09:27 14/07/2021Հայաստանում իրականացվում է պետական ահաբեկչություն. Ավետիք Իշխանյան«Ահաբեկելով «ցուցմունքներ» են կորզում արդեն ոչ թե հպարտ, այլ խեղճուկրակ ժողովրդից»:
16:51 13/07/2021Այս իշխանության դեմ փողոցային պայքարը շարունակվելու է. Իշխան Սաղաթելյան«Մենք խորհրդարան անցնելով՝ չենք դառնալու ընդամենը խորհրդարանական ընդդիմություն: Փողոցային պայքարը շարունակվելու է այս իշխանության դեմ»,- ասուլիսում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» դաշինքի...
16:33 13/07/2021Վահե Հակոբյան. Սա քաղաքական հետապնդում է, քաղաքական ռեպրեսիաներ և քաղաքական տեռոր«Հետընտրական Հայաստանում հետապնդվում են «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամները, որոնք մաս են կազմում «Հայաստան» դաշինքի, նույն իրենք՝ Սյունիքի համայնքի ղեկավարները»,- ասուլիսում ասաց...
13:23 13/07/2021Ակնհայտ է, որ այս ընտրական գործընթացները բավական մեծ սպառնալիքների, ահաբեկումների ներքո է իրականացվել․ Տիգրան Աբրահամյան«Սահմանադրական դատարան դիմած ուժերն արդեն հնարավորություն ունեցել են մեծ ծավալով ներկայացնելու իրենց դիրքորոշումները, այդ թվում ընտրախախտումների վերաբերյալ։ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը ներկայացրել է 9...
11:53 13/07/2021Լիակատար և անշրջելի կապիտուլյացիա. Վահե Հովհաննիսյան«Պետք է ամբողջությա´մբ հասկանալ, թե ինչ են ուզում օտարները մեզնից, և ինչի համար է Նիկոլը»։
11:43 13/07/2021Ամբողջությամբ սխալ ուղղությամբ են ընթանում Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանների հետ կապված հարցերը․ Թաթոյան«Սրանից հետո ես ինչքան էլ գնամ միջազգային ատյաններում ասեմ, որ ադրբեջանական զինծառայողները խախտում են մեր իրավունքները, կբերեն այս մարդու հայտարարությունը»
10:31 13/07/2021Ադրբեջանական աղբյուրները իմպերատիվ հայտարարում են, որ կարող են անարգել վերցնել տարածքները. Գևորգ Դանիելյան«Մենք ինչի՞ ենք պատրաստ ...»:
11:28 12/07/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այսպիսի գործողությունները աններելի ենԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Սյունիքի համայնքների ղեկավարների դեմ սկսած իշխանական արշավն ավելի շատ ահաբեկչություն է հիշեցնում,...
10:02 12/07/2021Սրանց հետ քիրվայության կողմնակիցները արժե նայեն «քարտեզին»՝ մարդ ես, իրենց տները չմնան «անվտանգության գոտում». Ոսկանյան«Ադրբեջան հորջորջվող արհեստածին կազմավորման երազած Հայաստանը պատկերված է այս «քարտեզում»։
09:34 12/07/2021Սյունիքի համայնքապետերի նկատմամբ քրգործերով իրականացվող այսպիսի լկտիությունը ՀՀ իրավական պատմության մեջ անկրկնելի է. փաստաբան«Ինքս անձամբ տեսա, թե իրավապահ մարմինների կողմից ինչ է կատարվում Գորիս համայնքի Քարահունջ բնակավայրի վարչական ղեկավարի գործով»։
09:07 12/07/2021Եթե նման անվանումով որևէ փաստաթղթի տակ ՀՀ-ն ստորագրի, կարելի է հետաքրքրվել` Ալիևից որքան գումար են ստացել. Դանիելյան«Ադրբեջանցիները միջազգային տարածքում առաջ են տանում «Զանգեզուրի Միջանցք» անվանումը, որն արդեն մտնում է միջազգային փաստաթղթերի մեջ»։
18:04 11/07/2021Ընտրության արդյունքներն անվավեր ճանաչելը լուրջ քաղաքական և իրավական զենք է, որը պետք է օգտագործվի բացառիկ դեպքերում. Մուկուչյան«Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գտնում է՝ ընտրության արդյունքներն անվավեր ճանաչելը կարելի է միայն այն պարտադիր պայմանում, որ թույլտարված խախտումները բացառեն ընտրության իրական արդյունքները...
