12:09 29/07/2021Այլ քաղաքների հեղեղներից դասեր քաղե՞լ է ԵրևանըԵվրոպայի մի շարք քաղաքներում ջրհեղեղներ են։Կան մեծաքանակ զոհեր։Արդյո՞ք Երևանը քաղել է դասեր։Panorama.am-ն այս հարցերի շուրջ զրուցել է Քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանի հետ։ Panorama.am-...
15:45 28/07/2021Զոհրաբյանը՝ Ջհանգիրյանին. Ի՞նչ հիմքերով են առգրավվել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի համակարգիչներըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը դիմել է ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին վերաքննիչ քրեական դատարանի շենքից համակարգիչների առգրավման հարցով:...
09:44 28/07/2021«Բանակցությունների սեղանին կա դրված փաստաթուղթ և իր ցանկալի արդյունքին հասնելու համար Ադրբեջանը դիմել է իր հայտնի գործիքակազմին»Անվտանգային հարցերի փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ» ունեմ» դաշինքի պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
17:15 27/07/2021Արթուր Վանեցյան. Ճիշտ եմ համարում, որ ստեղծվի Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով«Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր ընտրված Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հաշվի առնելով հետընտրական շրջանում Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, Արցախին առնչվող բազմաթիվ նոր...
14:02 27/07/2021Սենոր Հասրաթյան. Հիշեք, Արցախը մեր ազգի ՈԳԻՆ էԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
12:25 27/07/2021Բաքվից հնչող հայտարարություններն անուղղակի ձևով ցույց են տալիս, որ սահմանային լարվածությամբ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ-ի վրա. Աբրահամյան«Հայաստանի իշխանությունները սահմանների դեմարկացիայի մասին խոսել են, բայց Ադրբեջանի առաջարկի՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին ոչինչ չեն ասում»:
19:31 26/07/2021Օր առաջ պետք է լուծվի Արաքս գետի ավազանից ավազի ապօրինի արդյունահանման խնդիրը․ՇՄՆԱյսօր շրջակա միջավայրի նախարարի պաշտոնակատար Ռոմանոս Պետրոսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում Արաքս գետի ավազանից ավազի արդյունահանման խնդիրների վերաբերյալ։ Այս մասին...
13:55 26/07/2021Հայաստանում էլ շրջանառվում է «դելտա» շտամ. Ավանեսյան«Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության թվերի աճ կա: Այն կտրուկ չէ, աստիճանական է, բայց, այնուամենայնիվ, հասկանում ենք, որ առաջիկայում, հատկապես աշնան առաջին կեսին, ունենք նոր ալիքի գալու...
09:00 26/07/2021Ցանկացած իշխանության ցանկացած ընդդիմություն նրա հետ գործարքի մեջ էԻնչու «երրորդ ուժի» պահանջը միշտ կա։ Ինչ է տեղի ունենում ի վերջո իշխանության ու ընդդիմության միջև, որ ընդհանուր թափի տակ վազողները կանգ են առնում, մտածում ու ափսոսում՝ երրորդ ուժ է պետք ուրեմն։...
20:40 23/07/2021ՀՀ ԱԳՆ-ն պատասխանում է Ալիևին ու նրա հավակնություններինԱդրբեջանի նախագահն իր հարցազրույցում հանդես է եկել մի շարք մեկնաբանություններով, որոնցից կանդրադառնանք մի քանիսին, որոնք ակնառու ցույց են տալիս ուժի կիրառումը տարածաշրջանային քաղաքականության գործիք...
13:05 23/07/2021Իլհամ Ալիևը մարդու և թյուրքի վատագույն տեսակն է. Արմեն Պետրոսյան«Սա կարևոր իրողություն է, որ չպետք է անտեսվի հարևանի հետ թշնամական հարաբերությունները վերանայելու հարցում»։
12:23 23/07/2021Լավրով․ Մեր արևմտյան գործընկերները փորձում են ընդլայնել իրենց ներկայությունը մեր սահմաններով՝ ներառյալ ԱնդրկովկասումՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է Ռուսաստանի շուրջ անկայունության գոտի ստեղծելու Արևմուտքի փորձերի մասին։ Այս մասին գրում է Ria-ն։ «Արևմուտքը ցանկանում է...
