импульс данному процессу.