15:24 11/07/2021Վահե Գրիգորյանը, բացի ՍԴ նախագահի անօրինական գործողությունները պաշտպանելուց, որևէ այլ գործառույթ չի իրականացնում. ՂազարյանԱրձանագրումներ Սահմանադրական դատարանի հուլիսի 10-ի նիստի վերաբերյալ
12:13 10/07/2021Այն իրավական ամենաթողության լավագույն օրինակ կարելի է համարել. Քաջարանի քաղաքապետի պաշտպան««Երևան կենտրոն» ՔԿՀ տեղափոխվեց ոչ թե ոմն Մհեր, այլ Մանվել Փարամազյանը։ Սա սովորական դատական ակտի վրիպակ համարել չի կարելի, որովհետև ամբողջ դատական ակտն է այդպիսին»։
13:00 09/07/2021Բաքուն և Մոսկվան քննարկել են սահմանի սահմանազատմանն առնչվող հարցերԲաքուն և Մոսկվան բանակցությունների հերթական փուլ են անցկացրել ադրբեջանա-ռուսական սահմանի սահմանազատման շուրջ։ Այս մասին, Interfax.az-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն: «2021 թ.
12:20 09/07/2021Դատարանն արձանագրել է Ռուբեն Վարդազարյանի իրավունքների և օրինական շահերի խախտումներԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը, ում լիազորություններն այս պահին կասեցված են, ֆեյսբուքյան իր էջում մանրամասներ է ներկայացրել իր հայցի վերաբերյալ դատարանի որոշման մասին։ Նա գրում է.
11:41 09/07/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչումն ամրագրելու է Արցախի վերջնական կորուստըՄոսկվայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման ընթացքում հնչած հայտարարությունների ու սպասվելիք հնարավոր գործընթացների, դրանց հետևանքների շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է...
10:16 09/07/2021Սրանց պետք են գլխիկոր, իշխանական քմահաճույքներ կատարող, անտարբեր մարդիկ. Աբրահամյան«ԶՈՒ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյան, ո՞նց ես քեզ զգում։ Հին կադրային սպա ես, հրամանատարներիդ հերթով շարքից հանում են՝ ո՞նց ես վաղը, մեկ կամ 3 տարի հետո մարտական խնդիրդ լուծելու»։
18:40 08/07/2021ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին հանդիպել է «Հայաստան» դաշինքի կազմում ընդգրկված կուսակցությունների ղեկավարներինԱյս շաբաթ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին հանդիպել է «Հայաստան» դաշինքի կազմում ընդգրկված կուսակցությունների ղեկավարներին՝ քննության առնելու հունիսի 20-ի խորհրդարանական ընտրություններին հաջորդած...

10:10 14/10/2019Здание НС Армении – в списке самых красивых парламентов по версии The IndependentИздание The Independent опубликовало десятку самых красивых зданий парламентов различных стран мира.
16:26 12/10/2019Сегодня день рождения отмечает легендарный Дживан ГаспарянСегодня, 12 октября, день рождения отмечает легендарный Дживан Гаспарян: всемирно известному мастеру игры на дудуке исполняется – 91 год.
15:30 12/10/2019Константинопольский патриархат Армянской Апостольской Церкви: Народ Сирии достоин мираКонстантинопольский патриархат Армянской Апостольской Церкви распространил заявление касательно военных действий Турции, проводимых на севере Сирии.
15:41 11/10/2019Певица Шер: Теперь турки совершают геноцид в отношении курдовВ своем микроблоге в Twitter она коснулась военной операции Турции на севере Сирии.