10:00 23/07/2021Ադրբեջանի իշխանությունները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն ու հատուցեն մեր գյուղացիներին պատճառած վնասները. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է փաստաթղթեր ու գրել. «Այս փաստաթղթերից մեկը Կապանի Դավիթ Բեկ գյուղի բնակչի ոչնչացած այգու վնասների հաշվարկն է, իսկ մյուսը Վարդենիսի բնակչի...
09:53 23/07/2021ՀՀ-ն շարունակում է հեռանալ մեր երկրին վերաբերվող առանցքային հարցերի քննարկման մասնակցությունից. Աբրահամյան«Նիկոլ Փաշինյան-Վլադիմիր Պուտին հեռախոսազրույցի վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրությունում ոչինչ չկա Հայաստանի սահմաններին ստեղծված իրավիճակի մասին»։
13:12 22/07/2021Թատրոնների միավորման քայլն այս պահի դրությամբ խիստ հիմնավոր է ու բխում է ոլորտի շահերից. Դումանյան«Բացարձակ օպտիմալացում չէ: Դեռևս միացված չեն, բայց նման գաղափար կա, լիովին տեղավորվում է նախարարության կողմից վարվող ոլորտային քաղաքականության մեջ»,- կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ...
12:57 22/07/2021Դուբայի օդանավակայանում բախվել են երկու ինքնաթիռներԱյսօր առավոտյան ԱՄԷ-ում Flydubai ավիաընկերության ինքնաթիռը, որը Դուբայից ուղևորվում էր Բիշքեկ, բախվել է ճանապարհին Բահրեյնի «Gulf Air» ավիաընկերության ինքնաթիռին։ Բախման արդյունքում ոչ ոք չի տուժել,...
11:27 22/07/2021«Հայաստանը պարզապես վերածվել է ազգային շահեր, արժանապատվություն և գաղափարախոսություն չունեցող պետության»«Հայաստանը չկա՞»
23:15 21/07/2021Այսպես պետք է ասենք՝ բարի գալուստ դեպի Սադամ Հուսեյնի Իրաք. ՀՀ երկրորդ նախագահՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի կարծիքով՝ այս շրջանում քաղաքական ռեպրեսիաները մի կողմից ճնշում էր Սահմանադրական դատարանի վրա, մյուս կողմից մեսիջ տեղական...
22:31 21/07/2021Տպավորություն է, որ բանակի մարտունակության բարձրացումն առաջնահերթություն չէ այս իշխանության համար. ՀՀ երկրորդ նախագահ«Չեմ տեսնում իշխանության կողմից որևէ քայլ, որ ուղղված է բանակի մարտունակության բարձրացմանը, չկան այդ քայլերը։ Տպավորությունն այնպիսին է, որ սա առաջնահերթություն չէ իշխանությունների համար»,- «Երկիր...
17:15 21/07/2021Իմ պատկերացմամբ հիմա ՀՀ-ն կանգնած է կործանման վերջին էտապում. Էդգար Ղազարյան«Մեզ թշնամական վերաբերմունք ունեցող երկրները օգտվում են մեր այսօրվա անպաշտպան, անօգնական վիճակից»,- ասուլիսում ասաց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար էդգար Ղազարյանը: Նա նշեց, որ Երասխավանը Երևան-Մեղրի...

17:51 18/07/2015Defense Ministry of Karabakh: Any encroachment of Azerbaijani troops is fraught with irreparable consequencesAny encroachment of Azerbaijani troops is fraught with irreparable consequences
11:38 18/07/2015Iran leader vows opposition to US despite nuclear dealIranian opposition to the "arrogant" United States will not change despite a nuclear deal with world powers, Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei said on Saturday, adding Tehran remains sharply at...