11:35 11/10/2019Вековые комплексы ТурцииТрудно понять турок и Турцию. Проходят века и года, однако комплекс приезжего не покидает турок. Настолько, что, даже создав империю, они остались варварами. Такими варварами, что пошли на...
10:27 10/10/2019Ереван осуждает военное вторжение Турции на северо-восток Сирии. Заявление МИД АрменииМинистерство иностранных дел Армении распространило заявление относительно военного вторжения Турции на северо-восток Сирии.
14:28 09/10/2019Пресс-секретарь премьера Армении ответил на сведения об увольнении министра обороны Давида Тонояна«Опровергаю данные сведения», – в беседе с корреспондентом Panorama.am сказал пресс-секретарь премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Владимир Карапетян, обратившись к распространяемым слухам об...
13:07 09/10/2019Карен Варданян рассказал, почему Барак Обама не участвует в проводимом в Армении «WCIT-2019»Бывший президент США Барак Обама не принял участие во Всемирном конгрессе по информационным технологиям – «WCIT-2019» только по причине графика.
19:27 08/10/2019Суд в Ереване удовлетворил иск Константина Орбеляна против Назени ГарибянХудожественный руководитель и бывший директор Национального академического театра оперы и балета имени А.
14:03 08/10/2019Ким Кардашьян собирается выпустить парфюм с запахом цветов АрменииНа вопрос, какие у нее ощущения от пребывания в Армении, участия во Всемирном конгрессе, Ким Кардашьян ответила: не могла бы испытывать большую гордость, чем сейчас.
13:13 08/10/2019Ким Кардашьян на WCIT-2019: Лучшего места, чем Армения, для проведения такого форума, нетСовет же теледивы людям, особенно женщинам, таков: нормально, когда что-то пробуешь и сразу не получается, важно не сломаться.
15:13 07/10/2019Ричард Кларк на WCIT-2019 в Ереване: Будущее уже наступилоРичард Кларк отметил, что по поручению Била Клинтона проводил встречи с ведущими представителями IT-сферы – Биллом Гейтсом, Ларри Эллисоном, чтобы понять, каким будет кибер-будущее.
12:42 07/10/2019Ивета Тоноян: У нас есть конкретные оговорки по части формулировок в представляемом в КС Армении документеОна напомнила, что фракция «Процветающая Армения» свою позицию представила еще в 2018 году, не поддержав кандидатуру Грайра Товмасяна.
19:41 05/10/2019Гор Абрамян: По инциденту с клубом Hayeli проверяются обстоятельстваСегодня ранее группа лиц – Айк Степанян, Давид Ованнисян, Артак Маргарян и Саркис Манукян – атаковали редакцию оппозиционного СМИ Hayeli.am и пресс-клуб Hayeli.
13:04 05/10/2019Анаит Бахшян: Учитель никогда не должен говорить ребенку – «ты не сможешь»Ежегодно 5 октября свыше ста государств отмечают Всемирный день учителя (World Teachers' Day).
11:22 05/10/2019Карен Бекарян – властям Армении: 1 потеря и 3 раненых за 3 дня, нечего сказать собственному обществу?На фоне выдуманных тем и дешевой популистской повестки власти полностью утратили чувство реальности, отметил аналитик Карен Бекарян.
11:19 04/10/2019Пресс-секретарь Никола Пашиняна – о заявлении Валерия ОсипянаВ правительстве Армении не подтверждают и не опровергают активно распространяемые в СМИ сведения о том, что назначенный главным советником премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Валерий Осипян –...
14:17 03/10/2019Руководитель аппарата КС Армении: Жаль, что в НС проявляют небрежность к официальным документамЭдгар Казарян опубликовал на своей странице в соцсети Facebook снимок письма, полученного с подписью депутата Национального Собрания Владимира Варданяна.
11:30 03/10/2019Мэр Еревана Айк Марутян полностью расторг договор с компанией «Санитек»Мэр Еревана Айк Марутян полностью расторг договор с компанией «Санитек» – оператором по вывозу мусора и санитарной очистке в армянской столице.