20:23 17/07/2015H. Tovmasyan: New draft Constitution of Armenia removes opportunities for electoral fraud and power reproductionH. Tovmasyan said that with the transition to a parliamentary model of government, the opportunities for electoral fraud and power reproduction will effectively be removed
16:01 17/07/2015US Department of State: We are watching closely Azerbaijan’s actions in Karabakh conflict zoneWe are watching closely Azerbaijan’s actions in Karabakh conflict zone
15:26 17/07/2015Turkish media, Culture Ministry keep silent on appointment of Armenian G. Davidian as director of Istanbul Opera TheatreGevorg Davidian is quite a famous figure among representatives of Turkish classical music, but his appointment as director of Istanbul Opera and Ballet Theatre is in a sense surprising, Astghik...
19:21 16/07/2015Defense minister of Armenia: Border situation is under controlThe border situation is under control now, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters today as he arrived at the Republican Central Assembly Station.
12:36 16/07/2015Office of Armenian Prosecutor files No to Plunder civic initiative’s letter to Special Investigative CommitteeArmenian Prosecutor General’s Office received the letter of ‘No to Plunder’, a civic initiative that organized the first wave of protests in Armenia against a rise in electricity tariffs.
15:43 15/07/2015Response of Karabakh president’s spokesman to J. Warlick: Return of territories to Azerbaijan is out of the questionReturn of territories to Azerbaijan is out of the question
14:26 15/07/2015Draft Constitution expected to be published today''The referendum date will be set after the draft has been adopted by National Assembly. I cannot indicate the date''
16:52 14/07/2015Iran nuclear agreement is a ‘significant achievement’, Armenian foreign minister says“Armenia hails the agreement on Iran’s nuclear program reached as a result of purposeful, constructive efforts of Iran and international mediators,” Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was...
15:35 14/07/2015Israeli minister calls Iran deal a ‘license to kill’Israel has been at the forefront of efforts to block an accord that would lift sanctions on Iran.
20:22 10/07/2015Weather service official refutes information about afternoon high of 40 degrees todayAccording to him, temperatures rose to 39 degrees in Yerevan’s Kentron and Shengavit administrative districts.
19:57 10/07/2015Gagik Ghazinyan: New draft Constitution of Armenia prepared, public debates lie aheadGhazinyan said the draft Constitution has been developed based on the parliamentary model of government
16:25 09/07/2015Artashes Geghamyan’s speech at OSCE PA session“NKR was created exclusively in compliance with the laws of the Soviet Union, and is a fully established and independent state, which, is however, facing danger''
15:36 09/07/2015Expert Tigran Kocharyan names reasons for ebbing movement against power tariff hike in Armenia“Yet there were some people, some independent experts who managed to break the ice of that information flow and provide an objective coverage of what was going on,”
16:58 08/07/2015Hovhannisyan: Azerbaijani troops possibly ‘down’ toy aircrafts of their childrenAzerbaijan Defense Ministry spread false information about allegedly shooting down Armenian drones twice in the week.
11:22 07/07/2015Workers of Nairit Plant again plan to gather outside Armenian governmentWorkers of Yerevan-based Nairit chemical plant plan to gather outside the Armenian government on July 9 to get information about payment of their back wages.
19:16 06/07/2015Armen Apikyan: Armenian air force has enough equipment to ensure impregnability of our airspace“Yet the equipment in our arsenal is enough to give a fitting rebuff to the enemy and ensure the impregnability of our airspace''
14:29 06/07/2015Traffic resumes on Bagramyan Avenue in YerevanArmenian police have unblocked Bagramyan Avenue in Yerevan, the traffic has resumed. In response to law enforcers’ appeal to leave Bagramyan Avenue, several protesters sat down in the middle of the...
12:03 06/07/2015Armenia as astronomical superpower and regional center of astronomy: An interview with Byurakan observatory directorArmenia as astronomical superpower and regional center of astronomy.